Κακοποίηση από τον αδελφό μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687

    Κακοποίηση από τον αδελφό μου!

    Από το πρωί με βρίζει ο αδελφός μου και δεν με αφήνει στην ησυχία μου και με βρίζει με τα χειρότερα λόγια. Δεν τον αντέχω ρε τον μαλάκα δεν κοιτάει τα χάλια του που δεν κάνει τίποτα και τα βάζει με μένα; Λέει ότι δεν κάνω τίποτα ότι είμαι χειρότερη και από μία φίλη πρεζού που ξέρει και με υποβιβάζει συνεχώς. Τέτοιο μίσος και τέτοια κακία που με έχει με φοβίζει. Λέει ότι είμαι ζηλιάρα και άλλα τέτοια. Το παιδί είναι τρελό. Είναι δυνατόν να είμαι χειρότερη εγώ από την πρεζού; Το λέει αυτό γιατί νομίζει ότι εκείνη δουλεύει και προσπαθεί ενώ εγώ όχι κατά την γνώμη του. Μετά τα βάζει με τους γονείς μου και λέει ότι αυτοί φταίνε που μας καταστρέψανε και είμαστε σε αυτά τα χάλια και δεν κάνουμε τίποτα δλδ. Από το πρωί με βρίζει με τα χειρότερα λόγια. Εγώ δεν νομίζω ότι οι γονείς μου φταίνε σε τίποτα. Σε τι φταίνε αυτοί που δεν βρήκαμε δουλειά και κανέναν να παντρευτούμε. Αντίθετα τώρα που είμαστε άνεργα μας τα παρέχουνε όλα. Δεν τον αντέχω άλλο τον αδελφό μου να μειώνει εμένα και όλη την οικογένεια. Λέει ότι είμαστε η χειρότερη οικογένεια από όλες. Με κάνει πλύση εγκεφάλου να τα πιστέψω και εγώ αυτά που λέει. Από που και ως που εμείς η χειρότερη οικογένεια; Ο μπαμπάς μου και η μαμά μου είναι οικογειάρχες άνθρωποι και εγώ μπορεί να μην έχω κάνει τίποτα αλλά ούτε ******* είμαι ούτε πρεζού ούτε και κάνω κάτι κακό. Με λέει κακιά τεμπέλα και άχρηστη που δεν προσπαθώ καθόλου έλεος ! Εσείς τι πιστεύετε;

  2. #2
    Καλησπέρα Ολγάκι!!!
    Εκτός από εσένα βρίζει και τους γονέις σας και τον εαυτό του?
    Λέεί και για τον εαυτό του πως είναι μαλάκας και τεμπέλης?
    Δεν σε αφήνει να φύγεις και σου φωνάζει ή όταν μιλήσετε είναι το μόνο που λέει?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Μας βρίζει όλους και τον εαυτό του! Δεν με αφήνει να φύγω και μου φωνάζει.

  4. #4
    Αν πας δηλαδή στο δωμάτιο σου έρχεται από πίσω? Χτυπάει τις πόρτες? Πας να σηκωθείς να φύγεις και σε τραβάει από το χέρι με βία?
    Ή είναι πάνω από το κεφάλι σου στο σαλόνι που κάθεστε και δεν σ' αφήνει να ηρεμήσεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Είναι λεκτική κακοποίηση με τα λόγια με πρήζει όλοι την ημέρα με κάνει πλύση εγκεφάλου ότι όλα είναι χάλια!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειχε δικιο η θεοφανια που ελεγε οτι ειστε ολοι για κλαματα
    ο αδερφος σου εχει ολα τα χαρακτηριστηκα αυτου που ειναι επικυνδηνος
    βριζει
    απειλει
    βαραει

    εγω αναρωτιεμαι τι αλλο θα εχει κανει που αμφιβαλω αν θα το γνωριζετε ολοι σας...

  7. #7
    Εγώ δεν ξέρω Αλέξανδρε και πόσο επικύνδυνος είναι ο αδερφός... πάντως στην συγκεκρίμενη περίπτωση ούτε βρίζει, ούτε βαράει... Έχει πολύ άσχημο τρόπο, αλλά αυτό δεν είναι κακοποίηση, απ' ότι κατάλαβα είναι το θέμα που έχει βρει να μιλάει με πολύ άσχημο τρόπο... ούτε στο δωμάτιο τους μπουκάρει να τον ακούνε με το ζόρι, απλά δεν τους αφήνει να ηρεμήσουν στο σαλόνι να δούνε τηλεόραση...

    Και δυστυχώς τον έχει πιάσει κρίση ειλικρινειας τον αδερφό στην συγκεκριμένη περίπτωση... Κριτικής και αυτοκριτικής... Τουλάχιστον είναι ο μόνος που αναγνωρίζει την προβληματική κατάσταση και αντιδρά με κάποιον τρόπο... και προφανώς Ολγάκι σε όσα λέει έχει δίκιο... αν και δεν έχει κανένα νόημα το αν είσαι χειρότερη εσύ ή αυτός, εσύ ή φίλη του η πρεζού, αυτές οι συγκρισεις ειναι τελείως ανόητες και ανούσιες...
    Το θέμα είναι να προσπαθείς να βγεις από την κατάσταση στην οποια είσαι... και για να γίνει αυτό πρέπει προφανώς πρώτα να την αναγνώρισεις, πράγμα που ο αδέρφος σου κανει... Κι αυτός πιεσμένος είναι από την ζωή του Ολγάκι, γιατί κι αυτός χάλια ζει... μην κοιτάς μόνο τον εαυτό σου... κι αυτός όπως εσύ νιώθει... απλά ο αδερφός σου αντιδρά γιατί δέχεται λίγο και την ευθύνη που έχει... καθώς επίσης βλέπει και την ευθύνη που έχουν οι γονείς σας... δυστυχώς για σας αντιδρά με πολύ άσχημο τρόπο...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εσεις μεχρι να παρετε χαμπαρι οτι καπιος ειναι επικυνδυνος πρεπει να επιχειρησει να σας στραγγαλισει αλλιως κοιμαστε τον υπνο του δικαιου εγω ομως επιδη συνηθιζα να γνωριζομαι με ατομα που δε τα γνωριζω κ πολυ καλα εχω πολυ εξελιγμενα συστηματα αναγνωρισης κ ασφαλειας..

  9. #9
    Αλέξανδρε καταρχάς δεν έχουμε δει τίποτα ώστε να λειτουργήσουν τα συστήματα αναγνώρισης και ασφάλειας... και απ' ότι βλέπεις πίστευε τα μισά απ' ότι ακούς τίποτα... γι αυτό το λόγο λέω πως δεν ξέρω κατά πόσο είναι επικύνδινος... πάντα μετράει και ποιος λέει τι...
    και εκτός αυτού... σκέψου τι κακοποίηση έχει δεχτεί και αυτός ο άνθρωπος..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εσεις μεχρι να παρετε χαμπαρι οτι καπιος ειναι επικυνδυνος πρεπει να επιχειρησει να σας στραγγαλισει αλλιως κοιμαστε τον υπνο του δικαιου εγω ομως επιδη συνηθιζα να γνωριζομαι με ατομα που δε τα γνωριζω κ πολυ καλα εχω πολυ εξελιγμενα συστηματα αναγνωρισης κ ασφαλειας..
    Για να είσαι καλυμμένος, πέρνα κι ένα συναγερμό!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Αλέξανδρε καταρχάς δεν έχουμε δει τίποτα ώστε να λειτουργήσουν τα συστήματα αναγνώρισης και ασφάλειας... και απ' ότι βλέπεις πίστευε τα μισά απ' ότι ακούς τίποτα... γι αυτό το λόγο λέω πως δεν ξέρω κατά πόσο είναι επικύνδινος... πάντα μετράει και ποιος λέει τι...
    και εκτός αυτού... σκέψου τι κακοποίηση έχει δεχτεί και αυτός ο άνθρωπος..
    Ναι, σε προηγούμενο επεισόδιο είχε σπάσει το κεφάλι του πατέρα και τα πλευρά της μητέρας! Πραγματικό θρίλερ!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Για να είσαι καλυμμένος, πέρνα κι ένα συναγερμό!
    https://www.youtube.com/watch?v=KXButWWYNhg

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Αλέξανδρε καταρχάς δεν έχουμε δει τίποτα ώστε να λειτουργήσουν τα συστήματα αναγνώρισης και ασφάλειας... και απ' ότι βλέπεις πίστευε τα μισά απ' ότι ακούς τίποτα... γι αυτό το λόγο λέω πως δεν ξέρω κατά πόσο είναι επικύνδινος... πάντα μετράει και ποιος λέει τι...
    και εκτός αυτού... σκέψου τι κακοποίηση έχει δεχτεί και αυτός ο άνθρωπος..
    οταν κατι για μενα το βλεπω ως απειλη δε δικαιολογω απολυτως τιποτα αν το πας ετσι κ γω περασα ψυχολογικα αλλα δεν εκανα κακο σε κανεναν εκτος απο τον εαυτο μου που τον τσαλακωσα λιγο ενω θα επρεπε να τον ειχα σεβαστει περισσοτερο.
    επισης οσο σκεφτεσαι τι κακοποιηση ειχε υποστει προσεχε μην εμφανιστει κανενας που να βριζει σαν νταλικιερης να ειναι επιθετικος στους παντες κ τα απαντα να απειλει θεους κ δαιμονες κ σε πιασει απο το λαιμουδακι σου (για να δει αν ειναι πολυ τρυφερο μαλον ) η απειλη ειναι κ ποινικο αδικιμα επισης καθολου τυχαιο ολοι οι ........... απειλουν συνεχεια τους παντες.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Αλέξανδρε καταρχάς δεν έχουμε δει τίποτα ώστε να λειτουργήσουν τα συστήματα αναγνώρισης και ασφάλειας... και απ' ότι βλέπεις πίστευε τα μισά απ' ότι ακούς τίποτα... γι αυτό το λόγο λέω πως δεν ξέρω κατά πόσο είναι επικύνδινος... πάντα μετράει και ποιος λέει τι...
    και εκτός αυτού... σκέψου τι κακοποίηση έχει δεχτεί και αυτός ο άνθρωπος..
    'Όχι έχει δίκαιο ο Αλέξανδρος ο αδελφός μου μας έχει στείλει όλους στο νοσοκομείο στο παρελθόν ( τον μπαμπά μου με 32 ράμματα στο κεφάλι, της μαμάς μου της έσπασε τα πλευρά και μένα με μαχαίρωσε) και δεν είναι ψέμματα αυτά αλλά η πλήρης αλήθεια. Σήμερα όμως από αυτά που έλεγε το πρωί σε τι έχει δίκαιο; Στο μόνο που έχει δίκαιο είναι στο ότι δεν δουλεύουμε και δεν κάνουμε τίποτα κατά τα άλλα γιατί είμαστε χάλια οικογένεια;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μάλλον έχουν δώσει μεγαλύτερη σημασία σε εσένα γι'αυτό κι εσυ μπορείς και λες ότι είναι καλοί ενώ ο αδερφός σου όχι. Δεν αντιλεγω ότι έφτιαξαν πράγματα για εσάς αλλά ως εκεί και ίσως αυτό μπορούσαν. Γι'αυτα που λέει πες του που τα βασίζει αυτα κι αν είναι λογικα αυτα τα πράγματα που κάνει. Επιπλέον του σταθήκατε καμιά φορά εσυ σαν αδερφή του κι εκείνοι σαν γονείς του; Αλεξάνδρε πες κανένα εξελιγμένο σύστημα ασφαλείας

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με τον αδελφό μου!
    By Γιώργος1453 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 02-10-2013, 00:25
  2. Προβληματα με τον αδελφο μου...ειμαι σε απογνωση
    By howtodream8 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 01-07-2013, 00:46
  3. Replies: 78
    Last Post: 25-09-2011, 16:24
  4. Replies: 19
    Last Post: 04-08-2010, 04:08
  5. ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ
    By dream84 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 15
    Last Post: 07-06-2007, 00:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •