ερωτεύτηκα καποιον που κακοποιηθηκε σεξουαλικα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    9
    μου ειχε πει οτι για να επιβιωσει απο ολη αυτην την τραυματικη εμπειρια που βιωνε ως παιδι ''παγωσε την καρδια του'' , ετσι ωστε να μην νιωθει αισθηματα και να μην ποναει. Δεν ξερει τι ειναι η αγαπη και φοβαται οτι η αγαπη ''θα τον σκοτωσει''..

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτη φανταζομαι θα ηταν η καλυτερη δικαιολογια που θα μπορουσε να βρει για να μη πει οτι δε θελει να δοθει σε γυναικα..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Λοιπον αγκαθι για μενα το θεμα εχει ως εξης. Καταρχας συμφωνω με τον Αλεξανδρο77 και σε συμβουλευω να μιλησεις εσυ σε ψυχολογο σχετικα με το τι μπορει να παιζει. Αυτοι εχουν δει πολλα και εχουν ακουσει περισσοτερα και φυσικα σε τετοια θεματα εχουν καλυτερη οπτικη γωνια απο εμας. Λογικα δεν θα μπορεσει να βγαλει ασφαλες συμπερασμα αν δεν του μιλησει αλλα θα παρεις εστω μια γνωμη ειδικου. Απο εκει και περα μπορει αυτη η ιστορια να εχει και αλλες παραμετρους που δεν γνωριζεις. Το οτι σου μιλησε για οτι του συνεβη δεν σημαινει 1 οτι λεει αληθεια και 2 οτι δεν εχουν συμβει και αλλα. Αν μπορεσεις πανε μαζι του στον γιατρο αν φυσικα το θελησει αν οχι θα ακουστει σκληρο αλλα πρεπει να συνεχισεις την ζωη σου. Κοιτα να ενδιαφερεσαι και για τον εαυτο σου οχι μονο για τον φιλο σου γιατι ετσι οπως τα βλεπω αν σου τυχει κατι μονη θα το αντιμετωπισεις και αυτο ειναι σκληρο ειδικα οταν υποτιθεται πως εχεις και συντροφο.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    9
    Τωρα πια δεν έχουμε επικοινωνία, έχει αποστασιοποιηθεί εντελώς. Παλιότερα του είχα προτείνει να πάμε σε γιατρό, στην αρχή συμφώνησε και μετά αρνήθηκε. Από όσο ξέρω πάει σε ψυχολο μια φορά την εβδομάδα. Αυτός λέει ότι έχει κατάθλιψη. Γενικά δε δέχεται βοήθεια και όσες φορές ήμουν καλή μαζί του με διάθεση να βοηθήσω, έβρισκε έναν τροπο να την απόρριψει. Έχω διαβάσει μια συμπεριφορά που εκδηλώνουν πολλά παιδιά που έχουν κακοποιηθεί, που του ταιριάζει απόλυτα: "he bites the hand that feeds and licks the boot that kicks"...

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    9
    Βέβαια εγώ πάντοτε πίστευα στο "το Νικαν εαυτον πασών νικών πρώτη και άριστη" γι αυτό και δεν με αποθάρρυνε ότι και αν μου είπε. αλλά προς το παρόν, τουλάχιστον, ισχύει το αγγλικό ρητό.. Ευχάριστω πάντως, αν έχω νεότερα θα ξαναγράψω.. Να στε όλοι καλά

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Γεια! Αν έχεις νεώτερα και θέλεις να γράψεις πες. Θα ήθελα να σχολιάσω αλλά όχι χωρίς να ξέρω πρώτα τι έγινε. Εάν δε θες επειδή έχεις προχωρήσει στη ζωή σου δεν πειράζει.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κοιτα τις ημερομηνιες στα θεματα που απαντας αυτοι πχ μπορει να μη βρισκονται στο φορουμ τωρα.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Ουάου λες να ρωτάω να μάθω πρώτα τι έγινε για να σχολιάσω και να μην είδα την ημερομηνία...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    Ουάου λες να ρωτάω να μάθω πρώτα τι έγινε για να σχολιάσω και να μην είδα την ημερομηνία...
    παντως, το να ξεθαβει καποιος παλιακα θεματα, οχι γιατι τον απασχολουν η θελει να πει γνωμη, αλλα για να ρωτησει μηπως εχομε κανενα νεο, μονο ο κερασης το κανει εδω
    (δεν εννοω οτι ντε και καλα εισαι ο κερασης, αλλα οτι του παιρνεις την μπουκια απ το στομα)

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Remedy δεν είναι κι ιδιαίτερα παλαιακό το θέμα. Έχουν περάσει κάποιοι μήνες κι όχι χρόνια. Και φυσικά και θα μ' ενδιέφερε το θέμα. Δε θα είχε νόημα να γραψω αρκετές παραγράφους και να πω τη γνώμη μου αν η ζωή της κοπέλας έχει αλλάξει 180 μοίρες. Γίνε λίγο πιο κατανοητός αν μπορείς γιατί δεν κατάλαβα από αυτά που έγραψες. Έχεις κάποιο θέμα με αυτό που έγραψα;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    κανενα απολυτως. κανε δουλεια σου.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Η φατσούλα προς τι; Πφφφ, από τη μία ο ένας κοροιδεύει από την άλλη ο άλλος γεμίζει το thread με άσχετα σχόλια. Έτσι είναι εδώ μέσα; Οκ.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    Η φατσούλα προς τι; Πφφφ, από τη μία ο ένας κοροιδεύει από την άλλη ο άλλος γεμίζει το thread με άσχετα σχόλια. Έτσι είναι εδώ μέσα; Οκ.
    Δυστυχώς έτσι είναι εδώ πέρα μερικά μέλη..
    ΑΠλά μην τους δίνεις σημασία

  14. #29
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση superboy13, αυτό θα κάνω <3

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    9
    Γεια και παλι, θα ηθελα πολύ τη βοηθεια σας γιατι δυστυχως τα πραγματα δε πηγαν καλα. Εγω εκανα πολλες προσπάθειες να επικοινωνήσω μαζι του. Αυτος ανταποκρινονταν μεν, αλλα ελεγε ότι είναι πολύ πεσμενος και ότι πρεπει να μεινει μονος να βρει τον εαυτο του κτλ. Ειπαμε να βρεθουμε αλλα παντοτε μου το ακυρωνε. Εγω απογοητευτηκα πολύ, εχασα την ελπιδα μου και σταματησα να προσπαθω. Αρχισα να διαβαζω εντατικα για την ασεξουαλικοτητα και την οριακη διαταραχη προσωπικότητας και εβλεπα παρα πολλα κοινα σημεια με αυτόν. Σε καποια φαση μου ζητησε να βρεθουμε αλλα τον απεφυγα λεγοντας ότι είμαι αρρωστη. Επισης του ειπα επιτηδες ότι ενδεχεται να γυρισω παλι Ελλαδα μπας και ''τον ταρακουνησω''.. Του μιλησα για την οριακη διαταραχη θεωροντας δεδομενο ότι ηξερε για αυτήν. Αυτος όμως ουτε καν τη γνωριζε. Ξεκινησε να διαβαζει για αυτην και μου ειπε ότι ηταν μια ''αποκαλυψη'' γιατι του ταιριαζε πολύ και όχι η καταθλιψη μου νομιζε ότι πασχει. Το αναφερε και στην ψυχολογο του και συμφωνησε ότι εχει εντονα αυτά τα στοιχεια. Μετα από αυτό θεωρησα ότι τα πραγματα θα πανε καλυτερα με την εννοια ότι τωρα γνωριζε το ''δαιμονα'' του. Μου ζητησε παλι να βρεθουμε και τον ρωτησα να μου πει 'τι νιωθει και τι θελει από μενα''. Ειπε απλα να τον ακουω σαν καποια που τον νοιαζεται. Ειπε οτι ενιωσε φυσικη και διανοητικη ελξη για μενα αλλα δε ξερει ποιο είναι το πρόβλημα, τι θελει κτλ.. Εγω δεχθηκα να βρεθουμε και περιμενα αυτή τη μερα.. Ε αυτό ηταν. Μετα από καποιες μερες ελαβα ένα μηνυμα από αυτόν. Ηταν στο γαμο ενός φιλου και το ζευγαρι του εδωσε να διαβασει στην εκκλησια ένα απόσπασμα για τον ερωτα (επειδή κατά τη νυφη εχει την ωραιοτερη φωνη) και ότι ντρεπονταν πολύ που θα αναγκαζοταν να διαβασει αυτό το ΣΚΟΥΠΙΔΙ. Εγω το πηρα πολύ στραβα αυτό το μηνυμα ( ενιωσα σα να το ελεγε για μας..), ενιωσα πραγματικα να ασφυκτυω, και του απαντησα ότι ''τα λεγομενα του με πνιγουν''. Αυτος απαντησε μετα από δυο μερες ''συγγνωμη που τα λεγομενα μου σε αναστατωσαν'' και από τοτε δεν ξαναμιλήσαμε.. :-( Νιωθω τοσο μπερδεμενη, σκεφτομαι ότι εγω τον ερωτευτηκα τοσο βαθια και αυτος δεν ενιωσε τιποτα για μενα. Λεει ότι τον ελκυα αλλα δεν ηθελε να με ακουμπάει, ουτε και να με φιλαει. Όμως αυτο δεν είναι η μονη αληθινη ενδειξη ελξης? μονο ένα ψυχρο σεξ καναμε δυο φορες και αυτό μετα από δικη μου πρωτοβουλια.. Γινεται σε ολη αυτην την ιστορια εγω να ενιωσα τοσα πολλα και αυτος να ηταν απων? και απλα να μπορω να υπαρχω στη ζωη του επειδή είμαι η μοναδικη που καθεται να τον ακουσει με προσοχη? (όπως εχει πει μονο με μενα νιωθει ο εαυτος του). κάθε συμβουλη ευπροσδεκτη, τα χω χαμενα...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμενη σεξουαλικα..
    By wrongy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 01-03-2016, 02:12
  2. Σεξουαλικα προβλήματα στην σχέση
    By SANDI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 83
    Last Post: 07-02-2015, 01:12
  3. Πρώτη φορά - σεξουαλικά προβλήματα
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-10-2013, 11:31
  4. ερωτευτηκα????
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 17:48
  5. σεξουαλικα προβληματα
    By arxigos? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 09-07-2007, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •