Τι συμβαίνει;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875

    Τι συμβαίνει;

    Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι. Τι συμβαίνει και κάποιες γυναίκες που ενώ έχουν καλό χαρακτήρα και είναι εμφανίσιμες δεν εκτιμώνται τόσο από τον άνθρωπο που έχουν όσο από κοντινούς του άντρες φίλους κτλ. Η ακόμα κι αν είναι μόνες τους αυτές οι γυναίκες τις προτιμούν άντρες που ανήκουν σε άλλη και σκέφτονται και στις δύο περιπτώσεις μακάρι να την είχα εγώ αυτή; γιατί μπορούν να πάρουν πραγματική ανθρώπινη αξία αυτές οι γυναίκες μόνο σαν παράνομες τι έχουν;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι. Τι συμβαίνει και κάποιες γυναίκες που ενώ έχουν καλό χαρακτήρα και είναι εμφανίσιμες δεν εκτιμώνται τόσο από τον άνθρωπο που έχουν όσο από κοντινούς του άντρες φίλους κτλ. Η ακόμα κι αν είναι μόνες τους αυτές οι γυναίκες τις προτιμούν άντρες που ανήκουν σε άλλη και σκέφτονται και στις δύο περιπτώσεις μακάρι να την είχα εγώ αυτή; γιατί μπορούν να πάρουν πραγματική ανθρώπινη αξία αυτές οι γυναίκες μόνο σαν παράνομες τι έχουν;
    Κακη αυτοεκτιμηση και αυτοσεβασμο αν αυτο που περιγραφεις ειναι μια μονιμη κατασταση.

  3. #3
    Η κατασταση που περιγραφεις χαρακτηριζει μαλλον τους αντρες που φερονται ετσι,παρα τις γυναικες.Υπαρχουν ανθρωποι που ο,τι και αν εισαι,δε θα σε εκτιμησουν.Ειναι θεμα χαρακτηρα και καλο ειναι να μην τα ριχνουμε ολα πανω μας.

    Να 'σαι σιγουρη οτι υπαρχουν πολλοι αντρες που εκτιμουν και θελουν το αυτονοητο.Οι αλλοι που λες δεν θα εκτιμουσαν ουτε την πιο θεα και αγια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν ρίχνω κάτι πάνω σας εδώ μια ερώτηση απλά κάνω. Πως γίνεται να την βλέπουν άλλοι σαν κάτι που αξίζει κι όχι ο άνθρωπος που έχουν η αν οι ίδιοι ανήκουν σε άλλη χωρίς απαραίτητα να κάνει κάτι μαζί τους εκείνη που την βλέπουν διαφορετικά;

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να σε εχουν σε περισοτερη εκτιμηση πρεπει να εχεις μετατρεψει σε γλαστρα τα παντα πανω σου αφου φτηνα κ δηθεν ομορφα πραγματα βγαινουν στη κορυφη της εκτιμησης των αλλων οτι αξιζει δεν εκτιμαται απο τον πολυ κοσμο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    χμμμ ε κατι θα κανουν λαθος και αυτες....
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    αδικεις τον εαυτοσου καλημου! εισαι μικρουλα κι επειδη ,μαλον δλδη,εχεις μεγαλωσει με αθωο τροπο! ισως εχεις μεγαλωσει σε περιβαλον που εκριβε τα κακος κειμενα υης κοινωνιας για αυτο μπορει να εχεις πεσει απο τα συννεφα βλεπωντας γυρο σου ολη αυτην την αγριαδα!
    νικημου! θα σε συμβουλευα να μην βιαζεσαι! δεν ειναι κακο να μεινεις για λιγο μονησου! χωρις ερωτικο συντροφο! δε θα παθεις κατι αν για καποιο χρονικο δυαστημα απεχης απο σεξουαλικη επαφη και απο τον ερωτα! ξερω οτι το θελεις, οπω ολοι μας θελουμε να ειμαστε συνεχως ερωτευμενοι να ειμαστε συνεχως στην ζεστασια μιας αγγαλιας! Ομως κι επειδη οι εποχες ειναι περιεργες καλο ειναι να κανεις λιγο κρατη! δλδη να μεινεις για λιγο μονησου, να τα βρεις με τον εαυτοσου! να βρεις μεσα σου τις αξιες σου , να μπορεσεις να αποχτησεις την αυτοπεπηθεση που πρεπει, να δυναμοσεις κι μετα να ανοιξεις παλυς τα φιλα της καρδιας σου προς τον αρενα που θα σε πωθει αληθινα!
    Το ζηλευτο σου χαρησμα της ομορφιας! το οτι σε επλασε ο θεος πωθητη απο τους ανδρες κι ζηλευτη απο τις γυναικες! εχει κι τα μειονεκτιματα του! δυστυχως ολα τα καλα εχουν κι τα αρνιτικατους σε αυτο τον κοσμο! εσυ μπορει να εχεις καλη κι αγνη καρδουλα! αλα δεν εχουν ολη το ιδιο με εσενα! πρεπει να βρεις τον σωστο τροπο να λαμπει η ομοφια σου! αν κι δε σε εχω δει απο τα οσα μας λες - κι δεν εχω λογο να μην σε πιστευω- πρεπει να εχεις ομορφο κι καθαρο προσωπο ,κορμι λιγερο κι με ζωγραφιστες καμπηλες! -χεχε το παρακανα λιγο ε?χιχιχι- λοιπον ολο αυτο το συνολακι πρεπει να το σεβαστεις κι να του φερθεις ομορφα! να μην το χαραμιζεις σε ανδρες που δε το αξιοποιουν η δε του φεροντε γλυκα! για αυτο σου λεω μην βιαζεσαι, αν εισαι τοσο ομορφη συγουρα θα βρεθει ο αρενας που θα καθρεφτισει στην ψυχη του η λαμπεροτης της ομορφιασου! θα βρεθει το αλλο σου μισο που θα σε αγαπησει οπως αξιζεις κι οπως θες! θα βρεθει αυτος που θα περασεις ομορφα κι χαροπα χρονια! ειναι βεβαιο οτι θα βρεθει κι μαλιστα θα πρεπει αυτος να ερθει σε εσενα οχι εσυ να πας σε αυτον - βλεπε θεσσαλονικη κι ετσι- , ο ανδρας που θα σε αγαπησει πραγματικα θα πρεπει να σε κυνηγησει αυτος! θα πρεπει αυτος να κανει τον αγωνα να ερθετε κοντα ! για αυτο λοιπον μην τρελενεσαι! μην βιαζεσαι κι να αργησει λιγο δε τρεχει τπτα! δε θα παθει κατι αν μεινεις λιγο μονησου! ισα ισα που θα μαθεις πιο καλα τον εαυτοσου, θα βρεις τι σου αρεσει κι τον καιρο αυτον θα μπορεις να ασχοληθεις με αλλα ζητηματα , οπως το επαγγελματικο σου μελον διοτις η ελευθερια σου ειναι αναολη της αυτο συντηρησης σου ! η αυτοδιαθεση σου ειναι ακολουθο της δυνατοτητας σου να μπορεις να ζεις χωρις την αναγκη κανενος! επισης τον καιρο που θα μεινεις μονη μπορεις να ασχοληθεις με την καλληεργια πνευματος!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Έμεινα καιρό μόνη τον τελευταίο χρόνο. Το θέμα του να πηγαίνω κάπου φυσικά είναι αμοιβαίο γιατί θέλω και να έρχεται και ο άλλος και στο δικό μου μέρος μόνο που εγώ δεν θέλω κόσμο σπίτι μου γιατί δεν μένω μόνη. Το θέμα είναι ότι βλέπω ότι μετράω από ότι εχω δει περισσότερο σαν κάτι απαγορευμένο δυστυχώς και δεν ξέρω τι φταίει. Μάλλον πρέπει να το αποδεχτώ

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Οχι!!!!μην το αποδεχτεις,να το ψαξεις κι να γινει αυτοσκοποςσου να αλλαξει,η ομορφια η η ελξη που μπορει να καθρεφτιζεις δε πρεπει νανε κατι κρυφο ουτε κακο,πρεπει να γινει οπλοσου,να βρεις τα οφελοι που μπορεις να παρεις ,εξαλου πολλες ομορφες δες πως κερδιζουν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Εγώ θα ρωτήσω τι συμβαίνει με τις ωραίες γυναίκες και μένουν όλες ανύπαντρες ενώ παντρεύεται και η κουτσή Μαρία;

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εγώ θα ρωτήσω τι συμβαίνει με τις ωραίες γυναίκες και μένουν όλες ανύπαντρες ενώ παντρεύεται και η κουτσή Μαρία;
    Άσχετο, δελφίνι ποιό παλιό μέλος είσαι? Άλλαξες νικ?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Κακη αυτοεκτιμηση και αυτοσεβασμο αν αυτο που περιγραφεις ειναι μια μονιμη κατασταση.
    πολυ σωστο...
    αυτο πιστευω κι εγω οτι συμβαινει.
    μια ωραια γυναικα με αυτοεκτιμηση κι αυτοπεποιθηση απλα δεν θα δεχτει να την 'διαλεξει" καποιος ακαταλληλος, ειτε προβληματικος ειτε δεσμευμενος.
    διαλεγει εκεινη, τους καλυτερους.
    ειτε τα προσοντα λειπουν, ειτε η αυτοεκτιμηση , ειτε και τα δυο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Άσχετο, δελφίνι ποιό παλιό μέλος είσαι? Άλλαξες νικ?
    Είμαι το olgaki1975!

Similar Threads

  1. Τι μου συμβαινει?
    By forsaken in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 1
    Last Post: 05-12-2014, 18:09
  2. τι μου συμβαινει?
    By cherrybanana in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 18
    Last Post: 05-02-2014, 15:42
  3. τι μου συμβαινει?
    By kaity in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 20-03-2012, 08:19
  4. Τι μου συμβαινει ?
    By umbra in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 21-12-2011, 17:09
  5. ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;
    By chesire in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 15-02-2011, 17:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •