ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17

    ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΟ FORUM ΜΕΣΩ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΑΡΘΡΑ ΨΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ.

    ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ:

    ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ {28 ΧΡΟΝΩΝ (ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 20)}. ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΦΙΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟ FB ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΑΡΕΑ ΓΙΝΑΜΕ ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΞΑΝΑ. ΗΤΑΝ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ... ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ (ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ 1 ΜΗΝΑ) ΜΕ ΧΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΗΡΘΕ ΠΙΣΩ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΜΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ.
    ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΓΙΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΧΩΡΙΣΑΝ. (ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΓΥΡΩ ΑΤΟΜΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΝ ΧΩΡΙΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ) ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
    ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ, ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΠΟΛΥ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΤΟΥ.
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ. (ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ..... ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΜΩΣ 2 ΧΡΟΝΙΑ)

    ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑΜΕ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΑΝ ΦΙΛΗ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ. ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ Η ΟΧΙ. ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟ. ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΕΛΟΥΣΕ... ΓΕΛΟΥΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΕΦΤΕ ΣΕ ΜΕΛΑΧΝΟΛΙΑ.

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.....
    ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ... ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΠΑΡΕΑ... ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΒΟΥΚΙ.

    ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
    ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ 100-200 ΛΕΞΕΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..... ΩΣΤΟΣΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΣΚΕΨΗ.

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,
    ΒΕΝΕΤΙΑ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου Βενετια. Με την οικογενεια του τι γινεται? Μηπως υπαρχουν εκει προβληματα?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε διαβασα καλα ολο το κειμενο αλλα θα απαντησω

    ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ
    υπαρχουν 2 απλοι τροποι

    ο ενας ειναι να τον καταλαβαινεις

    κ ο αλλος ειναι να το παιζεις οτι τον καταλαβαινεις

    εγω θα υποστηριζα το πρωτο.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ... ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ 2 ΑΔΕΡΦΙΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΣ ΦΡΟΝΤΙΖΕ..... ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΥΤΟΣ....

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ....
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ..... ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καταρχην προσωπικα θελω να σου δωσω συγχαρητηρια που θελεις να βοηθησεις το παιδι αυτο ανεξαρτητα με τον ερωτικο δεσμο. Ειναι δηλ κατι σπανιο αυτο. Φυσικα δεν ειναι ευκολο αυτο που θελεις να πετυχεις αλλα αξιζει να δοκιμασεις. Την πρωτη φορα που ειχατε χωρισει γιατι χωρισατε?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    @kerasi
    Ενδιαφερομαι για εκεινον πραγματικα και τον αγαπω σαν ανθρωπο.... μπορω να το καταλαβω οτι θελει... αλλα κατι τον σταματαει.... και θελω να τον βοηθησω.... ειναι κριμα να τυρρανιεται μια ψυχη...
    Θα προσπαθησω οσο μπορω.... θα βαλω τα δυνατα μου... γιατι πιστευω οτι αν ηταν και εκεινος στη θεση μου.. το ιδιο θα εκανε....
    Χωρισαμε παλι με την ιδια δικαιολογια..... εκει που ημασταν μια χαρα... ξαφνικα ελεγε οτι δεν μπορουσε αλλο....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Venetia View Post
    ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ... ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ 2 ΑΔΕΡΦΙΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΣ ΦΡΟΝΤΙΖΕ..... ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΥΤΟΣ....

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ....
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ..... ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ
    για να κανει κατι καπιος πρεπει να το επιθυμει ο ιδιος εσυ το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να του αποδειξεις οτι τον καταλαβαινεις αν αυτο ειναι αληθεια καπια μερα θα ανταποκριθει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για πες δηλαδη τι σου ειπε κ πως σου το ειπε.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    για να κανει κατι καπιος πρεπει να το επιθυμει ο ιδιος εσυ το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να του αποδειξεις οτι τον καταλαβαινεις αν αυτο ειναι αληθεια καπια μερα θα ανταποκριθει.
    Το καταλαβαινω... απλα θελει λιγο σπρωξιμο..... δεν νομιζω οτι εκεινος ειναι ευτυχισμενος ετσι.... τον τροπο θελω να βρω ωστε να μην ειναι ματαιες οι προσπαθειες μου...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οχι δε θελει κανενα σπροξιμο αν αυτο συμβαινει με το καιρο θα ανταποκριθει εστω κ αν αργησει.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Για πες δηλαδη τι σου ειπε κ πως σου το ειπε.
    εννοεις γα την τελευταια φορα? το σαββατο? διαφωνησαμε για κατι τελειως χαζο που αφορουσε την δουλεια μ... και παρεξηγηθηκε μονος του.... και δεν μου μιλουσε.... οταν του ειπα οτι δεν μου αρεσει αυτη η συμπεριφορα του και να ειμαστε σε αυτη την κατασταση.... μου λεει οτι ουτε εκεινου. και του λεω ομως δεν βοηθας..... και μου κανει... ναι αλλα και εγω δεν βλεπω αυτα που θελω..... Και απανταω.... συγνωμη... τι σου ελειψε? η αγαπη? η προσοχή? η κατανοηση? τα δωρα?
    Εκενος σκαλωσε "στα δωρα"... και ισως βλακεια που το ανεφερα... αλλα δεν το εννουσα ετσι οπως το πηρε!!!
    εγω ομως επεμενα να μαθω τι ηταν αυτο που δεν μπορεσα να του δωσω...

    μετα δεν μου ξαναεστειλε... το επομενο πρωι του στελνω..... λοιπον περιμενω μια απαντηση....!!!
    και απανταει "κοιτα δε θελω αλλο αυτη την κατασταση. δεν θελω κατι παραπανω να κανεις." Ηταν η ιδια απαντηση με την πρωτη φορα!!
    οταν τον ρωτησα μετα εφοσον ουτε την πρωτη φορα ¨"αντεχε" γιατι γυρισε πισω και ζητουσε συγνωμη??? Η απαντηση του ηταν" ηθελα να το προσπαθησω γιατι εβλεπα αυτα που μου εδειχνες, ομως δεν μπορω. Σταματα τις ερωτησεις". αυτηη ηταν και η τελευταια απαντηση του.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    4
    @Venetia, αν θες να τον βοηθήσεις, τότε θα πρέπει να κάνεις ο,τι σου λέει. Δεν μπορείς να βοηθήσεις κάποιον που δεν θέλει να βοηθήσει τον εαυτό του και εφόσον του έχεις πει αυτά που είχες να του πεις, πρέπει να πιστέψεις σ'αυτόν. Να τον αφήσεις να κάνει ο,τι θέλει και απλά όταν (και αν) σου ζητήσει βοήθεια, να είσαι εκεί για να τον βοηθήσεις. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τους ανθρώπους να δεχτούν την βοήθειά μας, όπως δεν μπορούμε να τους κάνουμε να δεχτούν και την αγάπη που δίνουμε. Πρέπει να είναι οι ίδιοι πρόθυμοι να την λάβουν.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    aν τον ψηνεις συνεχεια πχ ανοιξου ανοιξου εκτος του οτι μπορει να προκαλεσεις την αντιδραστικοτητα του θα τα περιμενει κ ολα απο σενα

    αυτο δε σε συμφαιρει να περιμενεις μια απαντηση γιατι εκτος του οτι μπορει να περιμενεις πολυ ο αλλος μπορει κ να μη στη δωσει καθολου καλυτερα να κανεις πραγματα κ μετα να κανεις παυσεις κ να το αφηνεις για λιγο. αυτο αρεσει περισσοτερο

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by aly View Post
    @Venetia, αν θες να τον βοηθήσεις, τότε θα πρέπει να κάνεις ο,τι σου λέει. Δεν μπορείς να βοηθήσεις κάποιον που δεν θέλει να βοηθήσει τον εαυτό του και εφόσον του έχεις πει αυτά που είχες να του πεις, πρέπει να πιστέψεις σ'αυτόν. Να τον αφήσεις να κάνει ο,τι θέλει και απλά όταν (και αν) σου ζητήσει βοήθεια, να είσαι εκεί για να τον βοηθήσεις. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τους ανθρώπους να δεχτούν την βοήθειά μας, όπως δεν μπορούμε να τους κάνουμε να δεχτούν και την αγάπη που δίνουμε. Πρέπει να είναι οι ίδιοι πρόθυμοι να την λάβουν.
    Αποψη μου, αλλα πιστευω οτι αν ολοι οι ανθρωποι σκεφτοντουσαν ετσι.... και αφηναν τον αλλο στη μοιρα του .... και αν τυχαινε και ζητουσε βοηθεια ο αλλος.. εχει καλος... τοτε θα ειμασταν μια κοινωνια με ανθρωπους με ψυχολογικα. Οι φιλοι και η οικογενεια ειναι για να ειναι διπλα σου στα δυσκολα.... και οταν βλεπουν οτι δεν εισαι καλα η κανεις κατι λαθος.. να στο λενε και ας ποναει....
    Χωρις καμια παρεξηγηση.....

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    aν τον ψηνεις συνεχεια πχ ανοιξου ανοιξου εκτος του οτι μπορει να προκαλεσεις την αντιδραστικοτητα του θα τα περιμενει κ ολα απο σενα

    αυτο δε σε συμφαιρει να περιμενεις μια απαντηση γιατι εκτος του οτι μπορει να περιμενεις πολυ ο αλλος μπορει κ να μη στη δωσει καθολου καλυτερα να κανεις πραγματα κ μετα να κανεις παυσεις κ να το αφηνεις για λιγο. αυτο αρεσει περισσοτερο
    Δεν εχω σκοπο να τον πρηζω να μου πει τι εχει.... αυτη η μεθοδος θα εχει τελειως αντιθετα αποτελεσματα απο αυτα που θελω....... πιστευω οτι αν ειμαστε φιλοι..... και μιλαμε για βλακειες στην αρχη... και με εμπιστευτει.. σιγα σιγα... θα ανοιχτει..

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. δεν μπορώ να βρω κάποιον
    By PONAW in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 13-08-2014, 12:04
  2. γνωριζει κανεις καποιον καλο ψυχιατρο στον Πειραια?
    By giorgos panou in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 22
    Last Post: 02-04-2014, 20:31
  3. Έχω λείψει σε κάποιον;
    By ella2 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 08-03-2012, 19:32
  4. συναισθηματικα βαμπιρ...
    By Φωτεινη! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 01-09-2010, 00:46
  5. δεν εχω σε καποιον να μιλησω...
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 122
    Last Post: 10-07-2010, 10:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •