προσομοίωση πραγματικότητας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102

    προσομοίωση πραγματικότητας

    Απλά δεν υπάρχει..............άλλο τυλίγω πακέτα δώρων, άλλο τυλίγω πακέτα στο εργοστάσιο............άλλο σκουπίζω στη δουλειά.........άλλο κάνω τις δουλειές του σπιτιου ΜΟΥ...........προσομοίωση πραγματικότητας δεν υπάρχει.........άλλο φροντίζω παιδιά..........άλλο εσύ που φροντίζεις το παιδί ΣΟΥ.........δεν γίνεται να κάνεις τον άλλον να ζήσει αυτά που ζεις, γιατί απλά δεν είναι εσύ...........κάθε άνθρωπος ζει τη δική του πραγματικότητα............

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    νομίζω ότι με το να κάνεις τις ίδιες κινήσεις δεν κερδίζεις κάτι σε εμπειρία..................έχει διαφορά να ζεις κάτι από το να σου το προσομοιώνουν για εκπάιδευτικούς λόγους.........αν δεν το ζήσεις εκ των έσω δεν το καταλαβαίνεις..........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    άλλο είναι να ανεβοκατεβάζω τα χέρια μου στο γυμναστήριο και άλλο η αίσθηση να τραβάω κουπί σε αληθινή βάρκα...........άλλο να σκύβω έτσι για γυμναστική και άλλο να σκύβω για πάρω κάτι χρήσιμο, να σκάψω, να χτίσω............σαν την πραγματικότητα δεν έχει............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    Κατανοώ τις αγαθές προθέσεις κάποιων ανθρώπων αλλά νομίζω ότι με το να προσομοιώνουν την πραγματικότητά άλλων δεν προσφέρουν εμπειρία, σε μένα τουλάχιστον..........οπότε καταλήγουμε ότι και πάλι πρέπει να αντιμετωπίσουμε την πραγματικότητα όπως είναι.......

  5. #5
    γαριφαλιά με τον τρόπο που κάνεις τις δημοσιεύσεις σου στο φόρουμ σε λίγο θα σταματήσουν όλοι να σου δίνουν σημασία... και είναι κρίμα..
    ανοίγεις θέματα και δεν λες κάτι.. δεν ξέρω αν θες να πεις και έχεις αδυναμία να ολοκληρώσεις την σκέψη σου ή αν απλά παίζεις...
    αλλά αν δεν παίζεις είναι κρίμα...
    για σένα το λέω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    όχι δεν παίζω........ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον......μάλλον δεν εκφράζομαι σωστά............... εννοούσα , αν με καταλαβαίνεις, ότι υπάρχει η πρόθεση να "προπονηθώ" σε καθημερινές δραστηριότητες.........όμως κάποιες από αυτές δεν θα μου χρησιμεύσουν.......οπότε, τι νόημα έχουν?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    φτάνει η καλή πρόθεση του άλλου να σου δείξει κάτι αν ο τελικός στόχος σας δεν είναι ο ίδιος?

  8. #8
    δεν εκφράζεσαι ολοκληρωμένα, στο έχουν ξαναπεί σε άλλο θέμα σου... καλό θα ήταν να ολοκλήρωνες την σκέψη σου και να μην πέταγες μία πρόταση και άλλο ποστ με άλλη κτλ κτλ... και επίσης όσο πιο συγκεκρίμενη γίνεσαι τόσο πιο συγκεκριμένες απαντήσεις θα παίρνεις.

    Δεν μπορείς να ξέρεις πάντως τι θα σου χρειαστεί και πότε... και κάτι άσχετο που αν δεν θες μην απαντήσεις... πόσο χρονών είσαι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    45. εσύ? δεν ξέρω πως......αλλά δείχνεις να με καταλαβαίνεις...........

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Προσφέρουν γνώση...
    Το να μάθεις να καθαρίζεις κάννες από tank,ναι αχρείαστο...
    Το να μάθεις τι χημικά "περιχουν" τα καθαριστικά σου,ίσως φτιάξεις μια βόμβα κάποια φάση...
    Στην τελική τίποτα δεν έχει νόημα,αν δεν σε ενδιαφέρει να έχει νόημα...
    H Μπορείς απλά να σαπίζεις...
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    νομίζω πάντως, ότι κάποια πράγματα δεν τα κάνουν όλοι........δεν είναι τόσο κακό........δεν τα κάνουμε όλοι όλα στη ζωή.............ίσως θα έπρεπε να ευχαριστήσω "προπονητές" και "ομάδα" και να τους εξηγήσω πως απλά δεν υπάρχει χρόνος για κάποια πράγματα.......οπότε τζάμπα η προπόνηση.........ορισμένα πράγματα τα καθορίζει η φύση και όχι εμείς.........άλλα οι ανάγκες..........και οι περιστάσεις........

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    κάνες και τανκ γιατί να καθαρίσω? είμαι στο στρατό και μου το κρατάνε για έκπληξη? και πότε έχουν σκοπό να μου το πουν? όταν 80ρήσω?
    όσο για το τι περιέχουν τα καθαριστικά με ενδιαφέρει να το μάθω αν εισπνεύσω........ή αν υπάρχουν άτομα γύρω μου που είναι επικίνδυνο να τα χρησιμοποιήσουν , όπως μικρά παιδιά ή άτομα που χρειάζονται προσοχή..........βόμβες δεν έχω σκοπό να φτιάξω..... αλλά όπως κάποιες έχουν συνταγές για σούπα......εντάξει πια.....και οι άλλοι τσελεμεντέδες δεν στέλνουν τον κάτοχο και για "κρέμασμα"...........τα νιάτα έχουν τρέλα αλλά δεν κρατάει αιωνίως..........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Ο καθένας μαθαίνει ότι θέλει να μάθει.
    Καλός η κακός,είμαστε στης αρχικές γενιές που έχουν αυτή την δυνατότητα εδώ και τουλάχιστον μερικές χιλιετίες.
    Τώρα η γνώση είναι δύναμη,η αγνεία είναι δύναμη,είναι και τα δυο αδυναμία...
    Τι σημασία έχει,περαστικοί είμαστε.
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να μάθει σε ποια υπηρεσία ανήκει, αν τιμωρήθηκε, αν επιβραβεύθηκε, αν μετατέθηκε, αν τον σούταραν........και μετά θα δει ανάλογα με τον ελεύθερο χρόνο που έχει τι θα κάνει..........θα καθαρίσει, θα μαγειρέψει, θα διαβάσει,θα ψαρέψει.........ότι θέλει................αν πάλι τον έχουν ρίξει φυλακή........δικαίωμά του εκεί μέσα να την αράξει......δεν μπορεί να απαιτούν από αυτόν να χορεύει και τσιφτετέλι..........αν πάλι δεν είναι φυλακισμένος, και πάλι είναι ελεύθερος στη ζωή του να κινηθεί με ελεύθερη βούληση..............

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    αλλά αυτό που σου έλεγα είχε να κάνει με γυναικεία πράγματα.........όχι με τανκ και με καθαριστικά..........έχει να κάνει με φροντίδα οικογένειας και τέτοιου είδους πράγματα από τα οποία κάποια συγκεκριμένα δεν τα χρειάζομαι........αυτό εννοουσα.........γυναίκα δεν είσαι? έτσι είχα καταλάβει...........

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Διάκριση της πραγματικότητας και της ψευδαίσθησης
    By ryan584 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 14-02-2013, 02:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •