Ψύχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Ψύχωση

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766

    Ψύχωση

    Μου είπανε ότι έχω ψύχωση. Τι ακριβώς είναι αυτό? Μου βγάλανε ποσοστό αναπηρίας 50% γιατί? Θέλω να είμαι εντελώς υγιής να είμαι καλά . Με τα χάπια λένε ότι είμαι καλά. Είμαι όντως καλά?

    Λέτε να γίνω ποτέ εντελώς καλά????

    Είχε η θεία μου σχιζοφρένεια και είχε πολύ πάρα πολύ άσχημη ζωή και πολύ άσχημη κατάληξη δεν θα ήθελα να έχω την τύχη της θείας μου.

    Θέλω να κάνω πολλά πράγματα στην ζωή μου και κυριώς να κάνω οικογένεια καλή αλλά με ψύχωση πρέπει να πάρω άτομο που επίσης έχει ψύχωση???? Δεν θέλω....


    Γιατί έτσι με μένα???? ΟΛΑ μαύρα. κρίμα...... θέλω να είμαι υγιής

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Σαν τν υγεία δεν έχει..... εγώ δεν κάνω τίποτα στην ζωή μου ..... έπρεπε να κάνω αλλά που να κάνω .... είμαι χάλια ....... καταστράφηκα???? πώς θα τα καταφέρω????

    Αυτή η γκόμενα του γκόμενου πριν 20 χρόνια με έφαγε κακή ψυχρή και ανάποδή της να το πληρωθεί δεν πρέπει??? Έχω εμπιστοσύνη στην θεία δίκη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    να εισαι παντα καλα και σιδερενια!πολυς κοσμος περνει χαπια εφ ορου ζωης για να ζησει. εμενα μου εχουν βγαλει τον θυροειδη περνω 1,5 χαπακι την ημερα οσο μου λεει ο γιατρος και ειμαι μια χαρα. ετσι και εσυ να περνεις τα φαρμακα που σου λεει ο γιατρος και θα εισαι μια χαρα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλημερα δελφινι! Ναι, εχεις ψυχωση αλλα δεν πρεπει να σε παιρνει απο κατω! Να προσπαθεις παντα να εισαι καλα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    δελφινακι, καλα βρε τσιμπησες και επιδομα; ποσα φαρμακα παιρνεις και σου βγαλανε 50% αναπηρια; εχεις συμπτωματα καθολου με τη θεραπεια.....
    πως πας με τη διαιτα;
    δελφινακι δελφινακι..........

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Σαν τν υγεία δεν έχει..... εγώ δεν κάνω τίποτα στην ζωή μου ..... έπρεπε να κάνω αλλά που να κάνω .... είμαι χάλια ....... καταστράφηκα???? πώς θα τα καταφέρω????

    Αυτή η γκόμενα του γκόμενου πριν 20 χρόνια με έφαγε κακή ψυχρή και ανάποδή της να το πληρωθεί δεν πρέπει??? Έχω εμπιστοσύνη στην θεία δίκη.
    Αμάν με αυτόν με τον γκόμενο της φίλης σου κλπ.
    Στάνταρ δεν κάνεις τίποτα για να αλλάξεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    δελφινακι, καλα βρε τσιμπησες και επιδομα; ποσα φαρμακα παιρνεις και σου βγαλανε 50% αναπηρια; εχεις συμπτωματα καθολου με τη θεραπεια.....
    πως πας με τη διαιτα;
    δελφινακι δελφινακι..........
    Παυλο με 67% σου βγαζουν επιδομα..

  8. #8
    είναι κουραστικό αυτό να το γράφεις συνέχεια αυτό δελφινι.Αλλά προφανώς δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς.χρειάζεται όμως για τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής σου να το ξεχάσεις και να προχωρησεις εμπρός
    Last edited by προσωπικες διαφορες; 29-09-2017 at 01:34.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    δελφινι ολοι καναμε και συνεχιζουμε να κανουμε λαθη!επισης ολοι καποιο θεμα υγειας εχουμε. μη μακαριζεις τουςαλλους ο καθενας κουβαλαει το δικο του σταυρο! αν οχι τωρα τοτε σιγουρα καποια στιγμη στη ζωη του!100%!
    ολοι κανουν διαφορα χαζα αλλα τα κανουν και τελειωνουν εκει το θεμα!το παρελθον δεν αλλαζει...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    εγω απο τη ψυχωση με ποιανει μια αισθηση αγχους, αγχος αλλα οχι εντονο ελαφρυ.... το καταπολεμο κανοντας πραγματα π.χ. πηγαινοντας γυμναστικη..., δεν ξερω βεβαια αν ειναι απο τη ψυχωση τα φαρμακα , η ειναι απλα φυσικο γιατι ειμαι ανεργος χωρις λεφτα......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Εγώ μαζί με την ψύχωση έχω και αυτά τα περιττά κιλά που με βασανίζουνε και με κάνουνε δυστυχισμένη. 87κιλά είμαι με 1,60 ύψος ζω μια τραγωδία .... έλεος γιατί όλα σε μένα???

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Εγώ μαζί με την ψύχωση έχω και αυτά τα περιττά κιλά που με βασανίζουνε και με κάνουνε δυστυχισμένη. 87κιλά είμαι με 1,60 ύψος ζω μια τραγωδία .... έλεος γιατί όλα σε μένα???
    Γυμναστική και δίαιτα κάνεις ή όχι?Ή περιμένεις να αλλάξουν όλα δια μαγείας?
    Last edited by WhyAlwaysMe?; 29-09-2017 at 01:37.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Γυμναστική κάνω. Δίαιτα όχι..... τα παράτησα :(

  14. #14
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Γυμναστική κάνω. Δίαιτα όχι..... τα παράτησα :(
    Ε για αυτό δεν χάνεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δελφινακι μην απογοητευεσαι και ρωτα το γιατρο σου γι'αυτο το θεμα με τα κιλα. Μπορει επειδη εισαι χαλια ψυχολογικα να τρως, μπορει να ειναι και απο τα φαρμακα, ψαξ'το, και πραξε αναλογως.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχωση
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 19-01-2017, 16:54
  2. Ψύχωση;
    By nikiii in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2015, 09:52
  3. Ψύχωση
    By ElChar in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-12-2013, 09:51
  4. Ψύχωση
    By marspy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2011, 21:05
  5. ψύχωση....
    By neve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 06-07-2007, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •