Υπάρχει πλατωνικός έρωτας; πόσο μπορεί να κρατήσει;ίσως αιώνια; Ίσως δεν υπάρχει; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 135
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    λες οτι ξεκινησε απο φιλια...πολλοι έρωτες ξεκινανε έτσι...που ειναι το περίεργο?

  2. #32
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    37
    Περίεργο είναι ότι δεν εξελίσσεται και ότι έχει πολύ μεγάλη ένταση. Δεν μου έχει ξανατύχει κάτι τόσο έντονο, χωρίς μάλιστα να είναι ολοκληρωμένη σχέση. Είναι μια συνεχής παρουσία στη ζωή μου και ερωτική διάθεση ανευ προηγουμένου.Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    ξέρεις μπορεί αυτός να μην νιώθει το ίδιο !

    πρέπει να βγάλεις ερωτική διάθεση , δεν ξέρω αν το έχεις κάνει !

    (ωπ, τα θαυμαστικά . να τα κόψω . :P)

    προσπαθησε να το γυρίσεις . ξερεις τι να κάνεις φαντάζομαι .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Λεω οτι μπορεί να μην νιωθει το ίδιο, γιατί οι γυναίκες λειτουργούμε εγκεφαλικά , ενω οι άντρες θέλουν άλλα κόλπα .

  5. #35
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    37
    Όχι. :) Τι περίπου?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    να βγαζεις ερωτισμο .

    δεν εχεις εντοπισει τρόπους ?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Πόσο καιρό είστε φίλοι? Δεν ξέρω ακριβώς τι σημαίνει πλατωνικός έρωτας,οπότε θα το ονομάσω φιλία. Από την συμπεριφορά του δεν έχεις καταλάβει κάτι?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by Kleiw
    να βγαζεις ερωτισμο .

    δεν εχεις εντοπισει τρόπους ?




    εγώ νομίζω οτι ήδη βγάζει ερωτισμό με τόσο feeling.. πολύ πιθανά διότι εισπράττει κι από κείνον..

    για να αποφύγεις τις κακοτοπιές, για να σταματήσεις να τις φαντασιώσεις και τα παρελκόμενα, ζήτα του να βγείτε οι 2 σας για καφέ. Τό έχετε κάνει ή είστε πάντα παρουσία τρίτων?
    Αν όχι, καλή αρχή είναι αυτή.

  9. #39
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    37
    Έχουμε βγει οι δυο μας για καφέ, αλλά γενικώς αποφεύγει να είμαστε τελείως μόνοι μας. Γιατί τότε βγαίνει πολύ ερωτικό, και κάτι φαίνεται τον τρομάζει, δεν ξέρω. Δεν το προχωράει, δεν το προχωράω κι εγώ. Μου φαίνεται σε αυτό το στάδιο θα μείνει. Δεν το βλέπω να προχωράει.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Παρε πρωτοβουλιες moonchild...δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει...μπορει απλως να ντρεπεται....και οτι γινει....ελπιζω ολα να πανε καλα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #41
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    37
    Μπορεί να ντρέπεται, μπορεί να έχει και κάποιο μπλέξιμο με την παλιά του σχέση, για αυτό δεν παίρνω πρωτοβουλία. Έχω μπερδευτεί. Μόνο του τον βλέπω, αλλά μπορεί και να τον ενοχλεί η πρώην του, δεν ξέρω.Πάντως, κάποια στιγμή πιστεύω ότι θα γίνει κάποιο ξέσπασμα κι απ τους δυο γιατί τόση ένταση δεν αντέχεται. Χρειάζεται εκτόνωση.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Καλεσε τον βράδυ σπίτι(αν μένεις μόνη) , βάλε την καλή σου και παιχνιδιάρικη διάθεση (και κανα ρουχαλάκι να σου πάει) , παιξε με το βλέμμα σου, αγγιξε τον, αγκάλιασε τον ............. κάνε κάτι !! (με άνεση και απλότητα)

    Να βγει ερωτικό ! Τόσο χαζός είναι που δεν θα πάρει τα μηνύματα ?

  13. #43
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    37
    :) Thanks. Είσουν πολύ κατατοπιστική.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Ελπίζω ολα να πάνε καλά !

    Αν είναι ντροπαλός, θα βοηθήσει σίγουρα !

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    αντίθετα moon, θα σου έλεγα να το βασίσεις στην κουβέντα. Μάθε τι τον κάνει τόσο κλειστο. Μάθε αν είναι η πρώην του ή οτιδήποτε άλλο. Καλό θα ήταν να μιλήσεις για τον Εαυτό σου πρώτα μέσα σε σχέσεις, για να χτίσετε όμοια κατάσταση και δημιουργηθεί ασφάλεια.

    απ\'οτι φαίνεται το πετάρισμα της βλεφαρίδας δεν φτάνει.

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •