Κακοποίηση από τον αδελφό μου! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εσεις μεχρι να παρετε χαμπαρι οτι καπιος ειναι επικυνδυνος πρεπει να επιχειρησει να σας στραγγαλισει αλλιως κοιμαστε τον υπνο του δικαιου εγω ομως επιδη συνηθιζα να γνωριζομαι με ατομα που δε τα γνωριζω κ πολυ καλα εχω πολυ εξελιγμενα συστηματα αναγνωρισης κ ασφαλειας..
    DANGER ALERT......
    Καλημέρα παλλικάρι μου είσαι καλά;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by IceFire View Post
    Καταλαβαινω πως το βλεπεις...ειναι αιμα σου και μπερδευεσαι. Αλλα εμεις προσπαθουμε να βοηθησουμε, ανοιξες θεμα=αρα ζητας γνωμες-βοηθεια και επειδη το εχω ψαξει με αυτα τα θεματα, οτι σου ειπα θα το ακουγες ετσι κι αλλιως απο αρμοδιους αν οντως ζητουσες βοηθεια πριν γραψεις εδω.

    Δυστυχως η κοινωνια αυτης της χωρας νομιζει και ζει ακομα με το "τι θα πει ο κοσμος" και το βλεπουμε σχεδον καθε μερα και εδω φαινεται στα λογια σου. Σε καταλαβαινω. Αλλα αυτες οι υποθεσεις αντιμετωπιζονται με ευαισθησια απο τους αρμοδιους και ειναι υποχρεωμενοι απ' το νομο να το αντιμετωπισουν ετσι.
    Μη νομιζεις δηλαδη οτι ο ταδε αστυνομικος μολις καταγραψει το γεγονος το επομενο πραμα που θα κανει θα ειναι να κανει βολτα στον κρεοπωλη,στον φουρναρη, στον παπα, στον δασκαλο, στον ανθοπωλη και θα παρει τηλ το τοπικο καναλι να σκασει μυτη εξω απο το σπιτι σας. Αν ηταν ετσι τοτε θα επρεπε να υπηρχε ενα ειδικο καναλι ενδοοικογενειακης βιας να βλεπαμε reality!!!!!

    Επισης το "δεν μπορούμε και δεν θέλουμε να κάνουμε τίποτα εισβάρος του." ειναι λαθος σκεψη.Γιατι αν ψαξετε για βοηθεια δεν θα κανετε τιποτα εις βαρος του ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, οτι κανατε θα ειναι ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ. Καλο σε εκεινον διοτι θα θεραπευτει απο το προβλημα του απο ειδικο και καλο σε εσας που θα ηρεμησετε. Αν αυτο συνεχιστει θα χαραμιστειτε. Και οχι απαραιτητα με νοσοκομειο. Καταθλιψη καθε μερα αν περνας μετα αλλαζει ολο σου το "ειναι" και χανεις τον εαυτο σου σε βαθμο υπουλα κακο.... και πολλα αλλα που δεν χρειαζεται να γραψω.

    Δηλαδη στην αρχη γραφεις "ειναι γεγονος οτι χρειαζεται βοηθεια" και μετα στο τελος γραφεις το αντιθετο.Σου γραφω με ολη τη καλη μου διαθεση απλα θελω να σε προβληματισω ωστε ολο αυτο να σε ταρακουνησει και να σου βγει σε καλο.Κατα τα αλλα δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.

    (Παντως με βαση οτι γραφει ο αλεξανδρος_77 στο σχολιο του παρατηρω αρκετες αντιφασεις σε οτι γραφεις. (πχ δεν με αφήνει στην ησυχία μου και με βρίζει με τα χειρότερα λόγια.Τέτοιο μίσος και τέτοια κακία που με έχει με φοβίζει.Το παιδί είναι τρελό.Απλά παθαίνει κρίσης κακίας-τρέλας εναντίον της οικογένειάς του.Αλέξανδρε καταρχάς δεν έχουμε δει τίποτα ώστε να λειτουργήσουν τα συστήματα αναγνώρισης και ασφάλειας...Όχι έχει δίκαιο ο Αλέξανδρος ο αδελφός μου μας έχει στείλει όλους στο νοσοκομείο...)

    Ελπιζω και ευχομαι καποια στιγμη να βρειτε λυση.
    Δυστυχώς κάναμε τα πάντα ζητήσαμε βοήθεια και τίποτα δεν έγινε και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

  3. #33
    Δελφινι, ανεξαρτητα απο το τι μπορει να τρεχει με τον αδερφο σου ποσο επικινδυνος ειναι γιατι εινια ετσι κτλ νομιζω οτι θελει να ξεσπασει πανω σου. ΜΗν του δινεις αυτη τη διεξοδο. Βαλε του ορια. Δειξε οτι δεν επηρεαζεσαι. Αν στοχευει σε μια αντιδραση απο μερους σου για να προβαλει πανω σου τη δικη του επιθετικοτητα μην του τη δωσεις. Καλο θα ηταν να σταματησεις να μενεις μαζι του. Ειναι γτπ να δουλευεις για 2 ευρω την ωρα σαφεστατα αλλα αν αυτο εινια το τιμημα για την ανεξαρτησια και μια ψυχικα υγειης καθημερινοτητα χωρις αρρωστημενες επιρροες ισως να αξιζει. Ζυγισε τα πραγματα. Αποστασιοποιουμενη απο τον ιδιο χωρο συμβιωσης θα μπορεσεις να τον βοηθησεις καλυτερα, κατι που φανταζομαι θα θες να κανεις γιατι στην τελικη ειναι αδερφος σου, υπαρχει αγαπη. Btw, ειμαι σιγουρη οτι δεν ηθελες να δωσεις αυτο το νοημα αλλα η τελευταια σου προταση "ουτε ******* ειμαι ουτε πρεζου ουτε κανω κατι κακο" ισως θα χρειαζοταν καλυτερη διατυπωση γιατι φαινεται να εξομοιωνει τις sex workers με το 'κανω κατι κακο"

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by Αρ_ιάδνη View Post
    Δελφινι, ανεξαρτητα απο το τι μπορει να τρεχει με τον αδερφο σου ποσο επικινδυνος ειναι γιατι εινια ετσι κτλ νομιζω οτι θελει να ξεσπασει πανω σου. ΜΗν του δινεις αυτη τη διεξοδο. Βαλε του ορια. Δειξε οτι δεν επηρεαζεσαι. Αν στοχευει σε μια αντιδραση απο μερους σου για να προβαλει πανω σου τη δικη του επιθετικοτητα μην του τη δωσεις. Καλο θα ηταν να σταματησεις να μενεις μαζι του. Ειναι γτπ να δουλευεις για 2 ευρω την ωρα σαφεστατα αλλα αν αυτο εινια το τιμημα για την ανεξαρτησια και μια ψυχικα υγειης καθημερινοτητα χωρις αρρωστημενες επιρροες ισως να αξιζει. Ζυγισε τα πραγματα. Αποστασιοποιουμενη απο τον ιδιο χωρο συμβιωσης θα μπορεσεις να τον βοηθησεις καλυτερα, κατι που φανταζομαι θα θες να κανεις γιατι στην τελικη ειναι αδερφος σου, υπαρχει αγαπη. Btw, ειμαι σιγουρη οτι δεν ηθελες να δωσεις αυτο το νοημα αλλα η τελευταια σου προταση "ουτε ******* ειμαι ουτε πρεζου ουτε κανω κατι κακο" ισως θα χρειαζοταν καλυτερη διατυπωση γιατι φαινεται να εξομοιωνει τις sex workers με το 'κανω κατι κακο"
    Λίγο δύσκολο είναι να αλλάξω σπίτι αναγκαστικά μένω με τους γονείς μου όπως και ο αδελφός μου όποτε η κακοποίηση είναι αναπόφευκτη.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με τον αδελφό μου!
    By Γιώργος1453 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-2013, 23:25
  2. Προβληματα με τον αδελφο μου...ειμαι σε απογνωση
    By howtodream8 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 30-06-2013, 23:46
  3. Replies: 78
    Last Post: 25-09-2011, 15:24
  4. Replies: 19
    Last Post: 04-08-2010, 03:08
  5. ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ
    By dream84 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 15
    Last Post: 06-06-2007, 23:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •