ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 1380 FirstFirst 123412521025021002 ... LastLast
Results 16 to 30 of 20693
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Σε 1-2 μήνες που θα κάθομαι πάνω στα μαλλιά
    Πραγματικά πολύ όμορφη εικόνα. Τί χρώμα είναι; Τα βάφεις; Δυστυχώς ξέρω οτι είναι μια μικρή ταλαιπωρία η φροντίδα τους!
    Είμαι μάλλον υποκειμενικός αλλά τα τόσο μακριά μαλλιά σε όλες τις περιπτώσεις που έχω δει, ήταν πάντα πολύ πιο ωραία αποτι κοντά, μέχρι και της μητέρας μου (σε φωτογραφία) όταν ήταν πιο νέα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Ναι, τα βάφω κόκκινα. Κι έχω χοντρή τρίχα και πολλά μαλλιά. Αν κάτι δε θέλω να πάθει κάτι και είμαι περήφανη γι' αυτό πάνω μου και γι' αυτό έχω τόσο κόλλημα, πέρα από τα δόντια μου, είναι τα μαλλιά μου. Ερωτική σχέση :Ρ
    Μια φορά είχα πάει σε ένα κομμωτήριο για να μου τα κόψουν λίγο (η παραπάνω φοβία που έλεγα επιβεβαιώθηκε όμως) και μου λέει η κομμώτρια να μου τα κόψει εντελώς για να πάρει τις τρίχες μου για extensions (θα με πλήρωνε). Εκτός του ότι δεν ξαναπέρασα ούτε έξω από κείνο το κομμωτήριο, άρχισα για ένα διάστημα να βλέπω στον ύπνο μου ότι έχασα τα μαλλιά μου και πήγαινα να μου βάλουν extensions! Ξυπνούσα και έπιανα τα μαλλιά να βεβαιωθώ ότι είναι όλα στη θέση τους. Μπρρρρρρ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Ταλαιπωρία είναι, ναι, σαμπουάν, μάσκα, μαλλακτική, σιλικόνη στις άκρες... Και το ξέμπλεγμα πριν και μετά το λούσιμο... Αλλά δεν το μετανιώνω. Είναι απίστευτη αίσθηση να σου λένε γνωστοί και άγνωστοι στο δρόμο για τα μαλλιά σου. Οκ, σταματάω η ψωνάρα :Ρ Αλλά με τις τρίχες της κεφαλής μου έχω όντως ψώνιο

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Ερωτική σχέση :Ρ
    Χαχαχα, καλό.

    Μια προσωπική μου "χαλαρωτική" ανάμνηση είναι μια πρώην κοπελιά (5-6 χρόνια πριν), καστανοκόκκινο μακρύ φυσικό μπουκλωτό μαλλί και αρκετά λευκή επιδερμίδα, με το πρωινό φως να πέφτει επάνω της.
    Σήκωνα επίτηδες τα στόρια το πρωί για να την χτυπάει ο ήλιος και έτρωγα μαξιλάρι στη μάπα, totally worth it.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Χαχαχαχαχα από μένα θα τρωγες και μπουκάλι με νερό στη μάπα :Ρ
    Oh wait, δε με ενοχλεί το φως όταν κοιμάμαι. Με ενοχλεί όμως το να με ξυπνάνε :Ρ

    Το καλύτερο πρωινό ξύπνημα είναι όταν γυρίζεις πλευρό και συνεχίζεις να κοιμάσαι :Ρ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Χαχαχαχαχα από μένα θα τρωγες και μπουκάλι με νερό στη μάπα :Ρ
    Τουλάχιστον η μελανιά θα ήταν ενυδατωμένη! Να'σαι καλά!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Χαχαχαχαχαχαχα ναι θα ήταν ενυδατωμένη αν δεν υπήρχε καπάκι στο μπουκάλι :Ρ

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Ταλαιπωρία είναι, ναι, σαμπουάν, μάσκα, μαλλακτική, σιλικόνη στις άκρες... Και το ξέμπλεγμα πριν και μετά το λούσιμο... Αλλά δεν το μετανιώνω. Είναι απίστευτη αίσθηση να σου λένε γνωστοί και άγνωστοι στο δρόμο για τα μαλλιά σου. Οκ, σταματάω η ψωνάρα :Ρ Αλλά με τις τρίχες της κεφαλής μου έχω όντως ψώνιο
    Εγώ πάλι πολλές φορές τη βαριέμαι αυτή τη διαδικασία κι απλώς τα λούζω χωρίς να βάλω μαλακτικό ή τα κάνω με σαμπουάν 2 σε 1...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Και κάπου εδώ έρχεται και η αντίθετη φωνή που σου λέει να μην τα κόψεις! Εμένα με πρήζουν στο κομμωτήριο να τα κόψω μπλα μπλα, όμως αντιστέκομαι σθεναρά! Σε 1-2 μήνες που θα κάθομαι πάνω στα μαλλιά, ιιιιιιίσως να το σκεφτώ :Ρ
    Όμως έχω "όταν λες στην κομμώτρια κόψ'τα ΕΝΑ δάχτυλο, αυτή καταλαβαίνει ένα ΟΡΘΙΟ δάχτυλο-φοβία" :Ρ
    Same here.Τα τελευταια πεντε χρονια τα εκοψα μια φορα και αυτο επειδη κυριολεκτικα καθομουν πανω στα μαλλια. Και ειπα του μαλακα να τα κοψει μεχρι λιγο πιο κατω απο τους ωμους , αλλα αυτος τα εκοψε ακριβως πανω , και εννοειται πως οταν στεγνωσαν και κατσαρωσαν εφταναν αρκετα πιο πανω. Μεχρι να ξαναμακρυνουν εφαγα φρικη.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Κύκνε αν κάνω ό,τι κι εσύ, δε θα ξεμπλεχτούν ποτέ :Ρ Μια φορά είχα ξεμείνει από μαλλακτική και το διαπίστωσα αφού τα ξέπλυνα από το σαμπουάν. Λέω οκ, ας δούμε τι θα γίνει. Πήγα να τα ξεμπλέξω, φρίκη. Κατέληξα με κλάματα στην κομμώτριά μου να μου τα ξεμπλέξει εκείνη με τα μαγικά προϊόντα της.

    betel είναι σαν το ανέκδοτο που λέει "Μια φορά να μαζέψουμε κομμωτές και άντρες και να τους δείξουμε πόσο είναι πραγματικά το 1 εκατοστό" :Ρ

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Ταλαιπωρία είναι, ναι, σαμπουάν, μάσκα, μαλλακτική, σιλικόνη στις άκρες... Και το ξέμπλεγμα πριν και μετά το λούσιμο... Αλλά δεν το μετανιώνω. Είναι απίστευτη αίσθηση να σου λένε γνωστοί και άγνωστοι στο δρόμο για τα μαλλιά σου. Οκ, σταματάω η ψωνάρα :Ρ Αλλά με τις τρίχες της κεφαλής μου έχω όντως ψώνιο
    Βασικα εγω δεν κανω τιποτα απ αυτα σε τακτικη βαση και παραδοξως δεν κανουν ψαλιδα ευκολα. Παλιοτερα που εβαζα σιλικονη και ενα σωρο αλλα εκανα πολυ ευκολα ψαλιδα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Βασικα εγω δεν κανω τιποτα απ αυτα σε τακτικη βαση και παραδοξως δεν κανουν ψαλιδα ευκολα. Παλιοτερα που εβαζα σιλικονη και ενα σωρο αλλα εκανα πολυ ευκολα ψαλιδα.
    Φυσικά! Αν βλέπατε τι κάνει η σιλικόνη στην τρίχα (ανεπανόρθωτη βλάβη), τότε δεν θα την ξαναχρησιμοποιούσατε!
    Η σιλικόνη δεν φεύγει με τα λουσίματα, εναποτίθεται στην τρίχα, η οποία δεν αναπνέει και φυσικά καταστρέφεται και σπάει πιο εύκολα.
    Δίνει επιφανειακή γυαλάδα, όσο τη χρησιμοποιεί κανείς, τόσο πιο θαμπά μαλλιά θα έχει χωρίς αυτήν!
    Όσο πιο αγνά είναι τα σαμπουάν και τα προϊόντα περιποίησης, τόσο πιο υγιή είναι τα μαλλιά.
    Σε αυτό τον τομέα, πολλές ελληνικές εταιρείες είναι πρωτοπόρες και ασυναγώνιστες σε ποιότητα.
    Last edited by marian_m; 15-01-2015 at 18:08.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Εγω πηγα πριν 5 μερες να παρω σαμπουαν και τελικα πανω στο μπανιο αφρος γιοκ.

    Τελικα ειχα παρει conditioner!!
    11/12/2006

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Πάντως εμένα η κομμώτριά μου είναι μάλλον εξαίρεση στον κανόνα!
    Ή μου τα παίρνει λίγο ή τα μαλλιά μου μακραίνουν πολύ εύκολα! Όπως και τα νύχια!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Κύκνε αν κάνω ό,τι κι εσύ, δε θα ξεμπλεχτούν ποτέ :Ρ Μια φορά είχα ξεμείνει από μαλλακτική και το διαπίστωσα αφού τα ξέπλυνα από το σαμπουάν. Λέω οκ, ας δούμε τι θα γίνει. Πήγα να τα ξεμπλέξω, φρίκη. Κατέληξα με κλάματα στην κομμώτριά μου να μου τα ξεμπλέξει εκείνη με τα μαγικά προϊόντα της.

    betel είναι σαν το ανέκδοτο που λέει "Μια φορά να μαζέψουμε κομμωτές και άντρες και να τους δείξουμε πόσο είναι πραγματικά το 1 εκατοστό" :Ρ
    Α όχι, εντάξει εμένα ξεμπλέκονται με λίγο ζόρισμα...μήπως είναι και σγουρά τα μαλλιά σου;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Τι σκεφτεστε οταν πατε για υπνο;
    By Μητσάκος in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2017, 21:04
  2. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  3. Πόσες φορές το σκέφτεστε το ίδιο πράγμα
    By mr bubbles in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-05-2013, 16:08
  4. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •