Βιλχεμ Ραιχ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    Βιλχεμ Ραιχ

    <<Συμφωνα με πληροφοριες μου από Θεσσαλονικη, από αρωστους που θεραπευτηκαν πληρως, από ανιατες ασθενειες οπως καρκινος, σκληρηνση κατα πλακας, λυκος, και αλλες, στην Ηγουμενιτσα υπαρχει ενα προγραμμα ιατρικο που παραλληλα με τη θεραπεια που κανει ο ασθενης, του κανουν και, αν καταλαβα καλα, γιατι δεν ειμαι και γιατρος, την οργονοθεραπεια που εκανε ο Βιλχεμ Ραιχ, μαγνητοθεραπεια ραδιοθεραπεια, δε καταλαβα καλα και θα σας γελασω. Η ουσια ειναι οτι πολλοι ασθενεις που τους ειχαν ξεγραψει εγιναν καλα πληρως ενω ολοι γνωριζουν σημαντικη βελτιωση στην υγεια τους. >>
    Ξερετε τπτ γιατι λεει οτι υπαρχει και σαλονικη και αθηνα καποιοι τετοιοι γιατροι που κανουν της θεωριες του Ραιχ.Ο ραιχ ηταν μεγας επιστημονας(και ψυχολογος) αιρετικος που κυνηγηθηκε απ ολους τους ακαδημαϊκους κυκλους.Ξερεται κανα τετοιο γιατρο;
    Αναζητω πληροφιες για τους Θεσσαλονικεις γιατρους του προγραμματος αυτου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σκιαχτρο γιατι σε απασχολουν καποιες φημες για μαγικες θεραπειες και δεν ακολουθεις την πεπατημενη?
    Και αντε βρεθηκε μια μαγικη θεραπεια για μια ασθενεια που για τον α ή β λογο αποσιωπατε απο ολους και ακουγονται μονο φημες...αλλα να βρεθηκε για χψζ γκαμα ασθενειων και να μην εχει ακουσει κανενας τιποτα εκτος απο λιγους?
    Δηλαδη τι στο καλο απαγορευτικο εχει αυτη η θεραπεια και την αποσιωπουν?
    Αν μη τι αλλο γιατι δεν βρισκεται ενας ή μια εταιρεια να την εκμεταλλευτει και να θησαυρισει?
    Δεν νομιζω να βρεις κατι...εκτος αν θες να πεσεις στους απειρους κομπογιαννιτες με θεραπειες που κυκλοφορουν ελευθεροι...με οτι θεραπεια μπορεις να φανταστεις.
    Δεν ξερω σκεψου το.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    Ο ραιχ και οι επιστημονικες του καταληψεις..

    ...ειχαν κυνηγηθει τεραστια.Ο τυπος ειχε ανακλυπσει και να πεφτει βροχη σε μιση ωρα στην ερημο.Πιστευε οτι ειχε συνομιλισει με εξωγιηνους.Εχει κανει τεραστιες ερευνες σεχολογηκες,ψυχολογικες.κο ινωνικες.Ενας επιστημονας προσπαθησε να συνεχισει το εργο του στην ηπα και οχι μονο δεν βρηκε καμια βοηθεια απο τον επιστημονκο κοσμο,αλλα και εκδιωθηκε κακην κακος.Ο ραιχ ηταν μεγας ανθρωπος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι ετσι λενε καποιοι ισως...γιατι ομως τους πιστευεις...και δεν πιστευεις τους αλλους?
    Μπορουμε να ξερουμε την αληθεια...αφου δεν ειμασταν εκει?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    http://www.kentroraix.gr/index.html το βρηκα το σιτε στο νετ.
    Αυτα που διαβασα τα διαβασα σε βιβλια που τους εμπιστευομαι, δεν τα ακουσα απο καπου και ειναι αληθεια.Πρεπει να ξερεις φιλε keep_walkin τι βρωμια παιζει με τα ψυχοφαρμακα και ολο τον επιστημονικο κοσμο.Τα πειραματα που κανουν σε ζωα ,πως τα εξολοθρευουν κλπ κλπ
    Ο Ραιχ ειναι Μεγας.Εχει εκδοσει πολλα βιβλία.Θα σου πρωτεινα το \"Ακου ανθρωπακο\"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μαζι σου ολα για τα λεφτα γινονται...βγαζουν και απο τη μυγα ξυγκι...το παν ειναι να τα οικονομησουν οσο το δυνατον καλυτερα...απροσωπες εταιρειες.
    Αλλα δεν υπαρχουν αλλες λυσεις γιατι αλλιως θα βρισκοταν καποια αλλη εταιρεια που ψωμολυσαει αυτη την στιγμη να τις αξιοποιησει και να τα κονομησει και αυτη...ετσι δουλευει δυστυχως ο κοσμος.
    Εμεις τι μπορουμε να κανουμε?
    Δεν εχουμε πολλες επιλογες...ακολουθουμε την πεπατημενη...ψυχοφαρμακα γιατι δεν μπορουμε να κανουμε αλλιως...δεν υπαρχει αλλος ορατος δρομος.
    Θα δεις ομως και οτι με αυτα υπαρχει ζωη...απλως πρεπει να βρεις την αγωγη που σου ταιριαζει...επιπονο πολυ...και να αφησεις το χρονο να κανει τα υπολοιπα.
    Τουλαχιστον αυτα τα λεω απο προσωπικη πειρα...απο κει και περα δεν ξερω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ηρθε ενας φιλος μου τις προαλλες και μου ελεγε οτι εχουν ανακαλυφτει τα φαρμακα για ολες τις ασθενειες απλως τα αποσιωπουν...για να κονομησουν περισσοτερα και πραγματικα το πιστευε.
    Καλα ολα αυτα αλλα του απανταω:
    Α)Που το ξερει εσυ?
    β)Γιατι να το αποκρυψει οποιος εχει θαυματουργο φαρμακο και να μη θυσαυρισει
    γ)Και αν ειναι ετσι...παλι δεν βοηθαει σε τιποτα...εμεις παγιδευμενοι ειμαστε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    19
    Όταν διάβασα τις δύο μελέτες του Β. Ράιχ στη << Η Σεξουαλική Διαφώτιση του μικρού παιδιού>> μου φάνεικαν καθ\'όλα λογικές και εν μέρει με βρίσκαν σύμφωνη. Όταν διάβασα στο <<Ραίχ για αρχάριους>> σχετικά με την οργόνη που <<ρέει>> κατά μιαν ένοια στο σύμπαν, δεν μπρόυσα να πιστέψω ότι πρόκειται για το ίδιο άτομο. Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι όπου πήγαινε έφευγε διωκόμενος πχ κομουνιστικό κόμμα, ψυχαναλυτική εταιρία.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •