καλα νεα κ κακα νεα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    καλα νεα κ κακα νεα...

    ευχαριστω οσους συμετειχαν στη συζητιση το σβηνω γιατι το θεμα ειναι πολυ προσωπικο.
    Last edited by αλεξανδρος_77; 13-01-2015 at 02:24.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    συγχαρητήρια που εκανες μια νεα γνωριμια με μια κοπελια!!!μπραβωσου!! είναι πολύ θετικο ότι κανεις μεγαλα βηματα προς την κοινωνικοτητασου αλεξη.
    Αν θες την γνωμημου μην την αρχισεις την κοπελιτσα με υπαρξιακα ζητήματα από τωρας!!,θα ελεγα να εισαι στην αρχη οσο πιο απλος γινετε!!μην την φρικαρεις από τωρα!!εχεις καιρο μετα να της τα πεις όλα!! σκοπος σου τωρα είναι άλλος!! πως θα ερθετε σε σαρκικη επαφη!!
    Θα σου ελεγα να της πιασεις την κουβεντα πριν βγειτε,δλδη να την "ψαρωσεις" τι στυλ είναι,,δλδη τι φαγυτο της αρεσει,,τι μουσικη ακουει,, τι γουστα εχει γενικος,,ώστε όταν βρεθείτε από κοντα να εχεις φτιαξει ένα προφιλ που να είναι κοντα στα "θελω της".Σαν ταπινη συμβουλη θα ελεγα να προσπαθήσεις να μηλας λιγοτερο για σενα κι να μηλατε πιο πολύ για αυτην!!να φερνεις δλδη την κουβεντα γυρο από αυτην!να της κανεις συνεχως κοπλημεντα, ειτε για την ομορφια της ειτε για τον χαρακτήρα της!!βρες ποια είναι τα ομορφα χαρακτηριστικα της ,στο προσωπο της πιο πολύ - αν εχει ωραιο ποπο, η στητο κι μεγαλο στηθος μην τα κοιτας συνεχως ουτες να της λες τι ωραια που είναι χεχεχε-,γενικα καντην να κοκκινισει από τα ομορφα κι γλυκασου λογια!!
    Κατά την γνωμημου μην περασει πανω από 3-4 ραντεβού που θα κανεις την κινηση να την φιλησης!! διοτις μετα θα γινετε φιλοι κι στο τελος θα σου πει να της γνωρίσεις κι κανα γκομενο φιλοσου!!χεχε. Επισης πιστευω ότι καλο θα είναι όταν πας να την φιλησης να εχεις προγραμματισει τον χρονοσας ετσι ,αλλα κι το μερος που ειστε ετσι ώστε αν παει καλα το πραμα να το κανετε κατευθηαν!! δλδη αν ερθει η ενταση, αν σας βγει το παθος κι στους δυο να μην υπαρχουν εμποδια στο να κανετε σεξ εκεινη την ωρα!αυτό στο λεω διοτις αν την φιλησης σημερα, κι αφήσετε ραντεβού για τα παρακατω σε άλλο ραντεβού υπαρχη η πυθανοτητα να είναι ντροπαλη η να βρεθουν ενδιασμοι,ηθικοι φραγμοι οπου αν τους σκεφτει μακρια από εσενα, όταν θα είναι σπιτι της δλδη να την αποτρεψουν από το να το κανετε γρηγορα! ενώ αν είναι εκεινη την ωρα "αναμενη"αν είναι στην αγγαλιασου, κι με λιγο πιεση από εσενα -παντα με απαλους τροπους- αν λοιπον είναι μαζισου ολοι οι ηθικοι περιορισμοι θα πανε περιπατο!!κι ο στοχος μας σαν ανδρες το να κανεις σεξ δλδη θα γινει πραξη!!!
    ευχομαι τα καλητερα αλεξανδρε!! μην μασας θα γινει δικησου!! διοτις όταν μια αγνωστη κοπελα δεχτει να βγει ραντεβού κατά 90\100 είναι θετικη στο να το κανει μαζισου!! από εκει κι περα είναι πως θα το χειρηστουμε εμεις! τελος,κι να φας χυλοπιτα δε τρεχει τιποτα!! μες στην ζωη είναι κι αυτό!!! εξαλου οσες πιο πολλες χυλοπιτες φας τοσες πιο πολλες θα γνωρίζεις!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον καπως ετσι πρεπει να κανεις στην αρχη αν την αρχισω στα υπαρξιακα απο τωρα θα ειμαστε κ οι δυο ετιμοι να επισκευτουμε μνημοσυνο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μαλον καπως ετσι πρεπει να κανεις στην αρχη αν την αρχισω στα υπαρξιακα απο τωρα θα ειμαστε κ οι δυο ετιμοι να επισκευτουμε μνημοσυνο
    ΣΩΣΤΟς!! Ευχομαι τα καλητερα!,κι περημενουμε νεασου,,,στο ξανα λεω!!όπως κι να παει το πραμα, ειτε να υπαρξει κεραυνοβόλος ερωτας, ειτε να μην τα βρειτε κι να σπασετε δε πρεπει αυτό να σε επιρεασει υπερβολικα!!
    Εισαι καλο παιδι κατά βαθος μην το αλλαξεις αυτό.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ωρες ωρες δε μπορω να καταλαβω πως γινεται να γινομαι τοσο ικανος να καταλαβαινω τους αλλους κ μπαταιρνω σε εξευτελιστικα απλα πραγματα που εχουν σχεση με τον εαυτο μου
    το σαβαρο κ το αστειο για μενα απεχει ετη φωτος μπορει μεν να ειμαι ικανος να διατηρω επαφες με τους αλλους αλλα οταν ενα πραγμα με αγγιξει στα σοβαρα ειμαι χειροτερος κ απο κοτα λυρατη αφου σε πμ τους εχω πρηξει σε ακυρες ερωτησεις

    sorry παιδια ηθελα καπου να τα πω....:):)

    χαχαχαχαχαχαχαχαχ..

    https://www.youtube.com/watch?v=veGP8LnAjBA

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    8
    Αλέξανδρε,

    "πριν ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ μέρες" γνώρισες μια κοπέλα...
    " δε ξερω τι θα προτιμησει τωρα να συνεχισει να ακουει τις λογικες των αλλων κ να καταληξει να τραβιεται απο τον ενα ψυχολογο στον αλλο η να ακουσει αυτα που της λεω εγω που της αρεσουν..." καταλαβαίνεις πόσο αντιφατικό είναι αυτό ε; Καταλαβαίνω όμως ότι το λες καλοπροαίρετα.

    Μου κάνει εντύπωση που ασχολείσαι με αυτό το ζήτημα. Ενήλικη είναι. Το γνωρίζεις πως ο άλλος δεν αλλάζει ούτε στα 20 ούτε στα 80 παρά μόνο εάν το θέλει ο ίδιος. Για ποιό λόγο μπαίνεις σε τέτοια τριπάκια; Η ζωή είναι προσωπικό θέμα για τον καθένα, όπως και η προσωπική του ωρίμανση. Όσο καλοπροαίρετα και να το λες, δε μπορείς να δεις τη ζωή μέσα από τα δικά της μάτια ούτε να έχεις τα βιώματά της. Όπως και αυτή δε μπορεί να γνωρίζει τι έχεις περάσει και γιατί έγινες αυτό που έγινες. Αλήθεια, πως είσαι τόσο σίγουρος ότι εσύ κάνεις το σωστό; Ορίζεται κάπως η ευτυχία ή αυτογνωσία;
    Αυτό που θέλω να σου πω, είναι ότι καλό θα ήτανε για σένα να κρατήσεις το δικό σου κομμάτι. Αυτό αφορά εσένα, τη ζωή σου, τα θέλω σου, τη γνωριμία σας, την επικοινωνία σας. Η κοπέλα είναι αυτό που είναι. Είτε το δέχεσαι είτε όχι. Απλά. Και είναι πολύ νωρίς να βγάλεις συμπεράσματα. Το μόνο που χρειάζεται είναι να της δείξεις πως την αποδέχεσαι. Τόσο απλά. Δεν έχει νόημα να επικεντρώνεσαι στο τι κάνει λάθος, αλλά στο τι κάνει σωστά. Δικό της θέμα είναι το αν θα αλλάξει ή όχι, το κατά πόσο την εξυπηρετεί η υπάρχουσα νοοτροπία και λογική της, η ζωή της. Την θεωρία την γνωρίζουμε όλοι: ΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΙΣΧΥΟΥΝ ΤΟΝ ΕΝΟΧΙΚΟ ΜΑΣ ΕΑΥΤΟ. Από κει και πέρα, ειδικά όταν είσαι ενήλικος άνθρωπος, είναι κουραστικό και προσβλητικό να σου τα λένε. Ξέρεις γιατί; γιατί είναι αυτονόητο.
    Μην οικειοποιείσαι ζητήματα που δεν είναι δικά σου. Δείξε απλά πως την αποδέχεσαι και δώσε εσύ ο ίδιος το παράδειγμα. Αν υπάρχει μια πιθανότητα να αλλάξει, θα είναι με αυτό τον τρόπο.Βλέποντας το δικό σου παράδειγμα.

    Χαίρομαι για σένα.
    Εύχομαι όλα να πάνε καλά...
    Νικολέτα

    ΥΓ Μην ψάχνεις κάποιον να σου μοιάζει απόλυτα.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Μου κάνει εντύπωση που ασχολείσαι με αυτό το ζήτημα.
    με οτιδηποτε εχει σχεση με εμενα ασχολουμαι με αυτο
    εγω δε μπορω να κρατησω κατι για μενα οπιος με ξερει ειμαι ανοιχτο βιβλιο για αυτον κ αυτος για μενα
    δε νομιζω οτι μπορουμε να συνενοηθουμε εμεις οι δυο παντως... μου δινεις την εντυπωση οτι εισαι εντελως εκτος της γλωσσας που μιλαω...
    Μου κάνει εντύπωση που ασχολείσαι με αυτό το ζήτημα.
    θα σου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση αν γνωριζες περισσοτερα για μενα θα στοιχηματιζα οτι θα αποκτουσες μετα καραφλα αν ηξερες τις απιστευτες αντιφασεις που εχω ζησει στη ζωη μου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    νιτσε πιστευω θελει χρονο για να αρχισεις να διαμορφωνεις τετοιες ιδεες. να γεμισεις δηλαδη με εμπειριες και μετα να κατασταλλαξεις ποιους θα ακους και ποιους οχι ή πως θα συνδιαζεις εξωτερικες πηγες πληροφοριων και επιρροης με εσωτερικα πιστευω και αξιες.. πολλα παιζουν ρολο:οικογενεια, ανθρωποι που θα συνατησεις στην ζωη σου, σπουδες, γνωσεις, επαγγελμα κλπ κλπ.. πανω απο ολα πιστευω παντως πως κατι τετοιο θελει χρονο και ειναι συναρτηση κυριως ηλικιας και επειτα εμπειριεων!!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον ενοεις οτι η ιδια θελει χρονο για να διαμορφωσει τετιες ιδεες για μενα ειναι ευκολο να το καταλαβω

    κ πιστεψε με δε θα εκανα μια γνωριμια για σεξ ουτε θα κουραζα για αυτο τοσο πολυ το μυαλουδακι μου για αυτο αφου αντι να κουραζομουν θα πηγαινα σε ενα ξερεις που κ θα τελειωνε ο χαβαλες
    σκεφτομαι πιο βαθυτερα πραγματα πανω σε ενα αστειο κ επιφανειακο περιτυλιγμα
    (πιο αντιφατικο πεθαινεις...)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post


    σκεφτομαι πιο βαθυτερα πραγματα πανω σε ενα αστειο κ επιφανειακο περιτυλιγμα
    κατι εχω καταλαβει απο τα διαφορα σχολια εδω στο φορουμ... (!!)
    δεν λειτουργουν ομως ολοι οι ανθρωποι ετσι.. και μπορει σε καποιους ή να εγειρεις καχυποψιες ή να φανεις παραπανω ορθολογιστης απο οσο μπορουν να αντεξουν
    κοιτα αν η συγκεκριμενη σου αρεσει οπως λες καλυτερα να το δεις πιο χαλαρα το ολο το θεμα και να αφησεις να φανει με τον χρονο.. αστην να αποφασισει η ιδια μεσα απο την γνωριμια σας εν τελει ποιον θα "ακουει" και ποιον θα εμπιστευεται περισσοτερο.. και για να γινει αυτο ξαναλεω επειδη αυτο πιστευω απαιτειται χρονος!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα δικιο εχεις ειμαι σχεδον ο μοναδικος που ενεργει σχεδον αυτοματα χωρις να χρειαζεται χρονο
    αφου καπιες φορες οι αλλοι μενουν καγκελο απο την ταχυτητα με την οποια προχωραω ενα θεμα κ δυσκολευονται να με ακολουθησουν
    αρα αργα slowly...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αρα αργα slowly...
    αχα νιτσε αυτο! επελεξε τα ατομα που θα επενεργησεις αυτοματα.. αυτα που μπορουν να σε καταλαβουν! καποιοι θελουν τον χρονο τους:)
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Αν άφησες την άλλη καλά έκανες. Αν δεν το έκανες άφησε την και προχώρα γι'αλλού. Δύσκολο είναι να μην μπορείς να συννενοηθείς με τους δικούς της και με τους δικούς σου αλλά και με αυτην. Όσο γι'αυτην που γνώρισες ίσως κι αυτή στο παρελθόν να έκανε την επανάσταση της αλλά να βλέπει ότι από την στιγμή που δεν την καταλαβαίνουν και δεν μπορεί να σταθεί στα πόδια της πχ οικονομικά η να έχει κάποιον δυνατό να την υποστηρίξει στο περιβάλλον της να μένει στην άκρη. Όταν κάνεις πολλές προσπάθειες να μετρήσει αυτό που είσαι και δεν σου δίνει κανείς σημασία κάπου διαλύεσαι.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε την αφησα με αφησε
    κ να με αφησει κ αυτη που μιλω τωρα δε θα γινει τιποτα καλη μου
    μπορει να σου ακουγεται εξωφρενικο αυτο αλλα θα εμφανιστει καπου αλλου καπια συναδελφος της κ θα μου πει τα ιδια λογια

    τα 7 κακα της μοιρας μου...
    https://www.youtube.com/watch?v=BV3rm-IQdEA

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Καλά έκανε και σε άφησε να γλιτώσεις. Λογικό είναι να μην σε πειράξει τόσο αφού δεν την ξέρεις τόσο καλά αυτή. Μπορεί όμως και να τύχει να βρεις κάτι καλό. Δεν χρειάζεται να λες σε οποία γνωρίζεις όλο σου το παρελθόν. Κι εγώ το αισθάνομαι αυτό πολλές φορές γι'αυτό δεν μου φαίνεται παράξενο. Ίσως έχεις λάθος χειρισμό σε κάποια πράγματα τι να πω;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  2. Και γιατι ειναι κακα τα χαπια?
    By fabulous in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 19-04-2012, 16:28
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  4. ΚΑΚΑ...
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-10-2009, 12:35
  5. Καλά παιδιά/καλά κορίτσια
    By Nora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 15-12-2008, 11:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •