Παρελθόν!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766

    Παρελθόν!

    'Όταν ήμουνα 17 χρονών είχα την πρώτη μου μεγάλη σχέση στην ζωή μου και διάρκεσε 3-4 χρόνια. Μετά από 4 χρόνια λοιπόν μου είπε ο τότε γκόμενός μου να χωρίσουμε γιατί βρήκε μάλλον άλλη και μου τα είπε όλα μαζεμένα ότι ποτέ του δεν με αγάπησε ερωτεύτηκε ότι τον τελευταίο χρόνο τα είχε και με άλλες ότι φοβότανε να με χωρίσει για να μην μείνει μόνος του και άλλα τέτοια. Η αλήθεια ήτανε ότι δεν ήτανε και πολύ κανονική σχέση δλδ βλεπόμασταν μόνο κάθε σκ και αυτό για να κάνουμε σεξ δεν βγαίναμε για καφέ ή με φίλους ή να πάμε σινεμά αλλά εγώ αρκούμουν και σε αυτό μου άρεσε δλδ η όλη φάση. Το θέμα είναι ότι δεν πιστεύω αυτά που μου είπε στο τέλος αλλά γιατί να τα πει; Εγώ νομίζω δλδ ότι με αγαπούσε εσείς τι πιστεύετε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω πιστευω οτι πρεπει να σταματησεις νασχολεισαι με το παρελθον . Να κοιτας μονο μπροστα .

  3. #3
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    'Όταν ήμουνα 17 χρονών είχα την πρώτη μου μεγάλη σχέση στην ζωή μου και διάρκεσε 3-4 χρόνια. Μετά από 4 χρόνια λοιπόν μου είπε ο τότε γκόμενός μου να χωρίσουμε γιατί βρήκε μάλλον άλλη και μου τα είπε όλα μαζεμένα ότι ποτέ του δεν με αγάπησε ερωτεύτηκε ότι τον τελευταίο χρόνο τα είχε και με άλλες ότι φοβότανε να με χωρίσει για να μην μείνει μόνος του και άλλα τέτοια. Η αλήθεια ήτανε ότι δεν ήτανε και πολύ κανονική σχέση δλδ βλεπόμασταν μόνο κάθε σκ και αυτό για να κάνουμε σεξ δεν βγαίναμε για καφέ ή με φίλους ή να πάμε σινεμά αλλά εγώ αρκούμουν και σε αυτό μου άρεσε δλδ η όλη φάση. Το θέμα είναι ότι δεν πιστεύω αυτά που μου είπε στο τέλος αλλά γιατί να τα πει; Εγώ νομίζω δλδ ότι με αγαπούσε εσείς τι πιστεύετε;
    Σε είχε δλδ για μηχανή του σεξ. Αντί να τρωει λεφτα στις πουτ@ν$ς το έκανε με εσενα δωρεάν.
    Με αλλα λόγια, σου έκανε τη ζημιά και μετά σε παράτησε.

    Δυνατή θα φανείς μόνο αν δεν επαναλάβεις ξανά το ίδιο λάθος!
    Η επόμενη σχέση σου φρόντισε να ειναι κανονική σαν κι αυτες που κανει όλος αυτός ο φυσιολογικός κόσμος που καθημερινά βλεπεις εκει έξω και χαίρονται από αγαπη ο ενας για τον άλλο.
    Εισαι 17 χρονών. Πολλοί θα θελαν να ναι στη θεση σου. Βάλε τις σωστές βάσεις για τη ζωη σου και προτεραιότητα τα μαθήματα σου!
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Εισαι 17 χρονών. Πολλοί θα θελαν να ναι στη θεση σου. Βάλε τις σωστές βάσεις για τη ζωη σου και προτεραιότητα τα μαθήματα σου!


    Γιαννη , εχεις χασει επεισοδια ! η Ολγα ειναι , αλλαξε username .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    δεν εχει κι αδικο ο ιωαννης, οταν το δελφινι (πρωην ολγακι) μονιμως συζηταει για γεγονοτα πριν 30 χρονια σαν να ειναι σημερινα, αδρανωντας πληρως για το παρον της.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    '...Το θέμα είναι ότι δεν πιστεύω αυτά που μου είπε στο τέλος αλλά γιατί να τα πει; Εγώ νομίζω δλδ ότι με αγαπούσε εσείς τι πιστεύετε;
    εγω πιστευω οτι σου ειπε την αληθεια. αν σε αγαπουσε, δεν θα εφευγε..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω πιστευω οτι σου ειπε την αληθεια. αν σε αγαπουσε, δεν θα εφευγε..
    Και 4 χρόνια τα είχε μόνο για το σεξ;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Και 4 χρόνια τα είχε μόνο για το σεξ;
    ε, αν αυτο σου ειπε, γιατι οχι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Εγώ πάντως δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο γιατί ήταν πολύ τρυφερός και έδειχνε και ενδιαφέρον όλο το διάστημα που τα είχαμε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Γιατί βρίσκεις πάντα κάτι από το παρελθόν σου να κολλάς εμμονικά και δεν κοιτάς το παρόν, μήπως και φτιάξεις το μέλλον σου;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Γιατί βρίσκεις πάντα κάτι από το παρελθόν σου να κολλάς εμμονικά και δεν κοιτάς το παρόν, μήπως και φτιάξεις το μέλλον σου;

    Γιατί σκέφτομαι και το παρελθόν που και που.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Όλοι οι άνθρωποι σκεφτόμαστε το παρελθόν μας πού και πού και είναι απόλυτα φυσιολογικό.
    Όταν όμως αυτό δε φτάνει σε σημείο να καταστρέφει το παρόν και το μέλλον μας.
    Από τις εμπειρίες του παρελθόντος μαθαίνουμε και προχωράμε. Η εμμονική προσκόλληση δεν έχει κάποιο νόημα, γιατί δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι στο παρελθόν, ο χρόνος δε γυρίζει πίσω.

Similar Threads

  1. Εμμονή με το παρελθόν
    By animalibre in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2014, 16:09
  2. Παρελθον - Ζήλεια
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 24-04-2014, 22:57
  3. Παρελθόν...
    By wundeer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 14-04-2013, 00:35
  4. κολλημενη στο παρελθον
    By makedreams in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 19-11-2012, 17:13
  5. επιστροφή στο παρελθόν?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 19-09-2011, 19:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •