Ερωτεύτηκα τον καθηγητή μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by marilena97 View Post
    Macgyver δε νομίζω να με βλέπει έτσι μάλλον ούτε που υποψιάζεται ότι μου αρέσει
    olgaki1975 τι εννοείς τι του βρήκα; Είναι ωραίος, έξυπνος, με χιούμορ, με συμπαθεί και κάνει πράγματα που βασικά θα έπρεπε να κάνουν όλοι οι καθηγητές αλλά κανείς δεν μπήκε στον κόπο πριν από αυτόν... νομίζω αυτό μου είχε κάνει αίσθηση στην αρχή, ε μετά ντάξει γεννικά είναι τέλειος..
    Τον πατέρα σου ερωτεύτηκες; Είναι πολύ μεγάλος για σένα παιδί μου. Εμένα προσωπικά δεν με τραβάνε ερωτικά τόσο μεγάλοι άντρες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by marilena97 View Post
    Ε το ξέρω αυτό. Μα δε θέλω να κάνω κατι μαζί του, δηλαδή θέλω αλλά ξέρω ότι δεν παίζει τέτοια περίπτωση. Απλά έχω κολλήσει και έχω αποσυγκεντρωθεί από όλα τα άλλα. Αυτό.... και ειμαι τρίτη λυκείόυ και με αγχώνει αυτό


    Ε , τοτε ποιο ειναι το ερωτημα σου ?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μάλλον θέλει να της πούμε τι να κάνει για να μην το σκέφτεται και να επικεντρώνεται μόνο στα μαθήματα της. Σκέψου το μέλλον σου και τον λόγο που πας σχολείο κι αν μπορείς με τον συγκεκριμένο καθηγητή να αφήσεις τα φιλικα κατά μέρος και να έχεις μόνο τα τυπικά

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Επίσης κάτι ακόμα για μένα δεν είναι καλός ένας καθηγητής που είναι ευγενικός και βοηθητικός με ένα δύο άτομα και με τους άλλους είναι ειρωνικός. Ούτε αυτός που δίνει αξία και βοηθάει μόνο καλούς μαθητές.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Mαριλενα , ο καθηγητης σου , σε βλεπει σαν ξερολουκουμο ! και παντρεμενος , ακομα περισσοτερο . Μονο για κατι στα γρηγορα σε βλεπει , μην ελπιζεις για κατι παραπανω , καλυτερα κατσε στα αυγα σου !!
    Εσύ πού το κατάλαβες, τον γνωρίζεις; Ή είσαι μέντιουμ;
    Μάλλον κρίνεις και πάλι εξ ιδίων...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by marilena97 View Post
    Ε το ξέρω αυτό. Μα δε θέλω να κάνω κατι μαζί του, δηλαδή θέλω αλλά ξέρω ότι δεν παίζει τέτοια περίπτωση. Απλά έχω κολλήσει και έχω αποσυγκεντρωθεί από όλα τα άλλα. Αυτό.... και ειμαι τρίτη λυκείόυ και με αγχώνει αυτό
    Θα σου περάσει, συμβαίνουν αυτά πολύ συχνά στην ηλικία σου.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Koπελα μου μονο πρωτοτυπο δεν ειναι αυτο που περιγραφεις! Επειδη εχω βρεθει κι εγω στην ιδια θεση με σενα, θα σου ελεγα οτι εισαι πολυ τυχερη που εισαι τριτη λυκειου γτ ειναι πολυ κοντα το τελος του σχολειου, οποτε μετα μπορεις να το προχωρησεις παραπανω. Εγω ξερω πολλες περιπτωσεις που ευδοκιμησαν και ακομα κ παντρεμενος να ηταν ο ενας. Θα συνεχισεις λοιπον αυτη την επαφη, προσπαθησε ομως να μην επηρεαζει την αποδοση σου στα μαθηματα. Τωρα οι συμμαθητες σου ξερουμε ολοι οτι ψαχνουν θεμα να σπανε πλακα, ο,τι κ να κανεις θελουν να γελασουνε, μη τους παιρνεις στα σοβαρα. Θα αποφευγεις βεβαια φανερα αλλα σου λεω πως ο,τι κ να κανεις αυτοι παντα θα βρισκουνε κατι για χαβαλε ή να σε πειραξουνε. Υπηρχε κ ενα σηριαλ παλια στο σταρ που ειχε μια αναλογη ιστορια κ εγω ξερω πολλα παραδειγματα. Μη χασεις λοιπον αυτη την επαφη κ για το πως θα εξελιχθει θα σε συμβουλευσω αναλογα. Αυτα που ειπωθηκαν οτι ειναι πεφτουλας, οτι το κανει για τα λεφτα, οτι ειναι ανωμαλος κλπ ειναι ανυποστατα. Εγω σου μιλαω εκ πειρας, δεν υπαρχει τιποτα επιληψιμο σε μια γνωριμια σε εκπαιδευτικο περιβαλλον κ ισως κ στην πολη σου να ξερεις παραδειγματα ζευγαριων που ξεκινησαν ετσι.
    Ναι άπειρα τα επιτυχημένα παραδείγματα. Όπως τα "Χτυποκάρδια στα θρανία" με την Βουγιουκλάκη και τον Παπαμιχαήλ. Παντρευτήκανε στο τέλος! Γεμάτη η κινηματογραφική και τηλεοπτική ζωή με τέτοια παραδείγματα (προς αποφυγή!):rolleyes:
    Ειλικρινά τώρα, αν δεν τρολλάρεις προφανώς κάτι δεν πάει καλά με σένα για να δίνεις τέτοιες πανέξυπνες συμβουλές!
    Τι ηλικία έχεις κεράσι;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Μην κανεις τπτ απλα βγαλτον απ το μυαλο σου και βρες καποιον στην ηλικια σου βοηθαει να ξεχασεις αυτο

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Μάλλον θέλει να της πούμε τι να κάνει για να μην το σκέφτεται και να επικεντρώνεται μόνο στα μαθήματα της. Σκέψου το μέλλον σου και τον λόγο που πας σχολείο κι αν μπορείς με τον συγκεκριμένο καθηγητή να αφήσεις τα φιλικα κατά μέρος και να έχεις μόνο τα τυπικά
    Βασικά αυτό ρωτάω ναι.
    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλες και τα σχετικά όλους
    Λέω απλά τη γνώμη μου..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Παντως γενικα δεν βρισκω κατι επιληψιμο στο να γνωριζεται καθηγητης σπουδαστης. Δηλαδη τι το ιδιαιτερο εχει αυτη η δουλεια? Αμα γνωριζονταν σε μια τραπεζα το ιδιο δεν ειναι? Δεν μιλαμε για την περιπτωση να ναι μαθητρια της α γυμνασιου ουτε να σου λεει ο καθηγητης να του κατσεις για να σε περασει. Τι νεα ειχες μαριλενα?

  13. #28
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Παντως γενικα δεν βρισκω κατι επιληψιμο στο να γνωριζεται καθηγητης σπουδαστης. Δηλαδη τι το ιδιαιτερο εχει αυτη η δουλεια? Αμα γνωριζονταν σε μια τραπεζα το ιδιο δεν ειναι? Δεν μιλαμε για την περιπτωση να ναι μαθητρια της α γυμνασιου ουτε να σου λεει ο καθηγητης να του κατσεις για να σε περασει. Τι νεα ειχες μαριλενα?
    Ε είναι επιληψιμο διότι δεν είναι ελεύθερος και έχουμε μεγάλη διαφορά ηλικίας και δεν έχει και σημασία δηλαδή γιατί δεν έχει δώσει τέτοια δείγματα ενδιαφεροντος μια απλή συμπάθεια μου έχει λογικά. ...
    Νέα δεν έχω εξακολουθεί να είναι συνέχεια στο μυαλά μου και να μιλάμε λίγο περισσότερο από πριν νε μειλ αλλά ξεκινάει πάντα από κάτι σχετικό με το μάθημα δε με βλέπω να ξεκολλαω τόσο εύκολα
    Λέω απλά τη γνώμη μου..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by marilena97 View Post
    Ε είναι επιληψιμο διότι δεν είναι ελεύθερος και έχουμε μεγάλη διαφορά ηλικίας και δεν έχει και σημασία δηλαδή γιατί δεν έχει δώσει τέτοια δείγματα ενδιαφεροντος μια απλή συμπάθεια μου έχει λογικά. ...
    Νέα δεν έχω εξακολουθεί να είναι συνέχεια στο μυαλά μου και να μιλάμε λίγο περισσότερο από πριν νε μειλ αλλά ξεκινάει πάντα από κάτι σχετικό με το μάθημα δε με βλέπω να ξεκολλαω τόσο εύκολα
    χαχαχαχαχα!!
    μικρη μαριλενα, οσο και να καρδιοχτυπας , το προβλημα σου μονο πρωτοτυπο δεν ειναι. βεβαια αυτο δεν σε ανακουφιζει, το ξερω.
    προσφατα ο συντροφος μου ξεθαψε το ημερολογιο μου της β λυκειου και διαβαζε μεγαλοφωνως την αντιστοιχη δικη μου ιστορια της β λυκειου και με δουλευε.. (με την αδεια μου φυσικα)
    " ο κ. ..... μπηκε στην βιβλιοθηκη και με κοιταξε απο μακρια. οταν μας πλησιασε μου χαμογελασε!!! Η ευα με σκουντηξε και μου ειπε " μη κοιτας. σε κοιταει σε κοιταει!!!!" αργοτερα εξω απο το γραφειο του προεδρου μου εριξε μια γρηγορη ματια και με ρωτησε τι κανω!!...."

    μην ακους τα λιγουρια που σου λενε οτι σε καλοκοιταει μαριλενα μου. καθε καθηγητης νοστιμουλης σαν τον δικο σου και σχετικα νεος, εχει ΜΟΝΙΜΩΣ καποια ΠΟΛΛΑ κοριτσια που ειναι ερωτευμενα μαζι του. ΔΕΝ ενδιαφερεται για 17 χρονες μαθητριες και ασχολειται με την γυναικα του η με την φιλη του, να εισαι βεβαιη γι αυτο.
    να σου πω τι εκανα εγω, στην θεση σου.
    κατ αρχας ειχα απολυτη επιγνωση οτι δεν φλερταρει,αλλα απλα ειναι ευγενικος, διδακτικος, αφσιωμενος στην οικογενεια του κλπ.
    κατα δευτερον ειχα αντιληφθει οτι αρεσε και σε αλλες και μου φαινοταν γελοιο να ειμαι μια απ τις πολλες που ξεροσταλιαζαν.
    κατα τριτον , δεν μπορουσα να τον ξεπερασω παρα τα παραπανω.
    αποφασισα λοιπον να τον εντυπωσιασω.αυτο δεν μπορουσαν να το κανουν ολες ;) ... ημουν τοσο αφοσιωμενη στο μαθημα του απο την καψουρα μου, που ενω στις υπολοιπες ταξεις το βαριομουν κι εβγαζα με το ζορι ενα 16 χωρις διαβασμα, παρακολουθουσα ευλαβικα και κρατουσα σημειωσεις απο οποιαδηποτε σοφια ελεγε ειτε σχετικη ειτε ασχετη του μαθηματος. οι εργασιες μου ηταν υποδειγματικες και συνηθως τις διαβαζε στην ταξη και κρατουσα σε λευκωμα τα σχολια του, τυπου: "ως συνηθως πανεξυπνα γραμμενο μιςς..." τον ειχα στις δυο τελευταιες ταξεις και ειχα 19 και 20 στο μαθημα του, ενω ηταν απο τους πιο δυσκολους καθηγητες του σχολειου και πηρα και επαινο στο μαθημα του.
    οσο γινονταν ολα αυτα, ερωτευτηκα εναν νεαρο λιγο μεγαλυτερο μου που γνωρισα το καλοκαιρι της β λυκειου κι εκτοτε μην τον ειδατε μην τον απαντησατε τον κ. .... :)

    εντ οφ στορι.
    αφοσιωσου στο μαθημα του εφοσον τον αγαπας και περιμενε να περασει ο καιρος. ουτε που θα το καταλαβεις ποτε θα τον ξεχασεις...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    στην ηλικια των 17 οπου το εγω διαμορφωνεται σε αλλεπαλληλεσ και αλληλεπιδρουσεσ μεταξυ αυτων σινιστοσων προερχομενεσ
    απο την βαση τησ παιδικησ ηλικιασ η οποια επιδρα καταλληλα σε συγκεκριμενουσ υποδοχεισ νεαρων κυριωσ και ανωριμων και
    συναμα απαιδευτων κορασιων δημιουργει μια ελξη ψευδεπιγραφη η οποια δημιουργειται συνηθωσ εκ τησ μιας εκ των δυο πλευρων
    που απο τη στιγμη τησ δημιουργιασ λογω του οτι εχει αναπτυχθει σε ανωριμουσ νοοντεσ ανθρωπουσ εκ του αυτου γεγονοτοσ
    προκυπτει η φαιδροτητα η οποια ανασκευαζεται με την αυθυπαρξια τησ ταυτοχρονησ και εξαρχουσης αντικειμενικοτητασ.

    φιλικα αν δεν καταλαβεσ μπορω να στο εξηγησω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτεύτηκα την φίλη μου
    By Anonymous_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 22-01-2013, 14:57
  2. ερωτευτηκα????
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 17:48
  3. Κόλλησα με τον καθηγητή μου
    By asimenia22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 07-01-2011, 01:44
  4. καταπιεση απο καθηγητη
    By desperate70 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 05-02-2009, 01:50
  5. Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 21:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •