Σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 285

Thread: Σχέση

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875

    Σχέση

    Θέλω να ρωτήσω κάτι. Θεωρείτε σωστό τώρα που θα συναντηθούμε την δεύτερη φορά που θα παω στο σπίτι που θα μπει αυτός γιατί το έχει νοικιάσει, όχι για να καθήσουμε και να χαλαρώσουμε μόνο, αλλά να πάμε να ψωνίσουμε κάποια καθαριστικα, να κάνουμε κάποιες δουλειές το πρωί, να σκουπίσω, να σφουγγαρίσω και να καθαρίσω το μπάνιο και να φέρω από το σπίτι μου φαΐ να φάμε; μου είπε ότι τα αλλά τα έχει κάνει, τζάμια κλπ κι ότι θέλει να γίνουν αυτές οι γυναικείες δουλειές. Μου το έχει ζητήσει αυτό. Τώρα είναι με άδεια στους γονείς του σε άλλη πόλη. Τώρα όμως θα έρθει Θεσσαλονίκη στο σπίτι που νοίκιασε, εγώ μένω σε χωριό. Είμαι υπερβολική η στο τέλος θα ζητήσει κι έναν μαύρο για να του κάνει αέρα ακόμα δεν γνωριστηκαμε; Ποια είναι η γνώμη σας;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αν στο ζήτησε ως χάρη-βοήθεια και το θες, κάν'το. Ανθρώπινα είναι αυτά. Αν έχεις θέσει τα όριά σου, δεν έχεις να φοβάσαι. :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    για σχεση μιλας?δευτερη φορα θα βρεθειτε?
    η για δουλεια?βρηκες καποια δουλεια σαν καθαριστρια?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Τι όρια πρέπει να θέσω; σαν χάρη το ζήτησε. Δεν εχω ολοκληρώσει μαζί του ακόμα όμως. Μιλάω για σχέση όχι για δουλειά. Εκείνος μου λέει ότι αυτό θα θεωρείται και δικό μου σπίτι. Δεύτερη φορά ναι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δηλαδή αν μετά του φέρεσαι σαν υπηρέτρια, τότε δεν έχεις θέσει τα όριά σου. Προσωπικά πιστεύω πως οι εξυπηρετήσεις δεν είναι κάτι κακό ούτε σημαίνει πως θα σε θεωρήσει δεδομένη κτλπ. Εγώ και σε απλό γνωστό ή συγγενή να μου το ζητούσε σα βοήθεια και να μπορούσα, θα το έκανα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    αλλο σε απλο γνωστο και αλλο σε καποιον που ειναι στην αρχη μιας σχεσης.καντο δεν εχεις να χασεις και κατι.και εγω να ημουνα θα μου αρεσε πολυ να μου καθαρισεις το σπιτι με τα χερακια σου! :D

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Σκέφτομαι να το κάνω αλλά σαν δεύτερη φορά που θα τον δω μου φαίνετε λίγο κάπως. Αφήστε που άλλη φορά μου είπε να κοιτάξω για χαλί κι ενώ του πήρα δώρο για την γιορτή του από πριν και του το έδωσα μου είπε μετά από λίγες μέρες τι δώρο θα μου πάρεις για την γιορτή μου;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    ηθελε και αλλο δωρο?α καλα!μηπως θελει να αγορασεις και εσυ τα καθαριστικα κλπ?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Εμένα μου φαίνεται παράξενο που από τη δεύτερη φορά σου είπε να θεωρείς το διαμέρισμά του σπίτι σου. :P

  10. #10
    Νίκη, δεύτερη φορά που συναντιέστε και του καθαρίζεις το σπίτι?? Χαλάς την πιάτσα βρε κορίτσι (πλάκα κάνω!). Τώρα σοβαρά τον κακομαθαίνεις χωρίς να υπάρχει λόγος, άσε που είναι πολύ νωρίς... Αντί να σε βγάλει έξω να σε κεράσει ένα φαφγητό, ένα ποτό κάτι σε βάζει και καθαρίζεις? Χμ...

    Τέλος, κατά τη γνώμη μου δεν ήταν ωραίο που στο ζήτησε...έγω δεν θα δεχόμουν, μόνο εαν είμαστε καιρό μαζί. Ας δώσει 50ευρω να βάλει μια γυναίκα! Αστα διάλα πια έχουν ξεφύγει εντελώς οι άντρες!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν ξέρω αυτό δεν το συζητήσαμε ακόμα. Με ποιον τρόπο να του πω όχι για τα καθαριστίκα αν μου πει; ούτε για χαλί κοίταξα και για την γιορτή του του είπα ότι του πήρα όταν βγήκαμε. Επίσης εκείνος δεν μένει πρώτη φορά μόνος του. Μου έχει πει ότι θα ήθελε να είμαστε μαζί σοβαρά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Νικη δεν μου φαινεται παραλογο ολο αυτο κανε ο,τι καλυτερο με το σπιτι κ αφοσιωσου κ σε αυτον δεν ειναι κακο να περιποιουμαστε τον ανθρωπο μας αντιθετως!Εγω ημουν λιγο ακαταστατη κ δεν γνωριζα να μαγειρευω κ τωρα το εκτιμαει πολυ το αγορι μου που θελουμε κανουμε οικογενεια που προοδευω στο θεμα αυτο

  13. #13
    Καλά δευτερη φορά και σου δήλωσε κάτι τέτοιο? Πολύ πρόωρο. μακάρι να το εννοεί. Και εγώ στις τελευταίες 2 σχέσεις μου ήμουν πολύ νοικοκυρά γιατί το ήθελα πραγματικά να μαγειρεύω κτλ αλλα αλλο η δική σου περίπτωση! Εσενα σε εχωσε κανονικά και δεν γνωρίζεστε καν... Τεσπά, κάνε ό,τι νομίζεις.. Στην τελική βοήθησε τον και τσέκαρε μετά τις κινήσεις του. Αν το εκτιμήσει ,καλώς, Αν σου ξαναζητήσει κάτι ανάλογο ξανασκέψου το καλύτερα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    Quote Originally Posted by ΣονγκΧουά View Post
    Καλά δευτερη φορά και σου δήλωσε κάτι τέτοιο? Πολύ πρόωρο. μακάρι να το εννοεί. Και εγώ στις τελευταίες 2 σχέσεις μου ήμουν πολύ νοικοκυρά γιατί το ήθελα πραγματικά να μαγειρεύω κτλ αλλα αλλο η δική σου περίπτωση! Εσενα σε εχωσε κανονικά και δεν γνωρίζεστε καν... Τεσπά, κάνε ό,τι νομίζεις.. Στην τελική βοήθησε τον και τσέκαρε μετά τις κινήσεις του. Αν το εκτιμήσει ,καλώς, Αν σου ξαναζητήσει κάτι ανάλογο ξανασκέψου το καλύτερα
    ε ναι αυτο λεω και εγω στην νικη.δευτερη φορα που θα βρεθουν,θελει να του καθαρισει,θελει να εισαστε μαζι σοβαρα(μια φορα εχετε βρεθει).ειναι λιγο καπως.καντο αν θες απλα εχε στο πισω μερος του μυαλου σου οτι μπορει να σε εκμεταλευετε λιγο για να μην απογοητευτεις μετα.τι να πω!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    31
    Μου κανει λιγο το ολο θεματακι ενα πραμα σε "Νοικοκυρες σε Απογνωση" :D

Page 1 of 19 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. δεν εχω σχεση
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 17-02-2012, 16:14
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •