ΕΞΑΡΤΗΤΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 145
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855

    ΕΞΑΡΤΗΤΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ

    ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΕΞΑΡΤΗΤΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ. ΔΕΝΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΗΜΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ. ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ. Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ. ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΧΑΝΩ ΒΑΖΩ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ. ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και εγω καπως ετσι ειμαι με την κοπελια μου...η χαρα μου ειναι να τη βλεπω να ειναι χαρουμενη...με τη διαφορα οτι δεν με πειραζει αν χωρισω,μαλιστα τωρα τελευταια σκεφτομαι να χωρισω...αλλα μου ειναι δυσκολο...δεν θα το ελεγα ομως οτι ειμαι εξαρτητικη προσωπικοτητα...δεν ξερω.
    Edit: χμ οχι τωρα που διαβαζω το μυνημα σου καλυτερα βλεπω υπαρχχουν πολλες διαφορες...μπορω και μονος μου...η μονη ομοιοτητα ειναι οτι θελω να τη βλεπω χαρουμενη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    μαν,

    το οτι έχεις εξαρτητική προσωπικότητα δεν είναι κακό. Το αντίθετο μάλιστα. Τώρα, λογικό είναι οτι αν η κοπελιά σου είναι αντιδραστική, θα πνίγεται από τη μιά με τόση αγάπη (γι\'αυτό κοίτα να είσαι λιγότερο περιοριστικός) από την άλλη θα αισθάνεται τέλεια με την ασφάλεια που θα της προσφέρεις, και όχι μόνο.

    Αν όμως η σύντροφός σου είναι ίδια με σένα, το μέλι κυλάει αβίαστο..:)
    και άλλα πολλά.

    εσύ γιατί ανησυχείς? όλα καλά:)

    (αυτό με τις ανάσες είναι λίγο κάπως..κι αυτό με το κλάμα..δεδομένου οτι η δικιά σου είναι στην αντίδραση ε? για πες και λίγα ακόμη..)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και εγω προσωπικα δεν βλεπω κανενα προβλημα...μακαρι και εγω να γνωριζα μια κοπελλα και να αγαπιομασταν ετσι...αρκει να ηταν αμοιβαια τα αισθηματα για να μην υποφερω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by keep_walking
    Και εγω προσωπικα δεν βλεπω κανενα προβλημα...μακαρι και εγω να γνωριζα μια κοπελλα και να αγαπιομασταν ετσι...αρκει να ηταν αμοιβαια τα αισθηματα για να μην υποφερω.





    μακριά από αυτές που σε κυνηγάνε τότε Keep:P
    (αυτές είναι κακούργες..αν όμως τους τάξεις και το πραγματοποιήσεις, είναι οι πιό αφοσιωμένες σύντροφοι ever)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Νομίζω ότι είναι καλύτερα να μην είναι και η κοπέλα έτσι. Χρειάζεται να είναι πιο δυναμική. Αλλά και να της αρέσει κάποιος να ασχολείται συνέχεια μαζί της. Δεν έχω την απαίτηση να μου φέρεται ανάλογα, απλά να εκτιμάει το πόσο πολύ την αγαπάω. Επίσης δεν είχα ποτέ την δύναμη να αφήσω μια κοπέλα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    Έτσι όπως το βλέπω από τη μεριά μου φαίνεται η κοπελιά σου να ζει σε όνειρο...Έλα τώρα, ποια δε θέλει να την έχουν βασίλισσα?

    Και απ\' ότι φαίνεται, το ότι ασχολείσαι συνέχεια μαζί της, όπς λες, δεν φαίνεται να την καταπιέζει...

    Άρα, αφού εσύ χαίρεσαι που τη βλέπεις χαρούμενη, κι αυτή χαίρεται και σ\' αγαπάει που χαίρεσαι και την αγαπάς όλα είναι ok!

    Right?

    \"you won\' t find a girl in this damn world that will compare to me...\" to her τέλος πάντων για να ην παρεξηγούμαστε!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ, ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ. ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by MANTHES
    Νομίζω ότι είναι καλύτερα να μην είναι και η κοπέλα έτσι. Χρειάζεται να είναι πιο δυναμική. Αλλά και να της αρέσει κάποιος να ασχολείται συνέχεια μαζί της. Δεν έχω την απαίτηση να μου φέρεται ανάλογα, απλά να εκτιμάει το πόσο πολύ την αγαπάω. Επίσης δεν είχα ποτέ την δύναμη να αφήσω μια κοπέλα.



    αν η κοπέλα σου είναι δυναμική, υποψιάζομαι οτι θα είσαι το καλύτερό της- πιθανώς αισθάνεται υπέροχα που την αγαπάς και την προσέχεις..
    Γιατί όμως να το λες αυτό το \"δεν μπορώ\"- το καταλαβαίνει λες το δεν μπορώ μια δυναμική γυναίκα? Μην της βάζεις τοίχους μπροστά της..
    Κράτα το σε νόρμαλ επίπεδα και χαρείτε τη ζωή σας χωρίς μεγαλοστομίες..


    :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Η συγκεκριμένη το καταλαβαίνει το ότι δεν μπορώ ούτε στιγμή χωρίς αυτήν. Και αυτο την κάνει να με θέλει ακόμα πιο πολύ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    μια χαρά τότε Μαν, όλα καλά: αρκεί να το καταλαβαίνει από τις πράξεις σου..

    μην το πολυ λές...dunno.. εγώ βαριέμαι εύκολα..

    ας πάρουν θέση και οι άλλες κοπέλες πλζ..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Πάντως άνοιξα κυρίως αυτό το τόπικ για να μάθω αν γνωρίζει κανείς άλλα χαρακτηριστικά ατόμων με εξαρτητική προσωπικότητα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    Originally posted by Reina
    μια χαρά τότε Μαν, όλα καλά: αρκεί να το καταλαβαίνει από τις πράξεις σου..

    μην το πολυ λές...dunno.. εγώ βαριέμαι εύκολα..

    ας πάρουν θέση και οι άλλες κοπέλες πλζ..
    Εγώ πάλι δε θα είχα κανένα πρόβλημα! Μετά χαράς...

    Τι να βαρεθώ? Κάποιον που μ\' αγαπάει, τον αγαπάω, μου προσφέρει και του προσφέρω ό,τι καλύτερο έχουμε και είμαστε ευτυχισμένοι μαζί?

    Δεν ξέρω αν παρουσιάζω συμπτώματα εξαρτητικής προσωπικότητας, αλλά manthes σε καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις...και τη χαρά, και την αδυναμία να την αφήσεις και το κλάμα...όλα! αλλά ίσως παίζει ρόλο και η διαφορά ηλικίας μας σ\' αυτό...je ne sais pas! ;)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Δεν ξέρω αν κατάλαβες ότι δεν έχω την απαίτηση να με αγαπάει το ίδιο. Θέλω φυσικά να με αγαπάει, αλλά κυρίως να σέβεται ότι την λατρεύω. Το ιδαίτερο στοιχείο σε αυτή την ιστορία είναι ότι είμαι 31χρ και εκείνη 20χρ. Και το ότι έχουμε αυτή τη διαφορά ηλικίας με κάνει να θέλω να την φροντίζω ακόμα περισσότερο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    να είμαι πιό ακριβής τότε:

    όταν είναι αναποφάσιστος να δράσει και με κοιτάει στα μάτια κλαίγοντας, εξηγώντας ότι είμαι η ζωή του και εκείνος η θηλιά στο λαιμό μου, όταν δεν μπορώ να κουνηθώ μόνη μου και χρειάζομαι συνοδεία όπου πάω, όταν αισθάνεται ότι δεν τον αγαπάω όσο εκείνος και γκρινιάζει, και γενικά όταν κάνει όλα τα αρνητικά ενός ανθρώπου, δεν μπορώ ρε αδερφέ.. ώρα να του δίνω.


    Έχει πολλά θετικά η προσωπικότητά σου Μαν, έτσι ήτο και ο πρώην μου.. έκανε όμως οτι δεν έπρεπε. Αλλιώς η έκφραση της αγάπης σου, είναι θεάρεστη..

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •