Σεξουαλικα προβλήματα στην σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    33

    Σεξουαλικα προβλήματα στην σχέση

    Καλησπέρα!
    Έχω σχέση εδώ και 3 χρόνια περίπου.Εδω και ένα χρόνο μένουμε μαζί και έχουμε αρραβώνιαστει. Από την της γνωριμίας μας είχαμε πρόβλημα όσο να αφορά το σεξ.
    Μετά από πολλές εξετάσεις και αρκετούς γιατρούς καταλήξαμε ότι είναι ψυχολογικό.
    Ενώ παλαιότερα είχε επιθυμία να κάνουμε έρωτα (ακόμα και αν δεν τα καταφέρναμε), τους τελευταίους μήνες με αποφεύγει συστηματικά.
    Είχαμε πάει τον ΔεκέμβριοΤο μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.και είπε ότι ειναι συναίσθηματικα ανωριμος και εξαρτημένος από το πορνο. Επίσης ότι όταν κάνουμε έρωτα ο σύντροφος μου το κάνει από φόβο. Κάτι που με έκανε κομμάτια. . . Μας έδωσε και άλλες εξετάσεις να κάνει. Ευτυχώς και αυτές είναι καλές.
    Το πρόβλημα είναι ότι είναι πολύ ακριβώς και αυτή την περίοδο δεν μπορούμε να ξαναπάμε.
    Μετά από τόσο καιρό που κάνω υπομονή έχω φτασει στα όρια μου. Είμαι πολύ νευρική και κατά καιρούς ξεσπαω σε κλάματα. Δεν με απασχολεί τόσο το γεγονός ότι δεν κάνουμε έρωτα αλλά η απόρριψη που νιώθω. Είναι πολύ τρυφερός και γλυκός μαζί μου. Αντέχει τα ξεσπάσματα μου και με ηρεμει κάποιες φορές η άλλες με αγνοεί μέχρι να ηρεμήσω μόνη μου. Αποφεύγει να συζητάει το θέμα λέγοντας μου ότι μόλις θα έχουμε χρήματα θα ξαναπάμε και θα γίνει καλα. Δεν ξέρω τι να κάνω και πως να φερθω πια. Τον αγαπώ και με αγαπάει. Αν εξαιρέσουμε το σεξ όλα τα άλλα είναι τέλεια μεταξύ μας. Αλλά πόσο θα αντέξω. . . Χρειάζομαι και εγώ βοήθεια. .
    Ξέρει κάποιος άλλος κανεναν σεξολογο ψυχολόγο πιο οικονομικό ???
    Last edited by betelgeuse; 31-01-2015 at 00:29.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Σαντυ μου το προβλημα ποιο ειναι; Δεν θελει να κανετε σεξ ή κανει κακο σεξ πχ τελειωνει γρηγορα, ειναι ημισκληρο κλπ;

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    33
    δεν εχει καλη στυση και αρκετες φορες δεν εχει καθολου στυση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Δεν ειχε καλη στυση απο την αρχη της γνωριμιας ή τωρα τελευταια;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    33
    απο την αρχη. κατα καιρους κατι γινεται και μετα παλι τα ιδια. τωρα τελευταια δεν εχει διαθεση να προσπαθησει καν.
    υποστηριζει οτι αυτο ειναι αποτελεσμα του οτι δεν ειχε σχεση για δυο χρονια περιπου πριν απο μενα και ειχε κλειστεί στον εαυτο του και ειχε καταφυγει στο πορνο.
    Σε προιγουμενες σχεσεις δεν ειχε κανενα προβλημα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Κοιταξε γι αυτο δεν θελει να το κανετε γιατι ξερει οτι θ αποτυχει και σου λεει αστο καλυτερα εφοσον ειναι ημισκληρος ή και ανευ. Πιστευω οτι δεν εχει νοημα να πας παλι στο γιατρο γιατι τα ιδια θα σου πει οπου κ να πας. Μονος του καθε ποτε ικανοποιειται βλεποντας τσοντες;

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    33
    υποτίθεται οτι εχει σταματήσει να βλεπει. ετσι μου ειχε πει. λεει οτι ουτε με το πορνο εχει κανονικη στηση.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Kοιταξε οι κυριες αιτιες που δεν μπορει ειναι σωματικες, ψυχολογικες κ νευρολογικες. Ο φιλος σου εχει και τα 3. Καταρχην θα του ζητησεις να κοψει τις τσοντες μαχαιρι. Δεν ειναι κατασταση αυτη. Εσυ τι του λεγες οταν προσπαθουσατε κ δεν μπορουσε λογω χαλαροτητας;

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    33
    του ελεγα οτι δεν πειραζει η του εκανα στοματικο . το μονο που του βρηκαν απο της εξετασεις ειναι λιγο χαμηλη τεστοστερονη, η οποια ομως δεν δικαιολογει την στυση του.
    ειναι 30 και εγω 26. θελει να παντρευτούμε και να κανουμε παιδια (το σπερματοδιαγραμμα ηταν μια χαρα). δεν ξερω αν εχω ελπιδα να αλλαξει η κατασταση.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Γινεται αλλα ειναι πολυ δυσκολο. Μηπως κ συ βιαστηκες ομως ν αρραβωνιαστεις πριν λυθει ενα τοσο σοβαρο προβλημα? Επρεπε να περιμενεις πιστευω. Δεν μπορεις να βγαλεις την υπολοιπη ζωη σου ανεραστη. Λοιπον ακου τι θα κανει, το πρωτο ειναι να κοψει τελειως τις τσοντες γιατι αμα ευχαριστιεται μ αυτες μετα δεν εχει αντοχες για σενα. Τις τσοντες θα τις κοψει μαχαιρι, ουτε καν φωτογραφιες στο fb. Μεχρι τωρα καθε ποτε ικανοποιειται μονος του?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    33
    ο αρραβωνας ηταν για να γλυτωσω τον γαμο. αν δεν αλλαξει η κατασταση δεν θα προχωρησουμε σε κατι αλλο. οταν ανακαλυψα οτι βλεπει τσοντες μου το αρνηθηκε, μου ειπε ενα σωρο ψεματα . φυσικα δεν τα πιστεψα και χωρισαμε για λιγο μεχρι που μου υποσχεθηκε οτι δεν θα ξαναδει. τοτε εβλεπε 2-3 φορες την ημερα. πριν 2 μηνες που ειχα δει το ιστορικο του εβλεπε μια με δυο φορες την εβδομαδα. τωρα δεν το εχω κσανατσεκαρει γιατι εχω καταντησει κατινα και δεν το μπορω αυτο.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Με τα πορνο λειτουργει κανονικα ?

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    33
    ντρεπεται πολυ για το πορνο, και στον γιατρο με το ζορι το ειπε. κατα τα αλλα κανει διατροφη και γυμναζετε, δεν καπνιζει δεν πινει. βλεπω οτι προσπαθει αλλα δεν βλεπω αποτελεσματα.
    λεει πως οχι. και με το πορνο καποιες φορες δεν εχει κανονικη στυση. εμεις εχουμε επαφη 2-3 φορες τον μηνα και συνηθως το αποζηταω εγω

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εγω αλλο ρωτησα..Με το πορνο λειτουργει οπως πρεπει? Εχει κανονικη στυση?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    33
    λεει πως οχι

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Προβληματα στην φιλια μας.
    By stella1993 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 05-12-2013, 11:41
  2. Πρώτη φορά - σεξουαλικά προβλήματα
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-10-2013, 11:31
  3. Προβληματα με την σχεση
    By stella1993 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 13-08-2013, 23:41
  4. Προβληματα με τη σχεση μου
    By Μ_Σλιακ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 12-11-2012, 15:44
  5. σεξουαλικα προβληματα
    By arxigos? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 09-07-2007, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •