δεν εχω φίλουςστην πόλη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    12

    δεν εχω φίλουςστην πόλη μου

    καλησπέρα σε ολους στο φορυομ.θελω να σας μιλήσω για ενα θεμα που με απασχολεί εδω και χρόνια.Είμαι 22 χρονων και μεγάλωσα τα παιδικά μου χρονια εως τα 13 στο χωρίο επειτα μετακομίσαμε στην πόλη.Στο χωριο ήμουν αχώριστος με δυο παιδια τα οπία με την σειρά τυος μτακόμισαν σε μια διπλανή πόλη οχι πολυ μακρυά απο εδω. Σε ολο αυτο το διάστημα μεχρι να παω φοιτητές δνε κατάφερα να αποκτήσω φίλους παρα μόνο παρέες εκτος δηλαδή απο εκεινα τα δύο τα παιδιά που είμαστε κώλος και βρακ αν μου επιτρέπεται η έκφραση δεν εκανα αλλους φίλους.Φυσικα με αυτα τα παιδια βρισκόμαστε οχι τοσο συχνά λογω απόστασης και μονο αλλα είμαστε αχώριστοι και μιλάμε μεσω τηλεφωνώ φμπ κτλ.Σαν φοιτητής ευτυχώς απέκτησα και άλλους 3 φίλους με ολη την σημασία της λέξεως και αυτοι οι τρείς.Ωστοσο αυτα τα παιδια είναι απο άλλη πολη οχι πολυ μακριά απο εμενα αλλα αρκετα μακρία.Το θεμα είναι οτι πλεον γυρνάω στην πόλη μου και δεν εχω κανένα φιλο παρα μόνο γνωστούς ναι μεν θα βγω αλλα οχι συχνά και για τα τυπικά κανα καφέ κανα αγώνα και περιορίζεται εκει πέρα.Εχω σχέση με ενα κορίτσι που το αγαπάω πολυ εδω και 4 χρόνια.Δεν το ανέφερα εξαρχής γιατι οσο ναναι αλλο ο φίλςο αλλο η σχέση με τον φίλο θα πεις μια μαλακία παραπάνω γενικα θα συμπεριφερθείς αλλιώτικα.Γενικά με πιάνει μια κατάθλιψη οταν επιστρέφω στην πολη μου για διακοπες διοτι βλέπεις συνεχως τσεκ ιν των ατόμων με φίλους τους ενω εγω είμαι σπίτι.Ζηλεύω με την καλή εννοια οτι θα ήθελα να ημουν στην θέση τους..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δυστιχος κ με μενα το ιδιο σχεδον συμβαινει αφου ειμαι απο νησι κ δε ταιριαζω καθολου με αυτους που ζουν σ αυτη τη πολη κ οι περισσοτεροι φιλοι που εχω ειναι εκτος της πολης.θα προτιμουσα το χωριο να σου πω.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    12
    Η αλήθεια εινια οτι εχω ταιριάξει και στην πόλη και στο χωριο οποτε δεν εχω πρόβλημα.Απλα για κάποιον λλογο δεν μπόρεσα εδω πέρα να κανω φίλους στην πολη οπου ζω..Αυτο με προβληματίζει και με κανει να νιώθω μόνος καθε φορα που γυρνάω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    φιλε μου να πω την γνωμη μου και αν θες την λαμβανεις υποψιν σου.καλοι οι φιλοι,λιγοι ομως ειναι πραγματικοι και θα τρεξουν για σενα οταν τους χρειαστεις.αν αυτοι που λες φιλοι σου ειναι πραγματικοι φιλοι,δεν παιζει ρολο η αποσταση.εστω και να μην βρισκεσται συχνα,θα περνατε ωραια οποτε βρισκεσται και οποτε τους χρειαστεις θ αειναι διπλα σου.η παρεα ειναι για να περνας καλα,και απο αυτους εχεις.θα ελεγα να μην το παιρνεις τοσο βαρια.αν η κοπελα σου και η σχεση σου ειναι σωστη,να δεις οτι εχεις εναν ανθρωπο διπλα σου.γιατι αυτος ο ανθρωπος θα ειναι διπλα σου στα δυσκολα οταν χρειαστεις κατι.οι φιλοι ερχονται και φευγουν.οι ανθρωποι που μας αγαπανε και νοιαζονται ειναι ελαχιστοι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    Δεν μπορείς να βρεις παρέες από το πανεπιστήμιο που πηγαίνεις;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    εχει αλλα δεν μενουν και αυτοι στην ιδια πολη αποτι λεει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλε μου ειμαστε σε ιδια φαση κ εμεις ειμαστε μαζι με το αγορι μου κ ολες τις φιλες μου απο αποσταση ενω στην πολη μου ειναι μονο η μικρη ξαδερφη μου με την οποια βγαινουμε το δυνατον περισσοτερο,Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι ορισμενες προσωρινες λυσεις με τους ηδη υπαρχοντες φιλους σου δηλαδη να τους καλεις κ να τους φιλοξενεις για μερες σπιτι σου κ να βγαινετε κ μαζι με την κοπελα σου μεγαλη παρεα κ ετσι κ σε καλουν πηγαινε κ εσυ να μενεις σπιτια τους θα ειναι ανασα για σενα απο την καθημερινοτητα που δεν εχεις κοσμο να βγαινεις,Επισης μην πιεστεις να κανεις παρεα απο ανθρωπους στην πολη σου που δεν σου αρεσουν η δεν σου ταιριαζουν,Αφοσιωσου στην κοπελα σου να ειστε παντα μαζι καλα κ να γνωριζεις οτι απο ενα σημειο κ μετα μεγαλωνοντας ολοι σκεφτονται περισσοτερο τον συζυγο συντροφο τους τα παιδια τους κ την δουλεια τους για φιλιες δεν περισευει αρκετος καιρος,διατηρησε βεβαια τους φιλους σου επικοινωνοντας μαζι τους κ αποφασισε ετσι κ σου αρκουν αυτοι οι φιλοι η ετσι κ ειναι αναγκαιο να κανεις κ αλλους ορισμενες φορες ειναι ανθρωποι που μας καλυπτουν κ δεν θελουμε αμεσα αλλους

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Ξεκίνα να μιλάς με τον Spyros1981 φίλε!

    Διάβασε και το thread του, έχουν ειπωθεί πολλά και καλά για το θέμα αυτό

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    δεν νομιζω να εχει καμια σχεση με το θεμα μου.τελειως διαφορετικο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι δε σε γνωριζει η φιλη σου στις δικες της παρεες? Και κοιτα να κανεις παρεα και με κοριτσια, ειναι πολυ καλυτερες αυτες οι φιλιες.

Similar Threads

  1. σε νέα πόλη και δεν έχω παρέα
    By anewuser in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 20-10-2014, 03:00
  2. Μετακομιση στην πολη που ζει το αγορι μου
    By dilimma in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 08-03-2014, 17:27
  3. Πόση μοναξιά μέσα την πόλη?
    By andy87 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 01-12-2013, 19:49
  4. Πως να τον φερω στην πολη μου?
    By μυσπ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 09-09-2013, 00:14
  5. ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 24-02-2011, 21:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •