Έχω να κοιμηθώ 48 ώρες ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    18
    δεν μπορω να τον ελεγξω καθολου ομως αυτο ειναι το προβλημα. προσπαθω να σκεφτω κατι δικο μου και το αλλαζει μονο του σε κατι αλλο..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Κλεισε τον υπολογιστη , ξαπλωσε στον καναπε με ενα βιβλιο και μεινε εκει για τουλαχιστον 3 ωρες. Αν δεν σε παρει ο υπνος, σηκω για μια ωριτσα και προσπαθησε ξανα.
    Προσπαθησε επισης να μετρησεις αναποδα απο το 100 μεχρι το ενα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    δεν αποκλειεται να ειναι παρενεργεις απο τα χαπια.. ειδικα αν πηρες και πολλα ντεπον που ειναι διεγερτικα μαζι με αντιβιωση μπορει να ταρακουνησαν λιγο το μυαλο σου.. και βρισκεσαι σε υπερενταση!
    απο ψυχικη υγεια πως τα πας? ειχε ποτε προβληματα?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλε μου,ναι περασα κ εγω απο τετοια φαση,Μαλλον ειναι παρενεργεια απο το αντιβιωτικο ρωτησε κ τον γιατρο σου κ περιμενε λιγο να περασει η επηρεια του αντιβιωτικου

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Κλεισε τον υπολογιστη , ξαπλωσε στον καναπε με ενα βιβλιο και μεινε εκει για τουλαχιστον 3 ωρες. Αν δεν σε παρει ο υπνος, σηκω για μια ωριτσα και προσπαθησε ξανα.
    Προσπαθησε επισης να μετρησεις αναποδα απο το 100 μεχρι το ενα.


    Τα παλια καλα προβατακια τι εγιναν ?

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    18
    Ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια! Σιγουρα δεν ειναι τιποτα συγκριτικα με αλλα!

    @betelgeuse Προσπαθουσα να μετρήσω και γενικά προσπαθούσα να σκεφτώ οτιδήποτε (ή και προβατα όπως αναφέρει ο φίλος από κάτω) αλλα δε με άφηνε το μυαλό μου. Σαν να λεμε "it's got a mind of its own" :P . Σκεφτόταν οτι ήθελε αυτο. Εικόνες, ήχουν, ασυναρτήτες εικόνες που εναλλάσσονταν στιγμιαια και ασταματητα!

    @66psy μακαρι να ειναι απο τα χαπια! απο ψυχικη υγεια πολυ μετρια! θα επισκεφτω ψυχολογο οταν γινω καλα για να φτυσω τα σκατα :P

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    κοιμηθηκες, καλε?

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    18
    κοιμήθηκα με χορήγηση ψυχιάτρου με 3 lexotanil! Μου είπε να τα παρω για 3 βραδια ακομα x3, αλλα δε θα το κάνω. κακώς λέτε?

  9. #24
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by mikepatton View Post
    κοιμήθηκα με χορήγηση ψυχιάτρου με 3 lexotanil! Μου είπε να τα παρω για 3 βραδια ακομα x3, αλλα δε θα το κάνω. κακώς λέτε?
    Αφου στο ειπε ο γιατρουλης να το κανεις , γιατι απο την αυπνια θα χτυπησεις ασχημη υπερενταση!

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Λογικα τωρα,,θα εισαι γυρο στις 65με 75 ωρες ξαγριπνει ε? σορρυ κιολας! μακαρι να εχεις καταφερει να παρεις καναν υπνακι! ακομα κι 5 ωρες να κοιμηθηκες καλο θα είναι.
    '""Μην ακους τον γιατρο ¨παιδι!μου! ακουσε εμενα τι θα σου πω!! Να πας αυριο στην εκκλησια σε διαβασει ο παπας ! να του ζητήσεις τις προσευχες για τον υπνο. ξερει αυτος! Σπιτι ,θα κανεις την προσευχουλασου κι ενα χαμομυλακι ο χριστουλης τα βλεπει αυτά! βλεπει πια παιδια είναι καλα ,η ποια κανουν κακες σκεψεις πριν κοιμηθουν κι για αυτό τα τιμοραει!! """΄-

    ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ! σορρυ κιολας,, τα παραπανω μου τα ελεγε η θειαμου! σαν ειμουν μικρουλης κι με "παρκαρανε" οι δικοιμου για να πανε διακοπες η βολτες!Μου τα ελεγε αυτά επειδή δε μπορουσα να κοιμηθώ από της δεκα το βραδυ!! ημαρτον!! χεχεχε

    Το στανταρ είναι ότι ο γιατρος σου ξερει το σωστο! κι επειδή το θεμα του υπνου ειναι ένα από τα πιο σημαντικα που ξερουν οι ψυχιατροι καλο ειναι να κανεις κατά γραμμα οσα σου ειπε!
    Μην φοβάσαι τα λεξοτανιλ ,ειτε οποια αλλα φαρμακα σου ειπε να παρεις! καλητερα είναι να ακολουθεις σωστα κι τυπικα τις οδηγιες του παρα να τις κανεις μισες! το να κανεις "κουτσι" μια θεραπεια είναι πιο κακο από το να μην την κανεις καθολου! Επισης δεν είναι ντροπη να τον παρεις τηλ, αν νιώθεις ότι κατι σε ενοχλεί!η αν γενικα κολλας να κανεις την θεραπεια! να του το λες!! πρεπει!!η δουλεια του είναι!!

    Θα σου περιγραψω την δικημου εμπειρια από τα προβλήματα που ειχα με τον υπνο! από την παρεξηγηση που ειχα με τον ΜΟΡΦΕΑ! με αποτελλεσμα να μην θελει να "βρεθουμε" καθολου!! χεχεχε.
    Τεραστα σημασια εχει η αιτεια της αυπνιας του κάθε ενός! εμενα λοιπον ,τα ενηλικα χρονια μου η αυπνιεςμου ειχαν να κανουν με την εξαρτηση μου από τα ναρκωτικα που μου χαλασαν τον υπνομου. Όμως θα στα γραψω με οσο πιο χαβαλέ τροπο μπορω! για να σου φτιαξω κι την διαθεση!! διοτις βοηθα πολύ να ειμαστε χαλαροι πριν πεσουμε για "νανι"
    Εφτιαχνα ένα ζεστο χαμομυλακι,, εκανα ένα πολύ ζεστουλι μπανιο!! σχεδόν σαουνα εκαμα το μπανιο!! χεχε,οταν δεν ειχα φαρμακακια εφτιαχνα κι μια μεντα η λουιζα , η βαλεριανιτσα( είναι βοτανακια ),αν μου ειχε περισεψει κανενα μανιταρι-(αυτά τα μπεζ τα μαρκουλια μι τις κιτρινες τις ακρες στα ακρα - θα ελεγα να μην παρεις μανιταρια από οπου να νε- . Αποφευγα να φαω πολύ, τσιμπαγα ισα ισα κατις ώστε να μην γουργουραει το στομαχακιμου από την πεινα .Μετα ασχολιομουν με το μερος που θα γλαρωνα, μπορει να σε ακούγετε αστειο φιλεμου, κι είναι λιγουλάκι χεχε. Αλλα το λενε και οι ψυχιατροι αυτό, ότι παιζει πολύ σημαντικο ρολο το περιβαλον, το δωματιο και το κρεβατι που θα ξαπλωσεις! Ετσι λοιπον εβαζα ζεστες κουβερτούλες,, εφτιαχνα ένα απαλο μαξιλαρι, εβαζα τις ανιψιας μου (4-5 χρονων) το μαξιολαρι που ηταν μαζι με αρκουδάκια διοτις ηταν απίστευτα μαλακο κι απαλο.ειχα κι παρεαμου τον δικομου τον θρυλεον!!χεχε, Ανοιγα την τηλοραση, -εμενα με βοηθα η παρειτσα της τηλορασης, αλλοι δεν τη γουσταρουν καθολου ,γουστα είναι κι αυτά. βλέπεις ο υπνος είναι πολύ ιδιομορφη φαση! ο κάθε ενας μας εχει τα δικα του! Αυτά που λες εκανα κι σιγα σιγα κοιμομουνα! Οπωτες το καταφερνα δλδη διοτις εγω ειχα τις "χαρμάνες" βλέπεις κι δεν ηταν τοσο ευκολο, ειχα κι την δυσπνοια,λογο του συνδρομου στέρησης το δυαφραγμαμου δεν δουλευε αναλογα της αναπνοηςμου .
    Ευχομαι να ερθει ο Μορφεας το βραδακι,να μπορέσεις να κοιμηθείς! ονειρα γλυκα λοιπον .
    .

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    18
    Ευχαριστώ πολυ παιδιά πλέον κοιμάμαι κανονικά! Ήταν επιδράσεις απο τα φάρμακα! Ξέρω δεν είναι τίποτα σε σχέση με άλλα , αλλά ήταν κατι πρωτόγνωρο για μένα! Να στε ολοι καλα!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    μακαρι να ειχα το προβλημα σου!!! :P
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    μακαρι να ειχα το προβλημα σου!!! :P


    Δεν σου φτανουν οσα εχεις ?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ξαφνική αντίδραση πριν κοιμηθώ
    By member102 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 09-04-2014, 16:09
  2. αδυνατω να κοιμηθω το βραδυ
    By anonimi789 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 16-07-2012, 00:12
  3. νοιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..
    By sweet dreams in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2012, 15:16
  4. δεν ξέρω τι με πιάνει ώρες ώρες
    By empar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 25-08-2011, 20:54
  5. Δεν μπορώ να κοιμηθώ άνετα εδώ και 2 βδομάδες
    By Athens_2008 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-12-2008, 10:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •