Inderal - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Inderal

  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μετα εφτασα στο 18 με 11 στο νοσοκομειο οταν πηγα με "κυνηγουσαν" με ενα λεξοτανιλ στο χερι..Ειπα α στα διαλα υπεγραψα και εφυγα!

    (ευτυχως ειχα την αδερφη μου διπλα μου να με ρωταει αν βλεπω το τουνελ με το λευκο φως και μου εδινε κουραγιο!χαχαχα! Συν που καθε 15 δευτερολεπτα μου υπενθυμιζε ποσο κοκκινο ηταν το ενα μου ματι λεγοντας μου μηπως εχει σπασει κανενα αγγειο :P )

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    εεε καλα το δικο σου ξεφυγε ρε μνιμονιο...
    δεν με νοιαζει αν μαθω να μετραω την πιεση μου.. οταν με πιανουν κρισεις ειναι υψηλη και το ξερω.. το μονο που θελω ειναι να μην εχει καμια αρνητικη επιδραση το ιντεραλ..
    αν και δεν νομιζω να μου ριξει τοσο την πιεση... απλως λογικα θα με φερει στα φυσιολογικα επιπεδα.. εξαλλου μιλαμε για ενα μισαδακι-το πολυ ολοκληρο. οχι μια χουφρα
    αν κανω λαθος διορθωσε !!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    εγω στον νοσοκομειο δεν κατεληξα.. μονο μια φαρμακοποιο παρενοχλησα οταν μπηκα μεσα και τις λεω δεν ειμαι καλα κανε κατι.. (οταν με ειχε πρωτοπιασει η κριση ολα αυτα).. παλι καλα ηταν μια ευγενικουλα
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    εεε καλα το δικο σου ξεφυγε ρε μνιμονιο...
    δεν με νοιαζει αν μαθω να μετραω την πιεση μου.. οταν με πιανουν κρισεις ειναι υψηλη και το ξερω.. το μονο που θελω ειναι να μην εχει καμια αρνητικη επιδραση το ιντεραλ..
    αν και δεν νομιζω να μου ριξει τοσο την πιεση... απλως λογικα θα με φερει στα φυσιολογικα επιπεδα.. εξαλλου μιλαμε για ενα μισαδακι-το πολυ ολοκληρο. οχι μια χουφρα
    αν κανω λαθος διορθωσε !!
    Οχι το μισο δεν θα σε σκοτωσει μην φοβασαι..Καλο ομως ειναι που και που να μετραμε καμια πιεση , ειδικα οταν αποφασιζουμε να παρουμε ενα χαπακι που ριχνει παλμους και πιεση..Αντιυπερτασικο ειναι το ιντεραλ .
    Σου το ξαναλεω και δημοσιως εδω , δεν ειναι για μονιμη φαση αυτο το χαπι..Παιρνεις το μισουλι σου οταν πρεπει να διεκπεραιωσεις κατι δυσκολο ψυχολογικα και δεν την παλευεις απο τα συμπτωματα.Μεχρι εκει..παραπανω δεν εχει και δεν πρεπει να εχει!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    29 του μηνος θα τα ξαναπουμε μνιμονιο !
    δεν γλιτωνεις ευκολα :P


    Καλο ομως ειναι που και που να μετραμε καμια πιεση παντως και σημερα που σου ειπα που πηρα το τεταρτακι δεν χρειαστηκε να μετρησω καμια πιεση.. απλως εβαλα το χερι στο στερνο μου και εβγαλα το συμπερασμα οτι η καρδια μου συνεχιζε να ριχνει πονο ανενοχλητη!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    29 του μηνος θα τα ξαναπουμε μνιμονιο !
    δεν γλιτωνεις ευκολα :P


    Καλο ομως ειναι που και που να μετραμε καμια πιεση παντως και σημερα που σου ειπα που πηρα το τεταρτακι δεν χρειαστηκε να μετρησω καμια πιεση.. απλως εβαλα το χερι στο στερνο μου και εβγαλα το συμπερασμα οτι η καρδια μου συνεχιζε να ριχνει πονο ανενοχλητη!
    Και εγω τωρα αμα εστιασω στο πως χτυπαει η καρδια μου θα αρχισει να παιζει ανατολιτικα..Θα μου τα πεις και με το μισο χαπακι ναι , ελπιζω να μην σε ικανοποιησει και να το πεταξεις και να την παλεψεις αλλιωτικα :P

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    η καρδια μου θα αρχισει να παιζει ανατολιτικα

    χαχαχαχαχαχαχα! καλα μνιμονιο που τα βρισκεις !!
    μωρε φανταζεσαι να μην με πιασει ουτε το μισω και να παρω ολοκληρο...πφφφ.. κατσε να ρθει μια η πεμπτη και βλεπουμε!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    χρειαστηκε να παρω inderal οταν μου βρηκαν τον υπερθυρεοειδισμο..γιατι ειχα 120 σφυγμους το λεπτο..
    το πηρα μονο για 1 μηνα, ηταν κατηγορηματικος ο γιατρος να μην το συνεχισω αλλο..
    ειναι καθαρα καρδιολογικο φαρμακο.
    οταν το επαιρνα μετα απο μιση ωρα ενιωθα μια ομορφη χαλαροτητα αλλα οχι υπνηλια.
    μου ρο ειχαν δωσει καθαρα για την καρδια μου επειδη δουλευε υπερβολικα κ φοβηθηκαν για εμφραγμα.
    σιγουρα δεν ειναι φαρμακο που πρεπει να το παιρνεις πολυ καιρο γιατι πιθανοτατα να δημιουργει καρδιολογικα προβληματα.
    θυμαμαι ο γιατρος μου αυτο ειχε πει(ο ενδοκρινολογος μου) κ οτι μεχρι ενα μηνα χρησης ειναι οκ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    εμενα το συγκεκριμενο δεν μου καθεται...
    το παιρνω κι αντι να με ηρεμει με τσιτωνει... γιατι σκεφτομαι οτι ειναι για την καρδια, οτι μειωνει τους χτυπους, οτι ριχνει την πιεση και δεν μ αρεσει αυτο..
    τουλαχιστον με το ξαναξ ημουν ησυχη.. ηξερα οτι μπλοκαρει την εκκριση αδρεναλινης και μεχρι εκει... οχι για καρδιες, πιεση κλπ...

    θα μου πειτε οκ δεν θα παρεις και ολο το κουτι .. δεν εχει σημασια.. εμενα δεν μου καθησε απο την αρχη καλη και δεν υπαρχει περιπτωση να το δω καλα.. οποτε τι να κανει απο μονο του μισο χαπι...
    τουλαχιστον στα ζαναξ ειχα εμπιστοσυνη.. σ αυτο δεν εχω....
    χιλιες φορες να συνεχισω με 0,25 και ισως στην εξεταστικη να το κανω 0,5.. παρα να σκεφτομαι ολες τις παρενεργειες που διαβασα στο φυλο οδηγιων του ιντεραλ...

    περιμενω να ανοιξει το γραφειο του γιατρου μου να τον παρω να του τα πω οολα αυτα που γραφω εδω και να δω τι θα με πει.. εχω μεγαλη αποροια!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    ενταξει τελικα ακυρο

    περιμενα λιγο γυρως την μια μιση ωρα και εν τελει δουλεψε... οπως λεει και η μπουμ με χαλαρωσε,αλλα οχι σε φαση υπνηλιας... πηρα μισο βεβαια οχι ολοκληρο... και οντως απο αποψη ταχυπαλμιας ημουν πολυ καλα..

    πηγα και μεχρι το φαρμακειο που η φαρμοκοποιος ειναι γνωστη μου και της ειπα να μου μετρησει την πιεση... και ηταν στην αρχη υψηλη, και μετα αφου καθισα λιγο στην καρεκλα (γιατι περπατησα μεχρι το φαρμακειο κιολας) ηταν κανονικη προς το υψηλο... οποτε το χαπι δεν μου εριξε την πιεση (αυτο που φοβομουν), απλως μειωσε την ταχυκαρδια (αυτο που ηθελα)
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν ριχνει την πιεση το inderal..εμενα ποτε δεν μου την εριξε.
    απλα ενιωθα μια χαλαροτητα..οχι ομως αδρανεια ή υπνηλια..σαν να εχω παρει ηρεμιστικο..
    για μενα ηταν ο.τι επρεπε εφοσον ειχα υπερθυρεοειδισμο..αφου θυμαμαι οταν το πηρα ενιωσα σαν να εχω ξεκουραστει πολλες ωρες κ κει καταλαβα οτι τοσα χρονια ημουν αρρωστη κ δεν το ειχα καταλαβει(ειχα υπερθυρεοειδισμο χρονια κ το ανακαλυψα τυχαια)..
    κ κει ειπα "ωπ ετσι ειναι οταν εισαι κανονικος?"//
    ποναγε το σωμα μου ρα πρωινα που ξυπναγα..κ οταν ξεκινησα το inderal σηκωνομουν σα πουπουλο..
    ομως προσοχη! δεν ειναι για μακροχρονια χρηση.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    oχι ενταξει!! αλλα 4 μαθηματα αλλα 4 μισαδακια και τελος! δεν θα το ξαναπαρω! και ο γιατρος μου αυτο ειπε...
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Εμενα επειδη η καρδια μου κανει συνεχεια παυσεις (εκτακτες συστολες μου ειπε)μου εδωσε το ιντεραλ ο καρδιολογος μου να παιρνω μισο πρωι μισο βραδυ αλλα δεν το εχω παρει γιατι λενε οτι ριχνει την πιεση και φοβαμαι..μου ειπε επισης οτι μπορω να παρω κι ενα αλλο καρδιολογικο χαπι (δεν ξερω αν πρεπει να το αναφερω ή απαγορευεται) και παιρνω αυτο..το θεμα ειναι οτι αυτο ειναι για ηλικιωμενους ανθρωπους με προβλημα καρδιας..ασε που δεν βλεπω και διαφορά..το παιρνω 5 μερες τωρα και το σταματησα γιατι τοσο πρεπει και δεν μου εκανε τιποτα.παλι βασανιζομαι.τζαμπα τα χαπια που φορτωθηκα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μην το φοβασαι γιατί εγω που είχα υπόταση έπαιρνα 3 τη μερα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Ωραια..αρα την επομενη φορα θα παρω το ιντεραλ αφου μου το εχει πει κι ο καρδιολογος κι ο Θεος βοηθος

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Inderal .....ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΟ?
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 21-06-2018, 14:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •