Κακοποίηση από το αδελφό όλης της οικογένειας! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Μπορούμε να κάνουμε τίποτα για τον αδελφό μου που μας κακοποιεί;

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Ναι

    4 66.67%
  • Όχι

    2 33.33%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 60
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    'Όχι δεν φοβόμαστε μην το μάθει ο κόσμος γιατί ο κόσμος ήδη το ξέρει τουλάχιστον εδώ στην γειτονιά και στην προηγούμενη που είμασταν. Έκανε συνεχώς φασαρίες και τον ακούγανε. Δεν θέλουμε να τον κλείσουμε εφ όρου ζωής στο ψυχιατρείο γιατί είναι μικρός ακόμη και δεν θέλουμε να του καταστρέψουμε την ζωή του.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ήδη καταστρέφετε ας τον δουν μπορεί και να μην τον κλείσουν η ακόμα και αυτό να γίνει μπορεί να μην είναι για μεγάλο διάστημα. *είναι μικρός, δεν θέλετε να του καταστρέψετε την ζωή..... Μήπως θέλει το παλικάρι να παντρευτεί και να κάνει παιδιά; φαντάζομαι τι ξύλο θα τρώνε και η γυναίκα του και τα παιδιά του. Αν ενδιαφέρεστε που είναι μικρός κάντε κάτι τώρα όσο περνάει ο καιρός μπορεί να καταστραφεί περισσότερο

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Quote Originally Posted by white View Post
    Χθες στην Κέρκυρα απεβίωσε μητέρα όταν μετά απο χτύπημα του 17χρονου γιου της υπέστη ρήξη σπλήνας. Γιατι του αρνηθηκε να κανει συνδεση ιντερνετ. Λίγο καιρό πιο πριν πατέρας σκότωσε τον γιο του την τελευταία φορά που εμφανίστηκε ο δεύτερος για να τους χτυπήσει. Δεν θέλαν να τον βάλουν σε κλινική για να μην λέει ο κόσμος. Κάθε μέρα κάποιος σκοτώνει ή σκοτώνεται γιατι επέλεξαν οι δικοί του να το κρύβουν και οι θεατές αδιαφορούσαν. Είναι μια ωρολογιακή βόμβα, να το ξέρετε.
    Πες τα Χριστιαννή μου να αγιάσει το στόμα σου......................
    ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ

    Εχω περάσει και εγώ τα ίδια με άτομο του οικογενειακού μου περιβάλλοντος και η κατάσταση είναι ανυπόφορη
    Το μόνο επίφοβο σε όλη την ιστορία είναι η περίπτωση που ο ασθενής βγει από την κλινική και επιτεθεί στην οικογενειά του ως αντίποινα που τον έκλεισαν εκεί.
    Αυτό είναι λίγο επίφοβο,αλλά καλύτερο και πάλι από το να κυκλοφορεί ένα νοσηρό άτομο ελεύθερο που ανα πάσα στιγμή μπορεί να είναι και άκρως επικινδυνο για όλη την κοινωνία.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by white View Post
    Χθες στην Κέρκυρα απεβίωσε μητέρα όταν μετά απο χτύπημα του 17χρονου γιου της υπέστη ρήξη σπλήνας. Γιατι του αρνηθηκε να κανει συνδεση ιντερνετ. Λίγο καιρό πιο πριν πατέρας σκότωσε τον γιο του την τελευταία φορά που εμφανίστηκε ο δεύτερος για να τους χτυπήσει. Δεν θέλαν να τον βάλουν σε κλινική για να μην λέει ο κόσμος. Κάθε μέρα κάποιος σκοτώνει ή σκοτώνεται γιατι επέλεξαν οι δικοί του να το κρύβουν και οι θεατές αδιαφορούσαν. Είναι μια ωρολογιακή βόμβα, να το ξέρετε.
    Ε αυτά βλέπει και το δελφίνι στην τηλεόραση και ανοίγει τέτοια θέματα! Ή μήπως νομίζεις κάτι άλλο;
    Πέρσι για παράδειγμα, που ήταν σε πιο καλή διάθεση γιατί διάβαζε άρλεκιν, μας έλεγε κάτι ιστορίες για την Ελβετία, τους γιατρούς χωρίς σύνορα και ένα μοντέλο που έχει για σύζυγο.
    Βαριέται και θέλει να ασχολούνται μαζί της, πολύ απλά.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ε αυτά βλέπει και το δελφίνι στην τηλεόραση και ανοίγει τέτοια θέματα! Ή μήπως νομίζεις κάτι άλλο;
    Πέρσι για παράδειγμα, που ήταν σε πιο καλή διάθεση γιατί διάβαζε άρλεκιν, μας έλεγε κάτι ιστορίες για την Ελβετία, τους γιατρούς χωρίς σύνορα και ένα μοντέλο που έχει για σύζυγο.
    Βαριέται και θέλει να ασχολούνται μαζί της, πολύ απλά.

    Μπα δεν νομίζω!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Marian_m δεν μας πειράζει να ασχολούμαστε μαζί της. Το 90% απο τους ανθρώπους που γράφουν εδω ειναι εν δύναμει ψυχολόγοι ψυχιατροι και τους αρέσει να κάνουν διαγνώσεις. Ας υπάρχει και ένα 10% που ειναι εν δυνάμει με πρόβλημα.
    Last edited by white; 14-02-2015 at 20:29.
    real eyes realise real lies

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by white View Post
    Marian_m δεν μας πειράζει να ασχολούμαστε μαζί της. Το 90% απο τους ανθρώπους που γράφουν εδω ειναι εν δύναμη ψυχολόγοι ψυχιατροι και τους αρέσει να κάνουν διαγνώσεις. Ας υπάρχει και ένα 10% που ειναι εν δύναμη με πρόβλημα.
    Όπως αγαπάτε! Ο καθένας με τα γούστα του!
    Για τα στατιστικά, δεν θα συμφωνήσω...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Πάντως από τότε που θυμάμαι τον αδελφό μου μάλωνε με τους γονείς μου κάθε φορά που βγαίναμε όλη μαζί για φαγί πχ έξω. Και πολλές φορές ερχόταν σε αντιπαράθεση με τον πατέρα μου έτσι στα καλά καθούμενα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ε αυτά βλέπει και το δελφίνι στην τηλεόραση και ανοίγει τέτοια θέματα! Ή μήπως νομίζεις κάτι άλλο;
    Πέρσι για παράδειγμα, που ήταν σε πιο καλή διάθεση γιατί διάβαζε άρλεκιν, μας έλεγε κάτι ιστορίες για την Ελβετία, τους γιατρούς χωρίς σύνορα και ένα μοντέλο που έχει για σύζυγο.
    Βαριέται και θέλει να ασχολούνται μαζί της, πολύ απλά.
    Πότε εγώ είπα ιστορίες για την Ελβετία και για τους γιατρούς χωρίς σύνορα και ότι έχω μοντέλο σύζυγο; Μήπως είσαι λίγο ότι νάναι; Μήπως θες να πεις ότι λέω και ψέματα ότι έχουμε πρόβλημα οικογενειακώς με τον αδελφό μου;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by white View Post
    Marian_m δεν μας πειράζει να ασχολούμαστε μαζί της. Το 90% απο τους ανθρώπους που γράφουν εδω ειναι εν δύναμει ψυχολόγοι ψυχιατροι και τους αρέσει να κάνουν διαγνώσεις. Ας υπάρχει και ένα 10% που ειναι εν δυνάμει με πρόβλημα.
    Εγώ πάλι πιστεύω ότι το ποσοστό με πρόβλημα είναι μεγαλύτερο. Οι περισσότεροι από μας έχουνε κάτι που τους προβληματίζει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ε αυτά βλέπει και το δελφίνι στην τηλεόραση και ανοίγει τέτοια θέματα! Ή μήπως νομίζεις κάτι άλλο;
    Πέρσι για παράδειγμα, που ήταν σε πιο καλή διάθεση γιατί διάβαζε άρλεκιν, μας έλεγε κάτι ιστορίες για την Ελβετία, τους γιατρούς χωρίς σύνορα και ένα μοντέλο που έχει για σύζυγο.
    Βαριέται και θέλει να ασχολούνται μαζί της, πολύ απλά.


    Tην μπερδεψες με την Δεσποινα , αυτη ελεγε τετοιες ιστοριες , δεν σκιζεις απο μνημη . Και δεν ειναι ωραιο να ειρωνευεσαι καποιον , μην ασχολεισαι μαζι της απλως .

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Αλήθεια,αυτή που έλεγε ότι έχει βίλα-μοντέλο άντρα-ζει στας Ελβετίας και δεν συμμαζεύεται τι απέγινε;
    Ελπίζω να μην την κλείσανε σε κανα τρελάδικο...........
    χαχαχαχαχα

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Αλήθεια,αυτή που έλεγε ότι έχει βίλα-μοντέλο άντρα-ζει στας Ελβετίας και δεν συμμαζεύεται τι απέγινε;
    Ελπίζω να μην την κλείσανε σε κανα τρελάδικο...........
    χαχαχαχαχα


    Ειπαμε η Δεσποινα , και ξαναλεω , δεν ειναι ωραιο να ειρωνευεσαι ανθρωπους που εμφανως εχουν προβλημα .

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Tην μπερδεψες με την Δεσποινα , αυτη ελεγε τετοιες ιστοριες , δεν σκιζεις απο μνημη . Και δεν ειναι ωραιο να ειρωνευεσαι καποιον , μην ασχολεισαι μαζι της απλως .
    Ναι, όσο μπέρδεψα τον Macgyver με τον vag pap! Μάλλον εσύ δεν σκίζεις από εξυπνάδα...
    Αυτοί που κατάλαβαν, κατάλαβαν!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Πότε εγώ είπα ιστορίες για την Ελβετία και για τους γιατρούς χωρίς σύνορα και ότι έχω μοντέλο σύζυγο; Μήπως είσαι λίγο ότι νάναι; Μήπως θες να πεις ότι λέω και ψέματα ότι έχουμε πρόβλημα οικογενειακώς με τον αδελφό μου;
    Δεν το είπες εσύ, το είπε ο άλλος σου εαυτός δεσποινάκι!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση από τον αδελφό μου!
    By δελφίνι in forum Κακοποίηση
    Replies: 33
    Last Post: 04-02-2015, 12:34
  2. Το πορτρέτο της ναρκισισσιστικής οικογένειας
    By anonymous_1 in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 0
    Last Post: 07-12-2012, 16:02
  3. Replies: 78
    Last Post: 25-09-2011, 15:24
  4. Replies: 19
    Last Post: 04-08-2010, 03:08
  5. Κραυγή αγωνίας των αναπηρικών φορέων όλης της χώρας
    By pelariry in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-2010, 13:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •