Ξυπνησα απο το ληθαργο κ ειδα τις τραυματικες εμπειριες που μεκαναν αυτο που ειμαι!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13

    Ξυπνησα απο το ληθαργο κ ειδα τις τραυματικες εμπειριες που μεκαναν αυτο που ειμαι!!!

    Απο μικρη πιεζομουν να φαω. δε μαρεζε το φαι και μεχρι 14 χρ με ταιζαν με το ζορι, μου εχωναν το φαι στο στομα. αποτελεσμα τωρα να αναγουλιαζω στη θεα της κουζινας με φαγητα.
    Απο μικρη πιεζομουν να διαβασω. στη 2 γυμνασιου δε "διαβαζα" πολυ με αποτελεσμα να βγαλω 18.9/12(!!!) και μου ειπαν οτι τα φορτωνα στο κοκκορα(!!!!!).
    Φερονταν με ειρωνια στις φιλες μου γιατι καμια δε μου ταιριαζε στο μυαλο με αποτελεσμα να με κανουν μπουλιγκ στο σχολειο. οταν ελεγα τη μαμα να μην ειναι τοσο κακια,τα εβαζε μαζι μου οτι εγω φταιω που μου φερονται ετσιγιατι δεν ειμαι αυστηρη προσωπκοτητα. ομως...αφου με παταει ψυχολογικα ο γονιος,μετα πως θα φερθω αναλογα σε ξενο???
    Με χτυπουσαν.οχι κακοποιηση βεβαια,αλλα οταν εκανα φασαρια με εδερναν και οχι απλα σφαλιαρα.εσπασε ξυλινο ραβδι πανω μου αλλα δε τα θυμαται κανενας πλεον,ουτε ο μπαμπας ουτε η μαμα. και εβλαγαν και ενα σλογκαν "τη κουταλα" και την ελεγε ο αδερφος μου μικρος γελωντας χωρις να ξερει τησημαινει βεβαια και εγω εκλαιγα σιωπηρα.ακομα και στα σημερα χρονια καμια φορα θυμουνται το σλογκαν αλλα εγω κ ο αδερφος ειμαστε οι μονοι που δε γελαμε. μαλιστα θυμωνουν οταν καμια φορα τους λεω οτι με εδερναν, οποτε σταματησα εδω και λιγα χρονια να τους ρωταω γιατι με χτυπουσαν. ο πατερας μου με χτυπησε ακομα και οταν παντρευτικα (25+χρ)και του εδωσα μπουνια και του ειπα οτι αν μεξαναακουμπησει θα το πω στον αντρα μου μα τη παναγια και απο τοτε σταματησε.
    Με σημπεριφεροναι σαν ναμαι μωρο με εκφρασεις "θυμασαι που ο αδερφος σου σε ρωτουσε επλυνες το κ... σου?και χαχαχα γελαει ο μπαμπας αλλα η μαμα του λεει οτι λεει χαζα και βεβαια και ο αδερφος νευριαζει μαζι του.
    Με υποβιβαζουν διαρκως αλλα τους φαινεται περιεργο πως δεν εχω εμπιστοσυνη στις δυναμεις μου και ειμαι αδυναμη και "κρυβομαι" πισω τους καμια φορα. με πληγωνει που η μαμα μου μου ελεγε διαρκως οτι θα καταντησω ***** να με εχουνσκουπιδι οι αντρες αν δε παντρευτω συντομα και ο πατερας ελεγε οτι φαινονται ρυτιδες και γερασα(στα 25 μου!). σημειοτεον ειμαι ομορφη αδυνατη πολυ ηθικη, εχωκανει 3σχεσεις ολες κ ολες και οι αντρες με θεωρουν κοπελα για να μεινουν οχι να φυγουν.με εκβιαζαν ψυχολογικα να παντρευτω συντομα και οταν τους ελεγα οτι θελω να παντρευτω καποιον καλο για μενα ελεγε η μαμα μου,καλα οι γιατροι και δικηγοροι εσενα θα λιμπιζονται (οχι οτι ηθελα γιατρο/δικηγορο αλλα τελος παντων...)???σημειωτεον ετσι οπως συνεχεια με υποβιβαζουν ετσι στα ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ:εισαι κουκλα.καμια σαν και σενα,πολυ μυαλο,πολυ ηθος (!!!!!!) κλπ. και οταν τους λεω γιατι με υποτιμουνε,λενε:εμεις?λαθο� � κανεις!!!!τους λεω οτιμε εσμπρωξαν σαυτο που ειμαι σημερα (χωρις να ξερουν ακριβως τι εγινα) και με λενε αχαριστη και οτι στα δωσαμε ολα στη ζωη.κυριως με πληγωνει που παντρευτηκα για να μη με πριζουν αλλο!!!ηθελα να συνεχισω με διδακτορικα σεμιναρια κλπ και μετα... ο γαμος.αλλωστε ουτε30 ημουν τοτε!!!!!
    Με ποναει που ειχα τελειο σωμα γυμνασμενο και ελεγε ο πατερας μου οτι τι θελει μια γρια τα κολλητα?δε με πανε!σημειωτεον φορουσα παντελονια νορμαλ ουτε καν ξεχωριζα ως παραιτερη στο συνολο.ολοι με ελεγαν "α ρε με το σωμα σου..και νεκρους.."". αλλα ο πατερας μου με υποβιβαζε και σε αλλουςμπροστα.
    Μια φορα μου εδωσε σφαλιαρα στη μεση του δρομου οταν οδηγουσα γιατι εβαλα λαθος ταχυτητα ή δεν αστριψααπο εκει που μου ειπε,δε θυμαμαι ακριβως.απο τοτε δε μπορεσα να ξαναοδηγησω... μονο οταν γεννησα δειλα δειλα πηρα το τιμονι και τωρα καμαρωνει και λεει οτι δεν εχει δει πιο καλο και σοβαρο οδηγο! μονη μου ξεπερασα το φοβο να οδηγαω!
    Κλαιω πολυ που με εκαναν κουρελι λεχωνα. ειχα καταθλιψη γιατι οταν γεννησα με ειχαν σε απομονωση 8 μηνες. εμενα πατρικο γιατι δε μπορουσα ψυχολογικα να φροντισω το μωρο.εμενα στο δωματιο μου εβγαινα μονο να φαω και τουαλετα.ημουν κλεισμενη με το μωρο μεσα στο δωμα 8μηνες. οταν καμια φορα εβγαινα βολτα να ξεσκασω πρινφυγω τους ελεγα κατε ησυχια να μη σηκωθει κριμα ειμαι να με δει ο ηλιος λιγο.τοτε μιλουσαν παλιδυνατα,καμια φορα με φωναζαν για ασχετα και οσο δε μιλουσα γιανα μη δωσω συνεχεια και ξυπνησει το μωρο τελικα ξυπνουσε και δε με αφηναννα βγω γιατι ΟΙ ΣΩΣΤΕς ΜΑΝΕς ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΠΟΡΤΙΖΟΥ!!!!!!ΚΑΙ Ας ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ.ΟΥΤΕ το μωρο 8 μηνες δε βγηκε απο το δωματιο πανω απο 10λεπτα το 24ωρο και με μαλωναν οτι στο σπιτι εχει μικροβια να μπω μεσα παλι στο δωματιο μου!!!! οταν καμια φορα μετα το θηλασμο που με υποχρεωνανμε ψυχολογικη βια να συνεχιζω ολη μερα ηθελα να μεδει ο ηλιος να περπατησω να συνελθω απο τη ζαλη,με ελεγαναχρηστη μανα και οτι δε μου αξιζει το παιδι.καμια φορα οταν το επαιζαν, κρυφα εβγαινα στην αυλη να με δει ο ηλιος,ελεγαν οτι θα μου το παρει η προνοια οταν το ΠΑΡΑΤΑΩ ΕΤΣΙ!!!!!! γενικα μου δημιουργησαν ενα αγχωτικο περβαλον,αντι να χαιρομαι,εκλαιγα οτι ειμαι φυλακισμενη και τιμωρημενη.
    [συνεχιζεται....]

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    λενε:εμεις?λαθος κανεις!!!!τους λεω οτιμε εσμπρωξαν σαυτο που ειμαι σημερα (χωρις να ξερουν ακριβως τι εγινα) και με λενε αχαριστη και οτι στα δωσαμε ολα στη ζωη.κυριως με πληγωνει που παντρευτηκα για να μη με πριζουν αλλο!!!ηθελα να συνεχισω με διδακτορικα σεμιναρια κλπ και μετα... ο γαμος.αλλωστε ουτε30 ημουν τοτε!!!!!
    Με ποναει που ειχα τελειο σωμα γυμνασμενο και ελεγε ο πατερας μου οτι τι θελει μια γρια τα κολλητα?δε με πανε!σημειωτεον φορουσα παντελονια νορμαλ ουτε καν ξεχωριζα ως παραιτερη στο συνολο.ολοι με ελεγαν "α ρε με το σωμα σου..και νεκρους.."". αλλα ο πατερας μου με υποβιβαζε και σε αλλουςμπροστα.
    Μια φορα μου εδωσε σφαλιαρα στη μεση του δρομου οταν οδηγουσα γιατι εβαλα λαθος ταχυτητα ή δεν αστριψααπο εκει που μου ειπε,δε θυμαμαι ακριβως.απο τοτε δε μπορεσα να ξαναοδηγησω... μονο οταν γεννησα δειλα δειλα πηρα το τιμονι και τωρα καμαρωνει και λεει οτι δεν εχει δει πιο καλο και σοβαρο οδηγο! μονη μου ξεπερασα το φοβο να οδηγαω!
    Κλαιω πολυ που με εκαναν κουρελι λεχωνα. ειχα καταθλιψη γιατι οταν γεννησα με ειχαν σε απομονωση 8 μηνες. εμενα πατρικο γιατι δε μπορουσα ψυχολογικα να φροντισω το μωρο.εμενα στο δωματιο μου εβγαινα μονο να φαω και τουαλετα.ημουν κλεισμενη με το μωρο μεσα στο δωμα 8μηνες. οταν καμια φορα εβγαινα βολτα να ξεσκασω πρινφυγω τους ελεγα κατε ησυχια να μη σηκωθει κριμα ειμαι να με δει ο ηλιος λιγο.τοτε μιλουσαν παλιδυνατα,καμια φορα με φωναζαν για ασχετα και οσο δε μιλουσα γιανα μη δωσω συνεχεια και ξυπνησει το μωρο τελικα ξυπνουσε και δε με αφηναννα βγω γιατι ΟΙ ΣΩΣΤΕς ΜΑΝΕς ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΠΟΡΤΙΖΟΥ!!!!!!ΚΑΙ Ας ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ.ΟΥΤΕ το μωρο 8 μηνες δε βγηκε απο το δωματιο πανω απο 10λεπτα το 24ωρο και με μαλωναν οτι στο σπιτι εχει μικροβια να μπω μεσα παλι στο δωματιο μου!!!! οταν καμια φορα μετα το θηλασμο που με υποχρεωνανμε ψυχολογικη βια να συνεχιζω ολη μερα ηθελα να μεδει ο ηλιος να περπατησω να συνελθω απο τη ζαλη,με ελεγαναχρηστη μανα και οτι δε μου αξιζει το παιδι.καμια φορα οταν το επαιζαν, κρυφα εβγαινα στην αυλη να με δει ο ηλιος,ελεγαν οτι θα μου το παρει η προνοια οταν το ΠΑΡΑΤΑΩ ΕΤΣΙ!!!!!! γενικα μου δημιουργησαν ενα αγχωτικο περβαλον,αντι να χαιρομαι,εκλαιγα οτι ειμαι φυλακισμενη και τιμωρημενη.
    [συνεχιζεται....]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by aggelan View Post
    Απο μικρη πιεζομουν να φαω. δε μαρεζε το φαι και μεχρι 14 χρ με ταιζαν με το ζορι, μου εχωναν το φαι στο στομα. αποτελεσμα τωρα να αναγουλιαζω στη θεα της κουζινας με φαγητα.
    Απο μικρη πιεζομουν να διαβασω. στη 2 γυμνασιου δε "διαβαζα" πολυ με αποτελεσμα να βγαλω 18.9/12(!!!) και μου ειπαν οτι τα φορτωνα στο κοκκορα(!!!!!).
    Φερονταν με ειρωνια στις φιλες μου γιατι καμια δε μου ταιριαζε στο μυαλο με αποτελεσμα να με κανουν μπουλιγκ στο σχολειο. οταν ελεγα τη μαμα να μην ειναι τοσο κακια,τα εβαζε μαζι μου οτι εγω φταιω που μου φερονται ετσιγιατι δεν ειμαι αυστηρη προσωπκοτητα. ομως...αφου με παταει ψυχολογικα ο γονιος,μετα πως θα φερθω αναλογα σε ξενο???
    Με χτυπουσαν.οχι κακοποιηση βεβαια,αλλα οταν εκανα φασαρια με εδερναν και οχι απλα σφαλιαρα.εσπασε ξυλινο ραβδι πανω μου αλλα δε τα θυμαται κανενας πλεον,ουτε ο μπαμπας ουτε η μαμα. και εβλαγαν και ενα σλογκαν "τη κουταλα" και την ελεγε ο αδερφος μου μικρος γελωντας χωρις να ξερει τησημαινει βεβαια και εγω εκλαιγα σιωπηρα.ακομα και στα σημερα χρονια καμια φορα θυμουνται το σλογκαν αλλα εγω κ ο αδερφος ειμαστε οι μονοι που δε γελαμε. μαλιστα θυμωνουν οταν καμια φορα τους λεω οτι με εδερναν, οποτε σταματησα εδω και λιγα χρονια να τους ρωταω γιατι με χτυπουσαν. ο πατερας μου με χτυπησε ακομα και οταν παντρευτικα (25+χρ)και του εδωσα μπουνια και του ειπα οτι αν μεξαναακουμπησει θα το πω στον αντρα μου μα τη παναγια και απο τοτε σταματησε.
    Με σημπεριφεροναι σαν ναμαι μωρο με εκφρασεις "θυμασαι που ο αδερφος σου σε ρωτουσε επλυνες το κ... σου?και χαχαχα γελαει ο μπαμπας αλλα η μαμα του λεει οτι λεει χαζα και βεβαια και ο αδερφος νευριαζει μαζι του.
    Με υποβιβαζουν διαρκως αλλα τους φαινεται περιεργο πως δεν εχω εμπιστοσυνη στις δυναμεις μου και ειμαι αδυναμη και "κρυβομαι" πισω τους καμια φορα. με πληγωνει που η μαμα μου μου ελεγε διαρκως οτι θα καταντησω ***** να με εχουνσκουπιδι οι αντρες αν δε παντρευτω συντομα και ο πατερας ελεγε οτι φαινονται ρυτιδες και γερασα(στα 25 μου!). σημειοτεον ειμαι ομορφη αδυνατη πολυ ηθικη, εχωκανει 3σχεσεις ολες κ ολες και οι αντρες με θεωρουν κοπελα για να μεινουν οχι να φυγουν.με εκβιαζαν ψυχολογικα να παντρευτω συντομα και οταν τους ελεγα οτι θελω να παντρευτω καποιον καλο για μενα ελεγε η μαμα μου,καλα οι γιατροι και δικηγοροι εσενα θα λιμπιζονται (οχι οτι ηθελα γιατρο/δικηγορο αλλα τελος παντων...)???σημειωτεον ετσι οπως συνεχεια με υποβιβαζουν ετσι στα ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ:εισαι κουκλα. καμια σαν και σενα , πολυ μυαλο , πολυ ηθος (!!!!!!) κλπ. και οταν τους λεω γιατι με υποτιμουνε , λενε : εμεις ? λαθος κανεις !!!! τους λεω οτιμε εσμπρωξαν σαυτο που ειμαι σημερα (χωρις να ξερουν ακριβως τι εγινα) και με λενε αχαριστη και οτι στα δωσαμε ολα στη ζωη. κυριως με πληγωνει που παντρευτηκα για να μη με πριζουν αλλο !!! ηθελα να συνεχισω με διδακτορικα σεμιναρια κλπ και μετα... ο γαμος . αλλωστε ουτε30 ημουν τοτε!!!!!
    Με ποναει που ειχα τελειο σωμα γυμνασμενο και ελεγε ο πατερας μου οτι τι θελει μια γρια τα κολλητα ?δε με πανε ! σημειωτεον φορουσα παντελονια νορμαλ ουτε καν ξεχωριζα ως παραιτερη στο συνολο . ολοι με ελεγαν "α ρε με το σωμα σου..και νεκρους.."" . αλλα ο πατερας μου με υποβιβαζε και σε αλλους μπροστα .
    Μια φορα μου εδωσε σφαλιαρα στη μεση του δρομου οταν οδηγουσα γιατι εβαλα λαθος ταχυτητα ή δεν αστριψααπο εκει που μου ειπε , δε θυμαμαι ακριβως . απο τοτε δε μπορεσα να ξαναοδηγησω... μονο οταν γεννησα δειλα δειλα πηρα το τιμονι και τωρα καμαρωνει και λεει οτι δεν εχει δει πιο καλο και σοβαρο οδηγο! μονη μου ξεπερασα το φοβο να οδηγαω!
    Κλαιω πολυ που με εκαναν κουρελι λεχωνα. ειχα καταθλιψη γιατι οταν γεννησα με ειχαν σε απομονωση 8 μηνες. εμενα πατρικο γιατι δε μπορουσα ψυχολογικα να φροντισω το μωρο. εμενα στο δωματιο μου εβγαινα μονο να φαω και τουαλετα . ημουν κλεισμενη με το μωρο μεσα στο δωμα 8μηνες. οταν καμια φορα εβγαινα βολτα να ξεσκασω πριν φυγω τους ελεγα κατε ησυχια να μη σηκωθει κριμα ειμαι να με δει ο ηλιος λιγο . τοτε μιλουσαν παλι δυνατα , καμια φορα με φωναζαν για ασχετα και οσο δε μιλουσα για να μη δωσω συνεχεια και ξυπνησει το μωρο τελικα ξυπνουσε και δε με αφηναν να βγω γιατι ΟΙ ΣΩΣΤΕς ΜΑΝΕς ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΠΟΡΤΙΖΟΥ!!!!!! ΚΑΙ Ας ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ . ΟΥΤΕ το μωρο 8 μηνες δε βγηκε απο το δωματιο πανω απο 10λεπτα το 24ωρο και με μαλωναν οτι στο σπιτι εχει μικροβια να μπω μεσα παλι στο δωματιο μου!!!! οταν καμια φορα μετα το θηλασμο που με υποχρεωναν με ψυχολογικη βια να συνεχιζω ολη μερα ηθελα να μεδει ο ηλιος να περπατησω να συνελθω απο τη ζαλη,με ελεγαναχρηστη μανα και οτι δε μου αξιζει το παιδι.καμια φορα οταν το επαιζαν, κρυφα εβγαινα στην αυλη να με δει ο ηλιος , ελεγαν οτι θα μου το παρει η προνοια οταν το ΠΑΡΑΤΑΩ ΕΤΣΙ!!!!!! γενικα μου δημιουργησαν ενα αγχωτικο περβαλον , αντι να χαιρομαι , εκλαιγα οτι ειμαι φυλακισμενη και τιμωρημενη.
    [συνεχιζεται....]
    Αφηνε κενα.. (ανατριχιαστικη η ιστορια σου)

  4. #4
    η συνέχεια του μηνύματος σου που δεν φαίνεται:


    κλπ. και οταν τους λεω γιατι με υποτιμουνε,λενε:εμεις?λαθο� � κανεις!!!!τους λεω οτιμε εσμπρωξαν σαυτο που ειμαι σημερα (χωρις να ξερουν ακριβως τι εγινα) και με λενε αχαριστη και οτι στα δωσαμε ολα στη ζωη.κυριως με πληγωνει που παντρευτηκα για να μη με πριζουν αλλο!!!ηθελα να συνεχισω με διδακτορικα σεμιναρια κλπ και μετα... ο γαμος.αλλωστε ουτε30 ημουν τοτε!!!!!
    Με ποναει που ειχα τελειο σωμα γυμνασμενο και ελεγε ο πατερας μου οτι τι θελει μια γρια τα κολλητα?δε με πανε!σημειωτεον φορουσα παντελονια νορμαλ ουτε καν ξεχωριζα ως παραιτερη στο συνολο.ολοι με ελεγαν "α ρε με το σωμα σου..και νεκρους.."". αλλα ο πατερας μου με υποβιβαζε και σε αλλουςμπροστα.
    Μια φορα μου εδωσε σφαλιαρα στη μεση του δρομου οταν οδηγουσα γιατι εβαλα λαθος ταχυτητα ή δεν αστριψααπο εκει που μου ειπε,δε θυμαμαι ακριβως.απο τοτε δε μπορεσα να ξαναοδηγησω... μονο οταν γεννησα δειλα δειλα πηρα το τιμονι και τωρα καμαρωνει και λεει οτι δεν εχει δει πιο καλο και σοβαρο οδηγο! μονη μου ξεπερασα το φοβο να οδηγαω!
    Κλαιω πολυ που με εκαναν κουρελι λεχωνα. ειχα καταθλιψη γιατι οταν γεννησα με ειχαν σε απομονωση 8 μηνες. εμενα πατρικο γιατι δε μπορουσα ψυχολογικα να φροντισω το μωρο.εμενα στο δωματιο μου εβγαινα μονο να φαω και τουαλετα.ημουν κλεισμενη με το μωρο μεσα στο δωμα 8μηνες. οταν καμια φορα εβγαινα βολτα να ξεσκασω πρινφυγω τους ελεγα κατε ησυχια να μη σηκωθει κριμα ειμαι να με δει ο ηλιος λιγο.τοτε μιλουσαν παλιδυνατα,καμια φορα με φωναζαν για ασχετα και οσο δε μιλουσα γιανα μη δωσω συνεχεια και ξυπνησει το μωρο τελικα ξυπνουσε και δε με αφηναννα βγω γιατι ΟΙ ΣΩΣΤΕς ΜΑΝΕς ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΠΟΡΤΙΖΟΥ!!!!!!ΚΑΙ Ας ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ.ΟΥΤΕ το μωρο 8 μηνες δε βγηκε απο το δωματιο πανω απο 10λεπτα το 24ωρο και με μαλωναν οτι στο σπιτι εχει μικροβια να μπω μεσα παλι στο δωματιο μου!!!! οταν καμια φορα μετα το θηλασμο που με υποχρεωνανμε ψυχολογικη βια να συνεχιζω ολη μερα ηθελα να μεδει ο ηλιος να περπατησω να συνελθω απο τη ζαλη,με ελεγαναχρηστη μανα και οτι δε μου αξιζει το παιδι.καμια φορα οταν το επαιζαν, κρυφα εβγαινα στην αυλη να με δει ο ηλιος,ελεγαν οτι θα μου το παρει η προνοια οταν το ΠΑΡΑΤΑΩ ΕΤΣΙ!!!!!! γενικα μου δημιουργησαν ενα αγχωτικο περβαλον,αντι να χαιρομαι,εκλαιγα οτι ειμαι φυλακισμενη και τιμωρημενη.

  5. #5
    Όντως ανατριχιαστική!! Τώρα που μένεις στο πατρικό σου ή με τον άντρα σου? Και να σου πω πως η προνοια αποκλείεται να σου πάρει το παιδί γι αυτά που σου λένε... πιο πιθανό είναι να στο πάρει επειδή 8 μήνες ζει στην απομόνωση το ίδιο, παρά για το ότι βγαίνεις εσύ έξω... δεν το άφηνες και μόνο του άλλωστε... ξέρω πως είναι δύσκολο να μην νιώθεις ενοχές για ότι κάνεις... αλλά προσπάθησε το τώρα που ξέρεις πως οι γονείς σου είναι που στις έχουν φυτεύσει στο κεφάλι

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by aggelan View Post
    Απο μικρη πιεζομουν να φαω. δε μαρεζε το φαι και μεχρι 14 χρ με ταιζαν με το ζορι, μου εχωναν το φαι στο στομα. αποτελεσμα τωρα να αναγουλιαζω στη θεα της κουζινας με φαγητα.
    Απο μικρη πιεζομουν να διαβασω. στη 2 γυμνασιου δε "διαβαζα" πολυ με αποτελεσμα να βγαλω 18.9/12(!!!) και μου ειπαν οτι τα φορτωνα στο κοκκορα(!!!!!).
    Φερονταν με ειρωνια στις φιλες μου γιατι καμια δε μου ταιριαζε στο μυαλο με αποτελεσμα να με κανουν μπουλιγκ στο σχολειο. οταν ελεγα τη μαμα να μην ειναι τοσο κακια,τα εβαζε μαζι μου οτι εγω φταιω που μου φερονται ετσιγιατι δεν ειμαι αυστηρη προσωπκοτητα. ομως...αφου με παταει ψυχολογικα ο γονιος,μετα πως θα φερθω αναλογα σε ξενο???
    Με χτυπουσαν.οχι κακοποιηση βεβαια,αλλα οταν εκανα φασαρια με εδερναν και οχι απλα σφαλιαρα.εσπασε ξυλινο ραβδι πανω μου αλλα δε τα θυμαται κανενας πλεον,ουτε ο μπαμπας ουτε η μαμα. και εβλαγαν και ενα σλογκαν "τη κουταλα" και την ελεγε ο αδερφος μου μικρος γελωντας χωρις να ξερει τησημαινει βεβαια και εγω εκλαιγα σιωπηρα.ακομα και στα σημερα χρονια καμια φορα θυμουνται το σλογκαν αλλα εγω κ ο αδερφος ειμαστε οι μονοι που δε γελαμε. μαλιστα θυμωνουν οταν καμια φορα τους λεω οτι με εδερναν, οποτε σταματησα εδω και λιγα χρονια να τους ρωταω γιατι με χτυπουσαν. ο πατερας μου με χτυπησε ακομα και οταν παντρευτικα (25+χρ)και του εδωσα μπουνια και του ειπα οτι αν μεξαναακουμπησει θα το πω στον αντρα μου μα τη παναγια και απο τοτε σταματησε.
    Με σημπεριφεροναι σαν ναμαι μωρο με εκφρασεις "θυμασαι που ο αδερφος σου σε ρωτουσε επλυνες το κ... σου?και χαχαχα γελαει ο μπαμπας αλλα η μαμα του λεει οτι λεει χαζα και βεβαια και ο αδερφος νευριαζει μαζι του.
    Με υποβιβαζουν διαρκως αλλα τους φαινεται περιεργο πως δεν εχω εμπιστοσυνη στις δυναμεις μου και ειμαι αδυναμη και "κρυβομαι" πισω τους καμια φορα. με πληγωνει που η μαμα μου μου ελεγε διαρκως οτι θα καταντησω ***** να με εχουνσκουπιδι οι αντρες αν δε παντρευτω συντομα και ο πατερας ελεγε οτι φαινονται ρυτιδες και γερασα(στα 25 μου!). σημειοτεον ειμαι ομορφη αδυνατη πολυ ηθικη, εχωκανει 3σχεσεις ολες κ ολες και οι αντρες με θεωρουν κοπελα για να μεινουν οχι να φυγουν.με εκβιαζαν ψυχολογικα να παντρευτω συντομα και οταν τους ελεγα οτι θελω να παντρευτω καποιον καλο για μενα ελεγε η μαμα μου,καλα οι γιατροι και δικηγοροι εσενα θα λιμπιζονται (οχι οτι ηθελα γιατρο/δικηγορο αλλα τελος παντων...)???σημειωτεον ετσι οπως συνεχεια με υποβιβαζουν ετσι στα ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ:εισαι κουκλα.καμια σαν και σενα,πολυ μυαλο,πολυ ηθος (!!!!!!) κλπ. και οταν τους λεω γιατι με υποτιμουνε,λενε:εμεις?λαθο� � κανεις!!!!τους λεω οτιμε εσμπρωξαν σαυτο που ειμαι σημερα (χωρις να ξερουν ακριβως τι εγινα) και με λενε αχαριστη και οτι στα δωσαμε ολα στη ζωη.κυριως με πληγωνει που παντρευτηκα για να μη με πριζουν αλλο!!!ηθελα να συνεχισω με διδακτορικα σεμιναρια κλπ και μετα... ο γαμος.αλλωστε ουτε30 ημουν τοτε!!!!!
    Με ποναει που ειχα τελειο σωμα γυμνασμενο και ελεγε ο πατερας μου οτι τι θελει μια γρια τα κολλητα?δε με πανε!σημειωτεον φορουσα παντελονια νορμαλ ουτε καν ξεχωριζα ως παραιτερη στο συνολο.ολοι με ελεγαν "α ρε με το σωμα σου..και νεκρους.."". αλλα ο πατερας μου με υποβιβαζε και σε αλλουςμπροστα.
    Μια φορα μου εδωσε σφαλιαρα στη μεση του δρομου οταν οδηγουσα γιατι εβαλα λαθος ταχυτητα ή δεν αστριψααπο εκει που μου ειπε,δε θυμαμαι ακριβως.απο τοτε δε μπορεσα να ξαναοδηγησω... μονο οταν γεννησα δειλα δειλα πηρα το τιμονι και τωρα καμαρωνει και λεει οτι δεν εχει δει πιο καλο και σοβαρο οδηγο! μονη μου ξεπερασα το φοβο να οδηγαω!
    Κλαιω πολυ που με εκαναν κουρελι λεχωνα. ειχα καταθλιψη γιατι οταν γεννησα με ειχαν σε απομονωση 8 μηνες. εμενα πατρικο γιατι δε μπορουσα ψυχολογικα να φροντισω το μωρο.εμενα στο δωματιο μου εβγαινα μονο να φαω και τουαλετα.ημουν κλεισμενη με το μωρο μεσα στο δωμα 8μηνες. οταν καμια φορα εβγαινα βολτα να ξεσκασω πρινφυγω τους ελεγα κατε ησυχια να μη σηκωθει κριμα ειμαι να με δει ο ηλιος λιγο.τοτε μιλουσαν παλιδυνατα,καμια φορα με φωναζαν για ασχετα και οσο δε μιλουσα γιανα μη δωσω συνεχεια και ξυπνησει το μωρο τελικα ξυπνουσε και δε με αφηναννα βγω γιατι ΟΙ ΣΩΣΤΕς ΜΑΝΕς ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΠΟΡΤΙΖΟΥ!!!!!!ΚΑΙ Ας ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ.ΟΥΤΕ το μωρο 8 μηνες δε βγηκε απο το δωματιο πανω απο 10λεπτα το 24ωρο και με μαλωναν οτι στο σπιτι εχει μικροβια να μπω μεσα παλι στο δωματιο μου!!!! οταν καμια φορα μετα το θηλασμο που με υποχρεωνανμε ψυχολογικη βια να συνεχιζω ολη μερα ηθελα να μεδει ο ηλιος να περπατησω να συνελθω απο τη ζαλη,με ελεγαναχρηστη μανα και οτι δε μου αξιζει το παιδι.καμια φορα οταν το επαιζαν, κρυφα εβγαινα στην αυλη να με δει ο ηλιος,ελεγαν οτι θα μου το παρει η προνοια οταν το ΠΑΡΑΤΑΩ ΕΤΣΙ!!!!!! γενικα μου δημιουργησαν ενα αγχωτικο περβαλον,αντι να χαιρομαι,εκλαιγα οτι ειμαι φυλακισμενη και τιμωρημενη.
    [συνεχιζεται....]
    λοιπον εγω απο ολα αυτα που γραφεις θα σχολιαζα οτι ειναι εμφανες οοτι δε πηρεςς αγαπη απο την οικογενια σου πολες φορες ξερεις βλεπουμε το σπιτι που μεγαλωσαμε ως κεντρο του κοσμου ενω δεν ειναι απλα μαλον χρειαζεσε ενα αντικειμενο εκτονωσης πλεων
    ενα χομπυ πχ γιατι υπαρχει πιθανοτητα να ξεσπασεις στη σχεση που θα κανεις μαλον χρειαζεσε κατι να ξεσπας οπως να γραφοσουν σε μια σχολη καρατε πχ η κατι σχετικο αν σ αρεσει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Αν μπορείς πάρε το παιδί σου και τον άνδρα σου και απομακρύνσου από αυτούς τους ανθρώπους

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by aggelan View Post
    Με χτυπουσαν.οχι κακοποιηση βεβαια,
    κλαίω!

    οχι μωρε προς θεού, ακου κακοποιηση - γονεις ειναι σιγα τωρα...

  9. #9
    Και ξέρεις τι κατάλαβα εγώ αγγέλα εχθές που πήγα σε μια δουλειά με την μάνα μου? Να σου πω καταρχάς πως εγώ είχα αφήσει την δουλειά μου πριν από περίπου 4 χρόνια, γιατί με είχε πείσει να πάω στην επιχείρηση της η οποία έκλεισε μετά από ελάχιστους μήνες από την μέρα που πήγα και από τον πρώτο ήδη μήνα έπρεπε να παρακαλάω για να πληρωθώ... Ε αυτό η μάνα μου δεν το θυμάται... όπως ακριβώς και οι δικοί σου γονείς, καταλαβαίνω την αδικία που νιώθεις από αυτό το σκωτσέζικο ντουζ... αλλά κατέληξα στο ότι δεν μπορούμε να περιμένουμε ποτέ ούτε να αλλάξουν, έστω στο να σταθεροποιηθούν στο να σε υποβιβάζουν, να ξέρεις κι εσύ πως να νιώθεις... και αυτο που δεν ξέρω... είναι όντως δεν το θυμούνται? επειδή δεν αντέχουν να αναλάβουν μέσα τους την ευθύνη του πως είναι το παιδί τους? ή κάνουν πως δεν το θυμούνται για να μην ρίξουν σε εσένα τα μούτρα τους ζητώντας σου συγνώμη? Επίσης το να σου ζητήσουν συγνώμη προυποθέτει και το ότι θα αλλάξουν... και απ' ότι κατάλαβα και οι δικοί σου στο σκωτσέζικο είναι...
    Τελικά έσύ όμως που μένεις τώρα? Χώρισες από τον άντρα σου?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Υπάρχουν τέτοιοι γονείς;

  11. #11
    Πλάκα κάνεις ρε δελφίνι? Και χειρότεροι υπάρχουν.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    [...συνεχεια]
    Συγνωμη αν εχω συνεχης ροη στο κειμενο χωρις τελειες.ΟΧΙ δε μιλαμε για κακοποιηση. απλα με χτυπουσαν οταν τους εσπαγα τα νευρα.αλλα ΤΑ ΞΕΧΑΣΑΝ ΟΛΑ ΤΟΥΣ!Οι γονεις μου γενικα με μεγαλωσαν με πολυ αγαπη και θυσια αλλα ωρες ωρες αισθανομαι σαν να παιζω στο "δρ.τζεκιλ&μιστερ χαιντ". αλλοι το πρωι ,αλλοι το βραδυ. τους εχω ως προτυπα αλλα πιστευω πως εχουν πολλα ψυχολογικα προβληματα και εγω ημουν η ψυχοθεραπεια τους. αντιθετα το παιδι μου το φερονται οπως θαθελα ναναι παντα αυτοι χωρις την σκοτεινη και μυστικη πλευρα τους. σημερα για πχ ο μπαμπας μου ειπε οτι εχω αδικηθει στη ζωη και πρεπει να αξιοποιησω το μυαλο μου και οτι επρεπε να γινω κατι "μεγαλο" και η μαμα ειπε οτι καλυτερη νοικοκυρα κ μανα απο μενα δεν υπαρχει και συμφωνησαν πως ειμαι πολυ ομορφη. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥς ΡΩΤΗΣΩ γιατιμε ελεγαν αχρηστη και ***** και καλυτερα να παντρευτω πριν ασχημινω κ δε με θελει κανεις. το θεμα ειναι ΟΤΙ ΠΛΗΓΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΑΚΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.
    Ο αδερφος μου απο την αλλη, εγινε μυστικοπαθης, υποκριτης αλλα με την καλη εννοια.δλδ κανει πως συμφωνει γιανα περνα απαρατηρητος και εχει βρει την ησυχια του απο μικρο παιδι.
    Σχολειο:υπηρχαν κοριτσια που εκαναν μπουλιγκ σε σημειο να μη θελω να παω σχολειο. ηταν μια μανα που ηθελε η κορη της να κανει παρεα μαζι μου επειδη ημουν πολυ ομορφη και με ηθελαν τα αγορια αλλα η κοπελα εννωθηκε με μια αλλη και με εβαζαν φωτια τα ρουχα και γελουσαν. με ελεγαν φυτο.αλλα τα αγορια ποτε δε με ειχαν στο "κραξιμο",μονο οι κπελες. εγω δεν ελεγα κατι ντρεπομουν και πολλες φορες εκλαιγα πισω απο δεντρα.
    Οταν εμενα στη γιαγια μου για διακοπες ο θειος μου υποβιβαζε τους γονεις μου απο ζηλεια και γελουσε και καθε φορα που επαιρνα και απο εναπτυχιο νευριαζε και μου ασκουσε λεκτικη βια γιατι ηκορητου ηταν "το ιδιο αξια με μενα και καλυτερη". ποτε δε με πιστευαν οι δικοι μου οτι τους κατηγορουσε σε μενα και μαλιστα με μαλωσαν πολυ μια φορα και απο τοτε ακουγα το θειο μου να μας μειωνει σαν οικογενεια και εκλεινα τα ματια.αλλα σαν παιδι ποτε δεν ειχα ψυχολογικα και ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΔΥΝΑΤΗ.
    .....
    Ο σταθμος αποπου αρχισα να ξυπναω,ωριμη πια, πιστευω πωςηταν ο φιλος μου που ενω του ειπα να χωρισνουμε,δε το δεχοταν και με σφαλιαριζε και επεσα κατω και ενας πηγε να τον χτυπησει καιειπε οτι τα εφτιαξα με αλλον απο πισω του,ενω εγω του ξεκαθαρισα ενα μηνα πριν οτι δε τον θελω αλλο με πιεζει και οτι θα κανω νεα αρχη με καποιον αλλο και τηνημερα πουβγηκα στο πρωτο μου ραντεβου με ενα αγορι με παραφυλαξε και με σφαλιαρισε 3-4φορες. ομως παραδεχτηκε στους γονεις οτι με σφαλιαρισε κ ειπε ο μπαμπας καλα με εκανε.
    Η ζωη με τον αντρα μου ειναι γεματη απο συνομωσιες και πλεκτανες[....].
    [συνεχιζεται με προσφατα γεγονοτα 2012+]

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by καθρεπτης View Post
    Όντως ανατριχιαστική!! Τώρα που μένεις στο πατρικό σου ή με τον άντρα σου? Και να σου πω πως η προνοια αποκλείεται να σου πάρει το παιδί γι αυτά που σου λένε... πιο πιθανό είναι να στο πάρει επειδή 8 μήνες ζει στην απομόνωση το ίδιο, παρά για το ότι βγαίνεις εσύ έξω... δεν το άφηνες και μόνο του άλλωστε... ξέρω πως είναι δύσκολο να μην νιώθεις ενοχές για ότι κάνεις... αλλά προσπάθησε το τώρα που ξέρεις πως οι γονείς σου είναι που στις έχουν φυτεύσει στο κεφάλι
    με τον αντρα μου. τωρα ηδη εχει μεγαλωσει το παιδι. μεσα στο δωματιο μουημουν κλεισμενη αλλα οταν εφυγα απο τοπατρικο βγηκαμε για πρωτη φορα βολτα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by καθρεπτης View Post
    Και ξέρεις τι κατάλαβα εγώ αγγέλα εχθές που πήγα σε μια δουλειά με την μάνα μου? Να σου πω καταρχάς πως εγώ είχα αφήσει την δουλειά μου πριν από περίπου 4 χρόνια, γιατί με είχε πείσει να πάω στην επιχείρηση της η οποία έκλεισε μετά από ελάχιστους μήνες από την μέρα που πήγα και από τον πρώτο ήδη μήνα έπρεπε να παρακαλάω για να πληρωθώ... Ε αυτό η μάνα μου δεν το θυμάται... όπως ακριβώς και οι δικοί σου γονείς, καταλαβαίνω την αδικία που νιώθεις από αυτό το σκωτσέζικο ντουζ... αλλά κατέληξα στο ότι δεν μπορούμε να περιμένουμε ποτέ ούτε να αλλάξουν, έστω στο να σταθεροποιηθούν στο να σε υποβιβάζουν, να ξέρεις κι εσύ πως να νιώθεις... και αυτο που δεν ξέρω... είναι όντως δεν το θυμούνται? επειδή δεν αντέχουν να αναλάβουν μέσα τους την ευθύνη του πως είναι το παιδί τους? ή κάνουν πως δεν το θυμούνται για να μην ρίξουν σε εσένα τα μούτρα τους ζητώντας σου συγνώμη? Επίσης το να σου ζητήσουν συγνώμη προυποθέτει και το ότι θα αλλάξουν... και απ' ότι κατάλαβα και οι δικοί σου στο σκωτσέζικο είναι...
    Τελικά έσύ όμως που μένεις τώρα? Χώρισες από τον άντρα σου?
    "είναι όντως δεν το θυμούνται? επειδή δεν αντέχουν να αναλάβουν μέσα τους την ευθύνη του πως είναι το παιδί τους?". ισωςτο δευτερο.\
    οχι δε χωρισα αλλα θα μιλησω σιγα σιγακαι για ολα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by aggelan View Post
    [...συνεχεια]
    Συγνωμη αν εχω συνεχης ροη στο κειμενο χωρις τελειες.ΟΧΙ δε μιλαμε για κακοποιηση. απλα με χτυπουσαν οταν τους εσπαγα τα νευρα.αλλα ΤΑ ΞΕΧΑΣΑΝ ΟΛΑ ΤΟΥΣ!Οι γονεις μου γενικα με μεγαλωσαν με πολυ αγαπη και θυσια αλλα ωρες ωρες αισθανομαι σαν να παιζω στο "δρ.τζεκιλ&μιστερ χαιντ". αλλοι το πρωι ,αλλοι το βραδυ. τους εχω ως προτυπα αλλα πιστευω πως εχουν πολλα ψυχολογικα προβληματα και εγω ημουν η ψυχοθεραπεια τους. αντιθετα το παιδι μου το φερονται οπως θαθελα ναναι παντα αυτοι χωρις την σκοτεινη και μυστικη πλευρα τους. σημερα για πχ ο μπαμπας μου ειπε οτι εχω αδικηθει στη ζωη και πρεπει να αξιοποιησω το μυαλο μου και οτι επρεπε να γινω κατι "μεγαλο" και η μαμα ειπε οτι καλυτερη νοικοκυρα κ μανα απο μενα δεν υπαρχει και συμφωνησαν πως ειμαι πολυ ομορφη. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥς ΡΩΤΗΣΩ γιατι με ελεγαν αχρηστη και ***** και καλυτερα να παντρευτω πριν ασχημινω κ δε με θελει κανεις. το θεμα ειναι ΟΤΙ ΠΛΗΓΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΑΚΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.
    Ο αδερφος μου απο την αλλη, εγινε μυστικοπαθης, υποκριτης αλλα με την καλη εννοια.δλδ κανει πως συμφωνει γιανα περνα απαρατηρητος και εχει βρει την ησυχια του απο μικρο παιδι.
    Σχολειο:υπηρχαν κοριτσια που εκαναν μπουλιγκ σε σημειο να μη θελω να παω σχολειο. ηταν μια μανα που ηθελε η κορη της να κανει παρεα μαζι μου επειδη ημουν πολυ ομορφη και με ηθελαν τα αγορια αλλα η κοπελα εννωθηκε με μια αλλη και με εβαζαν φωτια τα ρουχα και γελουσαν. με ελεγαν φυτο.αλλα τα αγορια ποτε δε με ειχαν στο "κραξιμο",μονο οι κπελες. εγω δεν ελεγα κατι ντρεπομουν και πολλες φορες εκλαιγα πισω απο δεντρα.
    Οταν εμενα στη γιαγια μου για διακοπες ο θειος μου υποβιβαζε τους γονεις μου απο ζηλεια και γελουσε και καθε φορα που επαιρνα και απο εναπτυχιο νευριαζε και μου ασκουσε λεκτικη βια γιατι ηκορητου ηταν "το ιδιο αξια με μενα και καλυτερη". ποτε δε με πιστευαν οι δικοι μου οτι τους κατηγορουσε σε μενα και μαλιστα με μαλωσαν πολυ μια φορα και απο τοτε ακουγα το θειο μου να μας μειωνει σαν οικογενεια και εκλεινα τα ματια.αλλα σαν παιδι ποτε δεν ειχα ψυχολογικα και ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΔΥΝΑΤΗ.
    .....
    Ο σταθμος αποπου αρχισα να ξυπναω,ωριμη πια, πιστευω πωςηταν ο φιλος μου που ενω του ειπα να χωρισνουμε,δε το δεχοταν και με σφαλιαριζε και επεσα κατω και ενας πηγε να τον χτυπησει καιειπε οτι τα εφτιαξα με αλλον απο πισω του,ενω εγω του ξεκαθαρισα ενα μηνα πριν οτι δε τον θελω αλλο με πιεζει και οτι θα κανω νεα αρχη με καποιον αλλο και τηνημερα πουβγηκα στο πρωτο μου ραντεβου με ενα αγορι με παραφυλαξε και με σφαλιαρισε 3-4φορες. ομως παραδεχτηκε στους γονεις οτι με σφαλιαρισε κ ειπε ο μπαμπας καλα με εκανε.
    Η ζωη με τον αντρα μου ειναι γεματη απο συνομωσιες και πλεκτανες[....].
    [συνεχιζεται με προσφατα γεγονοτα 2012+]
    οχι ρε συ ποια κακοποιηση οτι σε σπανε στο ξυλο κ δεν το εχεις ακομη καταλαβει? κ οτι δεν εχεις πλεον καμια ελπιδα να ξυπνησεις?
    Το οτι γραφεις παρακατω οτι σε πλακωσε κ ο αντρας σου κ ξυπνησες? απο τις σφαλιαρες να φανταστω ξυπνησες ε.
    Τι να σου πω μετα απο ολα αυτα speechless, καλα να παθεις αφου καθεσαι εκει με ολους τους τρελους, ιδια σε εχουν κανει. Και ευχαριστω τους λες που σε κατεστρεψαν.

    Τι να πω για ολες εσας που μπαινετε εδω μεσα κ γραφετε οτι με βαραει ο αντρας μου - πατερας μου. Ειλικρινα μπαινετε-κλαιγεστε-κ γυρνατε πισω να σας πλακωσουν κι αλλο στο ξυλο. με αφορμη δεν εχετε λεφτα κ δουλεια. προσωπικα στο δρομο ζω παρα στη "φυλακη"! Κανενας αυτοσεβασμος.

    *πι ες. αυτη ηταν η γνωμη μου. αντε κ καλο ξυλικι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τι σημαινει το ονειρο που ειδα?
    By stella85 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 04-01-2014, 07:56
  2. Σήμερα είδα εφιάλτη
    By alexandros3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 25-12-2013, 02:07
  3. "ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ"
    By ALIA in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 18-09-2011, 19:00
  4. Ειδα φως και μπήκα...
    By Φωτεινη! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 19-07-2010, 10:46
  5. ΚΑΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΤΑΞΙ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 03-07-2010, 10:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •