ξημερωνει ....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    ξημερωνει ....

    Eπιτελους ξημερωνει το 2015 . Αφηνω πισω μου ολες τις κακες αναμνησεις , τις πικρες , τα δυσαρεστα . Πανε αυτα . Αλλαζουν ολα απο αυριο . Ξαναγιεννεμαι . Ειμαι ενας νεος ανθρωπος πλεον . Χωρις ανασφαλειες , ατυχιες , ψυχολογικα αδιεξοδα , ατοπηματα , λαθη . Αλλωστε μου το ευχηθηκαν τοσοι πολλοι ανθρωποι , Καλη Χρονια και με υγεια , δεν μπορει να κανουν ολοι λαθος . Μπορει να ηταν και ολα προιοντα της φαντασιας μου . Καταθλιψη ? πφφφφ , μπα στο μυαλο μου ηταν . Ολα ηταν στο μυαλο μου , και λεω να το παρω αποφαση για τα καλα . Μουπαν και στα καλαντα χιλια χρονια να ζησω . Τι αλλο να ζητησω ? Για κατσε , το θελω αυτο ? ε , βεβαια το θελω , αφου περναω τοσο καλα . Πραγματοποιηθηκαν ολες οι ευχες που ειχα κανει περισυ , τετοια μερα . Τωρα που το σκεφτομαι , οχι ακριβως ολες . Καθηστε ρε παιδια , που ειναι η ' συντροφος ' που ειχα παραγγειλει περισυ ? που ειναι η δουλεια ? . Κατι ειχα πει και για ευτυχια . Ειμαι ευτυχης , με την πολυ πολυ ευρεια εννοια της λεξης , τοσο ευρεια που χανεται το νοημα της , δεν βαριεσαι , θα το ξανακοιταξω το θεμα . Περασε και η καταθλιψη , καταπια πολλα πολυχρωμα χαπακια , που μου συστησαν καποιοι καλοι ανθρωποι , που τους εδινα καθε φορα ενα καφετι χαρτι που εγραφε τον αριθμο 50 επανω . Ναναι καλα . Αν και μου διαφευγει γιατι προχθες ειχα χωσει την καννη της καραμπινας μου στο στομα . Οσο για την συντροφο , ευτυχως για μενα , δεν βρηκα , γιατι να δεσμευομαι και να εχω υποχρεωσεις . Τωρα γιατι ζηλευω τα ζευγαρακια που βλεπω να περπατουν αγκαλιασμενα , με ξεπερναει εντελως . Καλυτερα που δεν βρηκα δουλεια , ποιος εχει διαθεση να δουλευει , παλι προνοησε η καλη μου τυχη . Ειμαι ενας ελευθερος ανθρωπος πια , μπορω να περιφερομαι ανεμελα και ασκοπα μεσα στο σπιτι μου , χωρις σκοτουρες , οχι εξω , γιατι το χειμωνα κανει κρυο και το καλοκαιρι ζεστη , την ανοιξη εχει γυρη και το φθινοπωρο κρυολογηματα . Ζητω λοιπον το 2015 . Θα πρεπει ομως να σας αφησω , για να επαναφερω το νευρικο μου συστημα στο συνηθισμενο του τεμπο με καμποσα zanax . Μουπαν οτι κανουν καλο . Εχουν αδικο ?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Την καρδια περιβολι μας εκανες...Καλη χρονια χωρις προσδοκιες νομιζω ειναι πιο θετικη σκεψη αυτη.

  3. #3
    Καλή χρόνια με υγεία και περισσότερη αισιοδοξία.Για εσάς δε ξέρω αλλά εγώ θέλω να ζήσω χίλια χρόνια.Παρόλο που ξέρω ότι και πάλι τα ίδια μυαλά θα κουβαλώ :p που με οδηγούν σε λανθασμένες επιλογές,μου αρέσει που υπάρχω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    mnimonio και kozhr , ετσι τογραψα , μεπιασε ο οιστρος !!! ειμαι ιδιαιτερως αισιοδοξος ανθρωπος , και πολυ θετικος , παντα με το ( κρυο ) χιουμορ μου !. Δεν νταουνιαζομαι με τιποτα εξωγενες . Αντιθετως βλεπω την κτθλψη μου να υποχωρει σταδιακα .
    Οποτε ευχομαι σε ολους μια Καλυτερη χρονια απο την περσινη , υγεια πανω απο ολα , και κανα φραγκο εξτρα !!!! ( δυσκολο το τελευταιο )

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Macg! σου ευχομαι όλα τα αρνιτικα συναισθηματα να είναι μια εικονα μοναχα!που να περνα κι να σου ερχονται σαν βιντεο διαρκιας τα χαρούμενα ,τα υγειες συναισθηματα! εισαι δυναμικος ανθρωπος κι εχω πιστη πως θα τα φερνεις βολτα όλα! καλη χρονια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γιωργο , σευχαριστω για τις ευχες σου , και σεσενα ευχομαι Καλη Χρονια , διαβαζω οτι πλεον εχεις γινει αλλος ανθρωπος , αφου απηλλαγης απο αυτη την εξαρτηση , εισαι δυνατος , μπραβο σου .
    Οσο για το κειμενο μου , ηταν χιουμοριστικο ( μπλακ χιουμορ ) , δεν τρεφω ποτε αρνητικα συναισθηματα .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Eμένα μου άρεσε πολύ ο τρόπος γραφής του κειμένου σου!!Σου εύχομαι καλή δύναμη και να ξεπεράσεις τα όποια προβλήματα με τον νέο χρόνο!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Eμένα μου άρεσε πολύ ο τρόπος γραφής του κειμένου σου!!Σου εύχομαι καλή δύναμη και να ξεπεράσεις τα όποια προβλήματα με τον νέο χρόνο!!


    serios , σευχαριστω για τις ευχες σου , και αντευχομαι παρομοιως και σε εσενα .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •