Έχω την εντύπωση ότι δεν θα κάνω τίποτα στην ζωή μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766

    Έχω την εντύπωση ότι δεν θα κάνω τίποτα στην ζωή μου.

    Σηκώνομαι το πρωί και αισθάνομαι μια δυσθυμία ότι δεν κάνω τίποτα στην ζωή μου. Εδώ και 10 χρόνια δεν έχω δουλειά και δεν κάνω τίποτα και πιστεύω ότι θα συνεχιστεί αυτό εφ όρου ζωής.. Θα είμαι οικότροφος των γονιών μου μέχρι να πεθάνουν αυτοί και μετά μοιραία θα πεθάνω και εγώ από την αναδουλειά

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,191
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Σηκώνομαι το πρωί και αισθάνομαι μια δυσθυμία ότι δεν κάνω τίποτα στην ζωή μου. Εδώ και 10 χρόνια δεν έχω δουλειά και δεν κάνω τίποτα και πιστεύω ότι θα συνεχιστεί αυτό εφ όρου ζωής.. Θα είμαι οικότροφος των γονιών μου μέχρι να πεθάνουν αυτοί και μετά μοιραία θα πεθάνω και εγώ από την αναδουλειά
    Aπό την αναδουλειά...............μάλιστα
    καιρός να ασχοληθείς με κάτι λοιπόν
    εθελοντική εργασία ίσως

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    H ζωή μου κυλάει πολύ μονοκόμματη τα ίδια και ίδια κάθε μέρα τίποτα δεν αλλάζει προς το καλύτερο έλεος!!!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Εσύ τι κάνεις για να αλλάξει;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Ψάχνω για δουλειά αλλά δεν βρίσκω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Εχεις κάποια ασχολία; Εγω τουλαχιστον εχω το γυμναςτηριο κι ενα στόχο να αδυνατίσω...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Εγώ κάνω δίαιτα και έχω στόχο και εγώ να αδυνατήσω!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    εγω αφηνω κοιλια και φαλακρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Παντως κατέληξα στο συμπέρασμα πως κανεις δεν μπορει να μας βοηθησει. Γεννηθήκαμε ετσι κάπως με περιορισμένες δυνατότητες και πρεπει να ζήσουμε με αυτο. Ειναι πολυ οδυνηρό, βεβαια να μην μπορεις να αποδώσεις οπως ο μέσο όρος και να παρακολουθείς όλους τους άλλους κουτσά στραβά να τα καταφέρνουν. Αλλα δεν μπορουμε να αλλάξουμε κατι. Εγω δεν βλεπω φως στο τούνελ. Χαίρομαι για τους δυο τρεις ανθρωπους που εχω στη ζωη μου, λυπάμαι τους γονεις νου που με βλέπουν ετσι και λυπάμαι και τον εαυτό μου που ειναι τοσο ανίκανος, αγχωδης και αυτοκαταστροφικός. Ειμαστε μια μικρή μειοψηφια (ευτυχώς για την ανθρωπότητα!!). Μας επεσε ενας άσχημος κλήρος σε αυτην τη ζωη , που ενώ ειμαστε αρτιοι και αρτιμελείς δεν μπορουμε να ζήσουμε, μονο επιβιώνουμε....
    Last edited by girl1988; 13-01-2015 at 13:28.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    . Θα είμαι οικότροφος των γονιών μου μέχρι να πεθάνουν αυτοί και μετά μοιραία θα πεθάνω και εγώ από την αναδουλειά



    Aπο την αναδουλεια κανεις δεν πεθανε , απο την πολλη δουλεια ομως ................δε λεμε ' τρωει τον αφεντη ' .

  11. #11
    Quote Originally Posted by girl1988 View Post
    Παντως κατέληξα στο συμπέρασμα πως κανεις δεν μπορει να μας βοηθησει. Γεννηθήκαμε ετσι κάπως με περιορισμένες δυνατότητες και πρεπει να ζήσουμε με αυτο. Ειναι πολυ οδυνηρό, βεβαια να μην μπορεις να αποδώσεις οπως ο μέσο όρος και να παρακολουθείς όλους τους άλλους κουτσά στραβά να τα καταφέρνουν. Αλλα δεν μπορουμε να αλλάξουμε κατι. Εγω δεν βλεπω φως στο τούνελ. Χαίρομαι για τους δυο τρεις ανθρωπους που εχω στη ζωη μου, λυπάμαι τους γονεις νου που με βλέπουν ετσι και λυπάμαι και τον εαυτό μου που ειναι τοσο ανίκανος, αγχωδης και αυτοκαταστροφικός. Ειμαστε μια μικρή μειοψηφια (ευτυχώς για την ανθρωπότητα!!). Μας επεσε ενας άσχημος κλήρος σε αυτην τη ζωη , που ενώ ειμαστε αρτιοι και αρτιμελείς δεν μπορουμε να ζήσουμε, μονο επιβιώνουμε....
    το χειρότερο πάντως είναι να αυτοεπιβεβαιώνεται κάποιος ότι ειναι άχρηστος.τι έχεις δοκιμάσει να κάνεις στη ζωή σου; τι είδους δουλειές; όλοι οι άνθρωποι θεωρώ πως έχουν μια κλίση σε κάτι.και πάνω από όλα χρειάζεται προσπάθεια.Πρέπει κάποιες φορές να πηγαίνουμε κόντρα στους φόβους μας.και τέλος όταν είσαι στον πάτο,παρακάτω δεν έχει.έχεις όπως λες ανθρώπους δίπλα σου να σε στηρίζουν και προφανώς να σε αγαπάνε πραγματικά.Σε παίρνει λοιπόν να κάνεις κάποια λάθη.Ξέρεις πχ ότι αν πας σε κάποια δουλειά και αποτύχεις τελικά να την κρατήσεις,δε θα μείνεις στο δρόμο.Αρα πιο κάτω απο το σημείο που βρίσκεσαι,δε θα πας.Θα υπάρξουν κάποιοι που θα σε στηρίξουν και έστω αν δε καταφέρεις να πας πιο ψηλά απο το σημείο που βρίσκεσαι,τουλάχιστον δε θα πας πιο χαμηλά.Θα μου πεις πιθανόν ότι αν αποτύχω θα επιβεβαιωθώ για άλλη μια φορά ότι είμαι άχρηστη.Ναι αν το δεις ως αρνητικό.Μπορείς όμως να πεις ότι κέρδισες μια εμπειρία.Και να ξαναπροσπαθήσεις.Να συνεχίσεις να προσπαθείς όσο σε παίρνει να το κάνεις χωρίς να έχεις πρακτικά το άγχος ότι θα πας παρακάτω απο το σημείο που ήδη βρίσκεσαι
    Και στη τελική οι άνθρωποι που έχεις δίπλα σου και οι γονείς που λυπάσαι θα ειναι οι πρώτοι που θα τους δώσεις λίγη χαρά όταν θα σε βλέπουν να προσπαθείς.Εγώ ξέρω ότι η μάνα μου έχει μετανιώσει που δε με στήριξε όταν ήμουν μικρός και φώναζα με τον τρόπο μου,απεγνωσμένα για βοήθεια.Και ότι αν με δει να προοδεύω στη ζωή μου,θα χαρεί.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    οπως και χιλιαδες αλλοι ελληνες επισης... ετσι οπως μας κανανε.....
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Έχω δοκιμάσει πολλες και διάφορες δουλειες. Δυστυχως ακομη καο στις πιο απλές δουλειες εχω προβλημα να ανταπεξέλθω σωστα. Ειμαι πολυ χαμηλών τόνων και αποδιοργανωμενη. Δεν μπορω να αλλάξω, απλα διαπιστώνω την κατάσταση μου. Ενας εξωστρεφής ανθρωπος με λέγειν δεν εχει να φοβηθεί τιποτα στην αγορά εργασιας. Εγω δεν ανήκω σε αυτην την κατηγορία. Οποτε καθομαι σπιτι μ και κλαίω τη μοίρα μου. Σκεφτομαι απλα τρόπους για να θέσω ενα τέλος. Δεν μπορω να ειμαι "φυσιολογική". Ειμαι χαζη και απροσαμοστη. Πρεπει να δεχτούμε το γεγονός ύπαρξης και τέτοιου είδους ανθρώπων.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Οσο για τις κλίσεις, πιστευω εάν είχα κατι καλο να δώσω, κάποια ιδιαίτερη αγαπη, θα το είχα αναγνωρίσει μεχρι τα 26 που ειμαι τωρα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by girl1988 View Post
    Οσο για τις κλίσεις, πιστευω εάν είχα κατι καλο να δώσω, κάποια ιδιαίτερη αγαπη, θα το είχα αναγνωρίσει μεχρι τα 26 που ειμαι τωρα..

    Εντάξει μικρή είσαι ακόμη. Τι να πω εγώ που είμαι 40 χρονών;;;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. 20 χρονων κλεισμενος μεσα χωρις να κανω τιποτα
    By solkots in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 06-10-2014, 01:43
  2. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερος...
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2011, 16:32
  3. Δεν μπορώ να βρω τι να κάνω στην ζωή μου...
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-05-2011, 03:07
  4. Δεν μπορώ με τίποτα να πω "όχι", τι να κάνω;
    By Τσιπουράκι in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-04-2011, 18:27
  5. Θέλω να κάνω καινούργια αρχή στην ζωή μου
    By Asterix in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 12-01-2010, 01:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •