Eργασία.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Eργασία.

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686

    Eργασία.

    Γεια σας είμαι άνεργη και αποφάσισα να πάω στην Αγγλία να εργαστώ σαν νοσηλεύτρια εντωμεταξύ μόλις τελείωσα το ΤΕΙ πήγα να εργαστώ σε ένα κέντρο αποκατάστασης εδώ στην Θεσσαλονίκη. Εργάστηκα 45 μέρες αλλά δεν ήμουνα καλή και με διώσανε. Επίσης πήγα σε μια άλλη κλινική εδώ πάλι στην Θεσσαλονίκη και με διώξανε και από εκεί. Με λίγα λόγια δεν έκανα για την δουλειά. Από τότε πήρα φοβία και νομίζω ότι δεν θα τα καταφέρω ούτε στην Αγγλία. Τι λέτε θα τα καταφέρω στην Αγγλία ή θα με διώξουνε και εκεί; Αν είναι να μην πάρω το ρίσκο και ξοδέψω χρήματα γιατί μια εγκατάσταση στην Αγγλία θα μου στοιχήσει αρχικά για τα πρώτα έξοδα.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    29
    Καλησπερα Ολγα, εχεις σπουδασει νοσηλευτικη φανταζομαι! το βασικο ερωτημα ειναι αν σου αρεσει αυτη η δουλεια. αν σου αρεσει θα εισαι καλη και θα τα καταφερεις. Στην Αγγλια αν δεν εχεις φιλους να σε φιλοξενησουν ειναι μεγαλο ρισκο..Αντεχεις οικονομικα να πληρωνεις ενοικια 3-6 μηνες μεχρι να βρεις δουλεια?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Εντάξει δουλειά βρήκα και θα μου πληρώσει το ενοίκιο τον πρώτο μήνα η εταιρεία. Απλά φοβάμαι πάρα πολύ ότι δεν θα τα καταφέρω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Εντάξει δουλειά βρήκα και θα μου πληρώσει το ενοίκιο τον πρώτο μήνα η εταιρεία. Απλά φοβάμαι πάρα πολύ ότι δεν θα τα καταφέρω.
    Αμα φοβάσαι,μην πας........
    Η το κάνεις και το υποστηρίζεις ή το φοβάσαι και δεν το κάνεις..........
    Μία ενδεχόμενη αποτυχία-λόγω του φόβου σου-θα ήταν ακόμα χειρότερο για την ήδη ταραγμένη ψυχολογία σου.

    Η πιστεύεις σε σένα ή δεν πιστεύεις και καλύτερα ΜΗΝ αρχινάς

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Αμα φοβάσαι,μην πας........
    Η το κάνεις και το υποστηρίζεις ή το φοβάσαι και δεν το κάνεις..........
    Μία ενδεχόμενη αποτυχία-λόγω του φόβου σου-θα ήταν ακόμα χειρότερο για την ήδη ταραγμένη ψυχολογία σου.

    Η πιστεύεις σε σένα ή δεν πιστεύεις και καλύτερα ΜΗΝ αρχινάς
    Δεν νομίζω ότι η αποτυχία θα μου κάνει κακό. Έχω συνηθίσει στην αποτυχία.

  6. #6
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...BB%CE%AF%CE%B1

    Ολγάκι γιατί δεν συνεχίζεις το θέμα που ήδη έχεις ανοίξει και ανοίγεις άλλο? Αυτή η ερώτηση είναι πολύ σημαντική προσπάθησε να μην την αποφύγεις...

    "Δεν νομίζω ότι η αποτυχία θα μου κάνει κακό. Έχω συνηθίσει στην αποτυχία."
    Απ' την στιγμή που την έχεις συνηθίσει (πράγμα που δεν γίνεται) και φαίνεται να την ζητάς κι όλας γιατί δεν πας και το συζητάς?
    Αν και εγώ είμαι ακριβώς της ίδιας άποψης που είναι και η Ντιάνα, όσο κι αν δεν θες να το παραδεχτείς εσύ.

  7. #7
    Αν κατάλαβα καλά βρήκες ήδη δουλειά?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Αν κατάλαβα καλά βρήκες ήδη δουλειά?
    Nαι βρήκα!

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 02-12-2014, 12:53
  2. Eργασια....
    By Παστελι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-04-2011, 13:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •