Σχέση - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 271 to 285 of 285

Thread: Σχέση

  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Στο ότι θα εχω κάτι σοβαρό μαζί του. Τέλος πάντων τους το είπα και τελείωσε όλα καλά

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Πήγα σήμερα σπίτι του και μου ξανάέκλεψε 10 ευρώ το έκανα θέμα χωρίς όμως να τον κατηγορήσω ανοιχτα. Και του είπα ότι και τώρα και την άλλη φορά δεν τα βρήκα μέσα στην τσάντα, ότι είμαι σίγουρη ότι τα είχα μέσα ότι δεν τα βρίσκω στο δρόμο. Είχε αμηχανία. Δεν θα τον ξανασυναντήσω. Τώρα πρέπει να πω στο σπίτι μου ότι με έκλεψε δύο φορές και να σταματήσουν να ελπίζουν
    Εύχομαι να λες παραμύθια νίκη.
    Διαφορετικά, έχεις κερδίσει βραβείο βλακείας!
    Δεν ξέρω τι από τα δύο είναι χειρότερο...

  3. #273
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μάλλον το δεύτερο

  4. #274
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Ναι μου πήρε λεφτά είμαι σίγουρη γι'αυτό. Τώρα γιατί θέλω να τις συνεχίσω είναι άλλη ιστορία. Σίγουρα δεν θα ανεχτώ τέτοια συμπεριφορά για πολύ αν συνεχίσει έτσι. White έμεινα για ένα διάστημα μόνη κι αυτό όχι από επιλογή δική μου. Έγιναν πολλά μέσα στον χρόνο αυτό και με τον γαμπρό μου που έβαζε λόγια για μένα. Σεξ εχω να κάνω ένα χρόνο ακριβώς. Είχα όμως ευκαιρίες αλλά ένιωθα πιεσμενη από το σπίτι και δεν αποφάσιζα να βγω. Τον Αύγουστο ήταν να κάνω κάτι πάλι με κάποιον αλλά δεν είχε στυση. Μου είχε πει ότι το πρόβλημα το είχε από Απρίλιο και ίσως ήταν από κούραση. Όχι δεν είπα αυτό να πω σε οποιονδήποτε να προχωρήσουμε με την προϋπόθεση να αρραβωνιαστουμε. Αλλά είμαι της άποψης ότι πρέπει με κάποιον τρόπο να ξεκαθαρίζεις την θέση σου από την αρχή για το τι θέλεις. Ελεύθερη σχέση, ένα βράδυ κι ύστερα γειά, σχέση(εμένα αυτό θα με ενδιέφερε αλλά πρέπει να δεις και τι άνθρωπος είναι ο άλλος πάντα) έτυχε να κάνω όμως και κάτι με κάποιους χωρίς να εχω σχέση.
    Δε νομιζεις ρε κοριτσαρα οτι αυτα εινια πραγματα που προκυπτουν και δεν μπορεις να τα καθορισεις εξ' αρχης? Οκ το one night stand μπορεις να το ξερεις εξ' αρχης οτι θα ειναι γτ ετσι το εχεις κανονησει στο κεφαλι σου αλλα δεν χρειαζεται να το πεις απ' την αρχη γτ 1) κατ αρχην (κατ' εμε) τα παντα ειναι one night stand μεχρι αποδειξεως του εναντιου και 2)μπορει να σου βγει αλλιως μετα. Οσο για τα αλλα 2 (σχεση και ελευθερη σχεση) αυτα σιγουρα δεν μπορεις να τα ξερεις εξ αρχης χωρις να γνωρισεις τον αλλον και να δοκιμασεις τη χημεια σας σε ολους τους τομεις. Τεσπα απ' ο,τι διαβαζω αποσπασματικα απ το παρων θεμα εχεις πονεσει και ταλαιπωρηθει πολυ. Χωσου λιγο στη φαση με το σκεπτικο οτι κατ' αρχην δε χρειαζεσαι κανεναν τους και ειδικα δε χρειαζεσαι γαμο! και αν ποτε παντρευτεις και θες να πετυχει πρεπει να το κανεις για εναν καλυτερο λογο απ' τις πιεσεις της οικογενειας σου!! αφοσιωσου στο να καλλιεργησεις τον εαυτο σου και να εισαι ολοκληρη, ετσι θα ελξεις και εναν ολοκληρο ανθρωπο.

    * και επιτελους μετακομισε απο κει σ΄εχει φαει το μερος

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μακάρι να μπορούσα να μετακομίσω αυτό θέλω αλλά πως; όλα είναι θέμα χρημάτων. Σε πόλη τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα από όλες τις απόψεις.

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Μπορείς προσωρινά να βρεις πράγματα να κάνεις εκτός σπιτιού.Ισα ίσα να μην είσαι κλεισμένη σε αυτό το περιβάλλον.

  7. #277
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Τι να κάνω; τώρα λένε να μην ξαναβρώ κανέναν από φεϊσμπουκ και να μου κάνουν κανένα προξενιό. Τους είπα ότι αυτοί φταίνε που ανακατεύονται και δεν μπορώ ουσιαστικά να βάλω χι κατευθείαν σε όποιον ξέρουν ότι υπάρχει αν δεν μου αρέσει γιατί οκ μπορείς να μιλήσεις στους άλλους για θέμα χαρακτήρα και να το τελειωνεις μια ώρα αρχίτερα αν όμως σε θέμα προξενιου τώρα μπορεί να είναι κανένας καλός έξυπνος εργατικός συμπαθητικός,να ενδιαφέρεται για όλα Αυτα φαίνονται προς τα έξω. Εγώ όμως μπορεί να δω ότι έχει πολύ μικρό η ότι έχει προβλήματα στύσης αξεπέραστα. Αν πω ότι απλά δεν τον θέλω θα με πάρουν με τις πέτρες αφού δεν έχει κάτι κακό. Θα ντρέπομαι να πω ότι δεν μου κάνει στο σεξ.

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Πρώτα απ όλα μην τους ανακοινώνεις ότι υπάρχει κάποιος στην ζωή σου,από την πρώτη φορα που θα βγείς με κάποιον.Τι είναι αυτό το δικό σου!Εγώ ξέρω μιλάς στους γονείς για τον σύντροφο σου,όταν πια τα πράγματα σοβαρεύουν και θες να κανεις πράγματα μαζί του.Όταν θα πρέπει να λείπεις μέρες από το σπίτι.Και αυτό για να μην ανησυχούν,όχι για να ετοιμάζουν φόρεμα για τον γάμο.Σχετικά με το προξενιο.Εδώ μονοι μας δεν μπορούμε να βρούμε τον κατάλληλο,με τα δικά μας κριτήρια.Θα στον βρούνε οι δικοί σου,με τα δικά τους κριτήρια και θα σου κάνει;Από όλα όσα δεν θα σου αρέσουν σε κάποιον που άλλοι θα διαλέξουν για σένα,εσένα αυτό που σε φοβίζει είναι μην έχει μικρό λιλί;Το ότι κάποιος είναι "καλός έξυπνος εργατικός συμπαθητικός" δεν σημαίνει ότι είναι και ο κατάλληλος για σένα.Εκτος και αν το μονο που σε νοιάζει είναι να έχει δουλειά,να σε πάρει από το χωριο και να έχει μεγάλο μόριο.Όσο για το facebook,ο ερωτας παραμονεύει παντού.Στα πιο απίστευτα μέρη.Μπορεί να βρείς τον άντρα τις ζωή σου παντού.Στο facebook,στο ανσανσέρ,από ένα λάθος sms,στην αίθουσα αναμονής στον οαεδ.Δεν κατηγοριοποιούμε τους ανθρώπους ανάλογα από που τους πρωτοείδαμε.Το καλύτερο είναι να ασχοληθείς με τον εαυτό σου,να τους αφήσεις όλους τους υπολοιπους στην ζωή τους και να κοιτάξεις πως θα περνάς καλά ξεφεύγοντας από το χωριο.Ούτε μωρό είσαι να πρέπει οι γονείς σου να παίζουν τόσο μεγάλο ρολο στην προσωπική σου ζωή αλλα και από την άλλη ούτε σε πήραν τα χρονια να θες μέσα στην χρονια να έχεις άντρα και παιδί.

  9. #279
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Το ξέρω εγώ αυτό θέλω να το ανακοινώνω τελευταία στιγμή αλλά με πιέζουν πλέον λόγω του ότι παντρεύτηκε η αδερφή μου. Το θέμα είναι ότι μένω μαζί τους και θα καταλάβουν λόγω τηλεφώνων λόγω συχνών εξόδων και δεν εχω τι να πω. Γι'αυτό η πόλη είναι καλύτερη επίσης και οι παρέες για να μπορείς να λες παραμύθια.

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Δεν χρειάζεται παραμύθια.Ένας φίλος μου είναι.Να μην τους αφήνεις να σε πιέζουν,εσύ θα λες "εμένα η δουλειά με νοιάζει,δεν με νοιάζουν οι γάμοι",να το κόψουν.

  11. #281
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Το λέω πολλές φορές. Δεν εχω παρέες εχω μόνο μια φιλη

  12. #282
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Προχτές μου μίλησε και μου είπε ότι δεν του στέλνω ούτε μύνημα ούτε παίρνω τηλέφωνο. Του μίλησα ξεκάθαρα και του είπα ότι τελείωσε και ότι δεν ασχολούμε με ανθρώπους που κλέβουν. Αισθάνομαι λίγο κάπως γιατί μου πήρε 22 ευρώ. Μου είπαν στο σπίτι γιατί δεν του μίλησες ξεκάθαρα μπροστά του στο σπίτι του. Λέω αυτό δεν μπορώ να το κάνω στο σπίτι ανθρώπου που τον εχω δει τρεις φορές γιατί είναι επικίνδυνο. Πρέπει να είπε κάτι στον ξαδέρφο του την δεύτερη φορά γι'αυτό και το παιδί να με προειδοποιούσε με τον τρόπο του. Περνάει κάτι από το μυαλό μου αν και το φοβάμαι λίγο γνωρίζω το φεϊσμπουκ της μητέρας του λέτε να της αναφέρω κάτι;

  13. #283
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Προχτές μου μίλησε και μου είπε ότι δεν του στέλνω ούτε μύνημα ούτε παίρνω τηλέφωνο. Του μίλησα ξεκάθαρα και του είπα ότι τελείωσε και ότι δεν ασχολούμε με ανθρώπους που κλέβουν. Αισθάνομαι λίγο κάπως γιατί μου πήρε 22 ευρώ. Μου είπαν στο σπίτι γιατί δεν του μίλησες ξεκάθαρα μπροστά του στο σπίτι του. Λέω αυτό δεν μπορώ να το κάνω στο σπίτι ανθρώπου που τον εχω δει τρεις φορές γιατί είναι επικίνδυνο. Πρέπει να είπε κάτι στον ξαδέρφο του την δεύτερη φορά γι'αυτό και το παιδί να με προειδοποιούσε με τον τρόπο του. Περνάει κάτι από το μυαλό μου αν και το φοβάμαι λίγο γνωρίζω το φεϊσμπουκ της μητέρας του λέτε να της αναφέρω κάτι;
    Φτιαξε του ενα ταψι μουσακα και ολα θα θαφτουν στο χιονι!

    (μωρε Νικη μουυυυυ!!ελεος)

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Δεν υπάρχει λόγος να προσθέτεις δράμα στην ζωή σου.Ποιος ο λόγος να το αναφέρεις στην μητέρα του; Θα πάρεις τα 22 ευρώ πίσω ή θα διορθωθεί κατι; Μάλλον χειρότερα θα γίνουν τα πράγματα. Θες και άλλες φασαρίες;

  15. #285
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ευχαριστώ white. μνημόνιο δεν μιλάω ξανά μαζί του το σταμάτησα. Δεν υπάρχει κανένας απόλυτος λόγος

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819

Similar Threads

  1. δεν εχω σχεση
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 17-02-2012, 16:14
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •