5 χρόνια σχεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38

    5 χρόνια σχεση

    Καλημέρα, είμαι καινούργιος εδώ και 6 μήνες έχω χωρίσει με μια κοπέλα που ήμουν μαζί της εδώ και 5 χρόνια. Νιώθω μεγάλη θλίψη που δεν είμαι μαζί της. Ήμασταν έτοιμοι να μείνουμε μαζί άλλαξα δουλειά για να έρθω κοντά της αλλά η απόφαση της είναι οριστικη. Έκανα πολλές προσπάθειες τηλέφωνα λουλούδια μαλώματα για να την πείσω να ξανά είμαστε μαζι. Δεν κατάλαβε πότε πόσα μεγάλα ρίσκα και αποφάσεις πήρα για . Η σχέση μας ήταν καλή ταξίδια αγάπη έρωτας υποσχέσεις αλλά θα τον τελευταίο χρόνο δεν είμαστε καλα.
    Την τελευταία εβδομάδα μου ανακοίνωσε αλλά και μου το είπαν κάποιοι φίλοι ότι την είδαν με άλλον.. λυπηθηκα πάρα πολύ για ότι έμαθα ξέρει ότι δεν είμαι καλά με περνει τηλέφωνα να δει τι κάνω μου λέει ότι με αγαπάει δεν το σηκώνω.. Μου λέει ότι δεν υπάρχει τίποτα στη ζωή της.. Το πρόβλημα μου είναι πως θα την βγάλω από το μυαλό μου γιατί πιστεύω ότι ούτε έχει την διάθεση ούτε νομίζω πλέον ότι μπορώ να τη συγχωρήσω για όλα αυτά που δεν είδε για όλα αυτά που έκανα και δεν τα λογαριασμό.. Είμαι 32 και αυτή 26.. Συμβουλές ψάχνω παιδιά γιατί δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω όλο αυτό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Γειά σου. Είσαι σίγουρος ότι δεν σου λένε ψέματα ότι την είδαν; κι επιπλέον αυτοί που σου είπαν ότι την είδαν σου είπαν αν εκείνος την αγκάλιαζε η την φίλησε; μπορεί να ήταν κάποιος γνωστός της απλά ξαδέρφος αδερφός η φίλος μόνο η έστω κάποιος που περίμεναν μαζί την κοπέλα του-γνωστή της για να είναι απλώς μια παρέα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    34
    Καλημέρα. Μή μασάς... Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.. Στο λέω εγώ που εμεινα με το νυφικό στα χέρια, λίγο πριν το γάμο..
    Σκέψου οτι αν δεν εκτίμησε όλα αυτα που έκανες για κείνη δε θα το κάνει ποτέ..
    Συνεπώς, δεν αξίζει να ειναι δίπλα σου..
    Κι εν πασει περιπτώση, απο αυτα που ακούω αντιλαμβάνομαι οτι αυτή θα χασει...
    Η ζωή προχωράει.. ξέρω οτι τώρα πονάς.. όμως σε λίγο καιρό ολα θα χουν περάσει..
    Δε θα πονάς τόσο και σιγά σιγά θα μπορέσεις να προχωρήσεις παρακάτω..
    Πρέπει να προχωρήσεις παρακάτω.. όπως προχώρησε κι εκείνη..
    Και μια συμβουλή : μη τα δίνεις ολα για ολα..
    Κρατα τιποτα και για τον εαυτό σου..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πιστευεις οτι εσυ δεν εχεις κανει κανενα λαθος?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    34
    Όλοι κάνουμε λάθη...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38
    Όταν χωρισαμε ήμουν στην προηγούμενη δουλειά μου έκανα ταξίδι αστραπή για να την δω δεν ήθελε να με . Γύρισα πίσω μετά το τέλος της δουλειάς μου μου ζήτησε να βρεθούμε είπαμε να προσπαθησουμε. Ήμασταν μαζί ένα μήνα ήταν γενικώς κρύα και αλλαγμένη. Μου ανακοίνωσε τηλεφωνικώς ότι δεν θέλει να είμαστε ξανά . Από τότε ξεκίνησε η τρελα. Μου είπε ότι δεν αισθάνεται πλέον τα ίδια με πριν. Την διεκδικησα αλλά δεν ήθελε να με δει να βγούμε για ένα καφέ.. Νιώθω ότι άλλαξα δουλειά για να προχωρήσουμε μαζί δεν τα λογαριασε όλα αυτά και γωνία πλέον είμαι εδώ να παλεύω με επιλογές που δεν με γεμίζουν.. Τις τελευταίες μέρες με περνάει τηλέφωνα αλλά ξέρω είναι επειδή με λυπάται και επειδή ξέρει ότι δεν είμαι καλά.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38
    Λάθη έκανα σίγουρα την παραμελησα κάποια περίοδο λόγο επαγγέλματικης ανασφάλειας αλλά πιστεύω ότι όλοι κάποια περίοδο περνούν δύσκολες φάσεις στη ζωή τους. Τόσα χρόνια μου έλεγε ότι είμαι ο ένας. Ξέρω ότι δεν κρατάνε όλα για πάντα αλλά από αυτήν περίμενα να καταλάβεις πώς κάποιες περιόδους η σχέση μπορεί να μην .

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38
    Το θέμα είναι ότι την εχασα. ότι δεν μπορεί να διορθωθεί τίποτα πλέον γιατί δεν έχει τη διάθεση να αλλάξουμε όλα όσα κάναμε Λάθος. Τα συναίσθημα της τελείωσαν αλλά τα δικά μου όχι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τις τελευταιες φορες τι σου ειπε? Για ποιο λογο ηθελε να χωρισετε?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38
    Γιατί δεν νιώθει όπως πριν έχουν αλλάξει μέσα της τα πράγματα

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38
    Πριν μια εβδομάδα μου έλεγε ότι έχουμε ελπίδες. Βρεθήκαμε μου είπε ότι δεν το εννοούσε. Όταν την ρώτησα γιατί μου μου έλεγε ψέματα ότι έχουμε ελπίδες και έβγαινε με άλλον μου είπε ότι τόσο καιρό το έκανε για μένα έκανε προσπάθεια μέσα της μόνο για μένα και όχι για αυτήν. Ότι έτσι γούσταρε και βγήκε με άλλον. Ότι είναι 25 χρονών και μπορεί να κάνει ότι θελει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πριν ποσο καιρο αλλαξες δουλεια?

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38
    Πριν 4 μήνες. Από τοΦεβρουάριο είχα συμφωνήσει με τον καινούργιο εργοδότη και άλλαξα δουλειά γιατί ειμασταν από απόσταση 5 χρόνια λόγω δουλειάς. Δεν είδε τίποτα από όλα αυτα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Aυτο θα σε ρωτουσα τωρα γτ δεν το καταλαβα, μηπως εισαστε απο αποσταση εξ αρχης.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38
    Ειμαστε από την ίδια πόλη λόγω δουλειάς εγώ έφευγα για 8 μήνες το χρόνο ερχόμουν όμως συχνά έρχονταν και αυτή. Πήραμε κάποιες αποφάσεις να το συνεχίσουμε μου το ζητούσε η ίδια ότι είναι έτοιμη να προχωρησουμε

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. 9 χρόνια σχέση - 6 μήνες γάμος .... και τώρα τι ;;;;
    By rodon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 13-03-2013, 12:34
  2. χρόνια σχεση
    By alikak1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-12-2012, 09:39
  3. ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ 2 ,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕ ΑΠΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ .
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 22-11-2012, 10:26
  4. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 23:16
  5. Η ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ, ΓΑΜΟ & ΠΑΙΔΙ
    By Marnek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 28-07-2008, 01:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •