Χρειαζομαι την βοηθεια σας!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    3

    Χρειαζομαι την βοηθεια σας!

    Γεια σας!τελευταιους μηνες προσπαθω να αντιμετωπισω τον χωρισμο μου!ειμαι 20 χρονων και ημουνα μαζι με μια κοπελα για 4 χρονια μπορω να πω με ευκολια οτι ηταν ο πρωτος μου ερωτας και για αυτη το ιδιο και ημουνα τρελα ερωτευμενος μαζι της!τον σεπτεμβριο χωρισαμε!το μισο καλοκαιρι τα περασαμε τελεια μετα καπου το πραγμα χαλασε απολυθηκα και γω απο την δουλεια μου και μπορω να πω οτι μετα απο λιγο καιρο εγινα περιεργος σιγουρα εγινα πιεστικος αλλα και αυτη ειχε ηδη αρχισει να απομακρυνετε αφου το προσπαθησαμε για κανα μηνα ακομα και ειδαμε οτι δεν γινεται αλλο αποφασισαμε να χωρισουμε εμαθα μετα οτι ενω προσπαθουσαμε να τα βρουμε ειχε βρει εναν αλλο με τον οποιο δεν ξερω τι ενιωθε και τι εκανε!μου ειπε οτι απλα δεν ηταν καλα και την εκανε να ξεχνιεται επισης μου ειπε οτι δεν ολοκληρωσαν ποτε αλλα δεν ειναι αυτο που μετραει το θεμα ειναι οτι δεν μου το ειπε ξεκαθαρα απο την αρχη ακομα και αφου τους ειδα μαζι μου ειπε ψεματα για αυτον!τελοςπαντων ειμαι και γω αρκετα κλειστος ανθρωπος και δεν μπορω να ανοιχτω ευκολα με τα προβληματα μου!και ολο αυτο εχει γινει πλεον αρκετα σκληρο για μενα γιατι προσπαθω να το ξεπερασω και ολο γυρναω στα ιδια!αυτη απο περυσι ειναι γαλλια για σπουδες(ενω ειμασταν μαζι)αλλα το προσπαθησαμε τουλαχιστον για περυσι!μετα απο το καλοκαιρι που περασε και αφου χωρισαμε επρεπε να παει παλι γαλλια!ειχαμε καποια επαφη ενω ημασταν χωρισμενοι μιλησαμε ειπαμε σκληρα λογια αλλα και ξεκαθαρισαμε πραγματα!αναγνωρισαμε τα λαθη μας!το θεμα ειναι οτι ολους αυτους τους μηνες που ψιλομιλουσαμε καθε φορα με εκανε να νιωθω καλητερα αλλα και αυτην το ιδιο απο οσο μου ελεγε τουλαχιστον!επισης καθε φορα που μιλουσαμε μου ελεγε ποσο της λειπω και πως με αγαπαει και πως εχει μετανιωσει για οτι εγινε και εχει καταλαβει ποσο σημαντικος ημουνα για αυτην!εγω προσπαθουσα να μην πιανουμε τα παλια γιατι απλα ηθελα να μαθω τι κανει και αν ειναι καλα γιατι ηξερα οτι δεν της αρεσει εκει περα και οτι περναει δυσκολα!αλλα παντα καταλειγαμε να ειμαστε λες και ειμασταν ξανα μαζι κατι το οποιο οσο και ωραιο και αν ηταν με ποναγε γιατι μου ελεγε να τα ξαναβρουμε αλλα ηξερα οτι αυτο δεν γινεται γιατι πολυ απλα δεν ηταν τοσο ευκολο και ποσο μαλλον αν αυτη ηταν γαλλια και της το ειχα πει ξεκαθαρα οτι δεν μπορουμε να τα βρουμε για αυτους τους λογους και πως ακομα και αν το προσπαθουσαμε μπορει απλα τα πραγματα να γινοντουσαν πολυ χειροτερα!καθε φορα ομως που μιλουσαμε οσο ημασταν χωρισμενοι δηλαδη παντα εγω ημουνα αυτος που εστελνε πρωτος!πως γινεται ομως να λες σε ενα ατομα τετοια πραγματα και ποτε να μην του στελνεις?και οταν την ρωταγα γιατι δεν στελνεις μου απανταγε οτι παντα ηθελε και πως με σκεφτοταν συνεχεια και αλλα πολλα αλλα το θεμα ειναι οτι δεν το εκανε ποτε πραξη!τελοςπαντων πριν κανα μηνα ειχε ερθει ελλαδα και βρεθηκαμε 2 μερες αφου περασαμε και τα 2 βραδια μαζι!και εννοωντας βραδυ εννοω για κανα 10-12ωρο φορες +οτι κοιμηθηκαμε!μπορω να πω οτι τα περασαμε τελεια και οι 2!επισης μου ειπε οτι λιγες μερες πριν ερθει ειχε βγει σε μια παρεα και κατελειξε να το κανει με εναν που την γουσταρε!ηθελε απλα σεξ μου ειπε και οτι δεν της αρεσε και καθολου!αλλα μπορω να πω οτι οσο και αν με πειραξε το ξεπερασα γιατι αλλωστε δεν μου επεφτε και λογος!απλα της ειπα να μην κανει πραγματα που δεν θελει και να μην κανει βλακειες!μετα εφυγε παλι γαλλια και ενα βραδυ αφου τσακωθηκαμε γιατι μου ελεγε πως δεν θελει να μιλαμε πλεον της ειπα εχεις δικιο δεν γινεται αλλο αυτο να σου μιλαω για να δω τι κανεις και να βρισκω και τον μπελα μου!αποφασισα απο εκεινο το βραδυ οτι αυτο ηταν δεν την θελω αλλο στην ζωη μου ουτε και φιλικα οσο και αν αυτο ηταν φιλικο που ειχαμε...μετα απο λιγες μερες μου εστειλε συγνωμη και πως δεν εννοουσε τιποτα απο αυτα απλα ηταν χαλια και οτι ηθελε να μιλαμε οτι της κανω καλο κτλπ...αφου την αγνοησα για λιγες μερες συνεχισε να μου στελνει και εκει ξαναεγινε το κακο!της μιλησα...και μιλησαμε για 2-3 μερες εκει ενιωσα σαν να την ξαναερωτευομουνα και σαν ηλιθιος δεν το ξεκοψα !το αποτελεσμα ειναι οτι ημουνα ετοιμος να της πω να ξαναπροσπαθησουμε γιατι ποσο σκατα μπορουσα να γινω ακομα!αλλα ηρθε ξανα ελλαδα για τα χριστουγεννα και βρεθηκαμε για λιγο και ψιλοξανα τσακωθηκαμε για χαζους λογους και εκει στεφτηκα και της το ειπα τι παμε να κανουμε αμα τσακωνομαστε τωρα χωρις λογο τι θα γινει μετα?και μου ειπε πως και αυτη το σκεφτηκε αλλα πως θα μπορουσαμε να προσπαθησουμε!την ιδια μερα κιολας εφυγα για δουλειες στο χωριο μου αφου χαιρετιθηκαμε και δεν ειπε ουτε ενα καλο ταξαδι!δεν μιλησαμε για 3 μερες μεχρι που παλι εκανα εγω την κινηση και την πηρα τηλεφωνο και αφου μιησαμε λιγο μετα την ρωτησα γιατι δεν πηρες ενα τηλεφωνο τοσες μερες μου απαντησε πως ηθελε αλλα ξεχαστηκε...αφου μιλησαμε λιγο ακομα την την ρωτησα για καποιον που της αρεσε τι γινεται με αυτον?νευριασε γιατι ειπε πως δεν τρεχει τιποτα και πως δεν χρειαζεται να την ψαρευω αφου ξανατσακωθηκαμε για αυτον τον λογο γιατι με νευριασε γιατι συμπεριφερεται λες και δεν ξερει τι θελει και επειδη πιστευω πως δεν μου μιλαει ξεκαθαρα το κλεισαμε!εχουν περασει 2-3 μερες και δεν εχουμε μιλησει ακομα και εχω παρει αποφαση οτι δεν παει αλλο αυτο ηταν πρεπει να προσπαθησω να την ξεπερασω και να συνεχισω την ζωη μου!το θεμα ειναι οτι την σκεφτομαι συνεχεια και δεν θελω να ξαναπεσω στα ιδια γιατι πιστευω ειλικρινα πως ειχα κανει μια προοδο αλλα ολο αυτο το μπερδεμα με πηγε παλι πισω!δεν ξερω πλεον τι να κανω ειμαι σκατα και δεν νιωθω ανετα να μιλησω σε κανεναν για αυτο το θεμα!ολοι τριγυρω μου νομιζουν οτι ειμαι καλα αλλα καθε μερα ειμαι σκατα αλλα προσπαθω να μην το δειχνω!θελω να τελειωσει ολη αυτη η ιστορια!και να ξαναβρω τον εαυτο μου!πραγματικα θα ηθελα μερικες συμβουλες γιατι ειμαι μπερδεμενος!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ποσο καιρο θα κατσει γαλλια?

  3. #3
    Αυτό το πράγμα που λένε όλοι ότι θέλουν να κάνουν κάτι και δεν το κάνουν ποτέ και λένε χίλιες δυο δικαιολογίες, είναι πολύ περίεργο και πολύ σπαστικο. Ήθελε να σου στείλει μηνυμα και ξεχαστηκε, σε θελει αλλα συνέχεια τσακωνεστε, δεν της στέλνεις για λίγες μέρες μήνυμα και τρελλενεται και σε ψάχνει. Νομίζω να την ξεχάσεις και δεν αξίζει άλλο να την τρέχεις. Νομίζω έκανες αρκετές προσπάθειες με αυτήν. Αν σε θέλει όντως θα σε ψάξει από μόνη της.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    3
    απο οσο μου ειχε πει μεχρι Μάιο-Ιουνιο!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mετα τελος ή θα ξαναπαει παλι? Στο λεω γιατι αμα ειναι να εχει προοπτικη για Γαλλια να μη το παλεψεις.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    3
    απο οσο ξερω μου ειχε πει πως θα γυρναγε μονιμα αθηνα!αλλα ποτε δεν ξερεις!αλλα και να γυρισει πως να το παλεψω?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοιταξε πρεπει να αναγνωρισεις οτι εισαι πιεστικος και μ αυτο τον τροπο την απομακρυνες την κοπελα. Πρεπει να τ αλλαξεις αυτο.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Ἐκανε και σεξ, επειδή ο άλλος τη γούσταρε. Πόσα άλλα δεν είδα διαβάζοντας ανάμεσα στις γραμμές άραγε; Συμφωνώ με Λἰλα. Επίσης, αυτή Γαλλία, εσύ Ελλάδα; Δύσκολο φίλε μου. Για κοίτα γύρω σου. Μία νέα αγάπη απωθεί την παλιά σχεδόν πάντα. Αν δεν, εδώ είμαστε

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι Βοήθεια
    By Εμμανουέλα1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 634
    Last Post: 02-10-2012, 14:34
  2. χρειαζομαι βοηθεια
    By frozen_heart in forum Κακοποίηση
    Replies: 58
    Last Post: 13-03-2012, 18:56
  3. χρειάζομαι βοήθεια!!!
    By Gadgetakias in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 06-12-2011, 01:09
  4. χρειαζομαι την βοηθεια σας
    By Κορινα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 26-11-2009, 13:44
  5. χρειαζομαι βοηθεια
    By Wolff in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 24-07-2008, 15:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •