ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ; - Page 51
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 51 of 1380 FirstFirst ... 414950515253611011515511051 ... LastLast
Results 751 to 765 of 20693
  1. #751
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ουτε καν.. "το παρκο της σεληνης", σημαινει.
    εχω την υποψια οτι νομιζεις οτι αναφερομαι στο φορουμ.... εγω ως λουνα παρκ εννοω την ζωη.
    τ

    Καταλαβαινω οτι αναφερεσαι στη ζωη , γενικοτερα .

  2. #752
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Ανατρίχιασα τώρα που άκουσα ότι ίσως ο Βαγγέλης να έδωσε τέλος στη ζωή του κόβοντας τις φλέβες του κι αναρωτιέμαι τι τόσο λάθος κάνω εγώ και δεν το κατάφερα ποτέ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #753
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ανατρίχιασα τώρα που άκουσα ότι ίσως ο Βαγγέλης να έδωσε τέλος στη ζωή του κόβοντας τις φλέβες του κι αναρωτιέμαι τι τόσο λάθος κάνω εγώ και δεν το κατάφερα ποτέ...
    Τι να σου πω βρε Κυκνε.. Ασε να μην πω τιποτα καλυτερα!

  4. #754
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Τι να σου πω βρε Κυκνε.. Ασε να μην πω τιποτα καλυτερα!
    Άσε, όσο ακούω λεπτομέρειες τόσο φρικάρω...δεν είμαι καλά, μην με παρεξηγείς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #755
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Τι να σου πω βρε Κυκνε.. Ασε να μην πω τιποτα καλυτερα!


    Eμενα λοιπον δεν μου κανει καμμια εντυπωση . Φαινομενο του ' πολιτισμενου ' κοσμου/κοινωνιας ειναι .

  6. #756
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eμενα λοιπον δεν μου κανει καμμια εντυπωση . Φαινομενο του ' πολιτισμενου ' κοσμου/κοινωνιας ειναι .
    Eγω σκεφτομαι αυτο που ειπε η Κυκνος και η καθε Κυκνος δλδ.. Επειδη η αυτοκτονια απαιτει μεγαλο θαρρος , δεν μπορουν αυτο το θαρρος να το διοχετευσουν στην ζωη και οχι στον θανατο?

  7. #757
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Eγω σκεφτομαι αυτο που ειπε η Κυκνος και η καθε Κυκνος δλδ.. Επειδη η αυτοκτονια απαιτει μεγαλο θαρρος , δεν μπορουν αυτο το θαρρος να το διοχετευσουν στην ζωη και οχι στον θανατο?
    Έχεις ένα δίκιο μνημόνιο...ίσως τελικά να φοβάμαι να ζήσω, να ρισκάρω, να πληγωθώ...
    Δεν ξέρω σκέφτομαι διάφορα σήμερα, νιώθω ταρακουνημένη, ίσως να επηρεάστηκα πολύ από την είδηση, ίσως να είδα ένα κομμάτι από τον εαυτό μου σ' αυτό το παιδί, την απελπισία του άσχετα με το bullying μιας κι εγώ δεν υφίσταμαι κάτι τέτοιο στην παρούσα φάση...
    Όμως στ' αλήθεια πιστεύεις ότι η αυτοκτονία θέλει θάρρος; Γιατί αν δεν κάνω λάθος επικρατεί η άποψη πως είναι δειλία...πάντως αν έχεις να μου πεις κάτι για να συνέλθω κάντο γιατί δεν την παλεύω ψυχολογικά απόψε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #758
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχεις ένα δίκιο μνημόνιο...ίσως τελικά να φοβάμαι να ζήσω, να ρισκάρω, να πληγωθώ...
    Δεν ξέρω σκέφτομαι διάφορα σήμερα, νιώθω ταρακουνημένη, ίσως να επηρεάστηκα πολύ από την είδηση, ίσως να είδα ένα κομμάτι από τον εαυτό μου σ' αυτό το παιδί, την απελπισία του άσχετα με το bullying μιας κι εγώ δεν υφίσταμαι κάτι τέτοιο στην παρούσα φάση...
    Όμως στ' αλήθεια πιστεύεις ότι η αυτοκτονία θέλει θάρρος; Γιατί αν δεν κάνω λάθος επικρατεί η άποψη πως είναι δειλία...πάντως αν έχεις να μου πεις κάτι για να συνέλθω κάντο γιατί δεν την παλεύω ψυχολογικά απόψε...
    Η πραξη αυτη δεν απαιτει θαρρος?? Τι λες τωρα..
    Ολοι μας αναγνωρισαμε ενα κομματι απο τον εαυτο μας μεσω αυτου του παιδιου.. Απαγορευεται σημερα να ειναι καποιος ευαισθητος , μαλθακος ,ηρεμος..Πρεπει να κρυβεις αδυναμιες και να πηγαινεις ανταμα με το τσουρμο! Αν εισαι κατι αλλο καραδοκουν οι τραμπουκοι.. Το βλεπουμε παντου αυτο ! Και στην ζωη μας ,ακομα και στο ιντερνετ!
    Ομως οκ ρε Κυκνε η ζωη ειναι ωραια και ας διαδραματιζεται σε γκριζο τοπιο , σε κολασμενη γη.

  9. #759
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Η πραξη αυτη δεν απαιτει θαρρος?? Τι λες τωρα..
    Ολοι μας αναγνωρισαμε ενα κομματι απο τον εαυτο μας μεσω αυτου του παιδιου.. Απαγορευεται σημερα να ειναι καποιος ευαισθητος , μαλθακος ,ηρεμος..Πρεπει να κρυβεις αδυναμιες και να πηγαινεις ανταμα με το τσουρμο! Αν εισαι κατι αλλο καραδοκουν οι τραμπουκοι.. Το βλεπουμε παντου αυτο ! Και στην ζωη μας ,ακομα και στο ιντερνετ!
    Ομως οκ ρε Κυκνε η ζωη ειναι ωραια και ας διαδραματιζεται σε γκριζο τοπιο , σε κολασμενη γη.
    Πάντα με θεωρούσα σχετικά δειλή κι άχρηστη...τώρα σαν να βλέπω λίγο διαφορετικά τον εαυτό μου αν και το μυαλό μου είναι μέσα στη θολούρα...
    Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που ταράχτηκε, ίσως να μην είμαι και τόσο εξωγήινη τελικά, ίσως να υπάρχει κάπου μια θέση και για μένα σ' αυτό τον κόσμο...γιατί μερικές φορές έχει τύχει να σκέφτομαι να φύγω γιατί νιώθω πως δεν ανήκω εδώ...πάντως μην τρομάξει κανένας, δεν σκέφτομαι κάτι τέτοιο τώρα απλά βγάζω πράγματα από μέσα μου...
    Λες ότι η ζωή είναι ωραία...θα συμφωνήσω ως προς το ότι έχει κάποιες ευτυχισμένες στιγμές, γιατί όμως μερικές άλλες πονάει τόσο πολύ; Είναι άδικο...
    Όσο για τους τραμπούκους άστα να πάνε, το έχω βιώσει ιντερνετικά σε άλλο χώρο κι ήταν πολύ δύσκολο αλλά εγώ δεν τους έκανα τη χάρη να αυτοκτονήσω, τουλάχιστον τότε είχα το μυαλό να καταλάβω ότι αξίζω περισσότερο απ' αυτό το τσούρμο που λες...και δεν θέλω να γίνω σαν αυτούς ακόμα κι αν μπορούσα...
    Συγγνώμη που λέω πολλά αλλά το έχω ανάγκη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #760
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Nαι βρε Κυκνε ευτυχισμενες στιγμες εχει η ζωη , δεν ειναι ολη στρωμενη με ροδοπεταλα..Ακομα και να ηταν κατι θα βρισκαμε εμεις να την αναποδογυρισουμε!Και η πολυ ευτυχια δεν αντεχεται πρεπει να υπαρχει μια ισορροπια!
    Μην κανεις θανατικες σκεψεις , ολοι περναμε δυσκολα , αλλος περισσοτερο αλλος λιγοτερο , τι να κανουμε πρεπει να παλευουμε μονιμως ,αυτη ειναι η ζωη ολων.

  11. #761
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Nαι βρε Κυκνε ευτυχισμενες στιγμες εχει η ζωη , δεν ειναι ολη στρωμενη με ροδοπεταλα..Ακομα και να ηταν κατι θα βρισκαμε εμεις να την αναποδογυρισουμε!Και η πολυ ευτυχια δεν αντεχεται πρεπει να υπαρχει μια ισορροπια!
    Μην κανεις θανατικες σκεψεις , ολοι περναμε δυσκολα , αλλος περισσοτερο αλλος λιγοτερο , τι να κανουμε πρεπει να παλευουμε μονιμως ,αυτη ειναι η ζωη ολων.
    Χα χα, μ' έκανες και γέλασα τώρα με την πρώτη φράση σου...
    Πάντως ξέρεις μερικές φορές δεν τις θέλω τις θανατικές σκέψεις, για παράδειγμα αυτή με το αυτοκίνητο είναι περισσότερο εμμονή πιστεύω παρά πραγματική επιθυμία αλλά θέλω να φύγει γιατί με βασανίζει όταν είμαι μέσα στο όχημα...ευτυχώς τουλάχιστον δεν την αισθάνομαι πάντα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #762
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Χα χα, μ' έκανες και γέλασα τώρα με την πρώτη φράση σου...
    Πάντως ξέρεις μερικές φορές δεν τις θέλω τις θανατικές σκέψεις, για παράδειγμα αυτή με το αυτοκίνητο είναι περισσότερο εμμονή πιστεύω παρά πραγματική επιθυμία αλλά θέλω να φύγει γιατί με βασανίζει όταν είμαι μέσα στο όχημα...ευτυχώς τουλάχιστον δεν την αισθάνομαι πάντα...
    Να ζει κανεις ή να μην ζει??
    Ασε μωρε να ζησουμε πρωτα και μετα το αναρωτιομαστε να δουμε αν καναμε σωστα

  13. #763
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Να ζει κανεις ή να μην ζει??
    Ασε μωρε να ζησουμε πρωτα και μετα το αναρωτιομαστε να δουμε αν καναμε σωστα
    Ας προσπαθήσουμε κι ας ελπίσουμε στο τέλος να μετράμε περισσότερες ευτυχισμένες στιγμές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #764
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Σκεφτομαι ποσα μερονυχτα εχω σπαταλησει αδικα να στιβω το μυαλο μου, να αναρωτιεμαι εαν εκανα λαθος ή οχι, εαν φερθηκα τοτε σωστα ή οχι, εαν αυτο που ζω ειναι ωραιο ή οχι. Εχω εξαντληθει, δεν αντεχω πια.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  15. #765
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Σκέφτομαι ότι αν η μαμά μου ταράχτηκε και στεναχωρέθηκε τόσο για ένα άγνωστο παιδί πως θα έκανε αν είχα καταφέρει ότι εκείνο...το καταλαβαίνω κι από κάποια πράγματα που λέει...επίσης σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να ακούω άλλο σχετικά με την υπόθεση γιατί μου ρίχνει απίστευτα την ψυχολογία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Τι σκεφτεστε οταν πατε για υπνο;
    By Μητσάκος in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2017, 20:04
  2. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  3. Πόσες φορές το σκέφτεστε το ίδιο πράγμα
    By mr bubbles in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-05-2013, 15:08
  4. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •