Τι ονειρο ειδατε τον τελευταιο καιρο και θυμαστε εντονα? Δινετε σημασια στην εξηγηση? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46
  1. #31
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Αν μου ξανατύχει εγώ τί να κάνω;
    Να αφήσω το σώμα να φύγει ή να το επαναφέρω πίσω;
    Πρόσφατα άκουγα ότι λέει δεν είναι επικίνδυνη η αστρική προβολή εφόσον υπάρχει η ασημένια χορδή που κρατάει τον άνθρωπο εν ζωή.

    Εγώ πάντως την ψιλοάκουσα όταν μου συνέβη

    Να ασκηθεις στο διαλογισμο αν θες να δοκιμασεις κατι τετοιο και α) να μεινεις ψυχραιμη και να μην επιστρεψεις κατευθειαν στο σωμα σου απο φοβο και β) να μην τρελαθεις. Θεωρω οτι η αστρικη προβολη ειναι ιδιαιτερα επικινδυνη για τη διανοητικη υγεια γιατι εισαι ερμαιο του υποσυνειδητου και των σκεψεων σου. Οι φοβοι σου σωματοποιουνται και δεν ειναι παντα ευκολο να ξεχωρισεις τους "δαιμονες" απο τους "προστατες" (δεν αναφερομαι σε εξωτερικες οντοτητες αλλα σε δικες σου προβολες). Οσο για το ενδεχομενο να μην επιστρεψεις δεν μπορω να σου απαντησω χωρις παραπανω ερευνα. Δεν ξερω δλδ αν ειναι δυνατον να μεινεις παγιδευμενη στο αστρικο πεδιο χωρις να κοπει η ασημενια γραμμη ή αν ειναι δυνατον κατι που θα γινει στο αστρικο πεδιο να προκαλεσει το κοψιμο της.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Αρ_ιάδνη View Post
    Να ασκηθεις στο διαλογισμο αν θες να δοκιμασεις κατι τετοιο και α) να μεινεις ψυχραιμη και να μην επιστρεψεις κατευθειαν στο σωμα σου απο φοβο και β) να μην τρελαθεις. Θεωρω οτι η αστρικη προβολη ειναι ιδιαιτερα επικινδυνη για τη διανοητικη υγεια γιατι εισαι ερμαιο του υποσυνειδητου και των σκεψεων σου. Οι φοβοι σου σωματοποιουνται και δεν ειναι παντα ευκολο να ξεχωρισεις τους "δαιμονες" απο τους "προστατες" (δεν αναφερομαι σε εξωτερικες οντοτητες αλλα σε δικες σου προβολες). Οσο για το ενδεχομενο να μην επιστρεψεις δεν μπορω να σου απαντησω χωρις παραπανω ερευνα. Δεν ξερω δλδ αν ειναι δυνατον να μεινεις παγιδευμενη στο αστρικο πεδιο χωρις να κοπει η ασημενια γραμμη ή αν ειναι δυνατον κατι που θα γινει στο αστρικο πεδιο να προκαλεσει το κοψιμο της.
    Εδω συμφωνω..Αν η ζωη σου , η ιδιοσυγκρασια σου αποτελειται απο φοβους και ανασφαλειες τοτε σιγουρα μια αστρικη προβολη δεν θα σου ειναι ευχαριστη εμπειρια.
    Τωρα κινδυνος να συμβει κατι δεν υπαρχει..Και δεν ειναι υποκειμενικη αποψη , αλλα δεν εχει ακουστει - γραφτει σε αναλογα φορουμ ή βιβλιογραφια τετοιος θανατος.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πληροφοριακα , η ασημενια χορδη κοβεται μονο οταν πεθανεις .

  4. #34
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Τι θες να σου πω Diana? Αυτο που συμβαινει με τα συνειδητα ονειρα , ειναι οτι "ξυπνας" στον υπνο σου.
    Για παραδειγμα βλεπεις στον υπνο σου οτι στρωνεις χαλια (ενα γελοιο παραδειγμα) και πανω στην ροη του ονειρου ξυπναει η συνειδηση σου και λες "τωρα εγω κοιμαμαι και βλεπω ονειρο" ε απο εκει και περα μπορεις να κανεις οτι γουσταρεις σεναριακα :)
    Πριν κατι μερες ειδα στον υπνο μου ενα φιλαρακι μου που εχει πεθανει εδω και χρονια..Εκει ξαφνικα απεκτησα παλι συνειδηση , ηξερα οτι κοιμαμαι..Ομως τρομαξα και με ξυπνησα για τα καλα :)
    Πως μπορει κανεις να αποφυγει το να παρασυρθει απο τη λαγνεια του στα συνειδητα ονειρα? Το 90% των (λιγοστων)συνειδητων ονειρων που ειχα τα χρησιμοποιησα για να ικανοποιησω σεξουαλικες μου φαντασιωσεις. Πως ξεπερνας αυτο το σταδιο και πας σε ενα πιο ουσιαστικο σεναριο?

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Αρ_ιάδνη View Post
    Πως μπορει κανεις να αποφυγει το να παρασυρθει απο τη λαγνεια του στα συνειδητα ονειρα? Το 90% των (λιγοστων)συνειδητων ονειρων που ειχα τα χρησιμοποιησα για να ικανοποιησω σεξουαλικες μου φαντασιωσεις. Πως ξεπερνας αυτο το σταδιο και πας σε ενα πιο ουσιαστικο σεναριο?
    Xαχαχα Αριαδνη μου οποιος εχει συνειδητα ονειρα και σου πει οτι δεν τα εχει κανει τσοντα θα ειναι ψευτης/ψευτρα .
    Ε τωρα ουσιαστικα σεναρια δεν υπαρχουν , αντε να πεταξεις λιγο ή να κανεις διαφορες κωλοτουμπες λολ .. Παντως ετσι που το επεξεργαζομαι τωρα λιγο ολο αυτο , πιστευω οτι θα μπορουσε κανεις να αντιμετωπισει διαφορους φοβους του μεσω των συνειδητων ονειρων , αναλογα βεβαια και με τον βαθμο συνειδητοτητας που εχει.

  6. #36
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Xαχαχα Αριαδνη μου οποιος εχει συνειδητα ονειρα και σου πει οτι δεν τα εχει κανει τσοντα θα ειναι ψευτης/ψευτρα .
    Ε τωρα ουσιαστικα σεναρια δεν υπαρχουν , αντε να πεταξεις λιγο ή να κανεις διαφορες κωλοτουμπες λολ .. Παντως ετσι που το επεξεργαζομαι τωρα λιγο ολο αυτο , πιστευω οτι θα μπορουσε κανεις να αντιμετωπισει διαφορους φοβους του μεσω των συνειδητων ονειρων , αναλογα βεβαια και με τον βαθμο συνειδητοτητας που εχει.
    Nαι κι εγω κατι σε εξελικτικη καταδυση στα αδυτα του εαυτου ειχα υποψιν μου ως ουσιαστικο σεναριο αν και το πεταγμα δε θα με χαλαγε :P

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Στις περισσοτερες περιπτωσεις αστρικης προβολης , η προβολη δεν συνοδευεται απο συγκινισιακες δρασεις , απλα παρασυρομαστε απο τον αιθερικο ανεμο με διαφορες ταχυτητες προς ενα αγνωστο τερ,μα . Χρειαζεται να βρισκομαστε σε ετοιμοτητα για καθε απροοπτο . Οταν ταξιδευουμε με αυτο το μαγνητικο ρευμα δοκιμαζουμε μια αισθηση φοβερης ταχυτητας , ενω τριγυρω μας μαινεται μια καταιγιδα . Πολλες φορες παρατηρουμε ενα λευκο φωτεινι συνεφο , να συρει το διπλο αιθερικο μας σωμα .
    Η ταχυτητα μεταφορας δεν επιτρεπει βολικες στασεις . Το διπλο αιθερικο μπορει να ειναι ορθιο , να στηριζεται στην πλατη , η απλα να ειναι καθισμενο . Μπορει να ταξιδευουμε με το κεφαλι η τα ποδια μπροστα , ακολουθωντας οριζοντια η κατακορυφα ρευματα , με μια ταυτοχρονη αισθηση της ανοδου η της καθοδου . Μπορουμε γενικα να εμπιστευομαστε τα πλαγια ρευματα , αλλα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι στα κατακορυφα , διοτι εμπεριεχουν πιθανοτητα πτωσης , με ασχημες συνεπειες . Αυτα μπορουν να τα καταφερουν μονο οι Σαμαν ( ιερεις των Σαμανων ) .

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Exo arxisei na pisteuo oti kapoios edomesa exei arxisei na ginetai eksipnos..........
    Panta pisteua sta thavmata

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι γραφεις γκρικλις κ αν συνεχισεις ετσι θα γκαβωθουμε να διαβαζουμε
    παντα πιστευα οτι υπαρχουν κ ιερογλυφικα αντι για γραματα..
    χαχαχαχαχ

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι γραφεις γκρικλις κ αν συνεχισεις ετσι θα γκαβωθουμε να διαβαζουμε
    παντα πιστευα οτι υπαρχουν κ ιερογλυφικα αντι για γραματα..
    χαχαχαχαχ
    Πού είσαι αντρούλη μου εσύ;;;;;;;;;;;;;;;;;;https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...F0AbLvPUQ9Mph_

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειμαι σε διαλογισμο φιλοσοφω το πραγματα εγω με τον εαυτο μου χαχαχαχχαχ..

  12. #42
    Η επιστημη παντως συμφωνει.. :)

    http://higherperspective.com/2015/01...?utm_source=HP

  13. #43
    Quote Originally Posted by Αρ_ιάδνη View Post
    Να ασκηθεις στο διαλογισμο αν θες να δοκιμασεις κατι τετοιο και α) να μεινεις ψυχραιμη και να μην επιστρεψεις κατευθειαν στο σωμα σου απο φοβο και β) να μην τρελαθεις. Θεωρω οτι η αστρικη προβολη ειναι ιδιαιτερα επικινδυνη για τη διανοητικη υγεια γιατι εισαι ερμαιο του υποσυνειδητου και των σκεψεων σου. Οι φοβοι σου σωματοποιουνται και δεν ειναι παντα ευκολο να ξεχωρισεις τους "δαιμονες" απο τους "προστατες" (δεν αναφερομαι σε εξωτερικες οντοτητες αλλα σε δικες σου προβολες). Οσο για το ενδεχομενο να μην επιστρεψεις δεν μπορω να σου απαντησω χωρις παραπανω ερευνα. Δεν ξερω δλδ αν ειναι δυνατον να μεινεις παγιδευμενη στο αστρικο πεδιο χωρις να κοπει η ασημενια γραμμη ή αν ειναι δυνατον κατι που θα γινει στο αστρικο πεδιο να προκαλεσει το κοψιμο της.
    Όνειρα, αστρολογικές προβλέψεις, ερμηνεία ονείρων κλπ συναφή ξυπνούν φόβους και δεν αποκλείεται, αμα κανεις τα λαμβανει υπόψη, να δρουν αποτρεπτικά στη ζωη του ατόμου. Επειδή τα όνειρα, αυτό πιστευω δλδ, δεν ειναι τιποτα άλλο παρά αντανάκλαση της πραγματικότητας και ως εκ τούτου της συνειδητής σκέψης του ατόμου. Έτσι, άτομα που έχουν ροπή σε φοβίες και ανασφάλειες προφανώς θα έχουν όνειρα ανάλογου περιεχομένου και συνεπώς η ενασχόληση με αυτά και ερμηνεία τους προφανώς τους κάνει ζημιά, ενισχύει τις φοβίες και τις δικαιολογίες που τα φοβικά τους σύνδρομα ψάχνουν για να τους κρατανε στην αδρανεια και στην αποχη απ αυτα που τους φοβιζουν.
    Κατεύθυνα τον εαυτό μου και σε σημαντικό βαθμό το πέτυχα ούτε όνειρα να λαμβάνω υπόψη ούτε αστρολογικές προβλέψεις, προκαταλήψεις κλπ συναφή.
    γιάννης

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Όνειρα, αστρολογικές προβλέψεις, ερμηνεία ονείρων κλπ συναφή ξυπνούν φόβους και δεν αποκλείεται, αμα κανεις τα λαμβανει υπόψη, να δρουν αποτρεπτικά στη ζωη του ατόμου. Επειδή τα όνειρα, αυτό πιστευω δλδ, δεν ειναι τιποτα άλλο παρά αντανάκλαση της πραγματικότητας και ως εκ τούτου της συνειδητής σκέψης του ατόμου. Έτσι, άτομα που έχουν ροπή σε φοβίες και ανασφάλειες προφανώς θα έχουν όνειρα ανάλογου περιεχομένου και συνεπώς η ενασχόληση με αυτά και ερμηνεία τους προφανώς τους κάνει ζημιά, ενισχύει τις φοβίες και τις δικαιολογίες που τα φοβικά τους σύνδρομα ψάχνουν για να τους κρατανε στην αδρανεια και στην αποχη απ αυτα που τους φοβιζουν.
    Κατεύθυνα τον εαυτό μου και σε σημαντικό βαθμό το πέτυχα ούτε όνειρα να λαμβάνω υπόψη ούτε αστρολογικές προβλέψεις, προκαταλήψεις κλπ συναφή.

    Συμφωνώ με την άποψη αυτή.
    Και εγώ τα όνειρα που βλέπω είναι σχετικά με τα συναισθήματα και τα γεγονότα που έχω στην ζωή μου.
    Δε νομίζω ότι όλα αυτά τα μεταφυσικά και παραφυσικά κάνουν καλό.

    Απλά είχα μία τέτοια εμπειρία και την ανέφερα.
    Αρκεί να μη μου ξανασυμβεί.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Δεν θυμάμαι να μίλησε κανείς εδώ για ζώδια και χαρτοριχτρες.. Οτι να'ναι.
    Ο ονειρικός κόσμος περιβάλλεται απο τον φυσικό σου κόσμο , το παραφυσικό που είναι; κάποιος που ψάχνει τα κατατόπια του εαυτού του δεν λέγεται αδρανής , αδρανής είναι ο μαμ κακά και νανι.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. θυμαστε τα παιδικα μας Χριστουγεννα?τι αλλαξε?
    By jackrabit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 11-12-2012, 15:18
  2. Μία εξήγηση...
    By alexandros3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 11-04-2011, 16:41
  3. ολα τα ποστ μου τον τελευταιο καιρο ηταν καπως...
    By keep_walking in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 18
    Last Post: 15-09-2009, 09:23
  4. Ειδατε το μηνυμα μου υπευθυνοι του φορουμ;
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 5
    Last Post: 24-10-2008, 12:46
  5. Replies: 34
    Last Post: 05-01-2008, 18:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •