Είναι οι δουλειές του σπιτιού γυναικείες ?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 150
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Μακάρι Μαγδα !

    Αλλα δεν ψηφισαν αρκετοι για να δούμε τις στατιστικές !

    Επιπλέον αυτοι που ψήφισαν \'\'όχι\'\' ποιοι είναι ? Θα έχουν αρκετή πέραση στον γυναικείο πληθυσμό του φόρουμ ! Αντε παιδιά , φανερωθείτε !!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εχμ τι ωραια που θα ταν να βρισκα μια γυναικα να με φροντιζει...να κανει τις δουλειες του σπιτιου και εγω να πηγαινω στη δουλιτσα μου να σχολαω και να ειμαι αραααααακτος ολο το υπολοιπο της ημερας:P
    Υπαρχουν ακομα?
    Οκ πλακα κανω δεν με εχει απασχολησει ποτε αλλα πραγματα ειναι πιο σημαντικα στη συντροφο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by marina38



    Ο νυν σύζυγος ταυτίζεται απόλυτα με τις απόψεις του krino. Επειδή στο παρελθόν είχε συναντήσει γυναίκες που επέμεναν να είναι νοικοκυρές και να τον νταντεύουν, είχε δώσει ιδιαίτερη έμφαση στο ότι θέλει γυναίκα και όχι υποκατάστατο μαμάς.


    εεεε βρε, δεν περιμενα να βρεις κατι διαφορετικο εσυ....
    τους θερμους μου χαιρετισμους μου στο συζυγο!

    ;)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Ε εσείς που ψηφίζετε, πείτε και καμια άποψη !

    Γιατί είναι δηλαδή γυναικείες ?

    Ας ανάψουν λίγο τα αίματα !

    Η γυναίκες περιμένουμε με ακονισμένα μαχαίρια ! (ή να πω γλώσσες????) :D:D:D:D:D:D:D:D

    (Πλάκα κάνω φυσικά ! Ολες οι απόψεις δεκτές !)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να πω την αποψη μου...οχι δεν ειναι γυναικειες...αλλα επειδη σε μια οικογενεια η γυναικα αναλαμβανει κατα κυριο λογο την φροντιδα των παιδιων...μενει περισσοτερο στο σπιτι...τις πεφτουν και οι δουλειες του σπιτιου.
    Αν δεν υπαρχουν παιδια και εργαζονται και οι δυο...φυσικα θα μοιραζονται και τις δουλειες του σπιτιου.
    Αν θελει ομως να φτιαχνω πραγματα στο σπιτι που χαλανε να ξερει οτι πρεπει να κανει και αυτη κατι για αυτο...δεν ξερω ας βρει εναν τροπο:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Προσωπικά δεν είμαι ενάντια του καταμερισμού, κάθε άλλο !
    Για να γίνει σωστός καταμερισμός εργασιών σε ένα ζευγάρι, λαμβάνεται υπόψη ο ελευθερος χρόνος του καθενός, καθώς και οι ικανότητες και επιθυμίες του !
    Αυτο που λέω είναι οτι δεν μπορεί εγω να δουλευω το ίδιο ή περισσότερο και να μου αναλογούν και περισσότερες δουλειές στο σπίτι γιατί είναι γυναικείες ! Δεν χάνεται ο ανδρισμός επειδή ο άντρας θα κάνει τέτοιες δουλειές !

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σιγουρα οχι...δηλαδη στο στρατο ή σαν φοιτητες ή σαν εργενηδες που τα κανουμε μονοι μας (ενταξει στο σπιτι εχουμε συνηθως τη μαμα να μας φροντιζει) μας επεσε η υποληψη?
    Δεν νομιζω.
    Μονο μη με βαλει να αγοραζω σερβιετες ή να πλενω γυναικειες κυλοτες και να πηγαινω μετα να τις κρεμαω να στεγνωσουν:P...υπαρχουν και καποια ορια...εχουμε και μια υποληψη:D
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αστειευομαι φυσικα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by keep_walking

    Αν θελει ομως να φτιαχνω πραγματα στο σπιτι που χαλανε να ξερει οτι πρεπει να κανει και αυτη κατι για αυτο...δεν ξερω ας βρει εναν τροπο:)



    κάποια στιγμή keep μου, στο αριστερό κρατούσα το βλαψκ&ντεκερ (blackedecker:P), στο δεξί το κάδρο και στο στόμα ουπα και καρφιά. Το σκυλί πηδούσε πάνω μου, το πλυντήριο έπλενε, το φαί έβραζε, και μια στεντόρεια φωνή:

    έ βρε Reina! ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΗΣΥΧΙΑ!!!
    :D

    arrrrrrrf, arrrrf, arrrrrf

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    :D :D

    Μπορείς να τις κρεμάς τις ώρες που η γειτόνισσα λείπει απο απέναντι !! :P

    Και τις σερβιέτες να τις παραγγέλνεις μέσω Internet !!! :D:D:D:D:D:D

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και τις σερβιέτες να τις παραγγέλνεις μέσω Internet
    Γιατι νομιζεις δεν το κανω?:D
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by keep_walking
    Μονο μη με βαλει να αγοραζω σερβιετες :D




    όσο αγοράζουμε τα προφυλακτικά σας, καλά θα κάνετε να μας αγοράζετε τις σερβιέτες:P

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by Reina
    Originally posted by keep_walking

    Αν θελει ομως να φτιαχνω πραγματα στο σπιτι που χαλανε να ξερει οτι πρεπει να κανει και αυτη κατι για αυτο...δεν ξερω ας βρει εναν τροπο:)



    κάποια στιγμή keep μου, στο αριστερό κρατούσα το βλαψκ&ντεκερ (blackedecker:P), στο δεξί το κάδρο και στο στόμα ουπα και καρφιά. Το σκυλί πηδούσε πάνω μου, το πλυντήριο έπλενε, το φαί έβραζε, και μια στεντόρεια φωνή:

    έ βρε Reina! ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΗΣΥΧΙΑ!!!
    :D

    arrrrrrrf, arrrrf, arrrrrf

    :D:D:D:D:D:D:D

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by keep_walking
    Και τις σερβιέτες να τις παραγγέλνεις μέσω Internet
    Γιατι νομιζεις δεν το κανω?:D


    Και νόμιζα οτι είχα έμπνευση ! :D:D:D:D

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    εεεε βρε, δεν περιμενα να βρεις κατι διαφορετικο εσυ....
    τους θερμους μου χαιρετισμους μου στο συζυγο!

    ;) [/quote]

    μόλις διάβασε τα posts και ανταποδίδει!

    :)

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •