Μια εξήγηση!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875

    Μια εξήγηση!

    Ο γαμπρός μου και η αδερφή μου είναι μαζί 1μίση χρόνο και μέσα σε αυτόν αρραβωνιαστηκαν και παντρεύτηκαν με πολιτικό γάμο. Είχα σχέση με κάποιον το 2013 και ο γαμπρός μου έλεγε στην μάνα μου ότι είναι αλήτης που δεν έρχετε στο σπίτι και το καλοκαίρι ότι ήταν λάθος να παω διακοπές μαζί του. Έτυχε κι ένα περιστατικό μετά τις διακοπές που πηγα είχα καθυστέρηση 27 μέρες. Κάποια στιγμή χωρίσαμε γιατί δεν μπορούσε να έρχεται αλλά και δεν τον ήθελα τόσο πολύ. 6 μήνες κράτησε. Έτυχε μια φορά ο γαμπρός μου να με πει μωρό μου τις πρώτες φορές που ήρθε σπίτι εκεί που μιλούσαμε. Πριν ένα χρόνο βρήκα άλλον κι έκανα κάτι μαζί του από την πρώτη μέρα. Έκανα το λάθος να το πω στο τηλέφωνο στην αδερφή μου κι ο γαμπρός μου πήρε τηλέφωνο την μάνα μου την άλλη μέρα κι άρχισαν να με βρίζουν. Ο γαμπρός μου μου έστελνε μυνήματα στο φεϊσμπουκ να βρω καράβι να φύγω αν πάθουν τίποτα οι δικοί μου κι ότι δεν εχω αξιοπρέπεια του εξηγούσα και η αδερφή μου μου είπε να μην τους ενοχλώ. Της είπα απλά απαντάω. Για ένα διάστημα δεν μου μιλούσε. Με πήρε τηλέφωνο ο γαμπρός μου και μου φώναζε αρνήθηκα ότι πηγα από την πρώτη μέρα. Μου έλεγε πας και βγάζεις τα μάτια σου με τον κάθε τυχαρπαστο. Του είπα γιατί μου μιλάς έτσι εσυ δεν έκανες λάθος καμιά φορά; και λέει όχι. Αν ήταν θα έβρισκα καμιά παστρικιά. Η μάνα μου έλεγε γιατί του στέλνεις μυνήματα έχεις άλλες βλέψεις; λέω όχι. Αυτός μου στέλνει και δεν με πίστευε. Μου λέει αν βρεις κάποιον καλό τι θα εκτιμήσει την παρθενιά σου η την που@νιά σου; έπαιρνε τηλέφωνο και η φιλη μου και με κατηγορούσε. Το πάσχα ο γαμπρός μου έκανε την αδερφή μου να νιώσει καλά μπροστά μου που δεν είχε άλλον. Το καλοκαίρι έτυχε να ακούσω που μιλούσε με την μάνα μου αυτός κι έλεγε αν βρει κάποιον πρέπει να του πούμε ότι πήγαινε σε ψυχολόγο γιατί μπορεί να την ξαναπιασει πάλι. Η μάνα μου είπε όχι κι αυτός είπε ότι μπορεί να δει το βιβλιάριο της, ότι εκείνος που είχα 6 μήνες με παράτησε γιατί δεν ήμουν καλά(ψέματα καλα ήμουν τότε)
    Last edited by nikiii; 04-02-2015 at 12:08.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    ότι αν έκαναν μύνηση σε έναν που είχα 5χρόνια και με έφτασε σε άσχημη κατάσταση θα τους έλεγε δεν βίασα την κόρη σας(δεν ξέρουν). Ότι επειδή εχω φωνή που ακούγομαι κάπως μικρότερη, ότι αυτό το έπαθα από το ψυχολογικό πρόβλημα μου που ξεπέρασα καιρό πριν(ψέμα πάντα είχα λεπτη φωνή και όποιος με άκουγε μου έλεγε ότι του αρέσει μόνο σε δουλειές δεν τους άρεσε τόσο. Την ίδια μέρα ειρωνεύτηκε την φωνή μου και του φώναζα επειδή μάζεψα πολλά. Θα μου γνώριζαν κάποιον λίγο καλύτερο οικονομικά από τον γαμπρό μου και πιο σοβαρό κι αυτός άρχισε να κλαίει. Να λέει στην αδερφή μου να βρει άλλον που να την δώσει πιο πολλά. Έλεγε ότι τώρα αν γνωρίσουν οι δικοί μου εκείνον δεν θα τον θέλουν όσο αυτόν. Τελικά ακυρώθηκε γιατί είχε κι άλλη κι ήθελε και δεύτερη. Είχε πει ότι δεν πρέπει να μου δίνουν λεφτά εμένα και να βρω δουλειά κι όλα να τα δίνουν σε αυτόν και την αδερφή μου. Ότι η γιαγιά έπρεπε το σπίτι να μην το γράψει σε μένα αλλά στην αδερφή μου. Μια φορά που ήταν εδώ κρυβόμουν να μιλήσω στο τηλέφωνο και είπε στους δικούς μου κάπου μιλάει πάλι τα ίδια θα μας κάνει. Ύστερα τους έλεγε ξέρετε και δεν λέτε τίποτα. Εγώ λέει δεν θέλω να την κοροϊδεύουν. Η μητέρα μου και η αδερφή μου και ο πατέρας μου συμφωνούν να τον αφήνουμε έξω από την προσωπική μου ζωή. Αγχώνεται πολύ και κάποια στιγμή είπε σε ζηλεύω που είσαι μόνη σου και δεν έχεις υποχρεώσεις. Με πειράζει γιατί εγώ δεν είχα αποδοχή ούτε κι από τον πρώτο που είχα 5 χρόνια αλλά ούτε και από τους δικούς μου τότε. Επίσης είχε πει για πριν 3 4 χρόνια που δεν ήμουν καλά να με βάζανε σε ψυχιατρείο για να μην τους ενοχλώ. Η μητέρα μου του είπε ότι δεν ήταν το πρόβλημα μου τόσο σοβαρό ώστε να μπω εκεί. Πάντα το έπαιζε τέλειος και μάγκας μέσα στο σπίτι σαν να έσπασε το καλούπι για μένα κι ότι εγώ πότε δεν θα βρω σωστό άνθρωπο. Έχει πει ότι εμένα τώρα όλοι θα με κοιτάξουν για το κρεβάτι τους. Επίσης έχει πει ότι όλες οι συμμαθήτριες μου παντρεύτηκαν κι ότι εγώ μόνο έμεινα ενώ έχουν παντρευτεί μόνο λίγες κι ότι δεν θα με θέλει κανείς για γάμο αφού δεν είμαι παρθένα. Και να θελεις δηλαδή να τα πας καλά με την ίδια σου την αδερφή κάποιοι μπαίνουν ανάμεσα. Γιατί φερόταν με τον τρόπο αυτό ο γαμπρός μου;
    Last edited by nikiii; 04-02-2015 at 11:48.

  3. #3
    Του έδωσαν το δικαίωμα (εξηγω παρακατω) σε συνδυασμό με το χαρακτήρα του, που θέλει να ανακατεύεται σε πράγματα που δεν του πέφτει λόγος. Μου φαινεται πως και οι γονείς και η αδερφή σου δεν έχουν τον δυναμισμό και την πρωτοβουλία που εχει αυτος, για να τον έβαζαν στη θεση του, κι ετσι αυτός κάνει σε όλα κουμάντο.
    Δεν θα λεγα όμως πως εσύ διαθετεις την μεγαλη ωριμότητα να κανεις τις πλέον σωστες επιλογες για σενα παρα το ότι θα μου πεις ζωη δικη μου ειναι ότι θελω κάνω. Οι περιγραφές σου για σενα δινουν εικονα ατομου που έχει κάνει λάθη ή είχε μπλέξει σε σχεσεις που δεν οδήγησαν πουθενά, πιθανον και για λόγους που αφοορύν σε σενα, που δυσκολευεται να χειριστεί προς ώφελος του καταστασεις που το αφορούν.

    Έτσι, η αδυναμία των γονιών σου να σε ελέγξουν και να σε καθοδηγήσουν έδωσε σ αυτον το δικαίωμα και λόγω του χαρακτηρα του να κάνει κουμάντο στη ζωη σου. Κι αυτό το κανει χωρις να έχει καλή εντύπωση για σενα λόγω της ζωης σου και των προβλημάτων σου. Και ότι κανει το κανει είτε από ζήλεια είτε όπως αυτός αντιλαμβάνετε ποιο είναι το καλό σου.

    Το σίγουρο ειναι πως έχεις ανάγκη καθοδήγσης και στήριξης, το ζήτημα ειναι αν έχεις τα κατάλληλα άτομα για το σκοπό αυτό, επειδή δυσκολεύεσαι να κανεις αυτά που πράγματι σε ωφελούν, εξ ου και τα τόσα προβλήματα σου που μας περιγραφεις.Εχεις συζητησει τα θεματα σου αυτα με ειδικό?
    γιάννης

  4. #4
    1)Ειναι βλαχαδερο
    2)Πιθανον σε γουσταρει για αυτο ζοριζεται
    3)Ειναι κομπλεξικος
    4)Θελει να σε φαει στα κληρονομικα για αυτο σε διαβαλλει
    5)Πιθανον παιρνει θαρρος και απο την αρνητικη σταση που εχει η οικογενεια σου εναντιον σου

    Βασικα το ''ειναι βλαχαδερο'' εξαντλει την κουβεντα

    ΥΓ Στο Κατω Παρταλι μενεις?

  5. #5
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    1)Ειναι βλαχαδερο
    2)Πιθανον σε γουσταρει για αυτο ζοριζεται
    3)Ειναι κομπλεξικος
    4)Θελει να σε φαει στα κληρονομικα για αυτο σε διαβαλλει
    5)Πιθανον παιρνει θαρρος και απο την αρνητικη σταση που εχει η οικογενεια σου εναντιον σου

    Βασικα το ''ειναι βλαχαδερο'' εξαντλει την κουβεντα

    ΥΓ Στο Κατω Παρταλι μενεις?
    ...χαχαχχα!
    Ελεος!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καλα αν μιλας αστεια θα πηγαινα πασο αλλα δε πρεπει να περνει κανεις στα σοβαρα αδεσποτες φημες για λαους τοπους κ επαρχιες ο καθενας μπορει διαδιδει οτι του κατεβει αυτοι που μιλουν σοβαρα δε διαδιδουν σχεδον τιποτα...

    αν κ μας κανεις πλακα μαλον οποτε οκ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Η μητέρα μου άρχισε να του δίνει δικαίωμα με το να του λέει πόσο ταλαιπωρήθηκε όταν είχα τον άλλον και είχα κάποιο πρόβλημα. Τώρα τον βάζει στην θέση του και δεν του επιτρέπει να μιλά για μένα. Τον δυναμισμό τον έχουν αλλά δεν θέλουν να ασχοληθούν μαζί μου. Όταν άκουσα ότι έλεγε πίσω από την πλάτη μου στην μάνα μου το είπα στην αδερφή μου και μου είπε έπρεπε να βγεις και να πεις κάτι και της είπα ότι ήθελα να ακούσω που θα το πάνε. Η μάνα μου του είπε αυτα θα μείνουν μεταξύ μας. Αυτό για το σπίτι και τα λεφτά το είπε μπροστά μου και του είπαν ότι δεν είναι σωστό αυτό που λέει. Είμαι 27 και είναι 24. Εκείνο που έκλαιγε το έκανε μπροστά μου. Συζήτησα με ειδικό αλλά ως εκεί που με έβριζαν μετά σταμάτησα να πηγαίνω γιατί δεν με βοήθησε αλλά μου είχε πει να αρχίσω να υψώνω την φωνή μου και να του λέω να μην ανακατεύεται κι ότι δεν είναι τόσο κακό που έκανα κάτι από την πρώτη μέρα. Το σχολίασε η γιατρός αρνητικά εκείνο που είπε ότι δεν έκανε λάθος καμιά φορά. Δεν κάνω πλάκα και όλα αυτα τα έλεγε μέσα στην οικογένεια όχι έξω. Κατάλαβε κάποια πράγματα για μένα και τώρα δεν με ενοχλεί και τόσο. Από τότε που έκλαιγε οι δικοί μου κατάλαβαν. Εγώ πάλι καταλαβα νωρίτερα. Για την φωνή μου που με ειρωνεύτηκε το συζητήσαμε όλοι και το κατάλαβε και είπε η αδερφή μου σημασία έχουν αυτα που λέει κάποιος και όχι η φωνή του. Να πω ότι είναι στο στρατό και θα γίνει μόνιμος. Σαν άνθρωπος ουσιαστικά είναι αστείος και μιλάει πολύ αλλά ώρες ώρες κάτι τον πιάνει. Πριν την αδερφή μου ήταν αρραβωνιασμένος με μια που από την αρχή ντυνοταν προκλητικά και κατά την διάρκεια του φερόταν άσχημα και τον απάτησε. Επίσης έτυχε να έχει σχέση ταυτόχρονα με δύο αδερφές που λογικα το ήξεραν η μια για την άλλη. Είχε κι άλλες. Κάτι ακόμα ο πεθερός της αδερφής μου της είπε καλύτερα να διάλεγε εμένα για νύφη. Δεν ξέρουν οι δικοί του τι πράγματα είπε. Δεν εχω κανένα να στηρίζομαι και δεν θέλουν να μιλάω για τα προβλήματα μου γιατί δεν τους συμφέρει. Κανονικά δεν θα έπρεπε να είμαστε σαν φίλοι; Για το θέμα που έκλαιγε η μητέρα μου το συζήτησε με κάποια πολύ καλή γυναίκα στην γειτονιά μας γιαγιά γύρω στα 60 και της είπε ότι είναι λογικό ο πρώτος γαμπρός να ζηλεύει έναν πιθανό δεύτερο γαμπρό
    Last edited by nikiii; 04-02-2015 at 21:22.

  8. #8
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    καλα αν μιλας αστεια θα πηγαινα πασο αλλα δε πρεπει να περνει κανεις στα σοβαρα αδεσποτες φημες για λαους τοπους κ επαρχιες ο καθενας μπορει διαδιδει οτι του κατεβει αυτοι που μιλουν σοβαρα δε διαδιδουν σχεδον τιποτα...

    αν κ μας κανεις πλακα μαλον οποτε οκ.
    Δε λεω οτι ειναι ολη η επαρχια ετσι,αλλα οσα περιγραφει η Νικη ειναι βγαλμενα απο αλλες,σκοτεινες εποχες.

    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Να πω ότι είναι στο στρατό και θα γίνει μόνιμος.
    ΕΠΟΠ και Χρισι Αβγι να φανταστω.

    Πριν την αδερφή μου ήταν αρραβωνιασμένος με μια που από την αρχή ντυνοταν προκλητικά και κατά την διάρκεια του φερόταν άσχημα και τον απάτησε. Επίσης έτυχε να έχει σχέση ταυτόχρονα με δύο αδερφές που λογικα το ήξεραν η μια για την άλλη. Είχε κι άλλες.
    Μπουμπουκακι απο τα λιγα δηλαδη,καλοπεσε η αδερφη σου.
    Αυτος μεχρι και ματωμενο σεντονι θα ζητησει μετα τη πρωτη νυχτα του γαμου σου.

    Για το θέμα που έκλαιγε η μητέρα μου το συζήτησε με κάποια πολύ καλή γυναίκα στην γειτονιά μας γιαγιά γύρω στα 60 και της είπε ότι είναι λογικό ο πρώτος γαμπρός να ζηλεύει έναν πιθανό δεύτερο γαμπρό
    Στανταρ σε ζηλευει ο τυπος,οπως και η αδερφη σου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ε όχι και χρυσή αυγή αλλά το ανέφερε πολλές φορές. Με μια καινούρια κυβέρνηση δεν ξέρουν τι τους περιμένει και γι'αυτό δεν τον συνέφερε κάτι καινούριο αν και δεν θέλει την δουλειά του γιατί δεν τους φέρονται τόσο καλά. Είπαμε όχι και σεντόνι. Εκείνη η θεία εννοούσε ότι γενικώς οι πρώτοι γαμπροί κάποιες φορές μπορεί να ζηλεύουν την ύπαρξη του δεύτερου γιατί ο δεύτερος μπορεί να είναι ας πούμε καλύτερος και πιο συμπαθητικός για τους γονείς της κοπέλας. Στην ιδέα ότι μπορεί να βρω κάποιον αγχώνεται. Ας ασχολείτε με την γυναίκα του. Απλά δεν ξέρω τι να κάνω με αυτή την ζηλια τους με κάνουν να αισθάνομαι πολύ άσχημα ψυχολογικά και στο κάτω κάτω εγώ δεν εχω κανέναν να μιλήσω για να αισθανθώ καλύτερα όπως η αδερφή μου και η μάνα μου η οποία την βοηθάει και είναι πάντα το κοριτσάκι της μαμάς. Δεν αντέχω άλλο εδώ ειδικά όταν έρχονται και κάθονται και 10 μέρες η αδερφή μου κι ο γαμπρός μου δεν τους θέλω. Πολλές φορές μαλώνουν. Όταν φεύγουν καταλήγω με εφιάλτες και θέλω να φύγω από εδώ. Είναι πιο τίμιο να πας να βγάζεις τα μάτια σου παρά να βγάζεις τα μάτια των άλλων. Φυσιολογικό να ζηλεύεις αλλά όχι με τρόπο που αφαιρεί δικαιώματα από τον άλλον η τον προσβάλει. Αισθάνομαι μειονεκτικά και ξένη
    Last edited by nikiii; 04-02-2015 at 22:07.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Ο τύπος την είδε κόκορας του κοτετσιού. Πες του ότι η άποψη του είναι περιττή και δεν του δίνεις δικαίωμα να ασχολείται με την ζωή σου. Φέρεται λες είστε και οι δυο αδερφες ερωμένες του. Ας βαρέσει καμιά σκοπιά και να ασχοληθεί με την δικιά του οικογένεια

  11. #11
    Η δική μου προσωπική άποψη είναι ότι άμα του κάθεσαι,θα αλλάξουν όλα.Θα είναι παντρεμένος με την αδερφή σου και θα έχει ερωμένη εσένα.Τον χαλάει που δεν του κάθεσαι.είναι δυνατόν θα σκέφτεται με το μυαλουδάκι του να κάνεις "ψυχικά" με ξένους και να μην κάνεις με αυτόν; Δε πιστεύω ότι σε ζηλεύει απο αυτά που γράφεις,απλά θέλει να νιώσει την ικανοποίηση ότι το κάνει και με τις 2 αδερφές.Πιστεύω ότι άμα ήταν καλύτερες οι σχέσεις με την αδερφή σου,μπορεί να πρότεινε και τρίο

  12. #12
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    .. Κάτι ακόμα ο πεθερός της αδερφής μου της είπε καλύτερα να διάλεγε εμένα για νύφη. Δεν ξέρουν οι δικοί του τι πράγματα είπε. Δεν εχω κανένα να στηρίζομαι και δεν θέλουν να μιλάω για τα προβλήματα μου γιατί δεν τους συμφέρει. Κανονικά δεν θα έπρεπε να είμαστε σαν φίλοι; Για το θέμα που έκλαιγε η μητέρα μου το συζήτησε με κάποια πολύ καλή γυναίκα στην γειτονιά μας γιαγιά γύρω στα 60 και της είπε ότι είναι λογικό ο πρώτος γαμπρός να ζηλεύει έναν πιθανό δεύτερο γαμπρό
    Θα τον ζηλεύει είτε επειδή η αδερφη της συζυγου της ειναι πιο όμορφη και έχει καλύτερο πακέτο από τη συζηγο του και κατά βάθος θα προτιμούσε αυτήν αντί για τη σύζυγο του,
    είτε όταν βρίσκει το νεο γαμπρο καλύτερο του.

    Βεβαια όπως ειπες, ο προκείμενος είχε στο παρελθόν σχέση με δυο αδερφες! Καθόλου απίθανο αυτός να ναι ο λόγος που σου συμπεριφερεται όπως μας περιγραφεις.
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Και τι μπορώ να κάνω σε περίπτωση που σκέφτεται με τον τρόπο αυτό σε οποιεσδήποτε μελλοντικές αντιδράσεις του μπροστά στους δικούς μου και την αδερφή μου για μια σχέση σοβαρή που πιθανόν εχω στο μέλλον; γιατί αν δεν το έχουν καταλάβει λίγο θα το καταλάβουν και φοβάμαι ότι θα κατηγορήσουν εμένα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Καλο θα ήταν να μιλήσεις με τους γονείς σου και να τους υπενθυμίσεις ότι σε αυτόν τον τύπο δώσαν το χέρι τις αδερφής σου,όχι το δικό σου.Και να τους επιστήσεις την προσοχή ώστε να μην σε κατηγορήσουν αργότερα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Σιγά σιγά ηρέμησε με εμένα δεν με ενοχλεί τόσο κι άρχισε κάπως να με καταλαβαίνει ότι κι εγώ είμαι κάποιες φορές σε δύσκολη θέση με το σπίτι μου. Έγινε μια παρεξήγηση όταν πήγαμε μεταξύ τους(όχι με μένα) κάθησα και μίλησα ήρεμα με τον πατέρα μου για να βοηθήσω την κατάσταση κι εκείνος με την μάνα μου και την αδερφή μου ήταν μέσα σε άλλο δωμάτιο και άκουγαν. Κάποια στιγμή όταν βγήκαν. Η αδερφή μου μου είπε ενώ χαμογελούσε ότι ο άντρας της τους είπε ότι προτιμά να κάθεται να συζητά μαζί μου παρά μαζί τους. Σε κάποια πράγματα ταιριάζουμε και το έχει πει όπως στο ότι μας αρέσουν και τους δύο τα ζώα κι ότι κρατάμε για τον εαυτό μας τα προβλήματα μας. Στην αρχή την μια ήταν εντάξει μαζί μου και την άλλη μου έσκαβε το λάκκο. Όταν έκανε για πλάκα η μάνα μου να του αναφέρει ότι κι εγώ μπορεί να βρω κανέναν γαμπρό. Αγχώθηκε και απέφευγε να συζητήσει και κουνούσε το πόδι του. Κάποιες φορές με υποστηρίζει και καταλαβαίνει από τα μάτια. (αυτα δεν τα θεωρώ άσχημα) Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και τους ντρέπομαι. Τουλάχιστον θα μπορούσε να είναι πιο διακριτικός σε κάποια πράγματα. Εγώ δεν θα μπορούσα να είμαι με τον άντρα της αδερφής μου. Ούτε και σκέφτηκα καμιά φορά κάτι διαφορετικό. Δεν θέλω αν υπάρχει τέτοιο θέμα κι αν δεν το έχουν σκεφτεί ότι θέλω να πάρω και προκαλώ τον άντρα της και θέλω να χαλάσω τον γάμο της. Τώρα πάλι θα έρθουν το Μάρτιο. Είναι φορές που είναι καλός αλλά δεν παύουν να με έχουν πληγώσει όσα έχει πει ενώ δεν με γνώρισε σαν άνθρωπο. Μπορεί να μην είμαι τόσο σταθερή στις σχέσεις μου και να μην εχω προσδιορίσει ακόμα τι θέλω για την προσωπική μου ζωή αλλά πριν μισό χρόνο όταν πήγαμε εκεί και ήμασταν μόνο εγώ η μητέρα μου και η αδερφή μου είπε ότι ο πεθερός της είπε ο γιος του να διάλεγε εμένα της είπα εγώ δεν θα κοίταζα πότε τον άντρα της αδερφής μου και λέει το ξέρω ότι δεν θα το έκανες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 45
    Last Post: 12-02-2015, 14:40
  2. Υποπτα πραγματα η υπαρχει απλη εξηγηση?
    By Pandemonium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 26-03-2014, 11:31
  3. Υπάρχει ψυχολογική εξήγηση;
    By MarL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 05-03-2014, 00:40
  4. Μία εξήγηση...
    By alexandros3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 11-04-2011, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •