χωρίς εμπιστοσύνη μπορεί να υπάρχει σχέση; τι κάνετε όταν ο σύντροφός σας είναι παράλογα καχύποπτος;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30

    χωρίς εμπιστοσύνη μπορεί να υπάρχει σχέση; τι κάνετε όταν ο σύντροφός σας είναι παράλογα καχύποπτος;

    Καλώς σας βρήκα.
    Θα ήθελα τη γνώμη σας για την καχυποψία. Τυχαίνει να μου συμβαίνει ο "δικός" μου να με υποψιάζεται σε υπερβολικό εως παράλογο βαθμό. Ρωτάει όλους τους άλλους τι κάνω, παίρνει αλλα ντι άλλον πληροφορίες, διαψεύδεται, αλλά συνεχίζει να το κάνει. Δεν πιστεύει ποτέ εμένα. Τι μου συμβουλεύετε να κάνω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ποσο στενη σχεση εχετε?
    Υπαρχει οικογενεια?
    Ειναι καχυποπτος μονο με εσενα?
    Δεν ξερω φανταζομαι οτι αν δεν το αντεχα θα την εκανα με ελαφρα πηδηματακια...μια ζωη την εχουμε ας υποφερουμε οσο το δυνατον λιγοτερο.
    Ισως θα ηθελες να μας πεις περισσοτερα?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30
    Δεν έχουμε στενή σχέση γιατί μονίμως νομίζει ότι είμαι με άλλον, ότι κάνω sex με άλλον, ότι του λέω ψέματα, κι όλα αυτά τον φρενάρουν. Έχω κουραστεί πολύ γιατί δεν σταματάμε όμως να θέλουμε ο ένας τον άλλον να τελειώνει αυτό το μαρτύριο. Αυτό που με ενοχλεί είναι που ρωτάει όλους τους άλλους που είμαι και τι κάνω αντί να ρωτήσει εμένα. Και το κακό είναι οτι ρωτάει άτομα που δεν με \"πάνε\" ή γυναίκες που τον γουστάρουν οπότε του λένε τις \"ψεματάρες\". Δεν ξέρω τι να κάνω. Μακάρι να γινόταν κάτι μαγικό να σταματήσω να τον σκέφτομαι.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    το διαλυεις επιτοπου εκτος αν θες να αρχισεις τα ψυχοφαρμακα.
    Επιπλεον τον πετας εξω απο το παραθυρο προς παραδειγματισμο με ευχες οτι ποτε δεν ειναι αργα να στρωσει.

    Ουτε λεπτο μην το σκεφτεσαι....!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30
    Είναι καχύποπτος γενικά, αλλά πιο πολύ με μένα. Λιγότερη εμπιστοσύνη απ\'όλους έχει σε μένα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by misery


    Μακάρι να γινόταν κάτι μαγικό να σταματήσω να τον σκέφτομαι.

    ασχετο αυτο,
    τον χωριζεις και ας τον σκεφτεσαι οσο σου κανει κεφι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Γιατι μενεις σε μια τετοια σχεση?
    Βεβαια εσυ ρωτας τι θα μπορουσες να κανεις ωστε να καλυτερεψεις την υπαρχουσα σχεση...δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο.Η παθολογικη ζηλια ειναι μεγαλο προβλημα.
    Εγω θα εφευγα δεν θα ειχα την υπομονη να το \"δουλεψω\" το προβλημα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    keep walking,
    δεν ειναι θεμα υπομονης μιας και προκειται για παθογενεια.
    Στην καλυτερη γινεσαι το ιδιο με αυτο που πας να αποφυγεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Να τον χωρίσεις ?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30
    Κι εγώ νομίζω παθολογικό είναι. Δεν εξηγείται αλλιώς. Πρέπει να σταματήσω να τον σκέφτομαι γιατί αν εμπλακούμε σε στενότερη σχέση φοβάμαι ότι θα μου κάνει τη ζωή μαρτύριο. Νομίζω ότι χωρίς εμπιστοσύνη σχέση δε γίνεται. Απλά αισθάνομαι αδικία γιατί του έχουν πει πολλά ψέματα. Απ την άλλη λέω, αν έχει αυτό το κουσούρι, δεν θα σταματήσει ποτέ να ρωτάει άλλους για μενα. Δεν νομίζω να λυθεί ποτέ το πρόβλημα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ειναι πραγματι καχυποπτος ή καποιος του ξεφουρνιζει οτι του κατεβει στο κεφαλι του με σκοπο να διαλυσει τη σχεση γιατι εχει διαφορα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30
    Και να του ξεφουρνίζει κάποιος, θα πρεπε επιτέλους να το καταλάβει. Εμένα μου έχουν πει διάφορα γι αυτόν, κι όμως δυναμώνουν την αγάπη μου. Τους θεωρώ γελοίους αυτούς που τον κατηγορούν. Αυτός δυστυχώς εκτιμάει τους κατηγόρους μου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι εχεις δικιο misery απλως αν καποιος του λεει διαφορα...εχει μια δικαιολογια...επηρεαζεσαι οπως και να το κανεις...καλυτερα μαλλον να τραβηξει ο καθενας το δρομο του πριν \"μπειτε\" στα βαθια...γιατι μετα θα ειναι πιο δυσκολα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by misery
    Και να του ξεφουρνίζει κάποιος, θα πρεπε επιτέλους να το καταλάβει. Εμένα μου έχουν πει διάφορα γι αυτόν, κι όμως δυναμώνουν την αγάπη μου. Τους θεωρώ γελοίους αυτούς που τον κατηγορούν. Αυτός δυστυχώς εκτιμάει τους κατηγόρους μου.

    αλλη δουλεια δεν κανετε απο το να ακουτε κατηγοριες για ολους σας??
    μηπως να πηγαινατε στο ιρακ για πολεμο??
    και εκει βομβες πεφτουν....

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30
    :) Μια φίλη μου είπε χθες πως ο έρωτας είναι πόλεμος. Ισως είχε δίκιο. Αλλά συμπλήρωσε ότι πάω στον πόλεμο χωρίς όπλα. Οπότε μάλλον πρέπει να υποχωρήσω. Μάλλον έχασα. Κουράστηκα να πολεμάω.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •