Δεν αντέχω άλλο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Δεν αντέχω άλλο...

    Καλησπερα σε ολους!Για να μην πολυλογω εχω καταθλιψη με πολυ αγχος που οδηγει σε κρισεις πανικου.Η ζωη μου εχει γινει μια κολαση...δεν μπορω να βγω απ το σπιτι,ειμαι κλεισμενος στον εαυτο μου,με εχω παραμελησει,εχω βαλει πολλα κιλα,τρωω ασυναισθητα.Με κοιταζω στον καθρεφτη και αηδιαζω,ολο λεω θα προσπαθησω να αλλαξω θα βγω εξω με το ζορι αλλα δυστυχως το πολυ να παω μεχρι το επομενο τετραγωνο και μετα σπιτι.Εξαιτιας του βαρους που εχω παρει αποφευγω να μιλαω με γνωστους.Εχω δοκιμασει οσα αντικαταθληπτικα υπαρχουν χωρις να δω διαφορα.Πλεον ο ψυχιατρος μου χορηγει 300mg seroquel...αλλα παλι δεν βλεπω διαφορα.Δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μηνα , για να καταλαβω. Ακομα και με το σεροκελ δεν υπαρχει καμμια βελτιωση?

  3. #3
    εχεις ακολουθησει αγωγη κανονικα και δεν βλεπεις κανενα αποτελεσμα?

  4. #4
    Γειά σου Μηνά κάνε κουράγιο και μην απελπίζεσαι! Και σε μένα έχει συμβεί το ίδιο εξαιτίας πολλών και μεγάλων προβλημάτων τα τελευταία χρόνια στην Οικογένειά μου. Κι εγώ το ίδιο, το "ρίχνω" στο φαί και έχω βάλει τα τελευταία 3 χρόνια 28 κιλά, 10 κιλά το χρόνο δηλαδή... Όμως, τις τελευταίες 5 ημέρες έχω ξεκινήσει και κάνω μία δίαιτα που ίσως να ταιριάζει και στην περίπτωση την δικιά σου, όπως σε μένα. Λέγεται "δίαιτα με μονάδες" και μπορείς να την βρεις στο Ίντερνετ πολύ εύκολα. Βασίζεται στην απλότητα των γευμάτων και μπορείς να τρως μεγάλες ποσότητες σε φαγητό χωρίς να την χαλάς. Δεν είναι χημική δίαιτα και το μόνο που σου περιορίζει ουσιαστικά σε ποσότητα είναι η ζάχαρη και το ψωμί. Ρίξε μιά ματιά στο Ίντερνετ. Μπορείς να είσαι στο σπίτι σου, να μασουλάς συνέχεια και να χάνεις αντί να βάζεις κιλά. Έχω δύο περιπτώσεις γνωστών μου που την έκαναν και έχασαν Πολλά κιλά. Με αυτή τη δίαιτα χάνεις ένα κιλό την εβδομάδα, δεν τα ξαναπαίρνεις εύκολα και είναι κατάλληλη για εμάς που δεν μπορούμε να το "ράψουμε" και μασουλάμε συνέχεια από άγχος .Μπορεί και το αντικαταθλιπτικό να σου ανοίγει την όρεξη. Κι ο άντρας μου με το σεροκουέλ πήρε 15 κιλά, αλλά το συνεχίζει. Κοίταξε λίγο αυτή τη δίαιτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ρε συ Μηνα , αμα παιρνεις 300mg seroquel , φυσικα και θα πεινας και θα τρως συνεχως . Εχει αυτην την παρενεργεια δυστυχως , εγω τοκοψα στις 20 μερες , για αυτον τον λογο , και επαιρνα 50 mg . Αλλαξε φαρμακο . Το seroxat ειναι το μονο αντκθλκο που κανει δουλεια στις κρισεις πανικου ( δεν το συστηνω , ρωτα τον γιατρο σου ) . O φιλος και συναθλητης σου , Αγγελος .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Δυστυχως και με το seroquel δεν γινεται τιποτα...εχω απελπιστει!

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο
    By giannis97 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-2014, 00:42
  2. Δεν αντέχω άλλο..
    By Phoenix.S in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 08-11-2011, 18:32
  3. δεν αντεχω αλλο!!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 02-11-2011, 01:07
  4. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!1
    By ΣΟΝΙΑ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 16-10-2011, 13:39
  5. Δεν αντεχω αλλο πια!!!!!!
    By ελενη* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 25-07-2011, 09:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •