ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ; - Page 1001
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1001 of 1380 FirstFirst ... 5019019519919991000100110021003101110511101 ... LastLast
Results 15,001 to 15,015 of 20693
  1. #15001
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Αν πηρατε ενα εκατομμυριο κρατηστε 100 χιλιαρικα να παρω εργαλεια και εργατεσ φιλουσ σασ να ειναι καλα παιδια να βγαλω αλλα δεκα αν θελετε αυτα και περιμενω να τελειωσουν τα βασανιστηρια και να συζητησουμε αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #15002
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δυσκολη μερα..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #15003
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Μπου εμαθα οτι με σιχαινονται τα κοριτσια οποτε δεν ξαναμιλαω θα δω τι θα κανω απο εδω και περα και συγνωμη που μιλαω ηρθε η ωρα για αποφασεισ τριτη φορα που γινεται αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #15004
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    που το καταλαβες αυτο βρε elis?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #15005
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Δε ξαναμιλαω σε κοριτσι χιλια συγνωμη σε ολεσ δεν μπορω να σασ ανεχτω αλλο τελοσ αυτο ηταν το τελευταιο που μου καναν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #15006
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Σε στιγμές που η απογοήτευση (υπάρχει πάντα) γίνεται πιο έντονη, μου έρχονται στο νου σκέψεις φυγής, δλδ να πάω να ζήσω κάπου μόνος ή με άλλους μακριά από τον κόσμο, σε μέρος όπου υπάρχει ελάχιστη ή καθόλου επαφή με τον κόσμο για το υπόλοιπο του βίου μου.

    Mac, οταν έχεις πλάτες (μιλάω με την καλή έννοια) τότε τα πράγματα είναι πιο εύκολα άμα είσαι ο χαρακτήρας που πάσχει από φοβίες και δεν ρισκάρει.

    Εξουθενωμένος, για το ίδιο πράγμα μιλάμε! Ντρέπεσαι να συναναστραφείς ακόμα και μ αυτούς που σου χουν πάντα ανοικτή την πόρτα, επειδή δεν αντέχεις να βλέπεις τη διαφορά (το ότι προχώρησαν στη ζωή τους ενώ εσύ όχι), νιώθεις ότι είσαι ο αποτυχημένος της παρέας και ψάχνεις δικαιολογίες για να καλύψεις την αποτυχία. Οι λόγοι βέβαια είναι αυτα που ολημερίς συζητάμε εδώ!

    Mac, όταν δεν έκανες ίδια ή ανάλογα βήματα ή δεν ήξερες τον τρόπο στα 20 σου, πολύ δύσκολο να τα κατεφέρεις στη συνέχεια, ιδίως αμα άρχισες να παιρνάς τα 40. Στο ενδιάμεσο απλά επαναλαμβάνεται η ίδια κατάσταση.
    Στα σαραντα καλα σαραντα.

  7. #15007
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    183
    Πως είναι δυνατόν ενώ είμαι αδύνατος...να αμολάω κάτι βρωμερές πορδές (από τις γνωστές που είναι μεν αθόρυβες...αλλά βρωμάνε σα κλούβιο αυγό) που να κάνω ακόμα και χοντρούς να μη ξέρουν από που να κρυφτούν. Δε γίνετε. Είναι αντικανονικό. Να πω ότι έτρωγα τίποτα λουκάνικα και μπέικον ΟΚ...έλα όμως που κατά βάση ψωμί με μέλι, κρουασάν και κέικ τρώω. Ίσως φταίει ότι πίνω δύο "μαύρους" καφέδες μέσα στην ημέρα; Τι να πω;

    Το καλό είναι ότι όταν είμαι σε ένα χώρο μαζί με άλλους, δε θα με υποπτευθούν λόγω κιλών...άσχετα αν ξέρω ότι εγώ είμαι ο ένοχος.

  8. #15008
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #15009
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Στα σαραντα καλα σαραντα.
    Αν δεν είσαι 40 πάρε μάθημα όσο είναι νωρίς για να μην κλαίγεσαι όταν θα περνάς τα 40, κι αν είσαι ήδη στα 40 + είτε κλαίγεσαι είτε τρέχεις να προλάβεις αφού ο δρόμος μπροστά άρχισε και στενεύει. Τουλάχιστον μην περάσεις τα 40 με τα χέρια τελείως άδεια. Εγω τουλάχιστον, με τα δικά μου κριτήρια, με βάση τους στόχους που σκεφτόμουνα κάποτε για μένα, βαθμολογώ τον εαυτό μου στο σήμερα στο 40% των στόχων που έβαζα για μένα τότε.
    γιάννης

  10. #15010
    Quote Originally Posted by DrugUser View Post
    Πως είναι δυνατόν ενώ είμαι αδύνατος...να αμολάω κάτι βρωμερές πορδές (από τις γνωστές που είναι μεν αθόρυβες...αλλά βρωμάνε σα κλούβιο αυγό) που να κάνω ακόμα και χοντρούς να μη ξέρουν από που να κρυφτούν. Δε γίνετε. Είναι αντικανονικό. Να πω ότι έτρωγα τίποτα λουκάνικα και μπέικον ΟΚ...έλα όμως που κατά βάση ψωμί με μέλι, κρουασάν και κέικ τρώω. Ίσως φταίει ότι πίνω δύο "μαύρους" καφέδες μέσα στην ημέρα; Τι να πω;

    Το καλό είναι ότι όταν είμαι σε ένα χώρο μαζί με άλλους, δε θα με υποπτευθούν λόγω κιλών...άσχετα αν ξέρω ότι εγώ είμαι ο ένοχος.
    Εδώ πάντως μόλις έκλασες από το στώμα. Ελπίζω το μυαλό σου να μην είναι γεμάτο με πορδές τις οποίες εξωτερικεύεις από το στώμα.
    γιάννης

  11. #15011
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Δυστυχωσ το μυαλο των περισσοτερων ειναι ετσι βγαζουν φημεσ τα πιστευουν και νομιζουν οτι κατι κανουν δυστυχωσ για εσασ ειναι ολο στημενο αφου εγω υποτιθεται περνω φαρμακα που δειχνουν οτι να ναι σε σχεση με τη ζωη μου αν σασ πουν αληθεια θα αυτοκτονησετε την αληθεια την ξερει η αμερικανα γι αυτο με βαζει στισ ταινιεσ και μετα το θανατο μου θα σασ πουν την αληθεια τοσο απλο ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #15012
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #15013
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δυστυχωσ το μυαλο των περισσοτερων ειναι ετσι βγαζουν φημεσ τα πιστευουν και νομιζουν οτι κατι κανουν δυστυχωσ για εσασ ειναι ολο στημενο αφου εγω υποτιθεται περνω φαρμακα που δειχνουν οτι να ναι σε σχεση με τη ζωη μου αν σασ πουν αληθεια θα αυτοκτονησετε την αληθεια την ξερει η αμερικανα γι αυτο με βαζει στισ ταινιεσ και μετα το θανατο μου θα σασ πουν την αληθεια τοσο απλο ειναι
    Τι επιτέλους έπαθες βρε φίλε?
    Δουλειές, γυναίκα, γυναίκες, παιδιά, κανείς δεν τολμάει να σ' αγγίξει, παρέες έχεις, ξέρεις τους τρόπους και γυναίκα να χεις και λεφτά να βγάζεις, όλα τα σημαντικα για να περνάει ένας άνθρωπος καλά τά έχεις! Αυτά μας λες κάθε μέρα! Πολλοί εδώ σε ζηλεύουν. Είναι λες και κλαίγεσαι ενώ είσαι μια χαρά! Γιατί άφησες το μυαλό σου να πάρει τον κατήφορο?
    γιάννης

  14. #15014
    Στη μοναξιά, μας καταδικάζει ο χαρακτήρας μας, που δεν τον ελέγχουμε όπως φτιάχτηκε όταν δεν μπορούσαμε να ελέγξουμε τη διαμόρφωση του, διότι κανείς δεν επιλέγει τη μοναξιά.
    Παλεύει να τον κάνουν αποδεκτό, προσποιείται κι αγωνίζεται να γίνει εξωστρεφής και αρεστός, κοινωνικοποιείται περισσότερο από τους άλλους, κι αυτό είναι απόδειξη ότι δεν του αρέσει η μοναξιά, ποθεί την φιλία. Ο πυρήνας του χαρακτήρα του όμως φτιάχτηκε, κι έτσι ενώ οι άλλοι ζουν ανέμελα τη φιλία, αυτός παρότι υπέρπροσπάθησε δεν πέτυχε τίποτα. Ετσι το ρίχνει σε υποκατάστατα, στα οποία τείνει να απορροφά όλο του το χρόνο για να απομακρύνεται από τις απελπιστικές σκέψεις της μοναξιάς.
    Νοείται πως ούτε σχέση της προκοπής μπορεί να κάνει για να βιώνει τη μαγεία του έρωτα.
    Είναι απλά γνωστός με όλους, έστω με καλό όνομα, όμως δεν τον αναζητά κανείς.
    Προσπαθεί να συχνάζει σε μέρη όπου η παρέες δεν είναι κανόνας.
    Τις λίγες φορές που γίνεται μέρος μιας καλής, παροδικής όμως παρέας, απογειώνεται η διάθεση του.
    Δυστυχώς η κοινωνία δεν δίνει ευκαιρίες σ αυτούς που δεν ξέρουν να ξανοίγονται.
    γιάννης

  15. #15015
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Θα σου πω τι προβλημα εχω οταν ημουν 17 εκανα παιδι με μια που εφαγε το παραμυθι οτι εχω λεφτα μολισ καταλαβε οτι δεν υπαρχει φραγκο την εκανε οπωσ και ολεσ οι αλλεσ εγω ξεκινησα να δουλευω οτι κανω κι ο θεοσ βοηθοσ 20 χρονια μετα η κορη μου ειναι πλουσια γτ τα καταφερα μολισ μαθαν την ιστορια με χορεψαν ολοι τωρα που μαθανε οτι ειναι πλουσια παθανε πλακα γτ ειμαι μολισ 40 η κορη μου 20 κι εχει 100 χιλιαρικα ευτυχωσ καμια μαλακισμενη δε μου φαγε λεφτα για περισσοτερα ρωτα την ναταλια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Τι σκεφτεστε οταν πατε για υπνο;
    By Μητσάκος in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2017, 20:04
  2. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  3. Πόσες φορές το σκέφτεστε το ίδιο πράγμα
    By mr bubbles in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-05-2013, 15:08
  4. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •