τι ειναι αυτο που νιωθω???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    10

    τι ειναι αυτο που νιωθω???

    Καλημερα σας..θα σας πω και εγω εν ολιγοις την ιστορια μου και βοηθηστε με να καταλαβω τι ειναι αυτο που νιωθω και γιατι???
    Οταν πηγαινα γυμνασιο ημουν ερωτευμενη με τον μικρο γιο μιας φιλικης οικογενειας...τον εβλεπα και ετρεμα ολοκληρη προσπαθουσα να μιμηθω τα παντα σε αυτον και ελιωνα οταν μου μιλαγε ηταν ο πρωτος μου ερωτας....παντα οταν παιζαμε με τον αδελφο μου και τον δικο του που ηταν μεγαλυτερος ημασταν ζευγαρι... το απεδιδα στο οτι ημασταν τα μικρα και παντα τα βρισκαμε...πηγαιναμε στο ιδιο γυμνασιο ηταν δυο ταξεις μεγαλυτερος μου και στο φροντιστηριο των αγγλικων στην ιδια ταξη....πολλες φορες γυρναγαμε μαζι μεχρι να χωρισουν οι δρομοι μας παντα φιλικα.... Οταν πηγα τριτη γυμνασιου ξαφνικα αρχισε να μου τα ριχνει πολυ ασχημα ο μεγαλος αδελφος του(5 χρονια μεγαλυτερος μου)
    κοπλιμεντα και γενικα πολυ κολλημα κατι που με εκανε και ξεφυγα απο τον μικρο και σκεφτομουν πλεον μονο τον μεγαλο ειδικα οταν πηγε φανταρος..... τελειωνοντας απο φανταρος κι ενω εγω πλεον ερωτευμενη σκεφτομουν μονο τον μεγαλο αδελφο μιλησαμε και τα φτιαξαμε και να μην σας τα πολυλογω με κατι μπερδεματα παντρευτηκαμε....
    ο μικρος αδελφος παντα ηταν ο καλος μου φιλος παιζαμε ταβλι ατελειωτες ωρες αστεια μεθυσια μπανια ολοι μαζι αλλα παντα διασκεδαζα με τον μικρο. Οταν εμφανιζοταν στην πολη μας γιατι εφυγε για αθηνα μετα απο καποια χρονια παντα ενιωθα οτι τωρα εχω που να ακουμπησω οτι ολοκληρωθηκα.Βεβαια ποτε δεν ειχαμε μιλησει για προσωπικα θεματα ποτε!!! ουτε αυτος ουτε εγω μονο παρεα να περναμε καλα να κανουμε πλακες ο ενας στον αλλον. Μαλιστα καποια στιγμη που του τα εριξε μια φιλη μου εκεινος ενω φιληθηκαν εγινε πολυ χαλια και οταν τον ρωτησε ο αντρας μου τι του συμβαινει του ειπε αυτος οτι ηταν ερωτευμενος με μια γυναικα με την οποια δεν θα μπορουσε ποτε να κανει κατι... μεχρι εκει τιποτα αλλο....Οταν μεθουσαμε εκεινον επαιρνα την αλλη μερα να με βοηθησει που ημουν χαλια να μου πει τι να κανω να συνελθω.παντα μου ελεγε πως του αρεσαν τα μαλλια μου και οτι ημουν ομορφη ολα αυτα βεβαια σε αδελφικο πλαισιο.Ετσι το εβλεπα ετσι το ενιωθα... εντω μεταξυ τα προβληματα με τον αδελφο του και αντρα μου ειχαν ηδη αρχισει και εν ολιγοις ενα βραδυ πριν αποκαλυψω σε ολους οτι δεν αντεχα αλλο και ηθελα να χωρισω μεθυσαμε παλι εγω και ο κουνιαδος παρουσια του τοτε αντρα μου που δεν επινε και εκει που πιναμε ξυπνησα την αλλη μερα στο κρεβατι χαλια ειχαμε πιει τρια μπουκαλια ουισκι οι δυο μας και ο αντρας μου μου ειπε οτι ειπα πραγματα που δεν επρεπε τιποτα ομως δεν θυμαμαι.ενα κενο. την αλλη μερα ενημερωσα τους γονεις μου και τον αντρα μου οτι θελω να χωρισω και δυομιση μηνες μετα εφυγα απο το σπιτι μας. Καποια στιγμη που μιλησα με τον πρωην αντρα μου αφου ειχαν περασει καποιοι μηνες μου ειπε να παρω τηλεφωνο τον αδελφο του ηθελε να μου μιλησει και οντως το εκανα.Μου ειπε πως το οτι χωρισα δεν σημαινει οτι δεν με νιωθει αδελφη του και πως αν χρειαστω οτιδηποτε να μην διστασω να τον παρω τηλεφωνο.
    κατι το οποιο δεν εκανα ποτε γιατι δεν ενιωθα πως επρεπε να το κανω. Τελικα γνωρισα τον τωρινο μου αντρα και παντρευτηκαμε μετα απο καποιο καιρο. πρωτη φορα νιωθω ευτυχισμενη και εχω πλεον κι ενα μωρακι. Τον πρωην κουνιαδο μου τον πηρα μια φορα τηλεφωνο πριν καποια χρονια οταν εμαθα οτι εχει μια σοβαρη αρρωστια και πονεσα οσο ποτε προηγουμενως. Μιλησαμε φιλικα και του ζητησα να προσεχει τον ευατο του.Απο τοτε εχουν περασει 4 χρονια δεν εχουμε ξαναμιλησει. Το προβλημα μου ειναι οτι τον βλεπω συνεχεια στον υπνο μου να θελει να με φιλησει να θελω να ειμαι μαζι του και παντα καποιο προβλημα να υπαρχει(δηλαδη ολοι οι αλλοι που υποτιθεται με θελουν με τον αδελφο του και πρωην αντρα μου) και καθε φορα ξυπναω με πονο απελπισμενη....Ενω ειμαι τοσο καλα με τον αντρα μου και το παιδακι μου δεν καταλαβαινω γιατι αυτο το πραγμα εχει καρφωθει ετσι στο μυαλο μου.Τοσα χρονια που ημουν κοντα του ποτε δεν ειδα παρομοιο ονειρο τωρα τι μου συμβαινει? Ολα ειναι την νυχτα την ημερα θα τον σκεφτω μονο οταν τον εχω δει στον υπνο μου.Θελω να απαλλαγω απο αυτες τι σκεψεις γιατι δεν μου κανουν καλο και δεν ξερω πως. Επισης δεν ανεφερα οτι αυτος ποτε του δεν τον ειδα να εχει κανει καποια σχεση ουτε εχει παντρευτει.Φυσικα επισημη σχεση εννοω,τι κανει στη ζωη του δεν το ξερω....αν μπορει καποιος να βοηθησει ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κατερινα επρεπε κι εσυ τοσα χρονια να κανεις ενα βημα παραπανω αφου σ αρεσει το παλικαρι. Γιατι καθοσουνα απραγη? Μηπως ηρθε η ωρα να το κανεις? Λογικο ειναι τετοιος ερωτας ο οποιος δεν ειχε ευκαιρια να ευδοκιμησει, σου ξαναβγαινει τωρα στα ονειρα. Λοιπον πρεπει να το τολμησεις εστω και αργα. Ξεκινα να αναζωουρωσεις την επικοινωνια χαλαρα στην αρχη και σιγα σιγα θα βολιδοσκοπησεις. Για μενα ο ανθρωπος πρεπει να κυνηγαει την ευτυχια οπου αισθανεται καλυτερα. Λοιπον στειλτου ενα μηνυμα τι κανει και βλεπεις.

  3. #3
    Κατερίνα μου διάβασα την ιστορία σου και αυτό που πιστεύω είναι πως έπρεπε να προσπαθούσες με αυτόν. Τωρα το γεγονός ότι βλέπεις διάφορα στον ύπνο σου είναι ίσως η ανεκπλήρωτη σου επιθυμία να είσαι μαζί του που δεν έγινε ποτέ και αυτό το έχεις σαν αποθημένο που αν δεν το εκπληρώσεις, τότε πάντα θα το σκέφτεσαι.

    Δεν ξέρω φυσικά τώρα, πόσο εύκολο είναι να τα παρατήσεις όλα και να προσπαθήσεις να κάνεις κάτι με αυτόν, εφόσον υπάρχει και μια οικογένεια στην μέση, μια νέα αρχή στην ζωή σου, όμως αυτό που μπορείς να κάνεις κατά την άποψη μου για να νιώσεις και εσύ καλύτερα, είναι να στείλεις ενα μηνυμα όπως λεει και το kerasi, έτσι ώστε να δείξεις το ενδιαφέρον σου και ταυτόχρονα να δεις και πως είναι. Για μένα η προσπάθεια για να είστε μαζί, έπρεπε να γίνει από την αρχή οταν άρχισες να νιώθεις και συναισθήματα, όμως δεν το προσπάθησες (που δεν ξερω και τον λόγο) και παντρεύτηκες τον αδερφό του που τελικά χωρίσατε.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    10
    Τότε ήμουν 13 χρόνων παιδί, τι να προσπαθούσα; μετά με πήραν μπάλα τα γεγονότα και πάλι δεν ξέρω τι υπήρχε αληθινά από την μεριά του. Ίσως όλη αυτή η προσοχη που μου έδειχνε να ήταν λογω του ότι ήμουν γυναίκα του αδελφού του. Να φανταστειτε στη θάλασσα ενώ έπαιζαν ρακέτες μολις πήγαινα να βουτήξω στη θάλασσα πρωτος αυτος παραταγε τις ρακέτες. Και ένα βράδυ που πήγαμε για ποτό και οι τρεις εγώ δεν ήμουν καλα πήγα τουαλέτα κι έκλαιγα οταν βγήκα αυτος ειχε ανησυχήσει... Αλλά ένιωθα ότι απλά ήταν υπερπροστατευτικος και πράγματα που ήθελα να τα έβλεπα από τον τότε άντρα μου τα έκανε αυτος. Όμως αν δεν έχετε παντρευτεί και χωρίσει δεν ξέρετε πως είναι. Με την τότε πεθερά μου είχα περάσει πολλά... Δεν θα μπορούσα να τολμήσω να τον ενοχλησω και να της επιτρεψω να με ξαναπιάσει στο στομα της την στιγμη που δεν πιστεύω ότι υπαρχει πιθανοτητα να υπαρχει ενδιαφέρον για εμένα από αυτόν.Και επιπλεον τώρα είμαι πολύ καλα με τον άντρα μου και το παιδάκι μου.Σκεφτομαι πως όλα αυτά υπήρξαν μόνο στο δικό μου μυαλό και μόνο ρεζίλι θα γινόμουν αν επικοινωνουσα μαζί του.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    10
    Άλλωστε οταν τον πήρα τηλεφωνο δεν εβαλα απόκρυψη, αν με σκεφτόταν έστω και λίγο θα ειχε κάνει μια κίνηση έστω και φιλικά. Δεν το έκανε όμως....

  6. #6
    Εγω λέω απ' την στιγμή που είσαι παντρεμένη και καλά να μην κάνεις βλακείες... Κι αν ενδιαφέρεται τελικά και δεν γίνεις ρεζίλι τι θα κάνεις? Θα χωρίσεις ή απλά θα σταματήσετε να είστε καλά?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    10
    για αυτο ακριβως ειπα οτι θελω μονο να παψω να νιωθω ετσι....δεν θελω να διαλυσω τη ζωη μου. και δεν ξερω πως!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορει να μην ειναι το απωθημενο και να ειναι η ρουτινα με το συζυγο. Να χετε λιγο ρουτινιασει. Απο σεξ πως τα πατε με το συζυγο?

  9. #9
    Αφού περνάς τόσο καλά με την οικογένεια σου, τότε δεν έπρεπε να σκέφτεσαι τον άλλο. Εαν όμως τον σκέφτεσαι, τότε ίσως κάτι σου λείπει. Και δεν εννοώ ότι φταίει κάποιος από τους 2 σας, ίσως να είναι λόγω της ρουτίνας και της συνήθειας που αναπτύχθηκε πλεον ανάμεσα σας. Μην διαλύσεις την ζωή σου, προσπάθησε να κάνεις καινούργια πράγματα με τον άντρα σου να ξεφύγετε και λίγο από την ρουτίνα της καθημερινότητας και πιστευω πως τα πράγματα θα είναι καλύτερα για σένα. Εφόσον δεν μιλας κιόλας με τον άλλον τότε θα ξεχαστεί και πιο εύκολα.
    Εαν κάνει ο αλλος κάποια κίνηση θα καταλαβεις πως ενδιαφέρεται, και τοτε βλέπουμε τι θα κάνεις...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    6
    βαλε και κανενα κομμα, η πατα και κανενα space. δεν καταλαβα τιποτα.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    10
    Η ρουτίνα σιγουρα υπαρχει και το θέμα είναι ότι ποτέ δεν τον σκέφτομαι και κυρίως ερωτικά παρα μόνο σαν νοσταλγία οταν τον δω σε όνειρο κάτι που γίνεται συχνά και δεν καταλαβαίνω τον λόγο που γίνεται αυτό.Για να με πάρει αυτος τηλεφωνο το θεωρώ απίθανο. Δεν μου έδειξε τίποτα όσο ήμασταν κοντά ούτε οταν χώρισα αποκλείεται να το κάνει μετά από τόσα χρόνια που ξέρει κιόλας ότι έχω οικογένεια. Τα σέβεται πολύ όλα αυτά. Το μόνο που θέλω είναι να πάψω να βασανίζομαι τις νύχτες....Με έχει κουράσει πολυ ψυχικά όλο αυτό. Και όσον αφορά το κομμάτι του σεξ είμαστε πολύ καλα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    7
    Κατερίνα, εδώ έχεις να κάνεις με κάτι το ανεκπλήρωτο. Πολλοί άνθρωποι σκεφτόμαστε τι θα γινόταν αν… (το έκανα αυτό), ή πόσες φορές έχουμε διάφορες σκέψεις και συναισθήματα (για άλλους ανθρώπους) που ποτέ δεν τα λέμε ή δεν τα αφήνουμε να φανερωθούν, και ουσιαστικά τα αφήνουμε πολλές φορές να μας κατατρώνε.

    Το θέμα εδώ πέρα, όπως το καταλαβαίνω εγώ, είναι ότι ασυνείδητα (στον ύπνο σου) ή και συνειδητά (τις στιγμές που τον σκέφτεσαι), κάτι μέσα σου δεν είναι ολοκληρωμένο. Έχεις αφήσει έναν κύκλο της ζωής σου (σημαντικό για σένα) ανοιχτό. Γιατί ουσιαστικά για σένα την ίδια δεν ξέρεις στη περίπτωση που γινόταν κάτι με εκείνον, πως θα εξελισσόταν και από ότι κατάλαβα ήσασταν πολύ δεμένοι μαζί.

    Η αλήθεια είναι ότι προσωπικά δεν μπορώ να σου δώσω μια συμβουλή σε αυτό: να πας να του μιλήσεις και ίσως να γίνει κάτι ή να το αφήσεις πίσω σου και να συνεχίσεις την ζωή σου όπως είναι. Όχι γιατί δεν μπορώ, αλλά γιατί, δεν είμαι στη θέση σου και δεν μπορώ, ούτε και κανείς άλλωστε δεν μπορεί να σου πει τι πρέπει να κάνεις.

    Οι άνθρωποι δρούμε με το μυαλό, την καρδιά και το κορμί. Διάλεξε εσύ για σένα ποιο είναι σημαντικό, για την δικιά σου ευτυχία και ηρεμία.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    10
    Μαλλον όπως τα λες φίλε μου είναι και πολλές φορές αναρωτιέμαι αν ίσως έφτιαχνα τότε την ζωή μου με αυτόν να μην είχα ταλαιπωρηθεί τοσο στη ζωή μου ή ίσως και αυτος να ειχε κατασταλάξει μαζί μου, όπως σκέφτομαι επίσης αν ίσως οταν χώρισα σκεφτόμουν να μάθει ποσο ανάγκη τον είχα στη ζωή μου άραγε θα μου ελεγε ότι ένιωθε το ιδιο;;; αυτές οι ερωτήσεις θα με ταλαιπωρούν μια ζωή μαλλον. Δεν έχω μιλήσει σε κανέναν ποτέ για αυτό το άτομο. Ακομα και τότε που ήμουν 13 χρόνων ακουγα άλλες κοπέλες να μου λένε ότι είναι ερωτευμενες μαζί του όπως και αργότερα πολλές να τον θέλουν και να τρέχουν από πίσω του και αυτος τίποτα. Ποτέ δεν είπα τίποτα σε κανέναν. Δεν τόλμησα να το ξεστομισω... Αλλά δεν έχω ψυχικά άλλες αντοχές για προβλήματα στη ζωή μου ούτε θέλω να προδώσω τον άντρα μου...τον αγαπάω και μου έχει φερθεί πολύ καλα...αλλα και το μωράκι μου δεν θέλω να το πληγώσω ούτε να το ταλαιπωρησω...θελω να μεγαλώσει σε υγιές περιβάλλον. Απλά όλα αυτά βρισκονται στο βάθος της ψυχής μου ξεπηδούν και με διαλύουν στην κυριολεξία....αλλα μετά από λίγο συνέρχομαι....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μα δε σου πε κανεις να χαλασεις το σπιτι σου. Να κανεις μια επαφη ειπαμε αναγνωριστικα μετα απο τοσα χρονια. Και κανονικα με ατομα που εχουν αποτελεσει κεφαλαιο στη ζωη σου δεν πρεπει να κοβεις λες και εγινε κατι κακο, ασχετα αν δεν προχωραγε το ερωτικο καποτε. Και απ οτι καταλαβα ησουνα ντροπαλη οποτε κι αυτος δεν μπορουσε να καταλαβει πολλα πραγματα. Καταρχην μπορει να τον δεις και να ειναι αλλαγμενος. Μπορει και η εγκυμοσυνη με τις ορμονες να σου αλλαζουν κ τη διαθεση γτ περνας διαστημα ξηρασιας ερωτικης και μετα πεφτει το βαρος στο μωρο. Οποτε παει το μυαλο στα περασμενα.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    10
    Ξέρω με βεβαιότητα ότι η οικογένεια του έχει πολύ κακία απέναντι σε εμένα και στους γονείς μου για τον χωρισμό και δεν ξέρω τι θεση κρατάει αυτος σε όλα αυτά. Πριν δυο μήνες έμαθα ότι ακομα λένε λόγια για μένα. Οπότε δεν μου είναι εύκολο να τον πάρω σαν να μην συμβαινει τίποτα. Πέρα από αυτό φοβάμαι κι εμένα πολύ. Προχτες το βράδυ τον πήρα στο κινητό είπε δυο ναι και το έκλεισα. Κόντεψε να σπάσει η καρδιά μου. Αν του μιλήσω θα μπορέσω μετά να είμαι καλα; και με τον άντρα μου; δεν του έχω κρατήσει μυστικο τέτοιο ποτέ. Θα νιώθω πολυ ασχημα. Τουλάχιστον τώρα δεν έχω κάνει τίποτα για το οποίο να μην νιώθω καλα.... Όσο για την εμφάνιση τον είδα σε έναν γάμο πριν τρία χρόνια και η αρρώστια τον έχει ρίξει πολύ. Δεν είναι αυτος που ήταν αλλά για μένα δεν αλλάζει κάτι με αυτό.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τι ειναι αυτο/?
    By BlueHawaii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-10-2012, 14:49
  2. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ?Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ??
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2011, 16:05
  3. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20
  4. Τι ειναι αυτο?
    By antonis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-2008, 02:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •