Προς άντρες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    15
    ...κατα τις last ερευνες μαλλον απο το μανταρα.....στην καταστροφη του κατεστημενου

    Και νταλικερης να ειναι το θεμα ειναι να ειναι ο πραγματικος τις εαυτος......... οτι διαφορετικο δειξει να εισται σιγουροι οτι θα αποκαλυφθει και τοτεασ τρεξει να κρυφτη.......

    Να ειστε καλα
    φιλικα
    Ο Ταρα

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    neverland
    Posts
    7
    Originally posted by tara
    ...κατα τις last ερευνες μαλλον απο το μανταρα.....στην καταστροφη του κατεστημενου

    Και νταλικερης να ειναι το θεμα ειναι να ειναι ο πραγματικος τις εαυτος......... οτι διαφορετικο δειξει να εισται σιγουροι οτι θα αποκαλυφθει και τοτεασ τρεξει να κρυφτη.......

    Να ειστε καλα
    φιλικα
    Ο Ταρα
    και είσαι τόσο σίγουρος ότι μπορείς να αντιληφθείς το ψεύτικο που ενδεχομένως σου δείχνει μια γυναίκα?Εάν φυσικά υποθέσουμε ότι για κάποιο λόγο θέλει αυτό να δεις.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    15
    Ο αληθινος εαυτος, καποια στιγμη θα λαμψει δεν μπορει να κρυβεται επ απειρον... ειμαι σιγουρος για αυτο...το θεμα ειναι να μην εθελοτυφλουμε στα σημαδια..........

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    neverland
    Posts
    7
    Εκτός κι αν κάποιες στιγμές σε βολεύει το παραμύθιασμα...εάν σου καλύπτει άλλες ανάγκες...

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    15
    και σε αυτην την περιπτωση παλι εσυ εισαι ο αρχηγος....... δικη σου ειναι οι κανονες- γνωριζεις το τι γινεται.......... εαν ετσι το θελεις.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    15
    και σιγουρα.....δεν αντιμετοπιζεις ορθα τις αναγκες σου.....κατα κποιο τροπο διογκονεις το προβλημα σου....... το οποιο και αυτο θα γινει αντιληπτο..........

    ταρα

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    neverland
    Posts
    7
    Εννοω οταν για μικρο ευλογο διαστημα επιλεγω να παραβλεπω την αληθεια προκειμενου να κερδισω λιγο χρονο εως οτου αποφασισω ποια ειναι η καλυτερη λυση για το προβλημα

  8. #23
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    53
    δεν ξερω δεν μου ετυχε ποτέ καμια να ειναι θετικη απεναντι μου επειδη της αρεσω. Μεχρι στιγμης παντα εγω εχω κανει το πρωτο βημα, το οποιο ήταν και το τελευταιο σε καθε περιπτωση :D

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    1
    πιστευω πως ειναι τελειο. πραγματικα. ειμαι 20 ετων και εχω κανει κινησεις παρα πολλες φορες προς γυναικες. λιγες απο αυτες κατεληξαν σε κατι ομως δεν πτοουμαι καθολου. ξερω πως και οι απορριψεις ειναι πολυτιμες εμπειρειες αν ειναι με ευγενικο τροπο. 3 γυναικες μονο εχουν κανει αυτες την πρωτη κινηση και με ενοχλει. το εχω σκεφτει αρκετες φορες. αν αρεσω σε καποια, γιατι αυτη δεν κανει καποια κινηση? δεν υπαρχει πλεον ισχυρο φυλο, ολοι ειμαστε με τον τροπο μας ευαλωτοι,ειδικα στον ερωτικο τομεα. πολλες φορες εχω σκεφτει \" που ειναι η γυναικα που θα ερθει να μου την πεσει ? η γυναικα που θα ξερει τι ζηταει και θα σε κανει να αιστανθεις τοσο ερωτικος ? \" μου αρεσουν οι δυναμικες γυναικες. που ειναι ομως προσεκτικες και δεν μιμουνται το ανδρικο στυλ καθολου. να το πεις στη φιλη σου. και σε οποια αλλη προβληματιζεται γι αυτο. δεν μπορουν παντα να τα κανουν ολα οι ανδρες. οταν καποιος σου αρεσει πρεπει να του το δειχνεις οτι φυλο και να εισαι. πως θα το καταλαβει ? θα μυρισει τα νυχια του ?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    παίζει τόση σημασία? κουτσομπολίστικο poll μου φαίνεται. σα να ρωτάς ποιος χώρησε ποιον? για ποιον έχει σημασιά αυτό? για τους γύρω? τι δείχνει? ποιος ειναι πιο δυναμικος? αποφασιστικος?νόμιζα η ουσία ειναι η σχέση μεταξυ των 2 ανθρώπων και οχι τα γυρω..

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Θεσ/νίκη
    Posts
    20
    Originally posted by Kleiw
    Πως σας φαίνετε αν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση στη σχέση ?


    Εστω οτι την γνωρίζετε σε παρέα και σας αρέσει γενικά . Κάποια μέρα σας καλεί σπίτι για φαγητό και είναι αρκετά θετική απέναντι σας . Τι γνωμη σχηματίζετε ?

    Λένε οτι οι δυναμικές γυναίκες τρομάζουν . Ισχύει άραγε ?

    Βασικά Κλειώ, αυτό που περιγράφεις είναι πολύ ωραίο, ιδανικό θα έλεγα. Προσωπικά, φυσικά και θα μου άρεσε, να γνωριστούμε σε παρέα να με καλέσει σπίτι της όπου θα έχει μαγειρέψει κιόλας... λίγο σαν παραμύθι μου ακούγεται στην εποχή μας, να συμβεί έτσι.

    Διότι αυτό που περιέγραψες δεν θα έλεγα πως είναι ο ορισμός της \'δυναμικής\' γυναίκας στην εποχή μας, αλλά μάλλον της \'συγκαταβατικής\' ή της \'θετικής\' τελοσπάντων...


    Η \'δυναμική\' γυναίκα στην εποχή μας, αυτή που θέλει να πιστεύει και να περνιέται για δυναμική δηλαδή, είναι αυτή που θα πάρει από μόνη της θάρρος, ίσως και παραπάνω από ότι χρειάζεται, αυτή που θα το παίξει \'αντράκι\', \'μαγκάκι\', \'αλανάκι\', \'υπερανεξάρτητη\', θα μιλάει υπερελεύθερα, ίσως χρησιμοποιώντας και βωμολοχίες, κτλπ. Σίγουρα θα ήθελε τις καταστάσεις επί ίσης όροις, πχ εστιατόριο και πληρώνουμε μισά μισά, όχι από την πρώτη συνάντηση φαγητό στο σπίτι της! Όσο το ξανασκέφτομαι, η εικόνα που περιέγραψες μάλλον το άκρως αντίθετο περιγράφει από αυτό που θα έκανε μια \'δυναμική\' γυναίκα στην εποχή μας! Έτσι μου φαίνεται.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Ο χαρακτηρισμός δυναμική πράγματι μπορεί να ερμηνευτεί διαφορετικά .......

    Εγω ορίζω ως δυναμική την γυναίκα που κυνηγάει αυτό που θέλει ........ και δεν χρειάζεται να γίνει \'\'αντράκι\'\' , \'\'μαγκάκι\'\' ή \'\'αλανάκι\'\' για να το κάνει αυτό .......

    Μην ξεχνάς οτι υπάρχουν γυναίκες που δεν θα έκαναν ποτέ το πρώτο βήμα και ίσως ούτε το δευτερο ........

    δηλ. υπάρχουν γυναίκες που δεν θα τολμούσαν να κάνουν αυτό που περιγράφω παραπάνω ....... φοβούμενες οτι θα κακοχαρακτηριστούν και θα χάσουν το παιχνίδι .........

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Τι ψήφισες τελικά ?


    Μ\'αρέσει που δεν είχαμε ψήφο στο \'\'Με πειράζει\'\'

    Εχω ακούσει βέβαια σχόλιο απο άντρα : \'\'Μ\'άρεσει , αλλα δεν θα έβλεπα την σχέση πολυ σοβαρά\'\' ,
    δηλ. κατα κάποιον τρόπο θα το κακοχαρακτήριζε ..........
    Εχει εκλείψει αυτή η αντίληψη ?

    Μακάρι !

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτη η αντιληψη πρεπει να εκφραζεται απο μια πολυ μικρη μειοψηφια...που οι γυναικες καλλιστα μπορει να της δωσουν ιδιαιτερη βαρυτητα για να αποφυγουν...να κανουν το πρωτο βημα;)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Ελπίζω Keep να είναι μειοψηφία .........

    Ολοι είμαστε άνθρωποι , όλοι έχουμε τέτοιες επιθυμίες ......... είναι παράλογο το πρότυπο που θέλει την γυναίκα να μην εκφράζει τέτοιες επιθυμίες .........

    Δεν ξέρω τι ρόλο έχει παίξει η εκκλησία σε αυτό .......... : την γυναίκα θεωρεί προκλητική και ποτέ τον άντρα !

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •