Σχέση - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 19 FirstFirst ... 816171819 LastLast
Results 256 to 270 of 285

Thread: Σχέση

  1. #256
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by white View Post
    Να μας βγάζει την πιστη; Φτύσιμο; Συγγνώμη αλλα εγώ μιλάω για μια σχέση αμοιβαίου σεβασμού,αλληλοβοήθειας και ειλικρίνειας.Αυτό που περιγράφεις είναι διαγωνισμός εγωισμού,διπλωματικό παιχνίδι και πόλεμος νεύρων.Νομίζω ότι αυτό που λες χαρακτηρίζει μικρής ηλικίας ζευγάρια.Αν σε βαρεθεί κάποιος ενώ είσαι τόσο καλή μαζί του μάλλον έχει να κάνει με το γεγονός ότι είναι λάθος άνθρωπος να κανεις σχέση.Δεν έχει να κάνει με τους υπολοιπους άντρες.Δεν νομίζω ότι αν κάποια με φτύσει θα κολλήσω. Καλο είναι να υπάρχει αμοιβαίο ενδιαφέρον.Αν δεν υπάρχει ποιος ο λόγος να χάνεις χρόνο.Εννοείται ότι θα μπω στην κουζίνα για χάρη τις κοπέλας μου! Το είπες λες και θα περάσει τις πόρτες τις κολάσεως η κάποιο άβατο μέρος. Απλά αυτά είναι τα τρία βασικά που κάνουν έναν άντρα ικανοποιημένο.Ούτε σημαίνει ότι θα τα εκτιμήσουν όλοι ούτε ότι άμα κανεις αυτά θα πάει να πάρει βέρες.
    Στις τελευταίες 2 προτάσεις συμφωνώ. Κ στα υπόλοιπα συμφωνώ, αλλά αν δεν πρόσεξες, έγραψα τη λέξη "συνήθως". Κ δυστυχώς, οι περισσότερες σχέσεις που βλέπουμε γύρω μας δε χαρακτηρίζονται κ ιδιαίτερα υγιής...... λίγο- πολύ στις πιο πολλές περιπτώσεις το πάνω χέρι το έχει αυτός που αισθάνεται τα λιγότερα κ οι περισσότεροι (άντρες- γυναίκες) κολλάνε εκεί που ζορίζονται λίγο κ εκεί που τους έχουν λίγο στο φτύσιμο.... Δε μίλησα για το ποιό είναι το ισορροπημένο μοντέλο σχέσεων, είπα για το τί βλέπουμε συνήθως γύρω μας.

  2. #257
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    1ο ραντεβού ήταν αρκετά καλά στο 2ο επίσης του πήγα φαΐ. 3ο θα του παω πάλι φαγητό και λογικα θα προχωρήσουμε. Πολυγαμική είμαι κατά κάποιον τρόπο και ήμουν πάντα αλλά να τον εχω νταβατζή αυτό παραπάει. Όπου ήμουν σχεδόν πάντα μίλαγα και με άλλους παράλληλα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα τους συναντούσα πάντα. Αν ήμουν πιο κοινωνική και δεν βαριόμουν ίσως. Τέτοια συμπεριφορά πρώτη φορά συνάντησα. Έτυχε να βγω και με πιο ευγενικούς. Αυτοί που μου αρέσουν ακόμα και για σχέση τους βλέπω εξωτερικα πρώτα μετά κάποιες φορές ανακαλύπτω ότι δεν μου ταιριάζουν. Τέτοιου είδους άντρες ξέρω ότι δεν τους εκδικούμαι γιατί κι εκείνοι την δουλειά τους κάνουν άρα ούτε εκείνοι νιώθουν άσχημα οπότε είμαστε καλά. Όμως δεν με έλκουν ούτε για την πλάκα μου άτομα με τον χαρακτήρα που έχει δείξει. Με ξαδέρφους φίλους κλπ αυτών που γνωρίζω όμως δεν θα ασχολιόμουν καθόλου. Θα ήθελα όμως να εχω κάτι σταθερό και καλό και το ότι του ανέφερα για κάτι σοβαρό ήθελα να ξεκαθαρίσω την θέση μου από την αρχή γιατί δεν θέλω να μπλεξω πάλι σε χαζοσχέσεις. Δεν το έκανα αυτό κι άλλες φορές. Μόνο με 10 εχω κάνει κάτι παραπάνω σε όλη μου την ζωή αλλά είχα και πολλούς άλλους πιο μικρή που ήταν μόνο φάσεις η σχέσεις που δεν ήταν ολοκληρωμένες. Δεν πιστεύουν όλοι ότι μπορεί να σκέφτομαι κάτι τέτοια η να κάνω και μου το έχουν πει γιατί το πρόσωπο μου βγάζει μια αθωώτητα.
    Last edited by nikiii; 31-01-2015 at 03:13.

  3. #258
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Στα 27 δηλαδή τώρα πόσες πιθανότητες έχει κάποιος να κάνει μια ουσιαστική σχέση που θα μπορούσε να οδηγήσει σε γάμο ας πούμε με πραγματικά αισθήματα χωρίς να υπάρχει κάποιο συμφέρον; μιας και δεν είναι ο άλλος πια παιδάκι να νιώσει πράγματα για τον άλλον νιώθωντας ενθουσιασμό και να τον αγαπάει με κλειστα τα μάτια; νομίζω καμία. Βέβαια όλα θέλουν χρόνο αλλά όταν έχεις ζήσει και 5 πράγματα χρειάζεσαι περισσότερο χρόνο για να νιώσεις πράγματα που σίγουρα θα είναι πιο συνειδητοποιημένα και θα βλέπεις ξεκάθαρα και κατά πόσο τα αξίζει και ο άλλος

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Το ακύρωσε και δεν πηγα. Τώρα θα ξανασυζητησουμε για να παω μου είπε

  5. #260
    Νικη εχεις μπλεξει με βλαχαδερα.Στο σπιτι σου,στα ερωτικα σου,παντου :mad:

  6. #261
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    εγω ακομα απορω..
    αν εισαι βεβαιη οτι σου πηρε ΚΑΙ λεφτα μεσα απο την τσαντα ο τυπος, πως και ΓΙΑΤΙ σκεφτεσαι να συνεχισεις τις συναντησεις...

  7. #262
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Στα 27 δηλαδή τώρα πόσες πιθανότητες έχει κάποιος να κάνει μια ουσιαστική σχέση που θα μπορούσε να οδηγήσει σε γάμο ας πούμε με πραγματικά αισθήματα χωρίς να υπάρχει κάποιο συμφέρον; μιας και δεν είναι ο άλλος πια παιδάκι να νιώσει πράγματα για τον άλλον νιώθωντας ενθουσιασμό και να τον αγαπάει με κλειστα τα μάτια; νομίζω καμία. Βέβαια όλα θέλουν χρόνο αλλά όταν έχεις ζήσει και 5 πράγματα χρειάζεσαι περισσότερο χρόνο για να νιώσεις πράγματα που σίγουρα θα είναι πιο συνειδητοποιημένα και θα βλέπεις ξεκάθαρα και κατά πόσο τα αξίζει και ο άλλος
    συγγνώμη αλλα στα 27 είναι το πιο πιθανό να κάνει κάποιος μια ουσιαστική σχέση που οδηγεί σε γάμο.Ισα ισα πιο μικροί συνήθως κάνουμε σχέσεις απλά για να περνάμε καλά.Όσο για το συμφέρον,βγάλε από το μυαλό σου επιτέλους ότι όλοι θέλουν να σε εκμεταλλευτούν και αν κάποιος θέλει να παντρευτεί,πρέπει να έχεις μεζονέτα,προίκα και καλή δουλειά.Ok ο τύπος μπορεί να είναι playboy,κλέφτης,όλα τα κακά.Όσο όμως έχεις στο μυαλό σου ποσο άσχημα σε φέρθηκε o πρώην,πως θα τον εκδικηθείς κάνοντας "χαρούμενους" άλλους και παρατώντας τους και ότι για να παντρευτεί κάποιος πρέπει να έχει όφελος,θα πέφτεις πάνω σε τέτοιους.Καλύτερα να αφήσεις τους άντρες για λίγο και να τα βρείς με τον εαυτό σου γιατί με τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τα πράγματα και ευτυχισμένη δεν θα είσαι και βούτυρο στο ψωμί τους είναι κάποια που τους κάνει την "εξυπηρέτηση" και εξαφανίζεται ξαφνικά.Νομίζω ότι δεν είσαι έτοιμη για σχέση και ενώ νομίζεις ότι τους παίζεις,είσαι εσύ το θύμα σε κάθε περίπτωση.Στα 27 του δεν είναι δύσκολο να καταλάβει σε τι φάση βρίσκεσαι και να το χρησιμοποιήσει.Μείνε λίγο καιρό μονη,συμφιλιώσου με τον εαυτό σου,με το αντιθετο φίλο και όταν είσαι αποφασισμένη να κανεις μια σχέση με καλές προθέσεις,αφέσου.Όλο αυτό μου μοιάζει με ρωσικη ρουλέτα.Λες και κάποιος από τους δυο πρέπει να χάσει.Σε μια σχέση πρέπει να υπάρχει αγάπη,ειλικρίνεια,συνεννόη ση και αμοιβαία εμπιστοσύνη.Στην περίπτωση σου τα στοιχεια που υπάρχουν στο τραπέζι είναι sex,καχυποψία,μηδέν επικοινωνία και φόβος.Πριν κανεις sex με κάποιον,του μαγειρέψεις,αρραβωνιαστεί� �ε,κοίτα να αγαπηθείτε,να δείτε άμα ταιριάζετε και άμα θέλετε να είστε μαζί.
    Last edited by white; 03-02-2015 at 19:23.

  8. #263
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω ακομα απορω..
    αν εισαι βεβαιη οτι σου πηρε ΚΑΙ λεφτα μεσα απο την τσαντα ο τυπος, πως και ΓΙΑΤΙ σκεφτεσαι να συνεχισεις τις συναντησεις...
    Εγώ πάλι δεν απορώ πλέον.
    Τσάμπα το συζητάμε.
    Ο καθένας ως εκεί που μπορεί.

  9. #264
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ναι μου πήρε λεφτά είμαι σίγουρη γι'αυτό. Τώρα γιατί θέλω να τις συνεχίσω είναι άλλη ιστορία. Σίγουρα δεν θα ανεχτώ τέτοια συμπεριφορά για πολύ αν συνεχίσει έτσι. White έμεινα για ένα διάστημα μόνη κι αυτό όχι από επιλογή δική μου. Έγιναν πολλά μέσα στον χρόνο αυτό και με τον γαμπρό μου που έβαζε λόγια για μένα. Σεξ εχω να κάνω ένα χρόνο ακριβώς. Είχα όμως ευκαιρίες αλλά ένιωθα πιεσμενη από το σπίτι και δεν αποφάσιζα να βγω. Τον Αύγουστο ήταν να κάνω κάτι πάλι με κάποιον αλλά δεν είχε στυση. Μου είχε πει ότι το πρόβλημα το είχε από Απρίλιο και ίσως ήταν από κούραση. Όχι δεν είπα αυτό να πω σε οποιονδήποτε να προχωρήσουμε με την προϋπόθεση να αρραβωνιαστουμε. Αλλά είμαι της άποψης ότι πρέπει με κάποιον τρόπο να ξεκαθαρίζεις την θέση σου από την αρχή για το τι θέλεις. Ελεύθερη σχέση, ένα βράδυ κι ύστερα γειά, σχέση(εμένα αυτό θα με ενδιέφερε αλλά πρέπει να δεις και τι άνθρωπος είναι ο άλλος πάντα) έτυχε να κάνω όμως και κάτι με κάποιους χωρίς να εχω σχέση.
    Last edited by nikiii; 03-02-2015 at 18:29.

  10. #265
    Να σου πω κατι,εμενα μου κανει εντυπωση που ταυτοχρονα:

    α)μενεις σε μικρο μερος χωρις πολλες ευκαιριες για δουλεια και κοινωνικοποιηση

    β)μπορεις ομως και γνωριζεις καμποσους γκομενους που τους παιζεις και κομπολοι

    γ)και ενω εχεις τοσους θαυμαστες δεν μπορεις να βρεις ενα σωστο για κατι πιο σοβαρο και καθεσαι και ασχολεισαι με αυτον τον βλακα

    Εχω καταλαβει κατι λαθος?

  11. #266
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Το ίντερνετ κάνει θαύματα γι'αυτό. Παλιότερα που είχα και κάποιες δραστηριότητες πχ σχολείο, δουλειά, έβγαινα με την ξαδέρφη μου στην πόλη της με κοίταζαν. Δεν έβγαινα με όλους βέβαια. Δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ ίσως δεν χειριζόμουν τα πράγματα σωστά

  12. #267
    Το ιντερνετ και τωρα το εχεις και μπορεις να το χρησιμοποιησεις ομως..

  13. #268
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ξέρω αλλά τώρα αποφεύγω να γνωρίσω άλλους προς το παρόν. Όταν έπρεπε να το κάνω πιο πριν είχα κατάθλιψη και μετά κοίταζα κάποιους μόνο για πλάκα. Τώρα που θέλω πιέζομαι. Θα δω τι θα κάνω με αυτόν από τον χαρακτήρα που θα δείξει πάλι

  14. #269
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Πήγα σήμερα σπίτι του και μου ξανάέκλεψε 10 ευρώ το έκανα θέμα χωρίς όμως να τον κατηγορήσω ανοιχτα. Και του είπα ότι και τώρα και την άλλη φορά δεν τα βρήκα μέσα στην τσάντα, ότι είμαι σίγουρη ότι τα είχα μέσα ότι δεν τα βρίσκω στο δρόμο. Είχε αμηχανία. Δεν θα τον ξανασυναντήσω. Τώρα πρέπει να πω στο σπίτι μου ότι με έκλεψε δύο φορές και να σταματήσουν να ελπίζουν

  15. #270
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Να ελπίζουν σε τί;

Page 18 of 19 FirstFirst ... 816171819 LastLast

Similar Threads

  1. δεν εχω σχεση
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 17-02-2012, 16:14
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •