ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ; - Page 1379
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1379 of 1380 FirstFirst ... 3798791279132913691377137813791380 LastLast
Results 20,671 to 20,685 of 20693
  1. #20671
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ρε κοριτσια ΗΜΑΡΤΟΝ δλδ!! επειδη δλδ ξεφυγε ο ιος απο καποιον παρα τα μετρα που ειχε λαβειν ,απο ανθρωπινο λαθος αφου ειναι κατις αναποφεκτο να γινει δεδομενο πως καπου, καπως , καπωτε θα εβρισκε ο καταραμενος κ κοροναιος τροπο να μεταδωθει και να μολυνει καποιον αλλον ανθρωπο.Επειδη λοιπον εγινε τουτο πρεπει εμεις, σαν τα μικρα παιδακια να μην ξανα λαβει κανεις μετρα! , αφουξεφυγε δλδ μια φορα, ας τα αφησουμε ολα χυμα ? ε ? αυτη ειναι η λογικη σας?

  2. #20672
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ολοι αυτοι οι καλοι ανθρωποι που βλεπετε στις τηλεορασεις συνεχως που σκιζονται τοσο καιρο να σας ενημερωσουν και τα κανουν ολα γι αυτο που ειναι στο ποδι τοσες ωρες για σας σε καθε διαφημιστικο διαλειμα βγαζουν 200.000 ευρω μαζι με τους φιλους τους τους πολιτικους εχουν βγαλει λεφτα τα οποια δε καταναλωνονται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ και δε τους εφτασε που δινουν στο κοσμο ΨΙΧΟΥΛΑ για να παριστανουν τους καλους θελουν να τα παρουν και πισω με τα προστημα στο πολαπλασιο για να κανουν επιδειξη δυναμης για να τα εχουν ολα αυτοι και ο κοσμος τιποτα τοσα χρονια ρημαξατε τα παντα με οικονομικες κρισεις αλλα για τους μισθους που παιρνετε δε λετε ουτε λεξη ΕΝΩ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΤΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ενω εσεις εχετε βγαλει λεφτα για 500 ζωες ενως ο κοσμος μετραει φραγκοδιφραγκα ενω θελετε να τους τα παρετε και αυτο με προστιμα προφασιζομενοι οτι το κανετε για το καλο τους

  3. #20673
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι εχουμε χορτασει λυσεις στα λογα 24 ωρες θα θα κανουμε θα ρανουμε θα βοηθησουμε θα σας σωσουμε ενω στην ιταλια δε κανουν αλλη δουλεια απο το να τους σωνουν και να καταληγουν στα νοσοκομεια και τωρα που μας κλεισατε εδω μεσα με το ζορι δε θα κανω αλλη δουλεια απο το να σχολιαζω συνεχεια αφου σας συμφαιρει συνεχιστε επισης λενε οτι η μασκες ειναι παμφτηνες και ολα τα κανουν για τη ψυχη της μανας τους οπως υποστηριζουν ας κατσει καπιος να υπολογισει αν δοσουν 1.000.000.000 ατομα 20 σεντς για να αγορασουν μασκες να δουν το τι ποσο θα βγει

  4. #20674
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Σκέφτομαι τα θετικά της πανδημίας.
    Ναι το ξέρω πως υποφέρουμε όλοι, αλλά πέρα από τα αρνητικά έχει κι ένα θετικό.

    Ένιωθα τόσο μπερδεμένος βλέποντας όλα αυτά τα χρόνια να εμφανίζουν τον άνθρωπο ως άτρωτο, να κυβερνούν τον πλανήτη οι δυνατοί, να λένε πως πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει και ο κόσμος οδηγείται έτσι όπως θέλουν συγκεκριμένοι κύκλοι και χίλια δυο τέτοια.
    Και όλο αυτό το ένιωθες πως ήταν παράλογο. Σου έφερνε και φόβο και ανησυχία.
    Και τώρα λόγω κορονοιου μου ήρθε μια γαλήνη κατά κάποιο τρόπο, μια ηρεμία, γιατί για μια φορά ακόμα αποδείχτηκε πως ο άνθρωπος είναι ένα τίποτα. Εντάξει όχι τίποτα, απλά θέλω να πω ότι είμαστε ευάλωτοι σε πάρα πολλά και τίποτα και ποτέ δε μπορεί να μονιμοποιήσει στην ανθρωπότητα τις επιδιώξεις και τα σχέδιά μας.

  5. #20675
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    οσο για τα της εκκλησια ,θα σας παραπεψω δεσποινης απιστη, εις στην θαυματουργη ζωη του πατηρ Νικηφορου! οπου εζησε με την νοσο Χανσεν,λεπρα δλδ χωρις να κανει την θεραπεια κι εζησε ως τα 74! μαλιστα ο πνευματικος ιος του δεν κραταγε τις αποστασεις ασφαλειας και τα μετρα προφυλαξεις «ουδέ εν βήμα εμάκρυνεν απ’ αυτού», όπως αναφέρει ο πατήρ Θεόκλητος Διονυσιάτης στο βιβλίο του «Ο Άγιος Άνθιμος της Χίου».
    Θελετε κι αλλα παραδηγματα? για τον ΑγιοΛουκα, οπου θεραπευε και ειχε ατυχημα με ανθρωπο οπου ειχε την Πανουκλα , κι δεν επαθε τυποτα! υπαρχουν αμετριτα παραδηγματα πατερων της εκκλησιας οπου ηρθαν σε αμεση επαφη με την ασθενια και δεν επαθαν τυποτα!! διοτις ο Θεος μεσολαβη!
    Περιστατικο στην Κεφαλονια με την κυρια Τασια οπου ασθενισαι παρα το οτι ηταν εξεριτικη γυναικα ,παρθενια πνευματος και σωματος και ασθενισε απο σεξουαλικου ειδους νοσηματα!! πως εγινε αυτο?? διοτις-πως λεγαν οι πατερες- υπηριφανευοταν για το κατορθωμα της παρθενιας της παρα τα 40 χρονια της, και τιμορηθει!! διοτις ουτε αυτο ειναι σωστο! -βεβαια , το κατορθωμα της γυναικας αυτης πλεον σπανιζει! αλλα, αλλο θεμα αυτο!
    Οσο και να το χλευαζετε, η ιδια η καλητερη γυναικα στην Ελλαδα ιατρος περι των νοσιματων ειχε πει προ μηνος οτι δεν κολλαει εαν πραγματικα πιστευεις! κι η ιδια πηγε και κοινωνισαι! Το ιδο εκανε προ ημερον και ο υπευθυνος ιατρος ανακηνωσεων του υπουργειου!! Ειναι αμετρητα τα παραδηγματα που δειχνουν οτι η αληθεινη και δυνατη πιστη νικα ολα τα κακ, ολες τις ασθενειες! ακομα και τον καρκινο νικαει!! Αλλα δυστυχως! τα εχετε ισοπεδωσει ολα! τα εχετε ξεφτηλισει ολα!! ζουμε στο 2020 και ακομα να καταλαβετς οτι η δυναμη του νου, η δυναμη του ανθρωπινου μυαλου μεσο της πιστης, δλδ μεσο της αδειας του Θεου μπορει κυριολεκτικα να κινησει ουρανο και γη!

  6. #20676
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    χουντα με τη προφαση οτι υπαρχει πανδυμιας με σκοπο να καταλυσουν καθε δικαιομα μας σας δινουμε ψιχουλα και μετα τα παιρνουμε με προστιμα επισης πληρωνουμε λεφτα για να μετακινουμαστε με καρτες και τωρα τα λεφτα μας τα εφαγαν ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΕΙΣΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ρε δε ντρεπεστε λιγο λεω εγω που κανετε και τους φιλανθρωπους ΝΑ ΜΑς ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ ΟΣΟΙ ΒΓΑΛΑΜΕ μηνιαιες ΚΑΡΤΕΣ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑς ΛΕΤΕ ΚΑΘΗΣΤΕ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ εμεις ειμαστε τα κοροιδα που θα πληρωνουμε συνεχεια ε? και τωρα θα μας απαγορευετε να μετακινουμαστε κ να χρησιμοποιουμε τις καρτες ΝΑ ΜΑΣ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ εμεις δεν εχουμε μια τραπεζα λεφτα οπως εσεις για να τα χαριζουμε στις αστικες συγκυνωνιες εμεις μετραμε φραγκοδιφραγκα ενω εσεις εχετε βγαλει λεφτα που δε καταναλωνονται με τιποτα ΝΑ ΜΑς ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΤΕ εγω δεν εχω τραπεζες λεφτα για να τα χαριζω στις συγκυνωνιες και να μου απαγορευετε να βγω απ το σπιτι μου να τα χαριζετε εσεις που τα εχετε και τα περνετε πισω με προστημα.

  7. #20677
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Οσο και να το χλευαζετε, η ιδια η καλητερη γυναικα στην Ελλαδα ιατρος περι των νοσιματων ειχε πει προ μηνος οτι δεν κολλαει εαν πραγματικα πιστευεις! κι η ιδια πηγε και κοινωνισαι!
    https://www.iefimerida.gr/ellada/kor...da-agioi-topoi

  8. #20678
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Θ α ρωτουσα τους κατα τα αλλα ευσινηδητους ΕΛΛΗΝΕς! , τις πανω απο ολας σκεπτομενες τον ανθρωπινο παραγωντα συμφορμητισσες μου! Εαν οι ελληνες πολητες αδραξουν της ευκεριας να τεμπελιασουν , να μην παν στις δουλειες τους ενω η εργασια τους μπορει να ειναι σε μια μοναδα παραγωγης μακρια 10 μετρα απο τον αμεσως καντινοτερο τους συναδελφο ! , η να ειναι ενα ολοκληρο γραφειο αποσταση απο την αμεσως κοντινοτερη συναδελφο τους! Εαν λοιπον ολοι αυτοι δεν παν στην εργασια τους! μπορουν να μου βρουν ενα τροπο που θα πληρωθουν οι γιατροι οπου βγαινετε το απογευμα με τα βρακια σας στα μπαλκονια και τους χειροκροτατε? ε?

  9. #20679
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 23-03-2020 at 16:36.

  10. #20680
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 23-03-2020 at 16:39.
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #20681
    george1520
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 23-03-2020 at 13:02.

  12. #20682
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 23-03-2020 at 13:02.

  13. #20683
    george1520
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 23-03-2020 at 13:03.

  14. #20684
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 23-03-2020 at 13:03.
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #20685
    george1520
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 23-03-2020 at 13:03.

Similar Threads

  1. Τι σκεφτεστε οταν πατε για υπνο;
    By Μητσάκος in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2017, 20:04
  2. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  3. Πόσες φορές το σκέφτεστε το ίδιο πράγμα
    By mr bubbles in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-05-2013, 15:08
  4. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •