Σχέση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 285

Thread: Σχέση

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Σονγκ χουά την πρώτη φορά με πήγε για καφέ και φαγητό. Σαν ιδέα δεν μου αρέσει τόσο πολύ. Δίκιο έχεις δεν είναι καθόλου πλάκα. Δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερα γι'αυτόν μιας και είναι νωρίς ακόμα. Έτσι είναι έχουν χαλάσει πολύ. Εγώ δεν γεννήθηκα χτες εχω γνωρίσει άντρες και καταλαβαίνω αλλά είμαι κάπως ντροπαλη. Και στην μητέρα μου όμως αυτα τα πράγματα δεν αρέσουν.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Σονγκ χουά την πρώτη φορά με πήγε για καφέ και φαγητό. Σαν ιδέα δεν μου αρέσει τόσο πολύ. Δίκιο έχεις δεν είναι καθόλου πλάκα. Δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερα γι'αυτόν μιας και είναι νωρίς ακόμα. Έτσι είναι έχουν χαλάσει πολύ. Εγώ δεν γεννήθηκα χτες εχω γνωρίσει άντρες και καταλαβαίνω αλλά είμαι κάπως ντροπαλη. Και στην μητέρα μου όμως αυτα τα πράγματα δεν αρέσουν.
    Ισχύει πάντως πως αν σε πιάσουν αγαθή/καλοπροαίρετη, κάποιοι σε "ξεζουμίζουν" με χάρες και εξυπηρετήσεις. Τώρα δεν ξέρω μιας και εσύ αναφέρεσαι σε σχέση. Αν δεν σ'αρέσει, μην το κάνεις. :)

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    31
    Αν δε γεννιοσουν χτες κ αν ειχες γνωρισει αντρες στη ζωη σου δεν θα ανοιγες αυτο το θεματακι ουτε θα συμβουλευοσουν τη μανα σου για κατι τετοιο.
    Καλοπροαιρετα στο λεω και σορρυ για το υφακι. Χαλαρωσε γλυκια μου και μη τυχον κανεις αυτο το βημα. Δεν κανουμε τετοια πραγματα ΠΟΤΕ αν δεν γνωρισουμε καλα τον αλλον. Ας παρει τη μανα του η τη θεια του τη Βαρβαρα να του κανει φασινα. Ε Λ Ε Ο Σ!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Εγώ πάλι δεν ξέρω και πολλά από νοικοκυριό ιδιαίτερα όμως στο μαγείρεμα. Θέλω να μάθω και δεν είμαι αρνητική στο να ζω με έναν άνθρωπο και να κάνω δουλειές. Πριν μια εβδομάδα ήρθε κι έβαλε τα έπιπλα κι έφυγε και τώρα θα έρθει να μείνει μέχρι το καλοκαίρι. Εγώ πάλι πρώτη φορά θα κάνω την νοικοκυρά σε σχέση

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Εγώ πάλι δεν ξέρω και πολλά από νοικοκυριό ιδιαίτερα όμως στο μαγείρεμα. Θέλω να μάθω και δεν είμαι αρνητική στο να ζω με έναν άνθρωπο και να κάνω δουλειές. Πριν μια εβδομάδα ήρθε κι έβαλε τα έπιπλα κι έφυγε και τώρα θα έρθει να μείνει μέχρι το καλοκαίρι. Εγώ πάλι πρώτη φορά θα κάνω την νοικοκυρά σε σχέση
    καλα κανεις και θες και ζηλευω τον αντρα που θα τον φροντιζεις!αλλο ομως αυτο και αλλο το θεμα που λες.πως αφου εχετε βρεθει μια φορα ειναι σιγουρος οτι θελει να ειστε μαζι σοβαρα και πως ζηταει να κανεις κατι τετοιο?κατι σαν εκμεταλευση μου κανει.η γνωμη μου παντα!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Άνοιξα το θέμα αυτό γιατί λόγω της ντροπής μου δεν ξέρω πως να λέω σε κάποια πράγματα ευγενικά όχι χωρίς να φοβάμαι ότι θα με παρεξηγήσουν. Δεν την συμβουλεύτηκα την μάνα μου απλά της το είπα. Αλλιώς όμως το λέω σε εσάς όπως και αλλιώς θα το έλεγα σε μια φιλη μου με περισσότερη κριτική φυσικά. Λέω δεν γεννήθηκα χτες γιατί βλέπω ότι αν κάποια είναι παρθένα για παράδειγμα θα την έχουν δεδομένη με ότι συνακόλουθο. Το εχω ζήσει. Επίσης όταν κοιτάνε να παντρευτούν πχ θα βρουν ένα τούβλο να το κλειδώσουν σ'ένα σπίτι να φτιάχνει τα πάντα εκεί μέσα. Από άντρες ναι εχω γνωρίσει αλλά όχι τόσο για σχέση κανονική μιας και οι σχέσεις έμαθα τελικά ότι είναι μπελάς στο κεφάλι.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    οι σχεσεις δεν ειναι καθολου μπελας.αρκει να εισαι με οτν σωστο ανθρωπο και οχι με καποιον που ειναι μαζι σου για να εχει απλα καποιον οταν δεν εχει τι να κανει η για να εκμεταλευεται καταστασεις.αμα επιτρεπεις εσυ(ο/η οποιαδηποτε) να εισαι δεδομενη η ενα τουβλο κλειδωμενο στο σπιτι οπως λες,τοτε δεν φταιει ο αλλος.εγω δεν σε ξερω,την γνωμη μου στην ειπα.οτι αποφασισεις απλα να προσεχεις και μην θεωρεις δεδομενο οτι αυτος εννοει οσα λεει,γιατι μπορει να βρεθεις προ εκπληξεων μετα απο λιγο!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μιλάμε όμως στο τηλέφωνο και στο φεϊσμπουκ και του άρεσα Σπύρο. Το συγκεκριμένο δεν το βρίσκω εντελώς λάθος σε σχέση με τα πάνω που ανέφερα τα αλλά θέματα παραπάνω που έγραψα όμως δεν μου αρέσουν που είπε χαλί και δώρο. Θα μου άρεσε όμως να είναι πιο ευγενικός σε τέτοια θέματα. Άλλο το αν μένουμε μαζί δεν εχω θέμα να ασχοληθώ με δουλειές

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    και που ξερεις οτι οντως τα εννοει και οτι δεν ψαχνει θυμα να το εκμεταλευεται?εμενα κατι τετοιο μου κανει.αν εσυ θες να προχωρησεις,προχωρα,αλλα κρατα πισινη μην βρεθεις προ εκπληξεων!φενεσαι καλη κοπελα ειναι κριμα να σε εκμεταλευεται καποιος απλα για να περναει καλα.κρατα πισινη!αυτο!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν πιστεύω στα λόγια των άλλων και μου είναι δύσκολο να εμπιστευτώ έναν άνθρωπο πλέον. Υπάρχουν φορές που ένιωθα και νιώθω ότι δεν εχω κάτι άλλο να δώσω που να μπορούν να εκτιμήσουν οι άλλοι εκτός από εμφάνιση και σεξ

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    31
    Nikiii αν οι αντρες ειναι μπελας μια φορα στο κεφαλι μιας γυναικας τοτε στο κεφαλι ενος αντρα οι γυναικες ειναι ενας τεραστιος γκρινιαρογαμωμπελας..
    Οποτε μην την πας εκει την κουβεντα γιατι αυτο ειναι το ΠΑΝΟ ολων των ανθρωπων που βιωσαν αποτυχημενες σχεσεις η γνωριςαν λαθος ανθρωπους στην ακαταλληλη στιγμη.
    Ευγενικα μπορεις να του αρνηθεις. Και μονο αν ειναι ψυχακιας δεν θα σε καταλαβει. Θα του πεις οτι θελεις να τον γνωρισεις καλυτερα να ζησετε μαζι στιγμες και ολα θα ερθουν απο μονα τους. Στο χρονο τους.
    Μην βασανιζεις το κεφαλι σου με τετοια. Ειναι πολυ απλο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    αποτι βλεπω πολυ ευκολο ειναι να εμπιστευτεις και να πιστεψεις καποιον.και αν θεωρεις οτι μονο εμφανιση και σεξ εχεις να δωσεις,οτι εισαι απλα ενα κομματι κρεας τι να πω.πεφτω απο τα συννεφα.ειδικα οταν δινεις αυτα πιστεψε με δεντα εκτιμαει κανεις και πανω απολα δεν εκτιμαει το ατομο που τα δινει.ξυπνα!εχεις να δωσεις καρδια,ψυχη,αισθηματα,στορ γη,αγαπη και να παρεις αλλο τοσο απο αυτα.τι μπαρουφες ειναι αυτες που τσαμπουνας?δωσε ετσι απλα το κορμι σου σε οποιον σε παραμυθιαζει και πιστεψε με δεν προκειται να παρεις τιποτα παραπανω.
    Last edited by spiros1981; 05-01-2015 at 03:24.
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αν δεν νιώθεις άνετα, μην το κάνεις. Καλύτερα να είσαι ειλικρινής. :)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    Quote Originally Posted by Psaksevresto View Post
    Nikiii αν οι αντρες ειναι μπελας μια φορα στο κεφαλι μιας γυναικας τοτε στο κεφαλι ενος αντρα οι γυναικες ειναι ενας τεραστιος γκρινιαρογαμωμπελας..
    Οποτε μην την πας εκει την κουβεντα γιατι αυτο ειναι το ΠΑΝΟ ολων των ανθρωπων που βιωσαν αποτυχημενες σχεσεις η γνωριςαν λαθος ανθρωπους στην ακαταλληλη στιγμη.
    Ευγενικα μπορεις να του αρνηθεις. Και μονο αν ειναι ψυχακιας δεν θα σε καταλαβει. Θα του πεις οτι θελεις να τον γνωρισεις καλυτερα να ζησετε μαζι στιγμες και ολα θα ερθουν απο μονα τους. Στο χρονο τους.
    Μην βασανιζεις το κεφαλι σου με τετοια. Ειναι πολυ απλο.
    κανενας δεν ειναι μπελας.οταν καποιος αποφασισει και ξερει τι θελει θα βρει τον σωστο ανθρωπο και δεν θα ειναι καθολου μπελας.θα ειναι ηρεμια και ευτυχια!
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  15. #30
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by spiros1981 View Post
    κανενας δεν ειναι μπελας.οταν καποιος αποφασισει και ξερει τι θελει θα βρει τον σωστο ανθρωπο και δεν θα ειναι καθολου μπελας.θα ειναι ηρεμια και ευτυχια!
    Αν διαβαζες ολο το κειμενο που εγραφα θα καταλαβαινες οτι αναφερομουν στις αποτυχημενες σχεσεις κ στους λαθος ανθρωπους. Ξαναδιαβαστο. Βοηθα την κοπελα ρε φιλε με αυτα που γραφεις κ μη γινεσαι σαλιαρης κ πεφτουλας στην κοπελα :p

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. δεν εχω σχεση
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 17-02-2012, 16:14
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •