ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1

    ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ

    γεια σας.εχετε μηπως εσεις που παιρνετε μακροχρονια αμπιλιφαυ πονους στην καρδια?τι ποσοτητες αμπιλιφαυ μιλαμε?εγω παντως παιρνω αμπιλιφαυ ο καρδιολογος μου ειπε οτι δεν εχει τπτ η καρδια μ αλλα ποναω.σημερα ξεχασα να παρω το αμπιλιφαυ κ δεν με πονεσε...

  2. #2
    γεια σου και εσενα. Παιρνω αμπιλιφαι εδω και 2 χρονια. Νιωθω οτι με 'τσιτωνει' και αν πιω καφε νιωθω τσιμπιματα στην καρδια. Εχω κανει check στην καρδια και δεν εχω τιποτα. Τουλαχιστον σε εμενα, πλεον γνωριζω οτι αμπιλιφαι και καφες δεν πανε μαζι και πινω decaf. Εσυ πινεις καφεδες?

  3. #3
    ναι εβα πινω 3 την ημερα 2 μερικες φορες.τωρα με τον ντεκαφεινε σε ποναει?

  4. #4
    οχι με τον decaf ειμαι καλα. Δοκιμασε το παντως πιστευω πως αυτο φταιει.

  5. #5
    se eyxaristw eva

  6. #6
    Κ ΤΟ ΤΣΙγαρο ομως ειναι απαγορευτικο με το αμπιλιφαυ ή εστω το πολυ τσιγαρο...

  7. #7
    Ωχ.. καπνιζω πολυ Δημητρη..Γιατι ειναι κακο να καπνιζεις με το abilify γνωριζεις?

  8. #8
    εκ πειρας το αμπιλιφαυ(αν και ειναι ΤΟ καλυτερο αντιψυχωσικο στα ψυχολογικα...) ριχνει πολυ την σωματικη υγεια με αποτελεσμα να μην αντεχει ο οργανισμος το πολυ καπνισμα.αλλα εκτος αυτου το ζω κιολας παιρνω δλδ αμπι κ καπνιζω κ ποναει η καρδια

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    αρχισε και το περπατημα για να αδυνατισεις, καλο κανει..

    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    γεια σας.εχετε μηπως εσεις που παιρνετε μακροχρονια αμπιλιφαυ πονους στην καρδια?τι ποσοτητες αμπιλιφαυ μιλαμε?εγω παντως παιρνω αμπιλιφαυ ο καρδιολογος μου ειπε οτι δεν εχει τπτ η καρδια μ αλλα ποναω.σημερα ξεχασα να παρω το αμπιλιφαυ κ δεν με πονεσε...
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Σε ευχαριστω για τιςς πληροφοριες δημητρη. Το καπνισμα δεν μπορω να το κοψω με τιποτα δυστηχως. Ο γιατρος σου τι λεει για τους πονους στην καρδια? μηπως πρεπει να ρωτησεις και κανεναν αλλον για δευτερη γνωμη?

  12. #12
    Ο ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΝ και ειναι καθ πανεπηστημιου,καλος ανθρωπος,νοιαζεται πραγματικα για μενα,αυθεντια στην δουλεια του,αποτελεσματικος,δεν γινεται χασαπης ειναι παρολα αυτα πολυ μη μου απτου σε οτι αφορα τα φαρμακα(τα βγαζει λαδι οτι δεν πειραζουν σχεδον πουθενα δλδ...).ο καρδιολογος μου ειπε οτι η καρδια ειναι οριακα καλα.πρεπει ομως κ εγω να κοψω η να ελατωσω καπνισμα κ ισως τους καφεδες(πιο πολυ πιστευω το καπνισμα βλαπτει την καρδια)

  13. #13
    Απο περιεργεια.. πριν ποσα χρονια περασες ψυχωσικο επεισοδιο και παιρνεις 30 mg abilify? Σου ειπαν οτι θα τα ελλατωσεις κι αλλο ? Εγω κλεινω 5 σε εναν μηνα, παιρνω 20 αμπιλιφαι και μου λενε να μην τα ελλατωσω αλλο. Το ξερω οτι καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος αλλα με ενδιαφερει πολυ να μαθω και για αλλους που περασαν το ιδιο.

  14. #14
    πριν 8,5 χρονια.αλλα καλως η κακως παιρνω το μισο ακριβως απο οτι με λεει ο ψυχιατρος

  15. #15
    μαλιστα.. και εχεις δοκιμασει να τα κοψεις ποτε? υποτροπιασες? εγω οταν τα ελλατωσα ξαναεμφανηστηκε η ψυχωση και ετσι δεν το ξαναρισκαρω να τα ελλατωσω γιατι φοβαμαι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πονοι και ψυχοσωματικα.
    By Faust in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 03-05-2015, 00:35
  2. Πόνοι στη μέση
    By mihalis in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 09-04-2013, 02:45
  3. ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-03-2011, 20:33
  4. μυικοι πονοι
    By liveloula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-09-2009, 13:52
  5. Ψυχοσωματικοί πόνοι;
    By grtt in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 10-05-2009, 20:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •