Σχέση - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 285

Thread: Σχέση

  1. #61
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Αν θέλει μπορώ να της πω κατ' ιδίαν.
    Αν γράψω για τη ζωή μου δημοσίως, θα κατηγορηθώ από κάποιους δυστυχείς και μη ευφυείς, ότι κάνω φιγούρα! ;)
    Τυχαίνει να είμαι πολύ ευτυχής, άρα ικανοποιημένη με τις μέχρι τώρα επιλογές μου, σε αντίθεση με αρκετούς και αρκετές.
    Αυτό που μπορώ να της πω με σιγουριά είναι ότι με το να καταντήσει υπηρέτρια κάποιου άντρα ούτε θα ευτυχήσει, αλλά ούτε θα εκτιμηθεί από κανέναν!

    υ.γ. το "φυστίκι" υπονοεί κάτι για το μέγεθος;

    δεν θα σε παρεξηγήσουμε , πες πως κατέληξε η ζωή σου, βάζω στοίχημα ότι τσίμπησες καλή θέση στο ράφι ! :)

    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Φυστικι View Post
    δεν θα σε παρεξηγήσουμε , πες πως κατέληξε η ζωή σου, βάζω στοίχημα ότι τσίμπησες καλή θέση στο ράφι ! :)

    υ.γ. marian_m το τελικό m τι συμβολίζει, τι m που σε δέρνει?
    Φυστικάκι, εγώ τους ξηρούς καρπούς τους μασάω και φτύνω τα τσόφλια! Πάντως, κουβέντα δεν συνηθίζω να πιάνω μαζί τους!
    Όπως και με άτομα που χρησιμοποιούν εκφράσεις του τύπου "θα μείνω στο ράφι". Τα θεωρώ υπανάπτυκτα.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Καλά συγνώμη τώρα!!! Αλλά σου έδωσε και κλειδί? Γιατί πως αλλιώς μπορείς να το θεωρείς σπίτι σου? Εκτός αν σου είπε την παπαριά, που είναι και το πιθανότερο, για να μπορέσει να σου πετάξει μετά την πρόκληση για φασίνα. Σε σπίτι που μπαίνει ο ιδιωκτητης μέσα ένα σαραντάρη το γλιτώνει αν δεχτείς...
    Και πόσο σοβαρά μπορεί να πάρει ένας άνθρωπος αυτή την πρόταση από έναν άνθρωπο που έχει δει μόνο μία φορά στην ζωή του? Και αν όντως ο τύπος την πρόταση την εννοεί και την είπε σοβαρά, πόσο σοβαρός είναι ολόκληρος. Εγώ στην θέση σου δεν θα τον πίστευα... αλλά αν δεν μου άφηνε περιθώριο να τον αμφισβητήσω μετά θα τον φοβόμουν...
    Μα καλά όλοι οι άλλοι που τις λέτε αν θα πάει να καθαρίσει ή όχι το βρήκατε αυτό φυσιολογικό και δεν το σχολιάσατε? Μόνο ο Αλαφροισκιωτος το είδε αυτό που λέω?
    Και εγω τα ιδια της ειπα,να προσεχει και να κραταει πισινη γιατί δεν ξερει κατα ποσο τα εννοει αυτα η ψαχνει για κοροιδο να το εκμεταλλευτεί.εμενα όμως με κραξανε για αυτα που ειπα .
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  4. #64
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Καλά συγνώμη τώρα!!! Αλλά σου έδωσε και κλειδί? Γιατί πως αλλιώς μπορείς να το θεωρείς σπίτι σου? Εκτός αν σου είπε την παπαριά, που είναι και το πιθανότερο, για να μπορέσει να σου πετάξει μετά την πρόκληση για φασίνα. Σε σπίτι που μπαίνει ο ιδιωκτητης μέσα ένα σαραντάρη το γλιτώνει αν δεχτείς...
    Και πόσο σοβαρά μπορεί να πάρει ένας άνθρωπος αυτή την πρόταση από έναν άνθρωπο που έχει δει μόνο μία φορά στην ζωή του? Και αν όντως ο τύπος την πρόταση την εννοεί και την είπε σοβαρά, πόσο σοβαρός είναι ολόκληρος. Εγώ στην θέση σου δεν θα τον πίστευα... αλλά αν δεν μου άφηνε περιθώριο να τον αμφισβητήσω μετά θα τον φοβόμουν...
    Μα καλά όλοι οι άλλοι που τις λέτε αν θα πάει να καθαρίσει ή όχι το βρήκατε αυτό φυσιολογικό και δεν το σχολιάσατε? Μόνο ο Αλαφροισκιωτος το είδε αυτό που λέω?
    Ισως ειναι βορειοελλαδιτικα ηθη και εθιμα αυτα,που δεν ισχυουν κατω απο το αυλακι.
    Τι να σε πω.

    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    η φιλη της γυναίκας του αδερφού του άντρα της αδερφής μου
    :confused::confused::rolleyes:

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ναι σίγουρα οι λόγοι είναι τόσοι κι άλλοι τόσοι. Δεν είναι πάντα τόσο τελεία ούτε μπορούμε να πούμε ότι και ο άλλος σκέφτετε όμορφα και δεν θα βγάλει στο μέλλον αλλά. Εγώ θα κάνω τις προσπάθειες μου να βάλω κάποια όρια. Θα το κάνω αλλά σήμερα του έδειξα και το κατάλαβε ότι δεν πολυθέλω. Δεν έδειξα πότε ενθουσιασμό γι'αυτό όταν το είπε γιατί εχω κι εγώ τις αμφιβολίες μου γι'αυτό άλλωστε ανέβασα το θέμα. Αλλά βλέπω ότι μου μιλάει καλά τι να πω θα δείξει. Ναι Γιώργο Πάνου δυστυχώς ήταν... Και πέρασα πολύ δύσκολα ούτε ένιωθα ότι εχω κάποιον να του ανοίξω την ψυχή μου και να με βοηθήσει να κάνω αυτό που έπρεπε ακόμα και τώρα είναι φορές που με πονάει. Αποφάσισα όμως το 2012 να συνεχίσω. Έτσι από τότε ήθελα να αφήσω τον εαυτό μου ελεύθερο να ξεκόλλησω από όλους και όλα και κυρίως να βγάλω την βρωμιά αυτή από πάνω μου. Κοιτάζοντας και κάτι άλλο μόνο που τελικά κανείς δεν μπόρεσε να με κρατήσει για πολύ. Ότι άρχιζα το τελείωνα. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι είμαι κακός άνθρωπος όπως επίσης και αυτό που μου έκαναν δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα βλέπω όλα όμορφα κι ύστερα να πέφτω ψυχολογικά. Αυτόν τώρα τον ξέρω δύο μήνες και συναντηθήκαμε μια φορά. Είναι κάτι καινούριο και κυρίως δεν ψάχνω πρίγκιπες γιατί δεν υπάρχουν.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Εγώ είμαι 27 δεν δουλεύω είμαι άνεργη. Η μητέρα μου για την βοήθεια δεν ενοχλήθηκε απλά ρώτησε από περιέργεια πως σου λέει να πας να βοηθήσεις από τώρα; εγώ όμως εχω αγχωθεί λίγο με το θέμα αυτό γιατί δεν θα ήθελα να βγάλει πονηριά σε ότι αφορά το σπίτι κι επίσης με έβαλε σε σκέψεις και η αδερφή μου με μια άλλη κοπέλα σε τέτοια περίπτωση. Τα καθαριστικα όπως κατάλαβα από κάτι (αθώο) που τον ρώτησα σήμερα δεν θα τα αγοράσω εγώ και με ρώτησε μήπως δεν θέλω να βοηθήσω. Δεν ξέρω τι να πω ίσως καταλαβαίνει κάποια βασικα πράγματα. Πρώτη φορά θα παω στο σπίτι αυτό. Από την πρώτη συνάντηση του έδειξα ότι δεν μπαίνω έτσι εύκολα σε σπίτια με αρκετή συζήτηση μπήκα στο δώματιο του ξενοδοχείου κι αυτό μόνο να αλλάξει και να κάθησει λίγο για κανένα τέταρτο κάθησα απέναντι στην καρέκλα και μου το είπε κι ο ίδιος αφού είδε ότι κομπλάρω. Ήθελα να αποφύγω κάτι από την πρώτη μέρα. Απλά μόνο φιληθηκαμε. Δεν με πείραξε καθόλου. Είχε μια δουλειά μετά και πήγαμε μαζί. Σε κάποια πράγματα τον βρίσκω φιλότιμο.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Γράφω ότι δεν γνωρίζω και πολλά από δουλειές σπιτιού όμως θα μάθω αυτή ήταν η απάντηση στην Θεοφανια που είπε ότι προσφέρθηκα από μόνη μου. Το έκανα θέμα για να πάρω γνώμες αν είναι σωστό επειδή εχω τις αμφιβολίες μου. Να πω ότι το παιδί αυτό θα με βοηθήσει να βρω και δουλειά. Δεν ξέρουν τόσο πολύ οι άντρες να φέρονται σαν κύριοι σε κάποια και να είναι ευγενικοί ούτε να την σέβονται. Δεν τους διδάσκουν στο σπίτι τους τέτοιο πράγμα προφανώς. Ενώ εμάς μας ζαλίζουν με χίλια δύο. Δεν θεωρώ καθόλου ότι αυτα είναι γυναικείες δουλειές καθαρά. Μου αρέσει ο άντρας να βοηθάει αλλά όχι να καθαρίζει το σπίτι κι εγώ να κάθομαι να κοιτάω. Τους φίλους του τους φώναξε να τον βοηθήσουν να βάλει τα έπιπλα μέσα στο σπίτι τραπέζι καναπές κλπ. Μαριάν είναι πολύ ωραίο να αισθάνεσαι ικανοποιημένη κι ευτύχης με ότι έχεις επιλέξει. Τυχερή είσαι σε αυτό. Ξέρω ότι δεν θα σε εκτιμήσει κάποιος επειδή κάνεις κάποιες δουλειές μέσα στο σπίτι το βλέπω και από τους γύρω μου. Κανείς δεν σου λέει ευχαριστώ που ασχολήθηκες και τ'ακούς κι από πάνω

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν νομίζω ότι είναι έθιμα είναι ανάλογα με την κρίση του καθένα. Το παιδί είναι από Καβάλα και το παράδειγμα που έδωσα από Αλεξανδρούπολη. Δεν ξέρω τι παίζει με τον κόσμο εκεί. Έλα βρε Αλαφροισκιοτε κάνεις κι εσυ θέμα την φιλη της γυναίκας του αδερφού του άντρα της αδερφής μου. Δεν μου ερχόταν με δύο λέξεις χα χα

  9. #69
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Δεν νομίζω ότι είναι έθιμα είναι ανάλογα με την κρίση του καθένα. Το παιδί είναι από Καβάλα και το παράδειγμα που έδωσα από Αλεξανδρούπολη. Δεν ξέρω τι παίζει με τον κόσμο εκεί. Έλα βρε Αλαφροισκιοτε κάνεις κι εσυ θέμα την φιλη της γυναίκας του αδερφού του άντρα της αδερφής μου. Δεν μου ερχόταν με δύο λέξεις χα χα
    Βιαζεσαι παρα πολυ Νικη,πρωτη φορα ακουω τετοια πραγματα.Κατσε να τον γνωρισεις πρωτα καλυτερα,μια φορα τον εχεις δει και μιλατε για δουλειες του σπιτιου ηδη.Σε λιγο θα ψαχνετε δικηγορο για να σας βγαλει το διαζυγιο.
    Ειναι κουφο ολο αυτο που μας περιγραφεις,δε το βλεπεις?

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Χα χα! Δε διάβασα τι λένε οι υπόλοιποι, αλλά πού ξέρεις, μπορεί να το βρίσκουν φυσιολογικό επειδή νομίζουν ότι η νικι ψάχνει δουλειά σαν καθαρίστρια!
    Ή επειδή είναι εξυπνάκηδες και καλομαθημένοι άντρες!
    Απιστευτο!! είναι τοσο κακο να καθαρησει , η απλα να συμαζεψει ένα σπιτι στο οποιο θα συζησει αυριο , μεθαύριο με το αγορι της? απεναντίας θα το ηθελα πολύ κι εγω οσες κοπελες εχει τυχη να βρεθω σε παρομοια φαση να καθαρίζανε! κι οσες το εκαναν τις θεωρουσα πολύ αξιολογες κοπελες!
    στη συγκεκριμενη λοιπον φαση για εμενα νικολετιτσα! καλα κανεις κι ασχολείσαι!κι να καθαρησεις, κι να προσεχεις και γενικα να κανεις δουλεις δεν είναι κακο! αν το αγορισου δουλευει,κι αν εσυ δε δουλευεις είναι πολύ λογικο εσυ που θα εχεις φουλ χρονο να κανεις δουλειες,να μαθεις να φτιαχνεις κι φαγυτο αυριο μεθαύριο κι γενικα να κανεις ότι θα βοηθα στο να ξεκουραζετε ο ανδρας σου! είναι ομορφο να συνεργαζετε ένα ζευγαρι!! Εκτος αν δουλευεις κι εσυ Νικη!! Το τονιζω αυτό ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΩΤΕΣ Ο.Κ. ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΣΥ! ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΖΙ!! μακαρι να εβρισκα κι εγω μια κοπελα που να μου κανει δουλειες!! όχι να μου υψονει την φωνη σαν θα της πω να φτιαξει φαγυτο!! προσωπικα δυσκολεύομαι να βρω μια γυναικα όπως ηταν καποτες οι γυναικες! πλεον εχουν χασει την θυληκοτητατους! εχουν παρεξηγησει τα "δικαιωματα"!!
    Τωρα εσεις που σας ακούγετε παραξενο να κανει δουλειες η νικη τι να σας πω?? ισως εχετε μεγαλωσει σε πριγκιπατο!! ισως σας εφερνε το νυχτικο η φιλιππινεζα? τι να πω?? η κοπελια ένα σπιτι
    Ημαρτον !! μην της χαλατε τα μυαλα της κοπελίτσας!μην την ξεσικονετε κι του κανει σχεδια του ανθρωπου!!

    Υ.Γ. Νικολεττιτσα,μπορεις να μου κανεις μια διευκρινηση? εσυ με τον τυπο αυτόν ,ειστε ζευγαρι τελικα? τον εχεις συναντησει από κοντα! σαρκα με σαρκα! η μονο από το ιντερνετ? θελω να πω εχετε βρεθει αρκετες φορες?? και κατι άλλο ,όπως κι αν τα λετε, εχεις καταλαβει ,εισαι συγουρη ότι είναι καλος ανθρωπος? ότι θα σε σεβεται?

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Γράφω ότι δεν γνωρίζω και πολλά από δουλειές σπιτιού όμως θα μάθω αυτή ήταν η απάντηση στην Θεοφανια που είπε ότι προσφέρθηκα από μόνη μου. Το έκανα θέμα για να πάρω γνώμες αν είναι σωστό επειδή εχω τις αμφιβολίες μου. Να πω ότι το παιδί αυτό θα με βοηθήσει να βρω και δουλειά. Δεν ξέρουν τόσο πολύ οι άντρες να φέρονται σαν κύριοι σε κάποια και να είναι ευγενικοί ούτε να την σέβονται. Δεν τους διδάσκουν στο σπίτι τους τέτοιο πράγμα προφανώς. Ενώ εμάς μας ζαλίζουν με χίλια δύο. Δεν θεωρώ καθόλου ότι αυτα είναι γυναικείες δουλειές καθαρά. Μου αρέσει ο άντρας να βοηθάει αλλά όχι να καθαρίζει το σπίτι κι εγώ να κάθομαι να κοιτάω. Τους φίλους του τους φώναξε να τον βοηθήσουν να βάλει τα έπιπλα μέσα στο σπίτι τραπέζι καναπές κλπ. Μαριάν είναι πολύ ωραίο να αισθάνεσαι ικανοποιημένη κι ευτύχης με ότι έχεις επιλέξει. Τυχερή είσαι σε αυτό. Ξέρω ότι δεν θα σε εκτιμήσει κάποιος επειδή κάνεις κάποιες δουλειές μέσα στο σπίτι το βλέπω και από τους γύρω μου. Κανείς δεν σου λέει ευχαριστώ που ασχολήθηκες και τ'ακούς κι από πάνω
    Να είσαι σίγουρη ότι οι περισσότεροι άντρες (αλλά και γυναίκες), μας φέρονται με τον ανάλογο σεβασμό που αντιμετωπίζουμε κι εμείς τον εαυτό μας.
    Κανένας δεν θα σεβαστεί εκείνη που με το καλημέρα θα σκιστεί να δείξει ότι είναι καλή νοικοκυρά, δούλα και κυρά. Απλά θα την εκμεταλλευτεί!
    Δεν είναι τυχαίο ότι ακόμη κι εδώ μέσα, μόνο κάτι κελεπούρια θα σου πουν ότι ορθώς σου ζήτησε κάτι τέτοιο ο φίλος σου και ότι εσύ θα πρέπει να σπεύσεις να αποδείξεις ότι μπορείς να υπηρετείς έναν άντρα.
    Μια γυναίκα που θα δεχόταν αδιαμαρτύρητα κάτι τέτοιο, θα το έκανε μόνο από απελπισία και ανασφάλεια, επειδή δεν πιστεύει στον εαυτό της και επειδή νομίζει ότι δεν διαθέτει άλλα χαρίσματα για να κρατήσει δίπλα της έναν άντρα.
    Και για να μην παρεξηγούμαστε, το να μην ξέρεις να κάνεις δουλειές δεν είναι καλό για σένα την ίδια. Αλλά δεν είναι και καμία επιστήμη, ο καθένας μπορεί να τα καταφέρει να φροντίζει το σπίτι του και τον εαυτό του. Και αν τελικά ζήσεις μαζί με κάποιον, είναι εξίσου δική του και δική σου δουλειά η φροντίδα του σπιτιού σας. Όχι μόνο δική σου!
    Όμως, άλλο το τι θα γίνει στο μέλλον και άλλο να σου το ζητάει κάποιος ακόμη δε σε γνώρισε. Εκεί είναι η διαφορά για εκείνους που κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν.

    Όσο για το θέμα της τύχης, θεωρώ τυχερό τον εαυτό μου που είχα (κι ευτυχώς έχω ακόμη) ανοιχτόμυαλους και προοδευτικούς γονείς. Αλλά ως εκεί.
    Την τύχη την φτιάχνουμε μόνοι μας, εμείς και μόνο εμείς είμαστε υπεύθυνοι για το πώς θα πορευτούμε στη ζωή. Γι' αυτό, καλό είναι να κάνουμε σωστές επιλογές, βασισμένες στα δικά μας θέλω και σε καμία περίπτωση στο τι λέει ο κόσμος, η κοινωνία και όσοι τελικά δεν εκτιμάμε.
    Κι επειδή βλέπω ότι είσαι μικρή και επηρεάζεσαι εύκολα, ίσως προς λάθος κατευθύνσεις, θα σε συμβούλευα αν χρειάζεσαι κάποια καθοδήγηση, ζήτα την τουλάχιστον από άτομα που μοιάζουν να ζουν πραγματικά ευτυχισμένα και να είναι ικανοποιημένα από τις επιλογές τους. Από κάποιους που έχεις για παράδειγμα και θα ήθελες να τους μοιάσεις.
    Όχι από μίζερους, ανευχαρίστητους, καταπιεσμένους και αρνητικούς ανθρώπους. Δεν θέλεις να καταντήσεις έτσι.

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    δεν μπορω να καταλαβω κυρια "μαριαν,μ" τον λογο που πρεπει να ξεσηκοσεις την κοπελιτσα! την νικολετα? γιατι πρεπει να τις βαζεις στο νεανικο της μυαλουδακι το μικροβιο της δηθεν επανάστασης προς τον ανδρα?? τι θα κερδισεις ??θελεις να την κανεις δλδη σαν εσενα? κι γιατι οποιος δινει συμβουλες που είναι αντίθετες από τις δικεςσου είναι αχρηστος, η είναι λουζερ? δλδη το να γινει γεροντοκορη είναι καλο? δε καταλαβενω την λογικη αυτην!
    Η ελληνικη κοινωνια εχει καποιες ομορφες παραδωσεις! δεν παει να πει ότι αν η κοπελα γινει καλη νοικοκυρα ότι σονυ κι καλα θα είναι "δουλα" η το ότι αν κανει δουλεις στο σπιτι της ,στην περιπτωση που θα δουλευει μονο το αγορι της κι αυτή δεν βρει δουλεια! δλδη γιατι σε αυτή την φαση είναι κακο να κανει δουλειες στο σπιτι οσο ο ανδρας θα λυπει? δλδη αν γινει το αντιθετο!αν δλδη τυχη να μην εχει δουλεια το αγορι της , κι βρει αυτή δουλεια, τωτες δλδη αν κανει δουλειες στο σπιτι ο ανδρας θα είναι παραλογο? η θαειναι η σκλαβα της? αλλα μαλον αυτό , το δευτερο θα ειναιαυτο που πραγματικα ονειρευοντε καποιες δηθεν απελευθερομενες φεμινηστριες! που ουτε καν ξερουν τον λογο που τωτες οι γυναικες ξεσηκοθικαν!!!!
    Νικολετιτσαμου, κοιτα να βγαλεις ακρη με το αγορισου,,ξανα "τεσταρετον" να του μηλας, να τον μαθεις κι να σε μαθει πιο καλα! κι μετα αν όλα είναι κομπλε να κανεις ότι πρεπει για το καλο του αγοριουσου κι αυτος για σενα! όπως γινοταν κι στο ομορφο χοριουδακι που μεγάλωσες ετσι κι εσυ δεν είναι ντροπη ! δλδη οι ηλικιομενες γυναικες στο χοριοσου είναι καταπιεσμένες? η ολη μερα κλαινε?? δεν νομιζω?? αρα μην ακους τις δηθεν απελευθερομενες ! αυτές με τα μυαλα αυτά εμειναν στο ραφι! θες κι εσυ να μεινεις στο ραφι?? θες κι εσυ να μην κανεις παιδια? η θες να γινεις σινγκλ μαμα? δε νομιζω!! ετσι?? αρα μην παρασηρεσαι!!!πιστεψεμε πολλοι ανδρες θα ηθελαν μια κοπελα σαν εσενα!! μακαρι να υπηρχαν κι στα δικαμου μεροι τέτοιες κοπελες!! αλλα δυστυχως εδώ περα!,,,ακομα κι χερι σηκονουν μερικες !!η φωνες κι το να μην καθαριζουν η να μην φτιαχνουν φαγυτα ευκολα τους εχει γινει μοδα!!! μετα κλαιγοντε ότι οι συγχρονοι ανδρες δεν είναι τοσο δυναμικοι οσο οι παππούδες,πατεραδες τους!!

  13. #73
    Γιώργο μάλλον δεν έχεις καταλάβει πως δεν είναι σχέση της ο τύπος.. ούτε καν φίλοι δεν είναι... μιλούσαν στο φβ και έχουν συναντηθεί ΜΟΝΟ ΜΙΑ φορά...

    Εμένα πάντως Νίκη ειλικρινά σου μιλάω... αν ο τύπος δεν σου λέει τις μπούρδες "Να θεωρείς το σπίτι μου σπίτι σου" για να σε εκμεταλλευτεί για την καθαριότητα... τον θεωρώ "επικίνδυνο", μου κάνει πολύ απελπισμένος η στην καλύτερη αφελής... και ένας απελπισμένος δεν ξέρεις από τι και πως μπορει να πάρει δικαιώματα και πως μπορεί να αντιδράσει στο μέλλον... Αν όντως το εννοεί πρόσεχε πολύ, εμένα ας πούμε αν μου έδινε κλειδί... για να πάρω και σοβαρά την πρόταση του "το σπίτι μου είναι σπίτι σου" θα απομακρυνόμουνα από τον τύπο με την ταχύτητα του φωτός. Γιατί θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πως αυτές οι συμπεριφορές δεν είναι φυσιολογικές..

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    "ΚΑΘΕΥΤΗ" αν είναι ετσι όπως τα λες τωτες είναι υπερβολικο να συζησει μαζιτου ! δε ξερω αλλα για εμενα πρεπει πρωτας να μαθει ο ενας τον άλλο, να βγουν αρκετες φορες! να τον τεσταρει ,να δει κι να μαθει τις συνηθειςσ του,διοτι μπορει ο τυπος να εχει καποιες ιδιαιτερότητες! να θελει να κανει κατι μες στο σπιτι που την νικη να την ενοχλεί! η το αντιθετο! δες ξερω.
    Βρε νικη,,δεν το καταλαβαινω όπως το γραφεις, εμενα από τα οσα εγραφες πιο παλαια νομιζα ότι γνωρίζεστε κι από κοντα! Κοιτα ! κι παλυς,,δε σου λεω να τον διωξεις! απλα είναι λιγο ρισκο,είναι επικινδυνο βρε νικολετιτσα, κι εχεις δει ότι δεν είναι σπανιο να πετυχεις κανενα παραξενο τυπο! βεβαια όπως λες δεν εχει προφιλ βιαιο, είναι πολύ φυλησυχος τυπος,αλλα τα αλλα?σαν ανθρωπος?σαν συντροφος?σου κανει? μπορει βρε νικημου σεξουαλικα ο ανθρωπος να μην σε ευχαρηστει! μπορει να ειναι "μπαινοβγαινακιας" δλδη να ειναι κι με ανδρες κι με γυναικες, συμβαινει αυτό! πολύ τέτοιοι τυποι πσαχνουν να σπιτοσουν μια κοπελιτσα από επαρχια, απονηρευτη! οπου να την εχουν σαν βιτρινα ώστε να μην τους παρουν χαμπαρι στην δουλεια, η γενικα στο κοινωνικο τους περιγυρο! κι ταυτόχρονα να βγαζουν τα ματιατους με τον γκομενο!! βεβαια δε λεω! μπορει να σου κανει κι εσενα σεξ! αλλα ξερω γω?θα σουν κομπλε με τετοιο τυπο?
    Από την άλλη μπορει να ειναι λαχειο! να εχεις βρει οντως τον πριγκιπασου! να ειναι ο ανδρας που σου αξιζει να ζησεις το υπολοιπο της ζωης σου μαζιτου! κι να κανετε παιδακια, κι σκιλακια! αλλα ψαξτω πρωτα βρε νικολετιτσαμου!!
    μην ξεχνας ότι εισαι πολύ ομορφη κοπελιτσα!εισαι νεαρη κι κουκλιτσα!μπορεις να βρεις πολλους αλλους ανδρες, μην αγχονεσαι!καταλαβαινω ότι θες οσο πιο γρηγορα να φυγεις από το οικογενειακοσου περιβαλον! αλλα προσεχε μην ερθει η στιγμη που θα το αναζητάς! που θα εισαι σε τετοια φαση ώστε να το βλέπεις ως παραδεισο!! σου ευχομαι ότι καλητερο! αξίζεις να βρεις ένα ομορφο μελον! αλλα μην το κανεις επιπολαια

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Εκείνος μου μιλάει για δουλειές όχι εγώ. Γιώργο τον ξέρω δύο μήνες. (σε παλιότερα μυνήματα έλεγα για άλλους) Μου ζήτησε να έχουμε σχέση. Συναντηθήκαμε μόνο ΜΙΑ φορά από κοντά και τώρα θέλει την ΔΕΥΤΕΡΗ φορά που θα παω να τον βοηθήσω στο καθάρισμα. ΔΕΝ θα συζω μαζί του το τονίζω αυτό. Θα ζω στο σπίτι μου κι απλά θα συναντιόμαστε Το θεωρώ λίγο αγένες να μου το ζητάει. Δεν θεωρώ κακό να βοηθάω αν μένω 5 μέρες ας πούμε. Νομίζω στο δεύτερο ΡΑΝΤΕΒΟΥ ο κόσμος πρέπει να ασχολείτε με αλλά κι όχι πως να βάλει τον άλλον να κάνει δουλειές στο σπιτάκι ΜΑΣ όπως λέει. Εγώ είμαι άνεργη. Είναι ωραίο να υπάρχουν αγνές προθέσεις από τους άλλους και να σου ζητάει σαν χάρη κάτι ο άλλος. Αυτός αργότερα μπορεί να με πρήζει από την άλλη περίπτωση όσον αφορά τις δουλειές. ΔΕΝ έχουμε ολοκληρώσει ακόμα. Έτσι το σκέφτεται να παω να κάνουμε δουλειές και μετά να είμαστε πιο χαλαρά μαζί. Μαριάν δεν μπορώ να βρω ευτυχείς ανθρώπους να μου δώσουν συμβουλές. Μπορεί να εχω κόσμο αλλά είμαι μόνη στην ουσία. Ακούω ότι μου λένε αλλά πιο πολύ βασίζομαι στο ένστικτο μου. Δεν εχω και κανέναν έμπιστο να συζητήσω. Είναι φορές που πέφτω και μπορεί να πιστεύω κάποια πράγματα αλλά για να τα κάνω χρειάζομαι κάποιο σπρώξιμο. Δεν νιώθω ότι εχω ανθρώπους να ενδιαφέρονται πραγματικά για μένα και να είναι εκεί όταν τους χρειάζομαι. Αυτό που θέλω είναι έναν άνθρωπο να νιώθω καλά και ασφάλεια μαζί του γιατί και στο περιβάλλον μου δεν νιώθω ασφάλεια ψυχολογική. Όσο για τα παιδάκια κάποιος πρέπει να με πείσει και να το συζητήσουμε πολύ ώρα γιατί δεν ξέρω αν θέλω. Δεν βρίσκω το λόγο να παω να με σφαξουν όταν φοβάμαι να μου πάρουν λίγο αίμα. Δεν τρελαίνομαι για τα παιδιά των γειτόνων ιδιαίτερα αλλά ένα δικό μου θα το αγαπούσα πολύ για να αποφασίσω να το φέρω σε τέτοιο κόσμο που κανείς δεν είναι ευχαριστημένος.

Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. δεν εχω σχεση
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 17-02-2012, 16:14
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •