Καψιμο στο σωμα- το εχει κανεις;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    22

    Καψιμο στο σωμα- το εχει κανεις;

    Γεια σας,

    μηπως βιωνει καποιος κατι παρομοιο; Υποφερω απο αγχωδης διαταραχη τους τελευταιους μηνες κ ενω καλυτερευει κ χειροτερευει την τελευταια εβδομαδα νιωθω καψιματα σε διαφορετικε σημεια στο σωμα! Εστιαζεται στα χερια, στο δεχι ποδι, στο λαιμο, τους ωμους κ εννιοτε το προσωπο ή το κεφαλι! Μερικες φορες γινετε μυρμιγκιαςμα στα δαχτυλα! Δεν ειναι συνεχεια, δεν ειναι παντα στο ιδιο σημειο... μερικες φορες βορει να το παθω το πρωι στο χερι κ στο ποδι κ μετα να μη με ξαναπιασει! Τις τελευαιες μερες νιωθω καπως αδυναμη αλλα μπορει να ειναι κ ιδεα μου απο το φοβο!Οι αιματος μου ειναι καλες, ο παθολογος μου ειπε οτι ειναι νευριτιδες απο το αγχος κ θα φυγει οταν ηρεμησω, ο νευρολογος μου εκανε ελεγχο κ ηλεκτρομυογραφημα κ ειπε οτι δε δειχνει κατι κ πιθανοτατα να ειμαι πολυ αγχωμενη! ΟΠως ξερετε απο δικη σας εμπειρια δε με εχουν πεισει κ το μυαλο μου βαζει χιλια δυο!
    Παρακαλω βοηθειστε!

  2. #2
    δεν εχω τα συμπτωματα που λες (εχω αλλα βεβαια) ομως εαν οι εξετασεις σου ειναι καλες και εχεις και αγχωδη διαταραχη νομιζω η απαντηση ειναι μπροστα σου!
    νομιζω πως τελικα οι περισσοτεροι εδω αυτο παθαινουμε, νιωθουμε κατι, φοβομαστε, μετα πυροδοτουμε αγχος και να ο φαυλος κυκλος!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by P73 View Post
    δεν εχω τα συμπτωματα που λες (εχω αλλα βεβαια) ομως εαν οι εξετασεις σου ειναι καλες και εχεις και αγχωδη διαταραχη νομιζω η απαντηση ειναι μπροστα σου!
    νομιζω πως τελικα οι περισσοτεροι εδω αυτο παθαινουμε, νιωθουμε κατι, φοβομαστε, μετα πυροδοτουμε αγχος και να ο φαυλος κυκλος!
    εσενα τα συμπτωματα σου εχουν υποχωρησει; οι ζαλαδες κτλ; υπεφερα κ εννιοτε υπογερω κ γω απο ζαλαδες...εχω παει αρ πολλους ωρυλα κ στην ελλαδα κ στο εξωτερικο...τελικα αυτο που ειχα εγω ειναι μετακινηση ωτολιθων το οποιο μπορει να συμβει σε οποιονδηποτε κ περναει με κατι μενουβρες που τις κανει ο ωρυλα για να τις τοποθετησει παλι στη θεση τους! εμενα οι ζαλαδες μου ειχαν δημιουργησει εντονη ανασφαλεια κ αγχος γιατι φοβομουν να μετακινηθω!!! καυ φυσικα οσο πιο πολυ αγχωνεσε τοσο πιο εντονο γινετε...

  4. #4
    οχι δεν εχουν υποχωρησει ολα, εμενα οι ζαλαδες δεν ειναι ιλιγγος, περισσοτερο μοιαζει με αισθηση "ελαφρου" κεφαλιου! οι εξετασεις μου ειναι καλες περα απο μια ιγμοριτιδα και περιμενω να μου πει και ο ορθοπεδικος τα αποτελεσματα της MRI αυχενα, η οποια δειχνει 2 προβολες σε σπονδυλους.
    Δεν ξερω τελικα τι προκαλει αυτο το αισθημα, ειναι το στρες μονο, ειναι συνδυασμος στρες και αυχενικου? δεν εχω ιδεα και αυτο με αγχωνει πιο πολυ!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    35
    Καλησπέρα κ απο μένα εγώ το είχα 4 μηνες αυτό είναι κουραστικό απλα προσπάθησε να βάλεις στο μυαλό σου οτι δεν είναι τίποτα παρα ψυχοσωματικο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΚΟΙΤΑ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ο οποιος δημιουργει τετοιες αισθησεις στο σωμα.
    εγω εχω προβλημα με τον θυρ. μου κ οταν τον ρυθμισα εφυγαν αυτες οι αισθησεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    εμενα μου χει τυχει να μουδιασει το κεφαλι μου αλλα για δευτερολεπτα.
    αν και αγχωτικη την βρηκα ωραια εμπειρια παντως :P πλακα ειχε
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by mary115 View Post
    Καλησπέρα κ απο μένα εγώ το είχα 4 μηνες αυτό είναι κουραστικό απλα προσπάθησε να βάλεις στο μυαλό σου οτι δεν είναι τίποτα παρα ψυχοσωματικο
    μπορεις να μου περιγραψεις τι ενιωθες; σε ολο το σωμα; κατα τη διαρκεια της ημερα ή το βραδυ;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    22

    Καψιμο κ πονος

    Γεια σας,
    ενω το καψιμο φευγει κ ερχεται τελευταια εχω προσεξει πως νιωθω να πονανε οι ωμοι μου και προς το μπρατσο και προς τη πλατη, οι αγκωνες και μερικες φορες στο μπρατσο ή κατω απο τον αγκωνα σαν πιασιμο συους μυς! δεν ειναι παντα και μια ειναι απο τη μια μερια, μια απο την αλλη μια και οι δυο! τη μια θα ποναει, την αλλη με καιει και ανησυχω! Για το καψιμο πηγα κ σε νευρολογο κ σε καρδιολογο κ μου ειπαν οτι ειναι νευροπονοι, τωρα οι πονοι ειναι καινουριοι κ δε ξερω τι να κανω κ που να παω! το εχει κανεις να με βοηθησει;
    Σας ευχαριστω

Similar Threads

  1. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΣΠΑΣΜΟΘΕΡΑΠΕΙΑ?
    By holfork in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 4
    Last Post: 12-07-2020, 18:55
  2. κάψιμο σε χέρια κ πόδια μουδιασματα κ πόνοι...άλλος κανείς???
    By missmary2012 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 25-02-2018, 21:11
  3. Zoloft...το εχει δοκιμασει κανεις???
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 26-08-2013, 15:21
  4. Το εχει δοκιμασει κανεις?
    By mihalis in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 10-02-2013, 13:35
  5. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΠΝΙΑ ΑΠΟΨΕ?
    By Dimitra23 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 6
    Last Post: 16-06-2008, 22:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •