δυσκολη φαση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    26

    δυσκολη φαση

    Πριν δυο μηνες βγηκα με μια κοπελα, 19 χρονων τεσσερεις φορες. Αυτη εκανε το πρωτο βημα, στην αρχη εκανε σαν τρελη, εβαζε φιλους να της δωσουν το τηλ μου κτλ. Την τεταρτη φορα, αφου δεν πηγαινε καλα παλι (μεγαλες σιωπες, μου ελεγε να πω κατι αλλα εγω τιποτα, δισταζα, βαριοταν, ξινιζε κτλ) της ειπα να μου τι σκεφτεται και γιατι ειναι ετσι για να προχωρησει το θεμα και αυτη δεν ελεγε τιποτα μου στελνει μηνυμα οταν εφυγε ''δεν ηταν οτι δεν ηθελα να σου πω σημερα απλα ειμαι σε πολυ δυσκολη περιοδο.'' (Να σημειωσω οτι πραγματι ειναι σε δυσκολη φαση αφου πριν κατι μηνες ειχε οικογενειακη απωλεια).
    Τις επομενες ημερες την επαιρνα τηλ και δεν το σηκωνε, επεμεινα με μηνυματα και μου απανταει παλι ''ειναι δυσκολη αυτη η περιοδος για το οτιδηποτε ειδικα τωρα που εχω και εξεταδτικη. Την ξαναρωταω γιατι δε μου ελεγε τοτε που την ειχα ρωτησει και μου απανατει''τι να ελεγα? αφου δεν ήμουν σιγουρη. Ηθελες να παιζω μαζι σου?'' και μετα αφου την πιεζα να μου πει "απλα δεν ετυχε, δεν εχω να πω κατι αλλο".
    Λιγες μερες μετα τα εφτιαξε με καποιον, τον οποιο γνωρισε μετα απο μενα. Του ζητησε σχεση, τα ειχαν για δυο εβδομαδες, μετα του ειπε οτι ειναι σε δυσκολη φαση και θελει κατι χαλαρο. Αυτο κρατησε αλλες δυο εβδομαδες και το διελυσε. Την ημερα εκεινη την ξαναβρηκα, τη ρωτησα γι αυτο και μου ειπε οτι δεν εκανα κατι εγω, οτι εχει προβλημα με το εαυτο της, οτι δεν ειναι καλα ψυχολογικα, οτι δεν εχει ξεπερασει ακομα αλλα, οτι δεν το ηξερε και το καταλαβε στην πορεια και οτι τωρα εχει παλι εξετασεις καταληγοντας στο οτι "δε σου λεω οτι δε θα γινει ποτε". Περιττο να πω οτι μου απεκρυψε οτι τα ειχε με τον αλλον. Τι πιστευετε οτι εγινε;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βασικα βγηκατε 4 φορες?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Βασικα βγηκατε 4 φορες?
    ναι τεσσερεις φορες βγηκαμε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοιταξε επρεπε να κανεις καποιο βημα μεσα σ αυτες τις 4 φορες. Ασχετα τι λεει τωρα η ιδια. Βασικα τι λεγατε στα ραντεβου αυτα? Κ θα σε πω τι συμβαινει.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    26
    Δεν το χειριστηκα καλα. Καναμε γενικη συζητηση. Οτι λεμε στο πρωτο ραντεβου επι τεσσερα, συν οτι στο δευτερο το προχωρησα λιγο λεγοντας οτι την ειχα προσεξει απο την αρχη, αφησα και ενα υπονοουμενο οτι μου αρεσε. Κα αυτη συνεχεια εβαζε στη συζητηδη τους φιλους μας που μεσιλαβησαν.Υπηρχαν μεγαλες σιωπες και αυτη βαριοταν και ξινιζε. Στο τριτο μου πεταξε καποια σποντα αν μου δινει καποια φιλη συμβουλες και τι σου λεει. Λεω οτι μου λεει κανε κατι, πιο γρηγορα αλλα εγω δεν τη ακουω. Και μου λεει " γιατι δεν κανεις κατι" "γιατι δεν την ακους"και μετα απο λιγο οταν ειπα οτι το παω αργα "ε μην την ακους"!. Στο τεταρτο μου ελεγε να τους αφησουμε αυτους να πουμε κατι, "πες κατι" και μετα στο τελος μου λεει"τωρα θα παω τουαλετα οταν γυρισω δεν ξερω θα βρεις κατι να πεις" Εγω αυτα τα εκλαμβανα ως θετικο σημαδι ,οταν γυρισε δε μου εριχνε ματισ και οταν τη ρωτησα τι συμβαινει δεν απαντουσε, μου ελεγε οτι ειναι ο σερβιτορος διπλα μας και μετα με προσγειωσε με το μηνυμα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βασικα εφοσον αυτη σου προτεινε να βγειτε αυτο ειναι πολυ θετικο, αλλα και συ βρε παιδι μου καθοσουνα σαν αγγουρι στο καφε! Λογικο ειναι να ξενερωσε η κοπελα. Δεν το χεις πολυ το σπρεχεν φαινεται ή θα ησουνα και αγχωμενος. Βεβαια μαλλον ειναι κολημενη με καποιον πρωην και ουτε ξερει τι της γινεται. Θα μπορουσες ομως να αξιοποιησεις την ευκαιρια που σου εδωσε κ ενδεχομενως να την κερδιζες. Τωρα μιλατε?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    26
    Οχι, μου ειπε να μην της στελνω γιατι δεν ειναι σε φαση και αν το συνεχισω δε θα μου απανταει. Αυτο για τον πρωην γιατι το λες;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι υποψιαζομαι οτι κατι τετοιο συμβαινει και απλα οτι δεν μιλαγες στα ραντβου δεν πολυβοηθησε. Αλλου μηπως βλεποσαστ εξω? Βασικα που σε ηξερε εσενα κ σου πε να βγειτε?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    26
    Ειχαμε γνωριστει σε ενα παρτυ. Αυτη τρελαθηκε, βρηκε το τηλ μου, ελεγε σε φιλους να την παρω εγω γιατι ντρεποταν, οι φιλες της ελεγαν στους δικους μου "πες του να την παρει, μας εχει πρηξει, ειναι ερωτευμενη!" Και μετα μου εστειλε ενα μηνυμα και ετσι αρχισε.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαζι δε κανετε κ χωρια δε μπορειτε...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    26
    Παιζει το σεναριο στην αρχη να γουσταρε μετα οταν με γνωρισε καλυτερα να ξενερωσε και να χρησιμοποιησε δευτερευοντα πραγματα δηλαδη το οτι βρισκοταν σε δυσκολη περιοδο, δεν ειχε ξεπερασει αλλα για να με απορριψει ευγενικα;; Στη συνεχεια να βρηκε τον αλλον και δοκιμαζοντας να καταλαβε οντως οτι δεν ηταν σε φαση και δεν ηθελε κανεναν;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eγω λεω οχι. Δειχνει μπερδεμενη γενικα. Eχει φβ?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Eγω λεω οχι. Δειχνει μπερδεμενη γενικα. Eχει φβ?
    Το εχει κλεισει. Δηλαδη τι πιστευεις; οτι ολα οσα μου ελεγε ηταν αληθεια;;

  14. #14
    Γεια σου και από εμένα,

    Quote Originally Posted by giorgosss1989 View Post
    Λιγες μερες μετα τα εφτιαξε με καποιον, τον οποιο γνωρισε μετα απο μενα. Του ζητησε σχεση, τα ειχαν για δυο εβδομαδες, μετα του ειπε οτι ειναι σε δυσκολη φαση και θελει κατι χαλαρο. Αυτο κρατησε αλλες δυο εβδομαδες και το διελυσε.
    Πώς έμαθες εσύ ότι τα είχε άλλον για 2 εβδομάδες και μετά τον άφησε; Βασικά φαίνεται αρκετά μπερδεμένη η κοπέλα και ίσως να μην ξερει ακριβώς τι θελει. Αν ήταν σε περίεργη/δύσκολη φάση δεν θα έκανε σαν τρελλή να βρει το τηλέφωνο σου για να βγειτε. Ίσως έγινε κάτι στα ραντεβού και ξενέρωσε γιαυτό και σου τα μασάει τώρα; Έπρεπε και εσύ να είσαι λίγο πιο άνετος στο cafe. Καταλαβαίνω ίσως να είσουν αγχωμένος όμως από το πρώτο ραντεβού οι περισσότερες κοπέλες καταλαβαίνουν αν θέλουν να συνεχίσουν να βλεπουν τον αλλον.
    Βρεθήκατε ξανα ακομη 3 φορές, αλλα ίσως να μην πήρε αυτό που ήθελε. Ιδίως με αυτά που αναφέρεις ότι σε ρώτησε αν σε συμβουλεύει κάποια φίλη σου και της είπες ναι και πως σου λεει να κανεις κατι πιο γρήγορα, ιδίως εκει που σου λεει αυτή, γιατί δεν κάνεις κατι; είναι σαν να ήθελε να σου πει, πως θέλει να το προχωρήσει μαζί σου, όμως εσύ δεν εκανες κάτι για να της το δείξεις αυτό.
    Προς το παρον, ασε την, μην την ξαναενοχήσεις γιατι θα ειναι χειρότερο και ίσως να νευριάσει και να μην σου απαντήσει. Στο είπε κιόλας πως αν την πιέσεις δεν θα σου απαντήσει καν. Μπορεί όντως να περνάει φάση και να βγαίνει με όποιονδήποτε για να ξεχαστει.

  15. #15
    ...εγώ νομίζω πως όταν λύσαγε να σε γνωρίσει, σε είχε αλλιώς στο μυαλό της και όταν γνωριστήκατε απογοητεύτηκε.
    Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά φαίνεται ξεκάθαρα από τη στάση της.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η φάση είναι άστα να πανε
    By newlife in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 15-09-2014, 03:06
  2. Κατάθλιψη ή απλά μια φάση;
    By San_Man in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 05-06-2013, 02:24
  3. φαση καταθλιψης και διαβασμα
    By VanGogh in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 22-11-2012, 02:02
  4. Υπολειμματικη φαση της ψυχωσης
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 22-08-2012, 19:42
  5. Είμαι σε πολύ χάλια φάση..
    By Άγνωστος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 22-10-2011, 14:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •