Σχεση με τον καθηγητη μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    13

    Σχεση με τον καθηγητη μου!

    Γεια σε ολους!! Ειμαι καινουργια στο φορουμ και αποφασισα να ζητησω τη γνωμη σας ξεροντας οτι θα μου απαντησετε τελειως αντικειμενικα σαν τριτοι παρατηρητηες..

    Ειμαι 21 χρονων, ειμαι στο δευτερο ετος της σχολης μου και εδω και λιγους μηνες εχω σχεση με τον καθηγητη μου ο οποιος ειναι 33 χρονων.
    Απο την αρχη του εξαμηνου κοιταζομασταν παραπανω απ'οσο θα πρεπε..Ξεκινησα να του στελνω email και καλα για τα μαθηματα αλλα μεσα μου ηθελα να του πιασω την κουβεντα για ασχετα θεματα. Να μη σας τα πολυλογω κι εκεινος ενδιαφεροταν για μενα και ξεκινησε να μου στελνει αρκετες φορες πρωτος για να δει τι κανω κτλ..
    Βρεθηκαμε τα χριστουγεννα λιγο πριν φυγω για το χωριο μου και αποφασισαμε να κανουμε σχεση.

    Μεσα στη σχολη ειμαστε πολυ τυπικοι και δεν εχουμε πολλες επαφες..εκτος σχολης ειμαστε κανονικο ζευγαρι..παμε σινεμα, για φαγητο, για ψωνια, βολτες και γενικα δεν κρυβομαστε. Ειναι πολυ καλος μαζι μου, μου κανει τα χατιρια, μου κανει δωρακια, δε με κανει να ζηλευω, δε με νευριαζει και γενικα ειναι αυτο που λεγαμε "τελειος"
    Παρ'ολα αυτα εμενα αυτη η καλοσυνη και η τελειοτητα καπου με τρομαζει..
    Δεν νιωθω τοσο ενθουσιασμενη μαζι του οσο ενιωθα με αλλους πχ που δεν ειχαν τοσο καλη συμπεριφορα απεναντι μου.
    Ο καημενος προσπαθει πολυ για μενα, με βοηθαει σε προσωπικα μου θεματα, ειναι διπλα μου, δειχνει οτι νοιαζει αλλα εγω και παλι νιωθω οτι κατι λειπει..
    Οταν ρωταω τις φιλες μου τι ψαχνουν σε εναν αντρα μου λενε αυτα ακριβως τα χαρακτηριστικα..και γω που τα εχω βρει αυτα δεν τα ευχαριστιεμαι!! Παντα σε οσα μου λεει προσπαθω να μη δινω βαση και να τα προσπερναω γιατι νιωθω οτι με δουλευει..χωρις ομως να μου εχει δωσει ως τωρα το παραμικρο δικαιωμα! Ποτε μα ποτε δε βρηκα καποιο λαθος.
    Τι στο καλο φταιει? Οτι ειναι καθηγητης μου και μπορει να το κανει καθε 6μηνο και με αλλη? Οτι εχουμε 12 χρονια διαφορα ηλικιας? Μηπως το ενστικτο μου κατι θελει να μου πει ή απλα σαν ανθρωπος ειμαι ανικανοποιητη και σκεφτομαι τα πραγματα πολυ περισσοτερο απο οσο πρεπει? Και τον ουρανο με τα αστρα να μου φερει παλι δε θα χαρω..
    Υπαρχει κατι να κανω ωστε να το σωσω κ να αρχισω να το ζω μπας και το σωσω ή ειναι χαμενη υποθεση?
    Πραγματικα, καθε φορα που τον βλεπω κ βλεπω ποσο ομορφα φερεται θελω να ανοιξει η γη να με καταπιει..νιωθω πολυ ασχημα και νομιζω τον αδικω!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Κοιτα εδω 2 ενδεχομενα βλεπω, παιρνοντας ως δεδομενο πως ο καθηγητης ειναι ο "τυπος" σου, μιας κ εσυ τον προσεγγισες 1η:
    - Ειναι ακομα πολυ φρεσκια η σχεση κ συνηθως οι ανθρωποι στις αρχες βγαζουν συνειδητα η ασυνειδητα το καλυτερο τους προσωπο. Το κατα ποσο αυτο το προσωπο απεχει ελαχιστα η παρα παρα πολυ απο το αληθινο προσωπο ειναι αλλη ιστορια..... Παντως, αν εισαι λιγο παρατηρητικη διαφαινεται αν ο τυπος προσποιειται η οχι. Ισως παιζει ρολο (στο μυαλο του) κ η διαφορα ηλικιας (εγω δεν τη θεωρω χαοτικη αλλα εκεινος δεν ξερω πως το βλεπει) κ να τον κανει να σε βλεπει σαν κοριτσακι, που θελει να το φροντιζει, να το περιποιειται κλπ κλπ. Το αν παντως αυτος ειναι ο πραγματικος του εαυτος αργα η γρηγορα θα φανει, αν κ πιστευω πως ηδη απο την αρχη μπορεις να καταλαβεις λιγο πολυ εαν ο τυπος το "παιζει" ιδανικος η αν οντως ειναι ιδανικος. Λιγο προσοχη στις λεπτομερειες χρειαζεται κ μπορεις να καταλαβεις τα παντα σχεδον.
    -Το οτι καποια χ χαρακτηριστικα σε καποιον αντρα καλυπτουν τις φιλες σου δε σημαινει οτι καλυπτουν κ εσενα. Κ υπαρχει παντα το ενδεχομενο αυτο το οποιο νομιζουμε οτι μας ταιριαζει/μας κανει ευτυχισμενους κλπ κλπ να αποδεικνυεται στην πραξη πως δεν ειναι αυτο το οποιο πραγματικα μας κανει ευτυχισμενους κ μας ολοκληρωνει. Δηλ. πολλοι ανθρωποι βρισκονται σε πλανη για το τι πραγματικα θελουν κ κυριως για ποιους λογους. Εχεις σκεφτει πχ το ενδεχομενο η σχεση αυτη να παρουσιαζε περισσοτερο ενδιαφερον για εσενα αν ο καθηγητης δεν ηταν τοσο πια τελειος κ δεδομενος.....? Αν πχ ειχε παρει το ματι σου κ παρε-δωσε με αλλες συμφοιτητριες σου η αν πχ καμια φορα σε "ειχε κ λιγο στο φτυσιμο" υπο την εννοια οτι να μην ερχοσουν παντα 1η στις επιλογες του κ να μην "τσακιζοταν" να εκπληρωσει την καθε επιθυμια σου, αλλα αντιθετα να ακολουθουσε περισσοτερο τους δικους του ρυθμους.....?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    Quote Originally Posted by anast800 View Post

    Ειναι πολυ καλος μαζι μου, μου κανει τα χατιρια, μου κανει δωρακια, δε με κανει να ζηλευω, δε με νευριαζει και γενικα ειναι αυτο που λεγαμε "τελειος"
    Παρ'ολα αυτα εμενα αυτη η καλοσυνη και η τελειοτητα καπου με τρομαζει..
    Δεν νιωθω τοσο ενθουσιασμενη μαζι του οσο ενιωθα με αλλους πχ που δεν ειχαν τοσο καλη συμπεριφορα απεναντι μου.
    Ο καημενος προσπαθει πολυ για μενα, με βοηθαει σε προσωπικα μου θεματα, ειναι διπλα μου, δειχνει οτι νοιαζει αλλα εγω και παλι νιωθω οτι κατι λειπει..
    Οταν ρωταω τις φιλες μου τι ψαχνουν σε εναν αντρα μου λενε αυτα ακριβως τα χαρακτηριστικα..και γω που τα εχω βρει αυτα δεν τα ευχαριστιεμαι!! Παντα σε οσα μου λεει προσπαθω να μη δινω βαση και να τα προσπερναω γιατι νιωθω οτι με δουλευει..χωρις ομως να μου εχει δωσει ως τωρα το παραμικρο δικαιωμα! Ποτε μα ποτε δε βρηκα καποιο λαθος.
    Τι στο καλο φταιει?
    θα σου ελεγα να συμβουλευτεις εναν ψυχιατρο!αμεσως ομως ειπα:"οπα γυναικα μιλαει"!!! οποτε μια χαρα εισαι,δεν βλεπω κατι περιεργο σε ολα αυτα που λες!!!
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Δεν φέρεσαι καλά...όλοι οι άντρες είναι γουρούνια.
    Φέρεσαι καλά...με δουλεύει.
    Έχω και εγώ μαθήτριες.Πολύ όμορφες όλες.Αλλα δεν θα έκανα ποτε σχέση μαζί τους ακριβώς γιατί στα 21 δεν μπορούν να εκτιμήσουν τίποτα.Μάλλον ο σύντροφος σου χρειάζεται συμβουλές...Να χτυπάει και να φεύγει.
    real eyes realise real lies

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by white View Post
    Δεν φέρεσαι καλά...όλοι οι άντρες είναι γουρούνια.
    Φέρεσαι καλά...με δουλεύει.
    Έχω και εγώ μαθήτριες.Πολύ όμορφες όλες.Αλλα δεν θα έκανα ποτε σχέση μαζί τους ακριβώς γιατί στα 21 δεν μπορούν να εκτιμήσουν τίποτα.Μάλλον ο σύντροφος σου χρειάζεται συμβουλές...Να χτυπάει και να φεύγει.
    Βασικα κοντα εκει ημουν αλλα το εθεσα πιο κομψα.... κ η ιδια το λεει πως με αντρες που δε φεροντουσαν τοσο καλα γουστερε περισσοτερο.

    Διαφωνω ομως μαζι σου στο οτι καποια πραγματα δεν ειναι θεμα ηλικιας αλλα χαρακτηρα κ ιδιοσυγκρασιας. Η εκτιμας τους σωστους η κολλας με την περιφρονηση κ το φτυσιμο, αυτα δεν πολυαλλαζουν στην πορεια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Να πω κ γωνία την παπαρια μου το 21 με το 33 δεν κολάρο το 31 με το 43 κολάρο σχετικά δε ξέρω αν με εμπρός
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Auto correct φοβερή εφεύρεση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    21_33 δεν κολαει 31_43 κολαει σχετικά δε ξ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Να πω κ γωνία την παπαρια μου το 21 με το 33 δεν κολάρο το 31 με το 43 κολάρο σχετικά δε ξέρω αν με εμπρός
    ναι!καποιο κολλαρο εχει τρυπησει και χανεις παραφλου!προσεχε μην ανεβασεις θερμοκρασια και καψεις φλατζα!κριμα ειναι!!!!!! (αστειακι)!!!
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    64
    Οι ερευνητες ξερουν καλυτερα απο τις μπαρουφες που ακουγονται εδω μεσα.Απο 8 εως 12 χρονια διαφορα αντρα με γυναικα ειναι το ιδανικο ανεξαρτητου ηλικιας.Αλλο αν το καταραμενο Lifestyle τα χει γαμησει την μανα.Γι αυτο παρτε το χαλαρα το φορουμ πριν σας τρελανει τελειως.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Quote Originally Posted by spiros1981 View Post
    ναι!καποιο κολλαρο εχει τρυπησει και χανεις παραφλου!προσεχε μην ανεβασεις θερμοκρασια και καψεις φλατζα!κριμα ειναι!!!!!! (αστειακι)!!!
    Εδώ δε βάζω λάδια το ψυγείο το πήραμε στη μασχάλη πολύ καιρό πριν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Μάλλον το παιδί αξίζει και πρέπει να το χαρείς που σου φέρεται έτσι και δεν χρειάζεται να αισθάνεσαι άσχημα γιατί και εσύ αξίζεις να σου φέρονται όμορφα. Αν αισθάνεσαι ερωτευμένη μαζί του να συνεχίσεις!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Κύλινδρο πιστόνια αλλαγή μπεκ καυσίμου αλλαγή εξάτμιση πρόγραμμα και χταπόδι ποτέ να περάσω να το πάρω;
    Έλα σε δέκα λεπτά
    Ρε φίλε δεν κόβεις τις βλακείες ;
    Γιατί ρε φίλε εγώ τις άρχισα πρώτος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Απλά δεν είσαι ερωτευμένη, δεν γίνεται να ερωτευόμαστε όλους τους ανθρώπους που θα έχουμε....έναν/μια εώς ελάχιστους/ες ερωτευόμαστε πραγματικά...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by anast800 View Post
    .....
    Ο καημενος προσπαθει πολυ για μενα, με βοηθαει σε προσωπικα μου θεματα, ειναι διπλα μου, δειχνει οτι νοιαζει αλλα εγω και παλι νιωθω οτι κατι λειπει..
    Οταν ρωταω τις φιλες μου τι ψαχνουν σε εναν αντρα μου λενε αυτα ακριβως τα χαρακτηριστικα..και γω που τα εχω βρει αυτα δεν τα ευχαριστιεμαι!! Παντα σε οσα μου λεει προσπαθω να μη δινω βαση και να τα προσπερναω γιατι νιωθω οτι με δουλευει..χωρις ομως να μου εχει δωσει ως τωρα το παραμικρο δικαιωμα! Ποτε μα ποτε δε βρηκα καποιο λαθος.
    Τι στο καλο φταιει? Οτι ειναι καθηγητης μου και μπορει να το κανει καθε 6μηνο και με αλλη? Οτι εχουμε 12 χρονια διαφορα ηλικιας? Μηπως το ενστικτο μου κατι θελει να μου πει ή απλα σαν ανθρωπος ειμαι ανικανοποιητη και σκεφτομαι τα πραγματα πολυ περισσοτερο απο οσο πρεπει? Και τον ουρανο με τα αστρα να μου φερει παλι δε θα χαρω..
    Υπαρχει κατι να κανω ωστε να το σωσω κ να αρχισω να το ζω μπας και το σωσω ή ειναι χαμενη υποθεση?
    Πραγματικα, καθε φορα που τον βλεπω κ βλεπω ποσο ομορφα φερεται θελω να ανοιξει η γη να με καταπιει..νιωθω πολυ ασχημα και νομιζω τον αδικω!
    ειναι η πρωτη σου ολοκληρωμενη σχεση?
    δεν μπορω να καταλαβω γιατι εκλογικευεις κι ανακατευεις τριτους, για κατι που αφορα συναισθηματα ΣΟΥ.
    μηπως δεν εχεις συναισθηματα και γιαυτο μας τα λες τοσο παραξενα?
    τις φιλες σου ρωτας εσυ για να καταλαβεις ποιος ανδρας σου αρεσει?
    δεν εχεις αποψη και επιθυμιες?
    εισαι ερωτευμενη μαζι του, καλη μου? τον θελεις? περνας καλα? εσενα ρωτα. οχι τις φιλες σου...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτεύτηκα τον καθηγητή μου
    By marilena97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 06-02-2020, 06:55
  2. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  3. Κόλλησα με τον καθηγητή μου
    By asimenia22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 07-01-2011, 02:44
  4. καταπιεση απο καθηγητη
    By desperate70 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 05-02-2009, 02:50
  5. Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •