Διαχείρηση του θυμού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Δεν το είχα ξανακούσει αυτό.Καλά,κι εσύ γιατί έκανες εγκεφαλογράφημα?

  2. #17
    Originally posted by Kassi
    Επίσης μια ακόμα ερώτηση:Μήπως θυμώνεις συχνά αλλά δείχνεις τον θυμό σου σπάνια;;;

    Kassi ...καταρχήν...εμένα προσωπικά μου έλειψες!

    Αυτό το παθαίνω και εγώ. Δεν βγάζω με τίποτα τα νεύρα μου με αποτέλσμα να συσσωρεύονται και όταν ξεσπάσω-που συνήθως το κάω σε δικούς μου ανθρώπους-γίνομαι πολύ κακιά.

    Ευτυχώς συμβαίνει πολύ σπάνια

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by Kassi
    Επίσης μια ακόμα ερώτηση:Μήπως θυμώνεις συχνά αλλά δείχνεις τον θυμό σου σπάνια;;;

    Kassi ...καταρχήν...εμένα προσωπικά μου έλειψες!

    Αυτό το παθαίνω και εγώ. Δεν βγάζω με τίποτα τα νεύρα μου με αποτέλσμα να συσσωρεύονται και όταν ξεσπάσω-που συνήθως το κάω σε δικούς μου ανθρώπους-γίνομαι πολύ κακιά.

    Ευτυχώς συμβαίνει πολύ σπάνια
    Γεια σου Θεοφανία......Χαίρομαι αν σου έλειψα-δείχνει ότι με συμπάθησες...Θα χαιρετήσω από εδώ και την Ντάλια που και αυτή με τη σειρά της μου έλειψε....Όλοι θυμώνουμε κατά καιρούς και θεωρείται μέσα σε κάποια πλαίσια φυσιολογικό.......

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΟΤΑΝ ΚΡΑΤΑΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΞΕΣΠΑΣ ΣΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΝΕ. ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΟΥΝ. ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΣΠΑΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΦΟΡΜΗ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Dalia
    Δεν το είχα ξανακούσει αυτό.Καλά,κι εσύ γιατί έκανες εγκεφαλογράφημα?
    Με περάσανε από γενικό ξεσκόνισμα...Νομίζω πάντως ότι μόνο καλό μου έκανε το ΗΕΓ..Έμαθα περισσότερα για το πως λειτουργώ......

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Κι εμένα μου έλλειψες κασσι μου και χάρηκα που ξαναμπήκες.:)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    λοιπον ειχα κανει κι εγω ΗΕΓ και μου πε ο νευρολογος οτι βλεπει μια υπερδραστηριοτητα του νευρικου συστηματος μη παθολογικη. Αυτο μου λεει μπορει να συνδεθει με κρισεις πανικου (αν εχεις εκεινη την περιοδο που το κανεις το ΗΕΓ) οι οποιες ουσιαστικα ειναι υπερδραστηριοτητα του νευρικου συστηματος, η οποια με τη σειρα της σε κανει νευρικο και μπορει να εχεις και εντονα νευρα και θυμο, ετσι μου το πε καπως. Εγω παντως θυμωνω παραπανω απ το φυσιολογικο θα ελεγα, αλλα επειδη αυτο με οδηγησε να χανω την ψυχικη μου ηρεμια αφου συνεχεια τσακωνομουνα, τωρα εχω ηρεμησει καπως!

    kassi δεν νομιζω ενα ΗΕΓ να μπορει να εντοπισει παθολογικα ευρηματα για το θυμο, απλα, δειχνει μια τυχον υπερδιεγερση που μπορει να υπαρχει την περιοδο εκεινη, αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπαινει σφραγιδα παθολογικου θυμου, αν μου επιτρεπεις τον ορο!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Xaxa....Θα καταλήξω να μιλάω ιατρικά....Ούτε και εμένα υπάρχει κάτι παθολογικό........Λοιπόν έχω λέει χαμηλού δυναμικού διάγραμμα-και όποιος κατάλαβε κατάλαβε- και δείχνει μια προδιάθεση να εκνευρίζομαι πιο εύκολα από άλλους....

    Ναι,μην νομίζεις ότι εγώ χαίρομαι που είμαι στην τσίτα.....Μπορεί οι άλλοι να με βλέπουν ως πολεμοχαρή αλλά καταλήγεις να γίνεσαι \"κώλος\'\' με όλους και δεν καταφέρνεις τπτ.....Έχω σημαντικά τιθασεύσει αυτά μου τα ένστικτα........Και όσο για ψυχική ηρεμία δώστε μου λίγο.....δεν έχω,λέμε.......Χαίρομαι τους χαρακτήρες-κατά καιρούς-που είναι ψύχραιμοι και ατάραχοι....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΟΙ ΚΑΙ ΑΤΑΡΑΧΟΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟΥΛΗ ΤΟΥΣ. (ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, ΕΝΤΑΞΕΙ SUSPERIA;)

    ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    ναι μανθες, αν και με τοσες εντασεις οπου κανεις δε συγκρατησε τα νευρα του δε μου πηγε το μυαλο σε καποιον απο δω που να ναι ηρεμος! :P

    Originally posted by Kassi
    Xaxa....Θα καταλήξω να μιλάω ιατρικά....Ούτε και εμένα υπάρχει κάτι παθολογικό........Λοιπόν έχω λέει χαμηλού δυναμικού διάγραμμα-και όποιος κατάλαβε κατάλαβε- και δείχνει μια προδιάθεση να εκνευρίζομαι πιο εύκολα από άλλους....

    Ναι,μην νομίζεις ότι εγώ χαίρομαι που είμαι στην τσίτα.....Μπορεί οι άλλοι να με βλέπουν ως πολεμοχαρή αλλά καταλήγεις να γίνεσαι \"κώλος\'\' με όλους και δεν καταφέρνεις τπτ.....Έχω σημαντικά τιθασεύσει αυτά μου τα ένστικτα........Και όσο για ψυχική ηρεμία δώστε μου λίγο.....δεν έχω,λέμε.......Χαίρομαι τους χαρακτήρες-κατά καιρούς-που είναι ψύχραιμοι και ατάραχοι....
    λοιποοον, kassi αν δεν υπαρχει κατι παθολογικο, τοτε μην το σκεφτεσαι οτι εχεις προδιαθεση για κατι γιατι ειναι λιγο ή πολυ αυθαιρετο. Αυτο που μπορουμε να πουμε ειναι οτι το ΗΕΓ δειχνει κατι που συμβαινει εκεινη τη στιγμη. δηλαδη αμα εκανες το ιδιο ΗΕΓ την επομενη βδομαδα (ή και μερα) μπορει να μην το χες. Αυτο στο λεω γιατι ρωτησα 2 νευρολογους για το ιδιο πραμα. Τωρα αυτο στο λεω για να μην αυθυποβαλλεις τον εαυτο σου στην ιδεα οτι εισαι επιθετικη και ειναι χαρακτηριστικο σου η επιθετικοτητα σαν βιολογικο σου στοιχειο (προσεξε λεω βιολογικο στοιχειο, κι οχι στοιχειο της προσωπικοτητας σου), γιατι τοτε λιγο πολυ καταληγεις να δικαιολογεις τον εαυτο σου και να μην κανεις προσπαθειες να τον καλυτερεψεις! τουλαχιστον στον εαυτο μου αυτο ειδα!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΗΡΕΜΑ. ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΥΠΟΥΛΟ. ΑΥΤΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΑΤΑΡΑΧΑ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

    ΣΙΓΑ ΤΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΒΡΕ. ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΒΡΑΖΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΣ :cool:

    ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΤΑΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΠΑΝΕΡΘΕΙ Η ΗΡΕΜΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Αυτό με την βιολογική προδιάθεση της συμπεριφοράς δε λέω μπορεί να αποδειχθεί σε καμιά 100 χρόνια αλλά μέχρι τότε καλά θα κάνουμε να ΜΗΝ βάζουμε τίποτα νήπια σε φυλακές. . .
    been good, been bad. WILL GO ON

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    που θα πας βρε μανθες?

    justme μεχρι τοτε θα μας εχουν βαλει και τσιπακια οποτε γαμα τα!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΙ ΕΡΘΩ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΑΛΛΩΝΕΙΣ Ε;
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΕ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΠΩ :cool:
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by MANTHES
    ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΑΛΛΩΝΕΙΣ Ε;
    μπααα!! εχει ο θεος! εκτος κι αν εννοεις οτι δε θα χω συμμαχο στο να μαλωνω!

    Originally posted by MANTHES
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΕ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΠΩ :cool:
    με τετοια ταχυτητα φωτος που χεις παρει και γραφεις ποστ δε νομιζω να σε φτασω! θα βαλω τα δυνατα μου ομως! :cool:

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •