Ξυπνησα απο το ληθαργο κ ειδα τις τραυματικες εμπειριες που μεκαναν αυτο που ειμαι!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    οχι ρε συ ποια κακοποιηση οτι σε σπανε στο ξυλο κ δεν το εχεις ακομη καταλαβει? κ οτι δεν εχεις πλεον καμια ελπιδα να ξυπνησεις?
    Το οτι γραφεις παρακατω οτι σε πλακωσε κ ο αντρας σου κ ξυπνησες? απο τις σφαλιαρες να φανταστω ξυπνησες ε.
    Τι να σου πω μετα απο ολα αυτα speechless, καλα να παθεις αφου καθεσαι εκει με ολους τους τρελους, ιδια σε εχουν κανει. Και ευχαριστω τους λες που σε κατεστρεψαν.

    Τι να πω για ολες εσας που μπαινετε εδω μεσα κ γραφετε οτι με βαραει ο αντρας μου - πατερας μου. Ειλικρινα μπαινετε-κλαιγεστε-κ γυρνατε πισω να σας πλακωσουν κι αλλο στο ξυλο. με αφορμη δεν εχετε λεφτα κ δουλεια. προσωπικα στο δρομο ζω παρα στη "φυλακη"! Κανενας αυτοσεβασμος.

    *πι ες. αυτη ηταν η γνωμη μου. αντε κ καλο ξυλικι.
    ο τοτε φιλος μου,οχι ο αντρας μου.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    μηπως μπερδεψες το συστηματικο ξυλοδαρμο με τα περιορισμενα γεγονοτα? γιατι εδω δε περιγραφω τη ζωη μου ολη! ειναι μονο αυτα τα γεγονοτα που περιγραφω αλλα το θεμα δεν ειναι οι σφαλιαρες αλλα το τωρα και ακομα δεν το περιεγραψα. μην βιαζεσαι. ουτε ειπα τη δικη μου ολοκληρωμενη συναισθηματικη γνωμη γιαυτο σου φανηκε οτι καθομαι σαν αγαλμα.απλα περιγραφω ακομα και οταν τελειωσω θα καταλαωβεις πουτο παω! χαλαρωσε λιγο. ποναω βεβαια αλλαΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΤΕ... :-)

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    "ΟΧΙ δε μιλαμε για κακοποιηση. απλα με χτυπουσαν οταν τους εσπαγα τα νευρα."
    ΟΚ φαινεται σαν οξυμωρο,αλλα σκεψου στις 365(μερες) x 25(χρονια)= σαυτα τα χρονια να με στεναχωσεσαν 20 φορες ολες.
    ΕΔΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΑΝΕς ΝΑ ΧΤΥΠΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ αυτα ουτε σταναχωριουνται ουτε σε 100 χρονια.
    ΕΝΩ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟΟΥς ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥς ΣΥΜΑΔΕΥΕΙ ΑΙΩΝΙΩς.

    δεν ολοκληρωσα ακομα. οταν μπορω θα επιστεψω να πω και αλλα.

  4. #19
    Aγγέλα καλησπέρα και πάλι. Κακοποιητικό περιβάλλον δεν είναι απαραίτητα το περιβάλλον που έχει καθημερινό ξυλοδαρμούς. Κακοποιητικό περιβάλλον είναι αυτό που δημιουργεί φόβο και υποτιμήση... καταλαβαίνω πως είναι πολύ δύσκολο να δεχτείς πως οι γονείς σου ήταν και είναι "κακοί" γονείς, αυτό δεν σημαίνει ούτε πως είναι κακοί άνθρωποι, ούτε πως σκόπιμα ήθελαν να σας κάνουν κακό... το καταλαβαίνω γιατί κι εγώ πολύ άργησα να δεχτώ πως οι γονείς μου είναι "κακοί" και παρόλο που το κατάλαβα και το δέχτηκα, ηπύρχαν στιγμές και υπάρχουν ακόμα που το ξεχνάω... μια τέτοια στιγμή είναι που κατέστρεψε την ζωή μου και ακόμα δεν έχω καταφέρει να ξαναέρθω στα ίσια μου.. όσο γρηγορότερα το δεχτείς όμως τόσο καλύτερο για εσένα θα είναι...
    Δεν έχει νόημα να τους ρωτάς και να "τρώγεσαι" μέσα σου στο γιατί σου φέρθηκαν έτσι... πως θα το καταφέρεις δεν ξέρω... μιας κι εγώ ακόμα "τρώγομαι" μέσα μου... όσο όμως προσπαθείς να δικαιωθείς, τόσο θα πληγώνεσαι... γιατί ακόμα και το ότι δεν θυμούνται, είναι αδικία μεγάλη, αδικία που πληγώνει.
    Να σου πω επίσης να προσέχεις για τα πρότυπα που έχεις, γιατί εσύ έχεις και ένα παιδί να μεγαλώσεις... (όταν λες πως είναι μεγάλο, πόσο είναι τώρα?) Επίσης δεν ήσουν η ψυχοθεραπεία τους αλλά η ψυχοεκτόνωση τους, ο σάκος του μποξ, ο κάδος απορριμάτων... Ελπίζω όντως ως παππούδες να είναι καλοί (αγόρι ή κορίτσι είναι το παιδί σου?), αλλά εγώ στην θέση σου δεν θα τους το άφηνα να το μεγαλώσουν, και εκτός αυτού δεν ξέρω πόσο καλοί είναι απ' την στιγμή που ακόμα και σήμερα κάνουν την μάνα του εγγονιού τους να νιώθει άσχημα...
    Γιατί το μήνυμα σου το γράφεις λίγο λίγο και όχι όλο μαζί την ίδια ημέρα?

  5. #20
    Ωχ! Έχω κι άλλες απορίες τελικά... Αφού δεν χώρισες γιατί έμενες με τους γονείς σου τον πρώτο 8μηνο μετά την γέννα σου? και ο άντρας σου που ήταν τότε?

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by καθρεπτης View Post
    Aγγέλα καλησπέρα και πάλι. Κακοποιητικό περιβάλλον δεν είναι απαραίτητα το περιβάλλον που έχει καθημερινό ξυλοδαρμούς. Κακοποιητικό περιβάλλον είναι αυτό που δημιουργεί φόβο και υποτιμήση... καταλαβαίνω πως είναι πολύ δύσκολο να δεχτείς πως οι γονείς σου ήταν και είναι "κακοί" γονείς, αυτό δεν σημαίνει ούτε πως είναι κακοί άνθρωποι, ούτε πως σκόπιμα ήθελαν να σας κάνουν κακό... το καταλαβαίνω γιατί κι εγώ πολύ άργησα να δεχτώ πως οι γονείς μου είναι "κακοί" και παρόλο που το κατάλαβα και το δέχτηκα, ηπύρχαν στιγμές και υπάρχουν ακόμα που το ξεχνάω... μια τέτοια στιγμή είναι που κατέστρεψε την ζωή μου και ακόμα δεν έχω καταφέρει να ξαναέρθω στα ίσια μου.. όσο γρηγορότερα το δεχτείς όμως τόσο καλύτερο για εσένα θα είναι...
    Δεν έχει νόημα να τους ρωτάς και να "τρώγεσαι" μέσα σου στο γιατί σου φέρθηκαν έτσι... πως θα το καταφέρεις δεν ξέρω... μιας κι εγώ ακόμα "τρώγομαι" μέσα μου... όσο όμως προσπαθείς να δικαιωθείς, τόσο θα πληγώνεσαι... γιατί ακόμα και το ότι δεν θυμούνται, είναι αδικία μεγάλη, αδικία που πληγώνει.
    Να σου πω επίσης να προσέχεις για τα πρότυπα που έχεις, γιατί εσύ έχεις και ένα παιδί να μεγαλώσεις... (όταν λες πως είναι μεγάλο, πόσο είναι τώρα?) Επίσης δεν ήσουν η ψυχοθεραπεία τους αλλά η ψυχοεκτόνωση τους, ο σάκος του μποξ, ο κάδος απορριμάτων... Ελπίζω όντως ως παππούδες να είναι καλοί (αγόρι ή κορίτσι είναι το παιδί σου?), αλλά εγώ στην θέση σου δεν θα τους το άφηνα να το μεγαλώσουν, και εκτός αυτού δεν ξέρω πόσο καλοί είναι απ' την στιγμή που ακόμα και σήμερα κάνουν την μάνα του εγγονιού τους να νιώθει άσχημα...
    Γιατί το μήνυμα σου το γράφεις λίγο λίγο και όχι όλο μαζί την ίδια ημέρα?
    γραφω σε χρονολογικη σειρα και σε οσο ελευθερο χρονο εχω. θελω να ξεφορτωθω ολα οσα εχω μεσα μου σιγα σιγα και να μη κανω κανενα φλασ μπακ καπου καπου το οποιο θα με αποσυντονιζε.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    οταν γεννησα δε μπορουσα να το φροντισω χωρις τη μαμα,την ειχα αναγκη παρα πολυ. και μετα περιμενα να ερθει καλοκαιρι γιανα το αλλαξω περιβαλον το μωρο. μενω μακρια. ο αντρας πηγαινοερχοταν σε 2 νομους ανα 4 μερες για να μας βλεπει.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by καθρεπτης View Post
    Aγγέλα καλησπέρα και πάλι. Κακοποιητικό περιβάλλον δεν είναι απαραίτητα το περιβάλλον που έχει καθημερινό ξυλοδαρμούς. Κακοποιητικό περιβάλλον είναι αυτό που δημιουργεί φόβο και υποτιμήση... καταλαβαίνω πως είναι πολύ δύσκολο να δεχτείς πως οι γονείς σου ήταν και είναι "κακοί" γονείς, αυτό δεν σημαίνει ούτε πως είναι κακοί άνθρωποι, ούτε πως σκόπιμα ήθελαν να σας κάνουν κακό...
    αχγιαυτο με πληγωνει τοσο.που ειναι οι καλυτεροι γονεις αλλα εχουν λοξες καιριες για τη ψυχικη μου υγεια. α!!! να προσθεσω πως πιστευω οτι δε ξερουν τι περναω πραγματικα δε τοαφηνω να φανει . μονο ο αδερφος ξερει. αγορι εχω.

  9. #24
    Αγγέλα έχω μια ακόμα απορία, δεν έχεις καθόλου ελεύθερο χρόνο για τον εαυτό σου? ή προτιμάς να κάνεις κάτι άλλο εκτός του φόρουμ? Γιατί δυστυχώς ψιλιάζομαι πως δεν προλαβαίνεις ούτε στο πισι μία ώρα ολόκληρη να κάτσεις.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    ελειπα για προσωπικους ασχετους λογους. θα επανελθω οσονουπω...

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by καθρεπτης View Post
    Αγγέλα έχω μια ακόμα απορία, δεν έχεις καθόλου ελεύθερο χρόνο για τον εαυτό σου? ή προτιμάς να κάνεις κάτι άλλο εκτός του φόρουμ? Γιατί δυστυχώς ψιλιάζομαι πως δεν προλαβαίνεις ούτε στο πισι μία ώρα ολόκληρη να κάτσεις.
    ναι,συγγνωμη.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τι σημαινει το ονειρο που ειδα?
    By stella85 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 04-01-2014, 07:56
  2. Σήμερα είδα εφιάλτη
    By alexandros3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 25-12-2013, 02:07
  3. "ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ"
    By ALIA in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 18-09-2011, 19:00
  4. Ειδα φως και μπήκα...
    By Φωτεινη! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 19-07-2010, 10:46
  5. ΚΑΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΤΑΞΙ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 03-07-2010, 10:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •