Το πρόβλημα είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Να το παραδεχτεις και να το αποδεχτεις.
    Αν δεν το αποδεχτεις δεν τη βγαζεις καθαρη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Δεν ξέρω ρε παιδιά εγώ το ότι με ζόρισα τόσο με την κατάθλιψη πιστεύω πως με κλάταρε... Ίσως να το τραγικοποιώ περισσότερο... αλλά δεν έχω άλλο αυτή τη στιγμή... Τώρα ΣΚ θα κάτσω μέσα να κόψω τις μαλακίες και βλέπουμε...
    Το ίδιο βόλεμα βλέπουμε τελικά Αντρέα... αν κι εγώ το βλέπω λίγο πιο πολύπλοκο επειδή το ξερω... για το ίδιο μιλάμε πάντως... και εν μέρη έχεις δίκιο...
    Σας ευχριστώ για το ενδιαφέρον σας... Την Κυριακή θα γράψω και πως τα πήγα... και ελπίζω να έχω κάτι να γράψω και να μην έχω διάθεση να το γράψω...
    Καλό βράδυ
    Κυριακη περιμενουμε νεα καθρεφτη μην το βαζεις κατω κ να ερχεσαι στο φορουμ μην απομονωνεσαι πρεπει να μιλας με ολους εμας

  3. #33
    Τα νέα είναι πως το ΣΚ δεν έκανα χρήση, την πρώτη μέρα με το χάπι και την άλλη έτσι... Αυτό που έχω καταφέρει από τότε είναι πως δεν κάνω καθημερινή χρήση... Μία κάνω, μία όχι... Κοροιδευόμαστε θα μου πείτε τώρα...
    Αν και αυτό που κατάφερα δεν είναι τίποτα... είναι κάτι θα πω, εγώ. Η βλακεία είναι πως είμαι συνέχεια με στερητικά, μπορεί να μην είναι ανυπόφορη η κατάσταση... να είναι ανεκτά... αλλά δεν παύουν να υφίστανται... κι αυτό είναι αρκετά κουραστικό... Τώρα λέω να κόψω κι αυτό το μέρα παρά μέρα... γιατί δεν... δεν το απολαμβανω κι όλας δηλαδή... ή θα πρέπει να γίνει καθημερινό πάλι... αυτό χρειάζεται ή χρόνο ή χρήμα... που αυτή τη στιγμή δεν διαθέτω κάτι από τα δύο γι αυτό το σκοπό... ή να κοπεί τελείως... που αυτό ελπίζω να γίνει... να κάνω...
    Οπότε νέα... σε 3-4 μέρες...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Καθρεφτη , εχεις σκεφτει να γραφτεις σε καποιο προγραμμα οπως 18 και ανω , οκανα κλπ

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Τα νέα είναι πως το ΣΚ δεν έκανα χρήση, την πρώτη μέρα με το χάπι και την άλλη έτσι... Αυτό που έχω καταφέρει από τότε είναι πως δεν κάνω καθημερινή χρήση... Μία κάνω, μία όχι... Κοροιδευόμαστε θα μου πείτε τώρα...
    Αν και αυτό που κατάφερα δεν είναι τίποτα... είναι κάτι θα πω, εγώ. Η βλακεία είναι πως είμαι συνέχεια με στερητικά, μπορεί να μην είναι ανυπόφορη η κατάσταση... να είναι ανεκτά... αλλά δεν παύουν να υφίστανται... κι αυτό είναι αρκετά κουραστικό... Τώρα λέω να κόψω κι αυτό το μέρα παρά μέρα... γιατί δεν... δεν το απολαμβανω κι όλας δηλαδή... ή θα πρέπει να γίνει καθημερινό πάλι... αυτό χρειάζεται ή χρόνο ή χρήμα... που αυτή τη στιγμή δεν διαθέτω κάτι από τα δύο γι αυτό το σκοπό... ή να κοπεί τελείως... που αυτό ελπίζω να γίνει... να κάνω...
    Οπότε νέα... σε 3-4 μέρες...
    Καλησπερα κ απο εδωπερα φιλη μου σου εστειλα απαντηση στα εισερχομενα,ναι πρεπει να παραδεχτουμε οτι κατι καταφερες κ με τα ναρκωτικα εστω μην παιρνεις καθημερινα απο εβδομαδα προσπαθησε να παιρνεις πολυ αραιοτερα,Λογικα ειναι το μεγαλυτερο προβλημα αυτον τον καιρο τα ναρκωτικα κ πρεπει να το βαλεις σε προτεραιοτητα κατα την γνωμη μου,Ολα τα αλλα που κανεις τα βρισκω αισθητα καλυτερα κ η κινητοποιηση παρατηρεις κ η ιδια οτι σε βοηθηαει,Προσπαθησε να εχεις τον ελεγχο κ με τα ναρκωτικα μην εθιστεις κ σε παρει απο κατω,δεν ξερω ποσο καιρο θελει ο ανθρωπος να εθιστει πραγματικα κ μετα ειναι πολυ δυσκολη φαση μιας κ ζητα απεγνωσμενα να βρει να παρει στην καθημερινοτητα,Καλο κουραγιο παλεψε το κ στειλε αυριο νεα

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    δυστυχως το ελληνικο κρατος δε κανει οσα θα μπορουσε! κι δεν ειναι οτι θα εχει πιο πολλα εξιδα! διοτι αν επιβαρυνοταν η οικονομια θα λεγαμε οτι ο.κ. εδω δεν υπαρχουν για συνταξεις τα πρεζακια θα κοιταμε τωρα!,,,αλλα απεναντιας θα κερδιζε χρηματα! παραδηγμα! οταν για επαγγελματικους λογους ζηταγα απο το προγραμμα να χορηγηθω απο τις κατω χωρες υπηρχε ακρη κι μαλιστα πολυ απλο!!πας σε ενα φαρμακειο με το χαρτι απο τον οκανα κι παιρνεις τα φαρμακα!!! αν το εκαναν κι στην ελλαδα θα γλυτοναν πολλα λεφτα!! διοτις ουτε θα ειχαν αναγκη τοσους πολλους υπαλληλους! ουτε εξοδα διαχηρησης !! αρα?? ποιος ο λογος?? μαλον ειναι γραφειοκρατικος!! κι οπως σε πολλα αλλα πραματα το κρατος δεν δουλευει σωστα!! αν αυτα,μονο τη γραφειοκρατια κυνηγαγαν οι κυβερνησεις θα "πεταγε¨" η ελλαδα!! εξαλου η τροικα σε αυτο μας "βαρα" οτι δεν αλλαζουμε την λειτουργια του κρατους!! διοτισ οικονομικες περικοπες κανουμε κι μαλιστα πολλες!!
    δυστυχως ομως ολο αυτο δειχνει οτι οι ελληνες κανουν τις κοτες οταν τους κοβουν λεφτα! αλλα οταν παει να σπασει το πελατιακο κρατος! σχεδον οι μισοι ελληνες επειδη ειναι εξαρτημενοι! βλεπε ρουσφετια,,διορισμους παιδιων κ.α. εκει αντιδρανε οι ελληνες!! για αυτο κι δε θα παμε πωτε μπροστα!! για αυτο κι θα μας εχουν μνιμονια πανω στο κεφαλι μας! αφου τα ανεχομαστε!! κι μαλιστα καποιοι -καποιες εχουν εξοικειωθεί!! κι πολυ μαλιστα!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου,εισαι καλυτερα σημερα?Ευελπιστω το παλευεις κ δεν παιρνεις καθημερινα ναρκωτικα ειναι η προτεραιοτητα σου αυτο να το θυμασαι!περιμενω νεα σου κ εισερχομενα κ εδωπερα!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    δεν ειναι χαλι μελος ειναι εξαρτηση.. εχει τεραστια διαφορα
    μην μιλας ετσι για τον εαυτο σου!! η εξαρτηση απο τα ναρκωτικα δεν ειναι ευκολο πραγμα κι αυτο το ξες πολυ καλα!!!
    σ αυτο το οποιο αναφερεσαι ειναι η ηρωινη ετσι?
    καταρχας κουραγιο και μην τα παρατας!! συνεχισε την προσπαθεια με ολη την δυναμη της ψυχης σου να μεινεις μακρια... προσωπικα σου μιλαω ξερω ατομο που παρολες τις δυσκολιες που αντιμετωπιζει ενας χρηστης οταν το κοβει τα καταφερε τελικα! μετα απο πολυ αγωνα βεβαια!! αλλα τα καταφερε και τωρα ειναι τελεια στην ζωη του!!
    εισαι σε φαση απεξαρτησης ή αποτοξινωσης?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  9. #39
    66 είναι μεγάλη η ιστορία μου με την ηρωίνη... να σου πω καταρχάς πως έχω υπάρξει καθαρή για 7-8 χρόνια περίπου και υποτροπίασα ξανα πριν από 3. Εκανα 2 χρόνια χρήση, είχα κόψει για ένα χρόνο... στον οποίο το μόνο που κατάφερα ήταν να μην πίνω, δεν άλλαξα κάτι ουσιαστικό εννοώ και πριν κάνα δίμηνο περίπου κάνω ξανά καθημερινή χρήση... Τώρα την τελευταία βδομάδα έχω αρχίσει να το ψιλοπαλεύω μία πίνω μία δεν πίνω... με αποτέλεσμα να είμαι μέρα παρά μέρα με στερητικά... Μεγαλύτερη βλακεία δηλαδή δεν έχει... Θέμα χρόνου όμως είναι να σταματήσω και το ξέρω... Το θέμα είναι να καταφέρω να κάνω κάτι ουσιαστκό αυτη την φορά, ώστε να μην ξαναλέω σε 6 ή 12 μήνες τα ίδια... Όσο για το χάλι που λες... δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχα πει τώρα αλλά η κατάσταση που σε φέρνει η ηρωίνη, όπως και άλλα πράγματα, η φτώχεια, η αρρώστειες, η μοναξιά, είναι χάλι.. και δεν το λέω για να υποτιμήσω την κατάσταση η τον εαυτό μου.. αλλά καλώς ή κακώς είναι χάλι... Δεν είναι κακό να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους... κακό είναι να μην αλλάζουμε αυτά που μας χαλάνε ή να μιλάμε κακοπροαίρετα... και δεν νομίζω να είχα τέτοια διάθεση... Σ' ευχαριστώ πάντως για την κατανόηση και τη στήριξη...

    Μπεταγκλες είχα πάει στο 18ανω τον Σεπτέμβριο για να παρακολούθησω το ανοιχτό πρόγραμμα και με είχαν παραπέμψει στο κλειστό, στο οποίο δεν σκέφτομαι για κανέναν λόγο να πάω... Καταρχάς δεν θέλω με τίποτα να το μάθει η μάνα μου, οπότε δεν μπορώ να πάω... και για άλλους λόγους βέβαια. Θα ήθελα πολύ να πήγαινα στο ανοιχτό, αλλά δεν έχω αλλάξει τα δεδομένα ώστε να με πάρουν... το μόνο που έχει αλλάξει είναι πως τον Σεπτέμβρη έκανα χρήση μία φορά στις 10 μέρες, ενώ τώρα το έχω σκίσει...

    Μυσπ όπως σου είπα για να εξαρτηθείς σωματικά είναι αρκετές 15-20 μέρες χρήσης... Αν όμως είσαι σε υποτροπή μία φορά είναι αρκετή για να κολλήσεις μιας και το μεγαλύτερο κομμάτι της εξάρτησης είναι το ψυχολογικό... κι όσοι υποτροπιάζουν είναι πιο εύκολο να εξαρτηθούν σε πιο σύντομο χρονικό διάστημα... Τώρα το πόσο "απεγνωσμένα" ψάχνει ο καθένας τρόπο να κάνει χρήση, είναι και πολύ θέμα ατόμου... Έχω γνωρίσει άτομα, τόσο ακέραια, κι ας ήταν φουλ εξαρτημένα που αν μου το έλεγαν δεν θα το πίστευα.. Βέβαια αυτό είναι πολυ σπάνιο και για να ακριβολογώ μόνο ένα τέτοιο άτομο ξέρω...

    Σας ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον σας!!

    Όταν καταφέρω να κλείσω πενθήμερο χωρίς χρήση θα ξαναγράψω... γιατί δεν έχει νόημα για μένα τα ίδια και τα ίδια... όποια συμβουλή όμως από σας είναι καλοδεχούμενη.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    https://www.youtube.com/watch?v=ROq-yuBqAR4
    Μακάρι να επανέλθεις άνθρωπε.
    Από σένα εξαρτάται.
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    66 είναι μεγάλη η ιστορία μου με την ηρωίνη... να σου πω καταρχάς πως έχω υπάρξει καθαρή για 7-8 χρόνια περίπου και υποτροπίασα ξανα πριν από 3. Εκανα 2 χρόνια χρήση, είχα κόψει για ένα χρόνο... στον οποίο το μόνο που κατάφερα ήταν να μην πίνω, δεν άλλαξα κάτι ουσιαστικό εννοώ και πριν κάνα δίμηνο περίπου κάνω ξανά καθημερινή χρήση... Τώρα την τελευταία βδομάδα έχω αρχίσει να το ψιλοπαλεύω μία πίνω μία δεν πίνω... με αποτέλεσμα να είμαι μέρα παρά μέρα με στερητικά... Μεγαλύτερη βλακεία δηλαδή δεν έχει... Θέμα χρόνου όμως είναι να σταματήσω και το ξέρω... Το θέμα είναι να καταφέρω να κάνω κάτι ουσιαστκό αυτη την φορά, ώστε να μην ξαναλέω σε 6 ή 12 μήνες τα ίδια... Όσο για το χάλι που λες... δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχα πει τώρα αλλά η κατάσταση που σε φέρνει η ηρωίνη, όπως και άλλα πράγματα, η φτώχεια, η αρρώστειες, η μοναξιά, είναι χάλι.. και δεν το λέω για να υποτιμήσω την κατάσταση η τον εαυτό μου.. αλλά καλώς ή κακώς είναι χάλι... Δεν είναι κακό να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους... κακό είναι να μην αλλάζουμε αυτά που μας χαλάνε ή να μιλάμε κακοπροαίρετα... και δεν νομίζω να είχα τέτοια διάθεση... Σ' ευχαριστώ πάντως για την κατανόηση και τη στήριξη...

    Μπεταγκλες είχα πάει στο 18ανω τον Σεπτέμβριο για να παρακολούθησω το ανοιχτό πρόγραμμα και με είχαν παραπέμψει στο κλειστό, στο οποίο δεν σκέφτομαι για κανέναν λόγο να πάω... Καταρχάς δεν θέλω με τίποτα να το μάθει η μάνα μου, οπότε δεν μπορώ να πάω... και για άλλους λόγους βέβαια. Θα ήθελα πολύ να πήγαινα στο ανοιχτό, αλλά δεν έχω αλλάξει τα δεδομένα ώστε να με πάρουν... το μόνο που έχει αλλάξει είναι πως τον Σεπτέμβρη έκανα χρήση μία φορά στις 10 μέρες, ενώ τώρα το έχω σκίσει...

    Μυσπ όπως σου είπα για να εξαρτηθείς σωματικά είναι αρκετές 15-20 μέρες χρήσης... Αν όμως είσαι σε υποτροπή μία φορά είναι αρκετή για να κολλήσεις μιας και το μεγαλύτερο κομμάτι της εξάρτησης είναι το ψυχολογικό... κι όσοι υποτροπιάζουν είναι πιο εύκολο να εξαρτηθούν σε πιο σύντομο χρονικό διάστημα... Τώρα το πόσο "απεγνωσμένα" ψάχνει ο καθένας τρόπο να κάνει χρήση, είναι και πολύ θέμα ατόμου... Έχω γνωρίσει άτομα, τόσο ακέραια, κι ας ήταν φουλ εξαρτημένα που αν μου το έλεγαν δεν θα το πίστευα.. Βέβαια αυτό είναι πολυ σπάνιο και για να ακριβολογώ μόνο ένα τέτοιο άτομο ξέρω...

    Σας ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον σας!!

    Όταν καταφέρω να κλείσω πενθήμερο χωρίς χρήση θα ξαναγράψω... γιατί δεν έχει νόημα για μένα τα ίδια και τα ίδια... όποια συμβουλή όμως από σας είναι καλοδεχούμενη.
    Καλησπερα φιλη μου,τωρα σου απαντησα στα εισερχομενα,Μην σταματας να μπαινεις στο φορουμ να μας λες πως εισαι,Παλι καλα που δεν εθιζονται ολοι στον ιδιο βαθμο εγω αυτο νομιζα οτι ολοι μετα απο λιγο καιρο αναζητουν απεγνωσμενα να παρουν την δοση τους,Οπως σου λεω κ στα εισερχομενα μην βγαινεις καθημερινα για να μην παιρνεις διαρκως θεσε αυτο το θεμα σαν απολυτη προτεραιοτητα σου τωρα απο καταθλιψη πας καλυτερα

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    είναι κουραστικο να λεμε συνεχως ότι φταιει η κοινωνια! και δεν πρεπει να το λεμε ,αφου εμεις ειμαστε υπευθυνει που μπλέκουμε στα ναρκωτικα!! δεν μας εβαλε κανενας με το ζορι να πιουμε!! κι να το εκανε για να "αρρωστησει"καποιος πρεπει να του βαζουν με το ζορι να πιει πολλες φορες!
    Όμως δε μπορω να μην λεω συνεχως ότι αν το κρατος ειχε μια άλλη πολιτικη στην αντιμετοπιση των ναρκωτικών ότι θα την ειχαν γλειτωση πολλα παιδια!
    Ελπιζω όμως! κι ευχομαι το πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ για τα ναρκωτικα να το κανει πραξη αν θα βγει! διοτι λεει πολύ σωστα πραματα! ,αν τα κανει αυτά ουτε πολλα λεφτα θελει ουτε κι πολύ προσωπικο! Βεβαια κι λογικο οσοι εχουν ειδη μπλεξει με τις ουσιες να μην είναι προτερεοτητα, λογικο αφου ότι ηταν να γινει με εμας εγινε,αν κι εκει θα μπορουσαν να κανουν καποια πραματα! Το ζητημα είναι στα νεα παιδια! πιστευω ότι αν από το σχολειο τους, κι αν με σωστο τροπο στις νεες ηλικιες υπαρξει η σωστη ενημερωση θα σωθουν παρα πολλα παιδια!! μακαρι λοιπον να γιενει αυτό!μακαρι να υπαρξει από τα πρωτα χρονια των παιδιων η σωστη στρατιγικη ώστε να είναι οσο πιο λιγα τα ατομα που θα μπλεξουν!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    μελος κουραγιο και υπομονη! σου ευχομαι να βρεις την δυναμη να διωξεις αυτον τον διαολο τελειως απο την ζωη σου! δεν ειμαι εξαρτημενη απο ναρκωτικες ουσιες, αλλα επειδη εχω ζησει περιπτωση εθισμου στο στενο μου οικογενειακο κυκλο ξερω καποια πραγματα..οπως το ποσο δυσκολο ειναι, ποσο ευκολο να ξανακυλησεις... αλλα αυτα τα ξες και συ καλυτερα απο τον καθενα!
    συνεχισε την προσπαθεια! προσπαθησε να βρεις ομορφα πραγματα στην ζωη σου που να δωσουν κινητρο να κοψεις και ελπιδα!
    πραγματικα σου ευχομαι να καταφερεις καποια στιγμη να απαλλαγεις!
    τωρα οτι αλλο και να σου πω αχρηστο θα ειναι! αν δεν βρασεις στην κολαση δεν μπορεις να μιλας και να γεμιζεις με συμβουλες απο κατι που δεν εχεις ιδεα πως ειναι να το βιωνεις εσυ ο ιδιος!.. -ειδικα για τετοια ευαισθητα θεματα-!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου,εισαι καλυτερα σημερα?Ευελπιστω μην εκανες χρηση σημερα οταν εισαι μεσα στο φορουμ πες μου νεα σου!

  15. #45
    Μυσπ το τι εννοείς απεγνωσμένα σίγουρη δεν είμαι, η αλήθεια είναι πως όλοι όσοι είναι στην χρήση κάνουν πράγματα για να την βρουν τα οποία δεν διανόουντουσαν να κάνουν αλλιώς... ο καθένας όμως επιλέγει να κάνει διαφορετικά πράγματα και σχεδόν όλοι έχουν πράγματα στα οποία λένε "όχι", ίσως γιατί έχουν κάποια άλλη εναλλακτική... Πάντως κανείς στην χρήση δεν είναι τελείως έντιμος και κανενός η ζωή δεν είναι ρόδινη... Δεν θέλω να παρεξηγηθεί αυτό που είπα και να το διαβάσει κάποιος και να νομίσει πως θα μπορέσει να βάλει όριο εκεί που θέλει στην χρήση... αυτό κανείς δεν μπορεί να το κάνει... Το όριο που θα βάλει θα είναι πολύ πιο μακριά από εκεί που θα ήθελε...

    Γιώργο επειδή η κουβέντα που πας να ανοίξεις είναι άσχετη αλλά νομίζω πως είναι ενδιαφέρουσα ανοίγω άλλο θέμα για να μπορέσουμε να την συζητήσουμε...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μαζοχισμός είναι πρόβλημα;
    By New_Beginning in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 25-04-2014, 15:58
  2. είναι η σχιζοφρένεια πρόβλημα?
    By favvel in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 13-07-2013, 18:18
  3. Ποιο ειναι το προβλημα σας;
    By ΣωτηρηςΚ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-04-2013, 14:27
  4. Ποιο ειναι το προβλημα μου ?
    By Johnnis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 31-01-2013, 09:04
  5. ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ 'Η ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 25-02-2012, 09:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •