νεα υποψηφια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    26

    νεα υποψηφια

    Eχω ενα θεμα. Ειναι σαν να εχω δυο εαυτους. Ο ενας ειναι δυναμικος, σιγουρος, αποφασιστικος και ο αλλος ειναι δειλος, ντροπαλος και καταθλιπτικος. Αυτο οφειλεται σε ενα προβλημα εμφανισης που εχω. Αλλες φορες ειναι καλυτερα και αλλες χειροτερα και η διαθεση μου εξαρταται απο αυτο. Οσον αφορα τις σχεσεις με το αλλο φυλο, σε 2 περιπτωσεις (για τη μια εχω γραψει εδω μεσα) αρχικα εμφανιστηκα με τον πρωτο μου εαυτο. Αυτες εντυπωσιαστηκαν με την εμφανιση μου και με τον τροπο μου στα λιγα λεπτα που με γνωρισαν τοσο πολυ ωστε εκαναν αυτες μετα την κινηση. Πριν αρχισει το οτιδηποτε σκεφτηκα οτι οταν με γνωρισουν καλυτερα θα καταλαβουν οτι δεν ειμαι αυτο που νομιζουν (αφου ειμαι και απειρος) και θα την κανουν. Και οι δυο απογοητευτηκαν με αυτο που ειδαν. Εναν ανθρωπο που περνουσε τις εξετασεις του πρωτου ραντεβου, αφου στο γενικο μπλα μπλα δεν εχω θεμα αλλα μετα οταν επρεπε να γινει η κινηση να μην κανει τιποτα και να το κραταει κλειστο. Και οι δυο με περασαν για πολυ σοβαρο και περιεργο, ξενερωσαν και μετα μου εδειξαν οτι αδιαφορουν τελειως. Αυτη τη στιγμη υπαρχει μια αλλη κοπελα η οποια μου δειχνει ενδιαφερον αφου κανω καλες πρωτες εντυπωσεις αλλα δεν νιωθω παλι καλα και φοβαμαι μην παθω το ιδιο. Το προβλημα θα λυθει οταν ξεπερασω αυτο το θεμα αλλα προς το παρον πρεπει να βρω καποια προσκαιρη λυση τονωσης της αυτοπεποιθησης. Καμια συμβουλη;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα αυτο δε μου μιαζει με δυο εαυτους μου θυμιζει αυτο που λενε πες το ποιημα για να εντυπωσιασεις τους αλλους κ μετα οταν τελειωσει το ποιημα τιποτα. μαλον αυτα που λες δε τα πιστευεις για αυτο κ μετα εξαντλησαι κ δε κανεις κινηση.

    μαλον δεν εχεις καταλαβει τι ειναι δυο εαυτοι. δυο εαυτοι ειναι να πιστευεις οτι το αλφα ειναι καλυτερο απο το βητα για ενα λογο κ να πιστευεις οτι το βητα ειναι καλυτερο απο το αλφα για αλλο λογο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Θα ξεκινησω λεγοντας σου να μην τρελενεσαι για το θεμα της εμφανισης σου γιατι προφανως θα το εχεις διογκωσει εσυ στο μυαλο σου , αφου οι κοπελες σε πλησιαζουν !
    Λες οτι εισαι καλος στο επικοινωνιακο στοιχειο αλλα κολλας στο μετα? Δλδ μετα απο ενα ραντεβου τι κινηση θα μπορουσες να κανεις και δεν την κανεις?Που ακριβως ξενερωνουν? Δεν δινεις το πρασινο φως της συνεχειας?
    Εγω θα σου πω να εισαι ο εαυτος σου στο λιγο χαλαρο του , γιατι ειλικρινα αν ψαχνεις ρολους και σεναρια για την μετεπειτα κινηση νομιζω θα αποτυχεις γιατι οι γυναικες ειμαστε πολυ περιεργα φρουτα :)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    21
    το καψιμο του καψιματος το καψιμο με το υπερ-βολικο ψαξιμο στο ιντερνετ ;) θαρρω πως τον καει τον εγκεφαλο απλα χαλαρωσε

  5. #5
    Quote Originally Posted by giorgosss1989 View Post
    Eχω ενα θεμα. Ειναι σαν να εχω δυο εαυτους. Ο ενας ειναι δυναμικος, σιγουρος, αποφασιστικος και ο αλλος ειναι δειλος, ντροπαλος και καταθλιπτικος. Αυτο οφειλεται σε ενα προβλημα εμφανισης που εχω. Αλλες φορες ειναι καλυτερα και αλλες χειροτερα και η διαθεση μου εξαρταται απο αυτο. Οσον αφορα τις σχεσεις με το αλλο φυλο, σε 2 περιπτωσεις (για τη μια εχω γραψει εδω μεσα) αρχικα εμφανιστηκα με τον πρωτο μου εαυτο. Αυτες εντυπωσιαστηκαν με την εμφανιση μου και με τον τροπο μου στα λιγα λεπτα που με γνωρισαν τοσο πολυ ωστε εκαναν αυτες μετα την κινηση. Πριν αρχισει το οτιδηποτε σκεφτηκα οτι οταν με γνωρισουν καλυτερα θα καταλαβουν οτι δεν ειμαι αυτο που νομιζουν (αφου ειμαι και απειρος) και θα την κανουν. Και οι δυο απογοητευτηκαν με αυτο που ειδαν. Εναν ανθρωπο που περνουσε τις εξετασεις του πρωτου ραντεβου, αφου στο γενικο μπλα μπλα δεν εχω θεμα αλλα μετα οταν επρεπε να γινει η κινηση να μην κανει τιποτα και να το κραταει κλειστο. Και οι δυο με περασαν για πολυ σοβαρο και περιεργο, ξενερωσαν και μετα μου εδειξαν οτι αδιαφορουν τελειως. Αυτη τη στιγμη υπαρχει μια αλλη κοπελα η οποια μου δειχνει ενδιαφερον αφου κανω καλες πρωτες εντυπωσεις αλλα δεν νιωθω παλι καλα και φοβαμαι μην παθω το ιδιο. Το προβλημα θα λυθει οταν ξεπερασω αυτο το θεμα αλλα προς το παρον πρεπει να βρω καποια προσκαιρη λυση τονωσης της αυτοπεποιθησης. Καμια συμβουλη;
    Αφού λες ότι εντυπωσιάστηκαν με την εμφάνιση σου και γι αυτό έκαναν εκείνες την κίνηση. Αν εξαιρέσουμε το "είμαι και άπειρος", άρα τι είδαν και απογοητεύτηκαν?
    Ρωτώ μπας και μπορούμε να σου δώσουμε από τη δική μας εμπειρία κάποια καλή ιδέα.
    γιάννης

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    ε χαλαρωσε κι αστο να σε παει μονο του.. να εισαι θετικος και ανοιχτος.. το πολυ πολυ ασε την κοπελα να παρει το ολο θεμα στα χερια της. επισης λιγο αλκοολ στο ραντεβου ισως σε βοηθησει να χαλαρωσεις να απαλλαγεις απο τις αναστολες και να συμπεριφερθεις πιο ανετα
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  7. #7
    Μήπως τελικά αυτές φταίνε που δεν σου έδωσαν την ευκαιρία? που δεν έδωσαν χρόνο να προχωρήσει η σχέση και αμέσως σε απέρριψαν?
    (τα ερωτηματα αυτα αφορουν στο αν το θεμα σου ειναι απλά και μόνο απειρία.... επειδή η εμπειρία έρχεται άμα πρώτα δώσουμε στον άλλο την ευκαιρία και λίγο χρονο).
    γιάννης

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αφού λες ότι εντυπωσιάστηκαν με την εμφάνιση σου και γι αυτό έκαναν εκείνες την κίνηση. Αν εξαιρέσουμε το "είμαι και άπειρος", άρα τι είδαν και απογοητεύτηκαν?
    Ρωτώ μπας και μπορούμε να σου δώσουμε από τη δική μας εμπειρία κάποια καλή ιδέα.
    Στο δευτερο ραντεβου απ οτι καταλαβα αυτες περιμεναν να κανω κατι και εγω δεν εκανα. Βγηκαμε αλλες δυο φορες με τη μια και αλλη μια με την αλλη αλλα δεν. Εφτανα μεχρι ενα σημειο, κοντα στο να πω " μου αρεσεις" γιατι και στις δυο επρεπε να το πω ξεκαθαρα αλλιως εκαναν τις ανηξερες. Δεν εκανα τιποτα, υπηρχαν μετα πολλες σιωπες, βαριοντουσαν και το εδειχναν, και εκανα λιγη πλακα με καποια θεματα και με περασαν για περιεργο. Βεβαια στη σταση μου συνεβαλε και το οτι δε μου εριχναν ματια και αναρωτιομουν τι συμβαινει. Ντροπαλες μεχρι να το ξεκαθαρισω οτι τις θελω;; Μαλλον ναι. Καμια απο τις δυο δε μου ειπε την αληθεια μετα. Και οι δυο ξαφνικα δεν ηταν σε φαση! Αλλα εχω μαθει τι ακριβως συνεβη απο φιλους τους.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •