Φοβία για ανεύρυσμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47

    Φοβία για ανεύρυσμα

    Καλησπέρα σε ολους σας και χρονια πολλα!!
    Εκεί που λεω οτι συνερχομαι τσουπ κατιν καινουργιο πεταγεται.
    Εδω και 3 μερες εχει πεταχτει μια φλεβα πισω απο το αυτι και με ποναει και νομιζω πως ειναι ανευρυσμα πως θα σκασει και θα πεθανω ακαριαια.
    Φοβαμαι πολυ.
    Διβασα πριν απο λιγο και τα συμπτωματα.
    Θελω να παω στο νοσοκομειο αλλα ντρεπομαι. Τι να τους πω δηλαδη?
    Βοηθηστε με τι να κανω?
    Λετε να εχω κατι σοβαρο?
    Νομιζω πως ποναει,με ενοχλει κατι και νιωθω μουδιασματακια στο προσωπο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Γιατί ντρέπεσαι;;; Να πας στο νοσοκομείο ή σε ένα γιατρό και να πεις "εδώ και κάποιες μέρες έχω πρηστεί σε αυτό το σημείο και πονάω", χωρίς να αναφέρεις τυχόν διαγνώσεις που έχεις βγάλει η ίδια. Να σε δει γιατρός, να σου κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις αν χρειάζονται και να μάθεις τι είναι και αν πρέπει να κάνεις κάτι για την αντιμετώπισή του.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου,κανενα προβλημα δεν ειναι για να ντρεπεσαι να το πεις παροτι ετσι οπως το θετεις μου φαινεται περισσοτερο ψυχολογικο αυτη η φοβια παρα κατι που ειναι σωματικο πηγαινε ομως στον γιατρο για να ηρεμησεις παροτι νιωθω αισιοδοξη οτι δεν εχεις κατι μιας κ αυτο το προβλημα περισσοτερο παρουσιαζεται σε ηλικιωμενους ανθρωπους η εστω μεσηλικες,Επισης θερμη συμβουλη σταματα να διαβαζεις ιατρικα θεματα ειναι φανερο οτι σε επηρεαζουν αρνητικα κ εντεινουν την φοβια σου κ αυτο κανουν παρα πολλοι ανθρωποι κ παθαινουν αρρωστοφοβια γιαυτο δεν πρεπει ουτε να διαβαζεις ουτε να πηγαινεις διαρκως στον γιατρο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    να πας στον γιατρο.πολυ πιθανο να μην ειναι τιποτα σπουδαιο και χωρις λογο κανεις κακο στον εαυτο σου με διαγνωσεις που βγαζεις μονη σου!!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Θα συμφωνήσω με τον Σπύρο ως πρις τις διαγνώσεις. Σύμφωνα με το google θα έπρεπε όλοι να έχουμε πεθάνει πριν χρόνια. Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις από έναν Ψυχίατρο. Ως γιατρός θα εκφέρει γνώμη επί του ιατρικού θέματος και θα σε καθοδηγήσει. Αν φοβάσαι τον ψυχίατρο, πήγαινε σε αγγειολόγο. Έπειτα, όταν βεβαιωθείς ότι ιατρικώς είσαι καλά, να συνεχίσεις με ψυχοθεραπείες για τη νοσοφοβία σου :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    maria , δεν εχεις τιποτα , αν πας στο νοσοκομειο θα σε παρουν στο ψιλο . Ψυχολογικο ειναι .

Similar Threads

  1. φοβία
    By cina in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 02-09-2012, 21:45
  2. φοβια
    By fabulous in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 17-04-2012, 15:58
  3. Φοβια για HIV
    By astros in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 10-10-2011, 03:11
  4. ΦΟΒΙΑ
    By konsav92 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 22-06-2011, 20:15
  5. Replies: 21
    Last Post: 25-09-2010, 11:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •