Αδιέξοδο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ο καθε ανθρωπος που σεβεται τον εαυτο του θα ειχε φυγει μακρια απο μια τετια σχεση.

  2. #32
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    κ συμπληρωνω αφου επρεπε να κανω παραθεση για να διαβασω το υπολυπο οτι στη συνεχεια λες οτι γνωρισες καπιον που ηταν σχετικα σαν κ μενα κ παρ ολα αυτο τον εστιλες... επιδη προφανος τον βαριοσουν θα μου ελεγες θα στοιχιματιζα απο οτι φαινετε λοιπον αν βαριεσαι το καλο κ καθεσε κ απασχολεις το μυαλο σου με τον γκομενο σε στιλ terminator ερχεσε στα λογια που σκεφτομουν.
    ειναι καπιοι που οταν εισαι καλος μαζι τους βαριουνται ενοχλουνται κ εκνευριζονται γιατι απλα για να σε εκτιμισουν πρεπει να νιωσουν οτι εχεις αλλες προταιραιοτητες κ διαλεγεις αλλους να εισαι καλος μαζι τους που εχουν μαθει να εκτιμουν περισοτερο τη παρουσια σου.δε μπορεις να πεισεις καπιον που εμαθε να φτυνει το καλο να σε εκτιμησει διχνοντας του οτι τον παιρνεις στα σοβαρα.
    Δεν περιμενα οτι θα το πω ποτε αυτο,αλλα ο αλεξ πετυχε κεντρο.

  3. #33
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ο καθε ανθρωπος που σεβεται τον εαυτο του θα ειχε φυγει μακρια απο μια τετια σχεση.
    κι εγώ θα πω πως είναι απ' τις ελάχιστες φορές που συμφωνώ με τον Αλέξανδρο και τον καταλαβαίνω επίσης από την αρχή μέχρι το τέλος... Με αποκορύφωμα αυτή την σωστότατη φράση του?
    Ποιος σε αγαπάει ρε κοπελιά αδιαμφισβήτητα κι όλας? Αυτός που πήγε στην ασφάλεια όταν πήγες στο νοσοκομείο? Και η μεγαλύτερη εκδήλωση αγάπης και ενδιαφέροντος βέβαια δεν έχει έρθει ακόμα, αφού εσύ ζεις κι αυτός είναι ελεύθερος... Δεν είναι όλοι οι άντρες σαν τον μπαμπά σου, αλλά πρόσεχε εσύ μην επιλέγεις άντρες που είναι σαν τον μπαμπά σου... Ο πατέρας σου με την μητέρα σου είχαν καυγάδες με ξύλο ή με φωνές μόνο?

    Ήθελα να σου έλεγα κι άλλα... για την σχέση σου με τον πατέρα σου, μιας και έχω ζήσει παρόμοια φάση... Αλλά με σύγχυσαν τόσο όλα αυτά με την αγάπη σου που δεν μπορώ αυτή την στιγμή...

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    απο αυτο κ μονο μπορει να καταλαβει κανεις πολα πραγματα καθως κ γιατι εκανες σχεση με αυτον τελικα που διαλεξες.
    Ρε συ Άλεξ, δεν ξέρω τί τρως για πρωϊνό, αλλά τώρα τελευταία έχεις μεγάλη ρέντα πουλάκι μου!Το Ευαγγέλιο λες!

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    απο αυτο κ μονο μπορει να καταλαβει κανεις πολα πραγματα καθως κ γιατι εκανες σχεση με αυτον τελικα που διαλεξες.
    Συγγνώμη κιόλας που βρίσκομαι σε μια φάση της ζωής μου που η μόνη μου λύση είναι να απευθυνθώ σε αγνώστους για να με βοηθήσουν και τελικά εκείνοι με κατηγορούν κιόλας για πράγματα που δεν ισχύουν μόνο και μόνο επειδή είναι οι ίδιοι κομπλεξικοί!

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    17
    Παιδιά ειλικρινά ευχαριστώ πολύ.. να στε καλά! Δείτε πρώτα σε τι έχει δίκιο ο Άλεξ που βγάζει πράγματα από το κεφάλι του και μετά τα ξανά λέμε.. Ή μάλλον όχι γιατί μόνο βοήθεια δεν μου προσέφερε αυτό το forum!

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να απευθυνθώ σε αγνώστους για να με βοηθήσουν
    ακομα κ σημερα αδυνατω να καταλαβω αυτη τη φραση με πιο τροπο μπορει να βοηθησει καπιος οταν ειναι αγνωστος σε μια κατασταση? ειναι σα να λες σε ενα στραβο να σε βοηθησει να ξαναβρεις το φως σου.
    αν καπιος περιμενει απο καπιον να τον βοηθησει θα πρεπει κ να καταβαλει προσπαθεια να γνωρισει αυτον που του μιλα αν περιμενει σοβαρες απαντησεις αν θελει να σκοτωσει την ωρα του μπορει να γραφει ως γνωστος αγνωστος
    εγω παντως αν κατι δε το γνωριζω δε μπορω να το παρω κ στα σοβαρα
    οστοσο το να εμπιστευτεις καπιον θα πρεπει να σαι σιγουρος οτι ειναι ο σωστος κ ο καταληλος για να σε βοηθησει

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,694
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,694
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι θα κανεις τελικα? τι αποφασισες? Με τα γκομενικα εννοω, ασ το φαδερ.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    αν δεν το καταλαβαινεις απο μονη σου, στο λεω κι εγω οτι ειναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΨΥΧΙΚΟ να μεταφραζεις την βια και το ξυλο, σαν αγαπη...
    ειλικρινα ειναι κρισιμο να το ψαξεις με εναν θεραπευτη αυτο το πραγμα.
    δεν υπαρχει καμια περιπτωση να σε αγαπαει ενας ανδρας που σε εχει κακοποιησει.
    πιθανως μεταφραζεις σαν αγαπη την κακοποιηση.
    και προς θεουν μην παιρνεις συμβουλες απο τον κεραση επ αυτου.
    ο κερασης επανειλλημενα σε θεματα κακοποιησης εκφραζει την αποψη οτι η γυναικα πρεπει να μην προκαλει τον ανδρα ωστε να μην τις τρωει...
    εχω κι εγω την ιδια απορια που εξεφρασε η καθευτης.
    μηπως ειχες βια και μεσα στο πατρικο σου σπιτι?
    μηπως ο πατερας σου ηταν βιαιος και χειροδικουσε σε σας η/και στην γυναικα του?

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια κανενα μαντροσκυλο μαλον.

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Ρε συ Άλεξ, δεν ξέρω τί τρως για πρωϊνό, αλλά τώρα τελευταία έχεις μεγάλη ρέντα πουλάκι μου!Το Ευαγγέλιο λες!
    πραγματικα δε μπορω να καταλαβω τι ενοεις με αυτο εγω σε οτι εκανα ακολουθοουσα τη φυση μου απλα επιδη υπαρχουν καπιοι που εχουν αγρια μεσανυχτα με εμενα απλως νομιζουν οτι ειμαι απλα τυχερος αλλα δεν ειναι καθολου ετσι η ζωη μου ειναι το αποτελεσμα μιας σωστης κατευθυνσης που εγω καταλαβα πως θα τη παρω που βασιζοταν πανω στη λεξη καθρευτης τωρα τι συμαινει αυτο αντε κ βρεστο αν μπορεις.

    αντιθετα εβλεπα καπιους που το επαιζαν ατυχοι επιδη μια ζωη παρισταναν τις γλαστρες κ δε φιλοσοφισαν σχεδον τιποτα για το πως θα προγραματισουν τη ζωη τους προς τη σωστη κατευθυνση κατι που απο αυτο εξαρτονται τα παντα σε αυτη τη ζωη ολα ειναι θεμα προγραματισμου κ σωστων κατευθυνσεων αρα αυτο δεν ειναι τυχη γενικος εγω στη τυχη δε πιστευω καθολου

    αν παντως αδυνατεις να με ερμηνευσεις νη το παλευεις αδικα η το εχεις η δε το εχεις απλα

    αρα συμπερασματικα αν καπιος δε προγραματιζει τιποτα στη ζωη του το πως θα κανει τις σωστες επιλογες κ πως θα βρισκετε κοντα σε σωστους ανθρωπους για αυτον κ κανει τις πιο λαθος επιλογες ερωτευεται φανταστικα προσωπα που δεν υπαρχουν κ αφηνετε στο κενο κ στο τιποτα κ διαλεγει οτι χειροτερο για να το εχει κοντα του αυτο σημαινει οτι δεν ειναι ατυχος αλλα αρνιται να σκεφτει πως θα κανει τη ζωη του καλυτερη κ βαζει την ατυχια ως δικαιολογια για να αποφυγει να αντιμετωπισει τη ζωη την ιδια.

    για αυτο ακριβως κ δεν εχω απολυτως τιποτα κοινο με τη θεματοθετρια αφου ειναι το ακριβως αντιθετο μου.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    πραγματικα δε μπορω να καταλαβω τι ενοεις με αυτο εγω σε οτι εκανα ακολουθοουσα τη φυση μου απλα επιδη υπαρχουν καπιοι που εχουν αγρια μεσανυχτα με εμενα απλως νομιζουν οτι ειμαι απλα τυχερος αλλα δεν ειναι καθολου ετσι η ζωη μου ειναι το αποτελεσμα μιας σωστης κατευθυνσης που εγω καταλαβα πως θα τη παρω που βασιζοταν πανω στη λεξη καθρευτης τωρα τι συμαινει αυτο αντε κ βρεστο αν μπορεις.

    αντιθετα εβλεπα καπιους που το επαιζαν ατυχοι επιδη μια ζωη παρισταναν τις γλαστρες κ δε φιλοσοφισαν σχεδον τιποτα για το πως θα προγραματισουν τη ζωη τους προς τη σωστη κατευθυνση κατι που απο αυτο εξαρτονται τα παντα σε αυτη τη ζωη ολα ειναι θεμα προγραματισμου κ σωστων κατευθυνσεων αρα αυτο δεν ειναι τυχη γενικος εγω στη τυχη δε πιστευω καθολου

    αν παντως αδυνατεις να με ερμηνευσεις νη το παλευεις αδικα η το εχεις η δε το εχεις απλα

    αρα συμπερασματικα αν καπιος δε προγραματιζει τιποτα στη ζωη του το πως θα κανει τις σωστες επιλογες κ πως θα βρισκετε κοντα σε σωστους ανθρωπους για αυτον κ κανει τις πιο λαθος επιλογες ερωτευεται φανταστικα προσωπα που δεν υπαρχουν κ αφηνετε στο κενο κ στο τιποτα κ διαλεγει οτι χειροτερο για να το εχει κοντα του αυτο σημαινει οτι δεν ειναι ατυχος αλλα αρνιται να σκεφτει πως θα κανει τη ζωη του καλυτερη κ βαζει την ατυχια ως δικαιολογια για να αποφυγει να αντιμετωπισει τη ζωη την ιδια.

    για αυτο ακριβως κ δεν εχω απολυτως τιποτα κοινο με τη θεματοθετρια αφου ειναι το ακριβως αντιθετο μου.
    Καλά, άσε τη θεματοθέτρια, εννοείται πως δεν έχετε κάτι κοινό κ πολύ καλά κάνεις.
    Στα υπόλοιπα για να είμαι ειλικρινής, ε, δεν σε καταλαβαίνω πάντα, μπερδεύομαι όπως τα γράφεις. Απλά κάποιες φορές που μπορώ να καταλάβω τί εννοείς συμφωνώ. Αυτό ήθελα να σου πω.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε μπορω να καταλαβω πως γινετε να συμφωνεις μαζι μου ενω μπερδευεσαι. εκτος αν κατι σου θυμιζουν αυτα που λεω καπιο αλλο προσωπο κ τα ψιλοκαταλαβαινεις λογο αλλης εμπειριας.αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το ιδιο ακριβως μπορει να μη μου μιαζει τοσο οσο νομιζεις.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αδιέξοδο
    By Sonny in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2014, 16:29
  2. αδιέξοδο
    By michalisyov in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-2011, 13:18
  3. αδιέξοδο
    By mirtw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 12-05-2011, 15:22
  4. αδιεξοδο
    By otinanai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-04-2011, 13:19
  5. Αδιέξοδο...
    By Oblis_gr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 17-03-2011, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •